Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

hlavinka
6. aug 2008

Andela: mne taky kope vetsinou jen na jedne strane:o) Ve 20 tydnu uz je celkem velky, tak se urcite protahuje, proc by ne, ze? 🙂 Je to fakticky sranda 🙂

zuziacik83
6. aug 2008

Lestep ahoj, ja som mala ten isty problem, zaklonenu maternicu..lekar mi kazal kym sa bude dat spavat na brusku..mavala som velke bolesti take ako menstruacne ale teraz to uz preslo. Neveim ti inac poradit, ale lekar vravel ze neni problem, ze je to kus neprijemne, ale ta maternica ako rastie tak sa da postupne na spravne miesto. Ja nemam sice zacpu, ale zas mavam take neprijemne krce pod zaludkom aj niekolko krat denne...
Tiez je to moje prve babo a som 18tt a citim take jemnucke stuchanie ale len ked som v klude a sustredim sa..ale je to pekne aj ked ktovie ci to niesu vetry.. 😀 snad nie.inac baby ake mate okolo toho 19-18 tyzdna bruska..lebo na mne este stale neni vidiet riadne ze cakam babo..som chuda a vizeram len ako viac napapana...uz chcem bruskoooo velke 😠

majandra
7. aug 2008

zuziacik83, pozri si moje fotky, ja som odfotena, ked som bola v 18tt, ale brusko podrastlo, este pockaj, ked uz teraz budes mat velke brusko, tak co potom v 40 tt, este si pockaj, mas cas, ono vie same, kedy ma vybehnut. Lepsie chodit s malym krasnym bruskom ako s obrovskym. Je to podstatne lepsie.

jasminka
19. aug 2008

baby ja som uz v 19 tt a pohyby stale nikde!! kedy najneskor ste ich zacali citit? uz som trosku znepokojena.... 😒

spetra
19. aug 2008

já cítila první pohyby už v 17 tt, ale to že je to fakt mimi jsem pochopila až zesílili v 19tt. Ale je úplně normální cítit pohyby třeba ve 21 tt. A ty první pohyby ucítíš jen když budeš úplně v klidu... takže klid, ještě si pohybů užiješ... 😉

mamamima
20. aug 2008

jasminka bud kludna, ja som pri prvom citila az po 20tt 😉 predtym som si neuvedomila ze su to pohyby, nevedela som co to ma byt.Citila som az prvy kopancek...

majandra
20. aug 2008

mamamima: ako sa mas? Dlho sme spolu nepokecali..neviem ci si este na mna pamatas? 😅

mamamima
20. aug 2008

jasne pamatam 🙂 ja fajn, zajtra idem na AFP, tak verim, ze to dobre opadne.Ale NT bolo uplne ok, tak aj toto bude a ak nie, tak plany poplach...dufam.Tebe to dobre dopadlo? Ty sa mas ako?

majandra
20. aug 2008

ja sa mam dobre, ja som bola na tej glukoze, no dalo sa to.....pohoda....cukrovku nemam.....ale som chudokrvna, takze mi predpisala nejake vitaminy.... 😉 babo je aktivne, tak niekedy kope, ze si myslim, ze bude z neho maly futbalista. Pohlavie este nevieme a kazdy sa pyta, a vies co to bude.....som z toho niekedy dobre nervozna.....zatial mi vsetky vysledky dopadli dobre a aj podla ultrazvuku to vyzera ok.

mamamima
20. aug 2008

Tak potom super 🙂
Tie otazky aj mne liezli a lezu na nervy.Povedz ze vies ale nepovies 😝 nech sa nestaraju 😉
Som bola v poradni a jedna mamicka dopila tu glukozu a bola zelena tak jej bolo zle.Ja som pri malej dva rozky musela zjest, takze to boli dobre ranajky 🙂
zavidim ti tu tvoju 26, uz nech je tu februar 😅

majandra
20. aug 2008

mne ta glukoza nerobila nic, sice bolo sladke ako sladene mlieko to kondenzovane, ale zvladla som to.....nastastie som nemusela v cakarni cakat 2 hod., ze som mohla ist domov, sice ju nemam tak daleko. 🙂 No mne cim viac sa mi blizi ten termin, tak sa strasne bojim...ja ani neviem ci to zvladnem, a vobec neviem ako to funguje v nemocnici..... ☹ neboj aj tebe to rychlo ubehne, ako voda.... 😉

mamamima
20. aug 2008

no tak salko milujem 😀
neboj sa bliziaceho terminu...teda to je normalne ze sa bojis, viem.Ja sa na to teraz tesim, asi preto, ze to mam tak daleko 🙂 ale nech uz je koniec.Pri prvom som si tehotenstvo vychutnavala, nebolo nic krajsie, teraz mi tehotenstvo uz take uzasne nepripada...A mám aj vacsi strach...hrozne sa tesim na babo, ale unavuje ma toto tehotenstvo.Pri malej som nemala nic ine, bola som sama pre seba a muza a teraz kopu inych povinnosti, ale to mame asi kazda 😉 ale verim, ze nam to dobre dopadne...a po porode ked uvidis to nadherne stvorenie, zabudnes ze ta nieco bolelo 😉 ty budes rodit v MA?

majandra
20. aug 2008

nie v MA pôrodnica nie je, rozhodla som sa rodit v BA - Antolska.......takze sa nacestujem v novembri ☹ a ked som citala ako to chodi v nemocnici, tak mi az zle prislo.....co ak tam zabludim, boze ja uz teraz stresujem. 😕

mamamima
20. aug 2008

nestresuj 🙂 ja som rodila na Kramaroch a boli tam same mlade sestricky, boli uzasne...

majandra
20. aug 2008

ja som sa praveze nevedela rozhodnut, ci Kramare alebo Antolska, Ruzinov je uz pre mna daleko....kto ta rodil?? mala si toho lekara aj zazmluvneneho?

mamamima
20. aug 2008

boze ako sa vola, aj tu bola tema o nom.Bol super.Mala nemala, vlastne ani neviem.Dost sa zaujimal o moj pripad, preto tam bol asi on...napadne ma ako sa vola potom dam vediet 😉 ale ma fakt ludsky pristup...

mamamima
20. aug 2008

Dr Slezák 😉

majandra
20. aug 2008

len tak ma napadlo, nevolal sa Valent? Ten bol pri mne, ked som potratila, ale bol fakt ku mne skvely. 😉

mamamima
20. aug 2008

Nie Slezak uz ma to napadlo 🙂

majandra
20. aug 2008

jaj, takze bol super, no aspon, ze mas take spomienky, ale inak porod si mala bez komplikacii??

mamamima
20. aug 2008

ale ano, ale malu som rodila inde, toto bol predcasny porod a vtedy nam to nevyslo 😔 a mam aspon na personal dobre spomienky...

mamamima
20. aug 2008

a pri malej uplne super 🙂 tak asi preto sa toho nebojim...

majandra
20. aug 2008

ty si jedna z tych stastnych zien 🙂 no ked budem mat aj ja potom, tiez ti napisem, ake to bolo... 😉 ozaj ty byvas v BA?

mamamima
20. aug 2008

tak to inak som 🙂 aj sms ked som pisala, tak ze porod bol super 😉 az na ten druhy 😔 ale na to ani nemysliet teraz bude ok 🙂
ja tu len pracujem, nebyvam...mam kolegynu z MA má 25 😉

majandra
20. aug 2008

a kde byvas? Ak to nie je tajne 😉 ja byvam na zahori, ale MA to nie je....

adulkababulka
21. aug 2008

ahojte baby, niekde som citala ze podla prvych pohybov sa da vypocitat termin porodu. K datumu prvych pohybov sa ma pripocitat niekolko dni.... nemozem to uz ale najst, nevie to z vas niektora? diky

evitkamalicka
21. aug 2008

adulka mne to podla pohybov vypocital lekar, takze netusim, ale termin sa mi podla pohybov posunul o 12 dni skor

adulkababulka
21. aug 2008

evitka - dakujem, spytam sa teda lekarky 🙂 tiez si ale myslim ze mi to vyjde skor, lebo prve pohyby su vraj niekedy v polovici tehotenstva, takze by mi to mohlo vyjst skor 🙂 dakujem.

slavica2
21. aug 2008

ma sa pripocitat 20 t, ale to vobec nie je smerodajne 🙂

adulkababulka
21. aug 2008

hmmm, tak podla toho by mi vysel termin porodu na 37 tt 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre