Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

luckamis
14. jan 2009

ahojte.Aj ja sa pripojím. Som v 38tt a moje sa hýbe v jednom kuse..a to vlastne stále ja jednoducho neviem kedy to vlastne potom spí...kopká buchá do všetkých stán..niekedy mám pocit, že mi ide roztrhnúž bruško

fodorka33
14. jan 2009

ja som presne to iste co luckamis....moj maly tiez hadam nonstop kopcuje a kope ma do rebier 😎 😖 ale tak aspom viem ze ho mam...no uz sa tesim kedy zo mna vylezie 😀

luckamis
14. jan 2009

to sa aj ja teším, kedy opustí bruško, už aj môže takže je to fajn...také čo veľa kopkajú to budú asi také neposedné šidielka 🙂 že čo nás to čaká 😀

deathy
14. jan 2009

Docela závidím že už to budete mít za chvílí 😀
To zvířátko ve mě sice né non stop hopsání a vrtění, ale dost často, respektive pořád něco dělá když já se snažím usnout 😀 A to teda nemá chybu. Taky dost často když řídím. To do mě šťouchá asi kolenem, že mám pod žebrem takovou jako bouli..

luckamis: Nebo třeba to bude naopak klidný stvoření 🙂

ditka1
14. jan 2009

presne mne sa take utvary robia na brusku priam ukazy,a pajinka aj mne tak sa prejavuje,ze hore tvrde a vypuklina ako pomaranc a fakt aj rozmyslam,ze kedy buva a ze ako sa tam zmesti vobec... 😅

munu
14. jan 2009

vcera som sa smiala na posteli pocas celej noci som to mala tak, ze ked som sa otocila na stranu, tak malky sa uhniezdoval, robil si pohodlicko, potom som sa otocila na druhu stranu a zase si robil pohodlicko a ja som sa zase otocila na druhu stranu a on zase to iste...samozrejme som to nerobila narocky, len vzdy ked som sa otacala pocas spanku, tak som sa na to zobudila 😀 tak som ho az lutovala, ze chudatko, co ma so mnou robit, ked si nemozem najst miesto na spanie? 🙂 tak sa stale mrvi a hlada si miestocko spolu so mnou 🙂

pajinkaa
14. jan 2009

jojo, Dituš i Munu - jako bych to byla já! 🙂
taky se často točím a někdy z toho mám radost, jak hezky reaguje, někdy je mi ho líto, chudáčka ...
no, ale zase ve spánku se aspoň trochu vyrovná a nevisí pořád hlavičkou dolů, by mu už od toho 24 tt muselo být špatně z toho! 😵
tak vydržme ještě pár týdnů...

munu
14. jan 2009

uz nech to zbehne, uz keby tu bol aspon ten 38.tyzden 😉

deathy
14. jan 2009

Taky mě občas napadá, jak malý asi je, když se za noc pořád točím z boku na bok, protože fakt poslední dobou nemůžu spát. Na pravým boku se jí to nelíbí, to do mě vždycky začne tak jako ťukat, nebo jak bych to nazvala.. Tak se otočím na levej, to jí nevadí, ale zase si začne protahovat nohy a někdy to sou šlupky, že se nedá ani spát.. Chuděra z toho má pak asi dobrej vítr, když je každou chvíli otočená jinak 😅

munu
14. jan 2009

deathy, zevraj sa aj odporuca spat na lavom boku, nie na pravom... ale ja to aj tak nedodrzujem, lebo sa neda lezat celu noc len na jednom boku.. ja to proste nedokazem, tak sa stale otacam z boka na bok 🙂

ditka1
15. jan 2009

munu aj ja si stale vravim,ze keby uz aspon 38t,keby aspon....a stale takto prezivam cele tehu a furt sa mi máli,stale by som to posuvala 😅
inac moj maly ma uz taku silu v nozickach,ze ma to aj boli niekedy tie jeho pohyby,najma ked sa jeduje,ze si mam inac lahnut ked ho tlacim-tak vtedy tak vie kopkat 😵

jasom
15. jan 2009

Baby pichalo vas v brusku tak okolo 25tt? Mna dnes akokeby picha a neviem ci su to bolestive pohyby alebo co to je, sem tam ma jednoducho pichne tak v okoli pupka ale tak vo vnutri 😖 pohyby citim a to je ine ako toto pichanie tak neviem ci to moze byt babo alebo co to je. Nie je to velmi bolestive a to pichanie citim tak raz za cas od rana asi tak 10krat. Poradi niekto? diky 🙂

pajinkaa
15. jan 2009

jojo, taky si to pořád tak posouvám, kdybych už byla po 20 tt, pak po 24 tt, pak po 30 tt, pak po 34 - teď už jsem si to zas posunula na 36 tt... prostě vždycky si říkám, že kdyby už náhodou, tak už je to zase lepší... i když nejlíp, ať počká až do 38 tt!!

hmm, přesně - taky se tam mydlí, hlavně večer a v noci, když ležím a nějak se otočím... někdy to zabolí, až se leknu!! 😉

munu
15. jan 2009

to si aj ja tak posuvam uz od zaciatku tehu 🙂 uz sa tesim ked to budem mat za sebou a ked uvidim, ze malky je zdravy a plny zivota, nic viac nepotrebujem ku stastiu, lebo zlateho manzelika uz mam 😅

munu
15. jan 2009

jasom neviem ti poradit, lebo neviem ake pichanie mas na mysli...

ditka1
15. jan 2009

pajinkaa to nebude isto nic vazne,urcite sa len vsetko vnutri natahuje,mne moj lekar stale tvdri,ze kym len picha a taha tak je dobre,keby palilo alebo menstruacne bolelo uz je zle.Takze bud pokojna to ta iste len malicke skrabka kade tade 🙂

munu
15. jan 2009

no minule som mala take jemnunke bolesti ako na menstruaciu... ale len chvilku a potom to preslo.. podla mna to rastla zase maternica, lebo odvtedy sa citim aj vacsia o kusok zase 🙂

jasom
15. jan 2009

munu: uz to preslo uz to nepicha ale prislo mi to take ako keby ma babetko pichalo zvnutra niecim pichlavim do brucha v okoli pupka a podpupkom kopalo. ale mozno sa mi tam iba nejake vazy natahuju alebo maternica, neviem len som chcela vediet ci take obcasne pichnutie mate i vy- nedefinovatelneho charakteru 🙂 😉

deathy
15. jan 2009

jasom: Taky mě občas píchne tady nebo támhle. I takový jako MS bolesti sem trochu měla, občas to je, prý je to tím jak všechno roste, tak to tak bolí. Myslím si, že pokud ti to píchání nedělá větší problémy a jestli ti dr. vždy v poradně řekne, že je vše ok, tak to nic není. Já se taky ze začátku bála všeho, ale vždycky mě dr. vyvedl z omylu, že to je normální. Teď mě pro změnu strašně v noci bolela stydká kost..jak kdyby mi jí něco drtilo. Nemohla sem po ránu skoro ani vstát z postele, jako by mě břicho ze spodu táhlo dolu. Ale opět, je to normální, a teď už mě to ani nebolí. Jak bylo řečeno, všechno roste, napíná se, přeci jen je to změna a docela i váha, takže se vůbec nedivím 🙂 Minulý týden sem měla docela velký bolesti, nikdo doma..lehla sem si, dala nohy nahoru a dejchala. Přešlo to a bylo to v pohodě.
A jinak, malá mě občas taky kopne tak, že to pěkně bolí. Spíš jak si natahuje ty nohy, tak mě to dělá boule a to je docela nepříjemnej pocit i jako ze vnitř 😀

ditka1
15. jan 2009

jasom moja odpoved patrila tebe sorry,napisala som to pajinke,uz som to niekde vysvetlovala,ze ked rychlo citam tak prehliadnem 😅 🤐
jasom tak uz je dobre... 😉

jasom
16. jan 2009

baby dakujem, uz to necitim ale bolo to akoby ma babo vznutra skrabkalo mozno nechtami 😀 to mozno ani neni mozne. Ale ja sa tiez zo vsetkeho vyplasim a nakoniec zistim ze je to normalne 🙂
dakujem inak za odpovede aspon som kludna

bertica.h
16. jan 2009

Ahojte..no ja cítim pohyby od 18tt.
trošku sa obávam..lebo ich cítim takmer stále..také kopčeky mi len po brušku behaju..ale neviem či je dobré..ked sa mimičo stále takto hýbe..ked sa zobudím v noci..napr.neviem aj hodinu zaspať..a stále kopká,cez den,v obchode..mám pocit,že kope až moc často.
Síce mi to robí nesmiernu radosť..ale neviem či je to ok..

Inak pri Viktorke som ani raz nezacítila nejak silný "kopanec"ani na konci tehotnestva..bola oveľa striedmejšia v kopkaní ako toto druhé bábo.

Tak pekný den všetkým🙂

pajinkaa
16. jan 2009

Jasom, to je určo v pohodě - jen mimčo víc řádilo!!! 😉

Berti - myslím, že se až tak bát nemusíš - je to už druhé Tvoje těhu, tak je děloha víc citlivější a víc pohyby vnímáš. Ale pokud máš strach, řekni to dr - pokud je prcek ale v pořádku, tak bych to brala jako normální. Třeba sebou hází ze sna 🙂

Ono je to tak, že se bojíme pořád - když kopou málo, máme strach, když kopou moc, tak taky... úděl nás těhulek... 😒 ale až budem mít mimčo doma, tak se budem bát zas pořád něčeho 😵

hezký den!

bertica.h
16. jan 2009

dík pajinkaa..dnes idem na veľký screening,ale nie k svojej gyndoške.ale do pronatalu..tak snád je všetko ako má byť..

áno,s tým strachom je to tak...sama viem..a ked začne chodiť dietatko a odputavať sa od nás..a ked pojde do školky a nebude už tak pod našou kontolou.o svoje deti sa proste budeme báť celý život..ale asi to tak má byť.. 😉

dendika
17. jan 2009

ahojte tehulky, chcem sa aj ja pripojit svojimi skusenostami, už ste tu niektorá spomínala ako sa prejavuje vase babenko, to nase je niekedy také čulé, že sa až strachujem, či už náhodou sa nechystá von, napr. včera, zjedla som štiplavé, čo teda milujem, pravdepodobne sa mi v tele uvolnili endorfíny a to ste mali vidiet čo sa dialo, ale dnes napr. je to len také prevalovanie sa, sem tam nejaká vypuklinka 🙂 , tak zase rozmýslam, či to nie je malo...

pajinkaa
17. jan 2009

Berti -- tak doufám, že na velkém utz vše ok!!! 😉

Dendi - jojo, přesně přesně, náš malej je taky dnes klidnější... 😎 takže Tvé pocity úplně chápu!

deathy
17. jan 2009

Mě se občas děje, jak mám těhu kalhoty a ten úplet, nebo jak to nazvat, až nad břicho, tak to se asi už malý nelíbí, a jako by mě do tý gumičky rejpala. Někdy mám i pocit, že to dělá i na podprsenku, když třeba sedím, a to bříško je tak jako..výš. Tak to fakt někdy vypadá, že se jí to tam nelíbí a šťouchá do toho 😀

iivetkaa
18. jan 2009

uf ja to mam kazdu noc😎skor ma to tesi ako strasii aj ked to je niekedy neprijemne....ja moje male potesenie hladkam.... 😀asi som ho na to naucila...niekedy 2dni buntosi a 1prespii,ze neviem,ze ho mam 😀

munu
18. jan 2009

deathy, ja to citim presne tak isto ako to ty opisujes... ked mam na tehu ryfliach tu gumu nad brucho tak mi maly do toho stale rype, otaca sa vela alebo kopal dost ked bol mensi... tiez sa mi to paci, ako reaguje na to 😀

janajanajana
18. jan 2009

Presne to mam aj ja, pokial mam silnejsiu gumu cez brusko, tak to malemu asi vadi, lebo vtedy ma dokaze vkuse boxovat na tom mieste, myslela som, ze si to asi len namyslam, ale tym spuntom to asi fakt vadi. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre