Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

bibianna
31. mar 2008

ja v 17tt.

weroni
1. apr 2008

pampuliacik: no ved presne - ako keby do nervu - takto ti to opisem - stalo sa ti uz urcite ze si si udrela ten nerv co mas pri lakti nie? to ti zabrni cela ruka vtedy - tak to je daco podobne ale trocha neprijemnejsie - fakt netusim co to tam moze byt ale najskor nejaky nerv 😒 a kedze je to tam vsetko stale viac a viac stlacane tak je to zrejme citlivejsie 😉
inac baby moje uplne prve pohyby neboli ziadne bublinky ani steklenie - ale mi to pripadalo ako keby mi tam rybka plavala 😀

licina
1. apr 2008

Ahoj holky,

tak pročítám jak jste na tom s pohybama Vy.
Já je sice cítím, ale kdybych je cítila častěji a silněji tak by mi to asi vůbec nevadilo.
Ale pravdou je, že stále chodím do práce, tak se nepozoruji tak, jako kdybych seděla doma v klidu...
------------------
A jak jste na tom s pohybyma Vy????

shaga
1. apr 2008

caute tehulky
chcem sa spytat ako casto citite cez den pohyby baba alebop vecer lebo to moje bolo pred dvoma dnami take aktivne a teraz uz len citim slabucke pohyby a neviem ci sa mam znepokojovat.dakujem

stankatt
1. apr 2008

Teda ja mam ale lenive babo... prve stiglenie som mala az v 20tt, ale ani teraz sa nejak netrha 😀 V piatok idem na sono tak som zvedava, co mi povie doky...

shaga
1. apr 2008

ja som prve pohyby citila v 14tt

motylek
1. apr 2008

shaga, já to mám taky tak. Někdy se může přetrhnout a další dny je velmi klidný. Myslím, že není důvod se znepokojovat 😉

Stanka, já jsem malýho začala pořádně cítit až v 26-27 tt, do té doby jsem skoro nevěděla, že ho v sobě mám 😉 . První pohyby jsem cítila 19+4 tt, ale bylo to velmi málo a slabo 😉

smudlinka2
1. apr 2008

Holky ahoj, omlouvám se, že vám sem vstupuji, ale mám dotázek.Pohyby jsem poprvé začala cítit v 18tt ale od té doby je cítím furt hrozně slabounce a jen když ležím na zádech a čekám.A někdy třeba 3 dny nic necítím.Myslíte si že je to normální ve 20tt cítit jen takové malinké slabé chvění a jen jednou za čas?Já totiž myslela že ve 20tt už je to cítit pořádně a pravidelně, třeba i několikrát denně.Děkuju vám moc.

pampuliacik
1. apr 2008

ahoj smudlinka, myslim, ze to nie je nic nezvycajne -* teda aspon v mojom pripade to nebolo o nic lepsie. prve nejasne pohyby som ucitili v 19.tt, potom tyzden nic nebolo a potom naozaj len sem tam. jednoznacne to citim az posledne 2 tyzdne, ale aj tak musim povedat, ze som predpokladala, ze pohyby teraz budu intenzivnejsie a silnejsie 😀 ale stale su to rozne tuknutia, kopnutia a pod. a nie kazdy den rovnako 😉 kazda to zjavne citi inak, kazde babenko je ine takze to ziadny problem nebude 🙂

smudlinka2
1. apr 2008

Pampuliacik děkuju mockrát 😉 Přeji ti hodně štěstíčka a at miminko pěkně roste 😉

zaza_na
1. apr 2008

montinka, smudlinka: nie su to rovnake pohyby kazdy den. aj nasa mava pokojnejsie dni. zo zaciatku som sa musela sustredit na to, aby som ich zachytila. najlepsie sa dali rozoznat, ked som lezala 😉
ale mozem s istotou povedat ze od 18tt kazdy den nejaky pohyb 😝
ja mam sedavu pracu. pre mna je preto jednoduche tie pohyby zacitit. neviem, ako ste na tom vy a aku pracu mate 🙂
takze smudlicka neboj. mimco sa este len rozbehne a budes to citit viac ked podrastie a potom to este len zacne byt parada 😵

danka2612
1. apr 2008

ja mpred tyzdnom som bola na 4D a babetko nam ukazalo len chrbatik a to necelu hodinku sme cakaly kedy sa otoci a ono nic spinkalo si.teraz lezim s kvalitnou nadchou v posteli a cele dni cakam na neaky malinky pohybcek a nic.mam strach ci je vsetko v poriadku.mala by som citit uz pohyby aj lekar mi vravel a stale nic moze to byt aj preto ze som silnejsej postavy?

motylek
1. apr 2008

Danka, může to být tím, ale neboj, všechno je ok. Pak si to užiješ až až. Mě říkala doktorka, že do 22.tt prvorodičky nic cítí nemusí. Taky jsem tu četla, že jedna kočka ještě ve 25.tt nic necítila, chodila do práce a večer byla tak mrtvá, že hned spala, tak neměla ani kdy to zkoumat. Dr. z ní prý už byl taky neštastný. Takže hlavu vzhůru. Taky jsem se pořád bála, zkoumala a všechno je ok. Jak jsem psala o trochu nahoře, tak pořádně jsem to cítila až 26-27.tt. Do té doby to bylo slaboulinký, ale jsem doma, takže jsem se dost sledovala 😉 😉 😉 .

hankakynclova
4. apr 2008

Holky ahoj, taky se vám stává že někdy cítíte miminko skoro pořád, celý den a pak třeba dva dny nic????Mně se to stává ted hodně často.Např.Předevčírem jsem cítítla miminko skoro celý den a včera a dnes zatím vůbec nic, žádný náznak pohybu ☹

sandrika
4. apr 2008

hanka ano u mna je to stále tak a veľa dievčat to tiež hovorí je to normálne

mien
4. apr 2008

ja cítim pohyby od 20 tt, ale aj ja som tak niekedy, niekedy ho cítim celý deň, inokedy iba večer, keď si ľahnem, ja som to zvykla riešiť tak, že si troška potrasiem bruško aby sa malý zobudil, potom kopne dva X a zase nič

dididi30
4. apr 2008

hani, babo prespi aj 90% z dna takze pohodka 😉

mien
4. apr 2008

didid má pravdu, aj ja som čítala, že prespí toho veľa, niekedy sa otočí a potom zasa spí,ako mu je dobre, no nie

licina
4. apr 2008

ahoj holky, já jsem byla ve středu na UTZ a tam mi paní doktorka řekla, že mám placentu na přední straně břicha a i to může způsobovat, že mimi cítíte méňě...
Takže se neznepokojujte.... 😉

mien
4. apr 2008

licina, aspoň, že je všetko ok

felixko
4. apr 2008

ja som asi zo dva krát cítila, ako keby mi v brušku praskla bublinka, neviem to posúdiť, keďže som to predtým nezažila, ale je možné že je to bábo, lebo je to trochu iné,ako keď sa vám hýbu črevá..

montinka
4. apr 2008

felixko tak isto to zacinalo aj mne ani ja som nevedela ci to je drobec ale teraz uz viem ze to bol drobec 🙂

dididi30
4. apr 2008

moje sa hybe non stop a od 14tt ho citim....

montinka
4. apr 2008

hm moje ma aj kludne dni. 🙂

gabi78
4. apr 2008

AHoj holky, můžu se vás zeptat a poprosit o radu. Moje dr. mi totiž nevysvětlila, co to znamená častější pohyby. Mám si zapsat do těhu průkazky datum prvních pohybů, ale prý až budou častější. A jak mám vědět, jak časté je myslela? Mám je ráno, v poledne, odpoledne i večer..ale jsou takové jemňoučké, tak myslíte, že můžu?Nebo mám ještě počkat?Vůbec nevím, asi si to napíšu na lísteček a pak to s ní zkonzultuji.Předem díky.

montinka
4. apr 2008

gabi myslim ze uz mozes ja osobne by som uz asi zapisala

gabi78
4. apr 2008

Montinko, děkuji 🙂

montinka
4. apr 2008

nemas za co rado sa stalo 😉

gabi78
4. apr 2008

tady na koníkovi mi to píše termín porodu 26.8. a dr. mi napsala 16.8. Tobě to souhlasí tady s dr.? Jen tak, jestli můžu vědět.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre