Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

lienockaa
19. feb 2008

lyzenka- tak nejako na prelome 16-17tt sa to začalo..ale v 12tt je to príliš skoro a príliš malé bábo je, že by niekto už cítil pohyby..inak, pekné meno ste dali synčekovi..🙂

cmuco
19. feb 2008

baby nebojte dockate sa a najkrajsie to bude ked sa vam to mimco zacne vytahovat v brusku. To normalne budete citit rukou ked si prejdete po bruchu kde ma nozicku a kde ruku. Je to uzasne a tak krasne realne 🙂 🙂 🙂

elenita
19. feb 2008

Ahojte, ja som prvykrat citila pohyby v 17tt a bolo to nadherne 😵 . Ale tak skoro to bolo podla mna preto, lebo cakame dvojciatka....inak a odkedy, od ktoreho tt musia byt tie pohyby pravidelne? moze sa stat, ze hoci mam pohyby uz 3 - 4 tyzdne, v niektory den ich nezacitim?

janis79
20. feb 2008

ahojte, tak já snad pohyby taky cítím, pořád si nejsem jistá. je to takové lechtání a ťukání. ale pozoruji to spíš večer když jsem v klidu než přes den. jen by mě zajímalo, zda cítíte i vy takové bití jakoby srdíčka nebo jakoby tep, je to takové pravidelné. je mi jasné,že srdíčko cítit nemůžu, ale co to potom je? cítíte to taky když si dáte ruku na břicho?

miriamka
20. feb 2008

Janis...to budu pohyby! 🙂
Elenita...ja citim pohyby uplne pravidelne kazdy den od toho cca 21tt

janka_fr
20. feb 2008

janis79 babatko moze mat aj stikutku a to mozes citit akoby pravidelny tep a ked si das ruku na brusko tak je to tiez citit.Moj drobcek to mava niekedy aj 2-3x za den, niekedy vobec.

mien
20. feb 2008

Janka, a ty ešte nie si v nemocnici

janka_fr
20. feb 2008

No ked tomu mojmu drobcekovi sa nejako nechce, ale zajtra idem na kontrolu tak uvidime. Dlho to uz nebude ale trvat lebo posledny mozny termin mam v utorok, len dufam ze dovtedy nebudem musiet cakat

mien
20. feb 2008

tak Janka, prajem ti všetko dobré, aby si mala pôrod rýchly a bez bolesti.

elenita
20. feb 2008

Babulky, ked ste len v druhom trimestri a citite take pravidelne tukanie, akoby tep, tak to je Vas tep 😀 . Ja ho citim tiez, ale dokazem ho spolahlivo rozoznat od kopancov drobcekov....a ja uz citim velmi silne kopanceky, s nicim nezamenitelne 🙂 . Niekedy mam pocit,, ze tam asi hraju futbalovy zapas 😀

janka_fr
20. feb 2008

dakujem mien 🙂

licina
24. feb 2008

Dobré ráno maminy....
Jsem ve 26.TT a chci se zeptat těch, které jste zhruba v mén období, zda-li cítíte pohyby každý den a několikrát.

stankatt
24. feb 2008

ahojte babenky, kedy ste citili prva pohyby?

mien
24. feb 2008

ahoj licina ja som teraz v 25 tt, niekedy cítim pohyby veľi silne a na príklad minulý týždeň a teraz posledné dva dni iba málokedy, ale keď cítim viac tak som kľudnejšia, lebo viem, že je všetko ok, a neviem sa dočkať kedy ma zase kopne ja to sledujem celý deň, je to veľmi dobrý pocit, ale veď vieš aj ty

ahoj stankatt ja som prvé pocity cítila v 20 tt, ale možno, že aj skúr, len som nevedela, že je to ono

licina
24. feb 2008

mien:

já mám taký lepší pocit, když cítím silné kopanečky než jen takové ty slabší.
Stále chodím do práce, takže přes týden se moc nesleduju a pak najednou, když přijdu domů, tak začnu být nervózní, že zrovna nic nebo jen slabě....
Ale teď si moje drahá polovička poslouchala přes bříško, jestli cítí tlukot srdíčka (četla jsem, že od cca 25 týdne je to slyšet bez jakýchkoliv pomůcek)..... a slyšel............ 🙂 🙂 🙂

mien
24. feb 2008

tak licina to je super, aj my to vyskúšame

licina
24. feb 2008

mien:
vyzkoušejte a dej vědět...................

mien
24. feb 2008

teraz som mu povedala, aj sme skúšali, a on mi povedal, že počuje iba moje srdce, ale možno nevie čo má sledova´t, ináč aj ja som si všimla, že niekedy mi byje srdce veľmi a cítim to najmä v brušku, ale potom to ešte vyskúšame

licina
24. feb 2008

Musí si dát hlavu hodně nízko......, abx se mu to nepletlo s Tvým.....

dididi30
24. feb 2008

ahojte.....ja citim kopkanie uz od polovice 3 mesiaca a teraz je to velmi intenzivne, ak si chlipnem z pivka, ta je to pomenej, asi ho to uspava🙂) 😀

mien
29. feb 2008

ahojte maminy, ja by som sa vás chcela spýtať, že či máte taká dni, že necítite veľakrát pohyby a drobček nie je taký aktívny, a koľko krát by som mala cítiť pohyby za deň, som v 26 tt ďakujem

many
29. feb 2008

ahoj,tak já už ho tak od 22. nebo 23. t cítím každý den

jankapo
29. feb 2008

Mien, nebojkaj sa a najma, nepocitaj nic, zbytocne sa vystresujes...pokial si v tom 26tt, to sa pamatam ako bolo, dva dni islo vyskocit z bruska, samy kopcek, vrtulka mala, a potom aj 2 dni nic...ja mam pocit ze presne v tom obdobi to bolo take najextremnejsie rozdiely aktvity a spanku...tak som si potom vravela, ze ked spinka, tak rastie, stale som ho "trosku vyhecovala" nech sa aspon prevali...a nechala ho dalej spat...naozaj sa nebojkaj...a uzivaj tie "tiche dni" 😉

mien
29. feb 2008

ďakujem ti jankapo

babulina
29. feb 2008

ak v priebehu 6hodin necitis ziadne pohyby treba zbehnut do nemocky, ja som kvoli tomu bola hospitalizovana skoro tyzden aj ked vlastne vsetko bolo v poriadku- teda srdiecko bilo aj sa mala hmyrila len ja som ju necitila, iba vlastne trikrat denne ma dali na monitor a sledovali akciu srdiecka a pohyby

mien
29. feb 2008

ahoj babulina, môj malý sa už zobudil, doobeda bol veľmi lenivý, ale teraz je veľmi aktívny, babulina už sa ti to blíži prajem ti všetko dobre

dididi30
29. feb 2008

ahojte, aj moj malicky je dnes lenivy, ale zato som bola v meste a tvrdlo mi brusko riadne 😝 uz som doma uz je dobre, teraz haja......asi ma jarnu unavu🙂

denses
29. feb 2008

ahoj holky, od ktereho tydne citite pohyby? Jsem v 19 tt a porad nic...nebo to neumim identifikovat. Pred dvema tydny mi delali amc a pred tim jsem citila, ze se malej natlacil treba uplne na jednu stranu, coz bylo i videt na tvaru briska, ale od amc mam bricho vetsi a nic necitim. 😒

babulina
29. feb 2008

dakujem mien, tie nase detuse su obcas unavene to je pravda, najma ked im dame zabrat a plus ta jarna unava 😀
ale ze vraj najlepsia cesta ako vyprovokovat pohyb babatka, je lahnut si bud na lavy bok a v klude si dychat, alebo na chrbat s vylozenymi nohami resp podlozenym zadkom a dat si ruky na brusko a snazit sa dychat do bruska, ak do hodinky neni nic citit tak supom do nemocky, take som dostala instrukcie od sestriciek, najma nemajte obavy ze by vas niekto vysmial ze ste hysterky, naozaj beru vazne aj taketo nase subjektivne pocity, dufam ze podobne problemy vas obidu lebo stres to je poriadny

dididi30
29. feb 2008

denes.....to ani moja segra do 20 nic nepocula, teraz uz citi babo je v 21.....to to neznamena nic zle, proste je babo lenive 😉
bublina......tak tak to je, ja to v tychto polohach pocitujem najintenzivnejsie......a ked som bola na prvom sone, tak az skakal, co na neho s tym sonerom tlacika 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre