Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

pinco
10. jún 2008

mirka, to aj moj vravi, ze ma respekt 😀 Asi tazko 😀 Ale mne to uz teraz aj vidno, takze uz ju vieme vymaknut, ze sa len pozerame na brusko ako sa hybe. Tak este par tyzdnov pockaj 😉

freyadee
10. jún 2008

caute babulky... tak kedy asi sa mozu ocakavat prve pohyby? okolo 20 tt?

avanka
10. jún 2008

To je individualne, ja som prvykrat citila pohyb v 19 tt, a ziadne bublinky, na prvykrat to uz boli jemne kopanceky..

freyadee
10. jún 2008

jeee.... pekne.... ja citim nejake pohyby criev, akoby im nieco v "ceste" zavadzalo co predtym nie... hehe :o)
tak sa uz neviem dockat na tie pohyby..... juuuu

fiallinka
10. jún 2008

freyadee: normálně je průměr cca od 18 týdne nahoru, u prvorodiček spíš později, ale prý už to u někoho může být cítit od 14. týdne 🙂, i když od 11. je to fakt brzo, mimčo má teprve myslím kolem 6 cm 🙂

freyadee
10. jún 2008

fiallinka dakujem za info si moc mila :o) juj... tak sa uz na to neviem dockat...... 😀

ibi
10. jún 2008

Freyadee* ja to iste skumam 🙂 Ale urcite to nie su pohyby, dnes som bola na NT a mimco malo v brusku party, sa vrtelo, otacalo, bolo to uzasne to vidiet, ale nic som necitila... az to bolo take neuveritelne.

dejna3
10. jún 2008

Ahojte kočky, ja som prvé pohyby cítila na konci 18 týždňa a tiež to neboli tie "bublinky" ale kopančeky
😀 ... asi o týždeň už ich cítil aj priateľ, keď priložil ruku na bruško ... a teraz už teda kopcuje riadne, nebolí to zatiaľ, ale niekedy ma kopne tak, že sa až zľaknem 😀 😀 😀 a tiež niekedy vidíme, ako sa mi nadvihne bruško ... Inak naše bábätko je nejaké hyperaktívne, od začiatku sa stále vrtí, doki má vždy problém pomerať ho a odfotiť, stále sa na ňom smeje 😅

freyadee
11. jún 2008

ahoj ibi ako tak pozeram sme skoro na tom istom tt 😀

durni
2. aug 2008

Ahojte chcela som sa spýtať či mi neviete niektorá poradiť ako zistím či nie je babatko priliš nízko? posledné dva dni sa mi zdá že ho cítim omnoho nižšie ako predtým ako sa mrví až niekde dolu tak neviem či je to v poriadku alebo sa mám obávať na poradnu idem až o týžden a čosi tak neviem

pinco
2. aug 2008

durni, ja som tiez stale mavala taky pocit, ze mi "vypadne", lebo ma kopalo az dolu dolu 😖 Potom mi doktor na to povedal, ze si mam dat kludovy rezim - teda ziadne prechadzky, 3x denne Mg a pekne si podkladat panvu, ked lezim (vankusmi, aby si mala zadok vyssie ako hlavu). Tak skus teraz trochu polihovat, ci ti to pomoze a ak nie, tak mu urcite najneskor v pondelok zavolaj, ci mas prist alebo cakat az do poradne...

pensadorcallisto
2. aug 2008

Ahojky... Ja som citila pohyby babatka uz od 16. tyzdna... Ale citila som to iba vtedy, ked som si lahla na chrbat a ruku polozila na brucho. Pri prvom babu som to citila az dost neskoro, mozno az v siestom mesiaci.
Teraz tie pohyby uz citim intenzivnjesie.

durni
2. aug 2008

dobre dakujem za radu
takže vravíš vankúše pod zadok aby bol viššie ako hlava tak to skúsim spávam zatial len s vankúšom pod nohou ked som naboku som niekde čítala že to je pohodlné a fakt je aspon si tou jednou neohou netlačím na bruško ale skúsim radšej to s tými vankúšmi pod zadkom
a kedy si mala tie pocity? myslím v ktorom týždni zhruba?
no ono od včera ho cítim dolu ale občas cítim pohyby aj vyššie ale znepoojuje ma to že zrazu to cítim aj dolu

petka_s
2. aug 2008

ahojte,
ja som zacala citit prve pohyby pred dvomi tyzdnami vecer,ale len take ze tam citim ako sa tam nieco hybe,
a teraz v stredu,som citila jemne kopnutie🙂
na druhy den rano,som sa zlakla ci mi nezacalo tvrdnut brusko,a to sa malicke o mna oprelo🙂
tak som sa tomu potesila🙂)
a viete mi povedat ked ste zacali citit tie jemne kopania,ci to bolo vecer alebo rano??
lebo doktorka mi povedala ze to budem citit vecer,a najviac to citim rano a trosku aj cez den,vecer je to asi 2 krat a inak nic..?

meleri
2. aug 2008

Petko,

taky mi doktor řekl, že to budu cítit víc večer, i když se prý miminko hýbe celý den, tak si toho večer člověk prý vic všimne..
Mě se začal hýbat hodně, když jsem byla plavat, a pak jsem se vrátila do klidu, tak mě pořád kopal..taky mi to začlo teprve před páru dny, takže jsem ráda, že jsem se konečně dočkala! 🙂

lestep
2. aug 2008

ahojky. chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost stím, že byste měli v 7 tt zakloněnou dělohu. Byly to docela velký bolesti, cvičila jsem kočičí hřbet a do 12 tt se to pak uklidnilo..Ještě jsem k tomu měla pěknou zácpu. Dr. říkal, že je vše od té dělohy a že se to zpraví. Pak to bylo v pořádku a v 18tt se to zase ozvalo..Takové podobné bolesti a opět větší problémy s vyprázdněním..Nemáte s tím někdo zkušenost?
Čím to je, že si těch pohybů všimnete až večer intenzivněji? nebo jsou ty pohyby přes den méně intenzivnější.. Cítím takové škrouhání v břiše,ale pohyby zatím necítím..Třeba to škrouhání jsou jen střeva.. Těším se,a ž našeho bobana ucítím..

dagina
2. aug 2008

Lepstep, se zakloněnou dělohou zkušenosti nemám, ale se zácpou bohužel jo. Na začátku těhu to bylo OK, ale poslední dobou jak plácám co mi příjde do pusy to je docela krize. Trochu pomáhá Espumisan, tak ho občas baštím. Jinak pohyby už pomalu cítím, takové praskání bublinek a šimrání, ale pořádný kopanec zatíme né 😅 . Jinak mám také docela problém rozeznat neposlušná střeba od mimča 🙂 .

lestep
2. aug 2008

dagina- já jsem právě měla tu zácpu v souvislosti s tou zakloněnou dělohou. Pěkně mě ta děloha tlačila na močák, taky na střeva, proto jsem se nemohla vyprázdnit a taky proti páteři, tak to byly docela blbý bolesti.. Aten espumisan ti pomáhá? Já zatím nic neberu. Někdy jsem sice jako balón, že bych mohla odletět, ale po lécích jsem zatím nesáhla. Uvařím si mátový čaj nebo heřmánkový a ten většinou pomůže..Někdy také ně.Také jsem na ty pohyby zvědavá. Pořád si myslím, že jsou t ty moje střeva. 🙂

jesterinka
2. aug 2008

Ahojky,lék na zácpu mám suprový:večer si dám meloun,nektarinku a piju a piju.....a ráno kakám a kakám 😀

pinco
2. aug 2008

durni, ked ja si to tak presne nepamatam, ze kedy som si ju zacala citit tak dolu, ale moze byt, ze tak v tvojom tt (ty si teraz 25 tt, no to moze byt). Inak strasne zle sa tak "dolu hlavou" lezi, lebo mna potom zacne hrozne palit zaha, ale pomaha to. Fakt tie kopance do mechura ustupia a zacne kopkat tak vyssie 😉 Skus este pohladat temu "pocit, ze zo mna dieta vypadne" alebo daco v tom, tam si mozno najdes nieco, co bude sediet na teba 😉

dagina
2. aug 2008

Jesterinka, já si dát to co jsi napsala tak zvracím a zvracím 😵 .Lepstep, jo, Espumisan pomáhá, ale chce ho brát pravidelně, já ho občas užívala i před těhu, ale v těhu se také může brát. Matový a heřmánkový čaj nemůžu, to bych také zvracela ☹ , pořád je mi zle, jsem ráda, když něco pořádného sním.

lestep
2. aug 2008

dagina- mě předtím mátový čaj taky vadil a teď je to dobrý.Tak meloun bych teda nemusela. Neměla jsem ho ráda ani před těhu..

Jesterinka- já nektarinku a broskev jím denně, piju,ale je prostě období, kdy mám problémy se vyprázdnit..

durni
4. aug 2008

pinco
dakujem už som sa objednala na zajtra ku doktorke
no teda to ležanie na vankúši pod zadkom teda hruza som síce mala hlavu normálne a pod zadkom vankúš ale chrbtica ma tak neuveritelne bolela že to až možné nebolo
a čo si povedala doktorke?
A ona cítila že je naozaj príliš dolu? alebo ako?

lucka2601
6. aug 2008

baby ako mam citit pohyby babetka?ja to teda neviem ale myslim ze uz by mal byt cas.keby mimi nezije vedela by som to?

katika1982
6. aug 2008

AHOJTE ABY.SOM V 18TTA EŠTE STALE NEKOPE.KAMARATKA MY POVEDALA ŽE U DRUHORODIČIEK J TO SKOR.SOM UŽ TAKA VYSTRAŠENA

hlavinka
6. aug 2008

Ahoj holky, musim se pochlubit, ze jsem byla prekvapena, kdyz jsem pohyby zacla citit uz v 16 tydnu. Clovek musel byt v klidu a drzet si na podbrisku ruku, ale citil to. Ted je to o to silnejsi a kdyz lezim na boku se skrcenyma nohama, tak se to odrazi i od stehen 🙂 Akorat si rikam, kam se vejde, kdyz uz ma asi nejakych 20 cm 🙂

hlavinka
6. aug 2008

Holky, ten pohyb je takovej jako by vas nekdo lehce dloubnul ci zatukal na stenu briska a prave se to dobre prenese na tu ruku, kdyz ji mate polozenou na brisku. Ale musite byt opravdu v klidu. Navic decko nekope cely den, ma ucrite intervaly. Ja jsem to nejvic citila vzdycky vecer, kdyz jsem pololezela na zadech. Ale videt to jeste neni, jen citit pod rukou....

funy
6. aug 2008

ja som si nebola ista, ci to boli pohyby, ked som bola v 17 tt, ale teraz uz viem ze ano. je to krasne. aj pocut ako tam bublinkuje plodova voda. je to stale vyraznejsie a intenzivnejsie. manzel si prilozil ucho ked som povedala ze citim a povedal ze ho koplo do ucha. ucho je citlivejsie ako nasa ruka. poproste manzelickov nech pocuvaju. oni to pocuju lepsie. my to naopak zas citime. co by som priala aj im, lebo je to uzasne.

ivana68
6. aug 2008

ahoj katika
aj ja som druhy krat tehotna a som v 17tt a este nemam uplne pohyby nieco sa mi uz zazdalo ale to pride neboj sa,niekto skor a niekto neskor

andela1
6. aug 2008

ahojte baby!ja som tiez zacala citit pohyby v 18tt a cakam prve babo.dnes je aktivne doobeda dost vela kopalo no a teraz uz dobre 2hodiny si tam vyvadza.je to uzasny pocit.neviem preco sa mi vzdy taha do lavej strany.na pravej strane som ani nezaregistrovala moc pohyby.je mozne ze aby si uz vystrcilo nejaku tu cast telicka?,lebo sa mi spravi taka hrcka ked si tam polozim ruku a ked tak jemne stlacim sa zatiahne.no neskutocne som z toho nadsena ten pocit sa neda opisat.vsak uz niektore tehulky viete.krasny pocit 😵 😵 😵 🙂 pekny den

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre