Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

xxveronikaxx
16. okt 2009

Ja som mala pohyby strašne silne len kopalo a otáčalo sa deň a noc a dievčatko to bolo také 🙂 silne

lucia169
16. okt 2009

dievcata ja mam opacnu otazku, myslite, ze mozem ako druhorodicka citit pohyby uz v 14tt. Ja som presvedcena, ze su to pohyby, je to jemne mrvenie, nie su to creva, neviem instinkt mi hovori ze by to mohlo byt ono, ale predsalen sa mi to zda skoro. Mate niekto podobnu skusesnot?

tintiniacik
16. okt 2009

Ahojte babenky som v 18tt s tým že neviem či stu to pohyby alebo čo citim to tak uplne dole v podbrusku tak neviem či je to babo alebo nie. Kde presne citite tie pohyby vy??

sixtine
19. okt 2009

Ahojte zienky, myslim, ze zacinam citit pohyby babatka, aj ked su to strasne slabucke a sporadicke motyliky v oblasti pupka. Tak som sa chcela opytat, ci je ok, ze ich cititm len raz za cas, niekedy aj cely den nie. A kedy asi sa tie pohyby zmenia na take, ze si uz budem na 100% ista, ze je to babo?

renatkas
19. okt 2009

ja citim pohyby vacsinou uplne v spodnej casti brucha, tam ma nozicky... a vcera som ho napr. necitila vobec, bude to poriadny lenivec

maka123
21. okt 2009

pridavam se k tobe renatkas taky cekame chlapecka lenivca,citim ho sice kazdy den ale kopka jenom tak zlehounka aby se nereklo a jen chvilku 😀

selyma
21. okt 2009

renatkas tak ja som v tvojom tyzdni, ale my dvaja sme vcera nemohli zaspat. Ja som sa prevalovala v posteli a ono v bruchu. Niekedy som mala pocit, ze sa ma dotyka celym chrbatom. ale Potom sme si navzajom dohovorili a okolo jednej som zaspavala. To uz nekopkalo

majkoalucka
21. okt 2009

ahojte baby som v 14tt+2 je to moje druhe babo a chcem sa spytat ze kedy mozem citit prve pohyby ked som druhorodicka a este neni na mne ani brusko poriadne vidiet je to normalne....moze to byt aj tym ze ked som cakala prve tak to bolo na mne vidiet az v siestom mesiaci.....dik za odpovede

kaleilah
21. okt 2009

majko já jsem pohyby v prvním těhu cítila v 16tt jsem štíhlá, ale doktor mi stejně nevěřil, i když je cítil i MM rukou. A teď jsem je cítila taky kolem 14-15tt a to mi už nevěřil vůbec, koukal na mě jako na největší lhářku, ale od prvního pohybu co jsem zaregistrovala byly do týdn už opravdu zřetelný kopanečky, byly i vidět, ale stejně mi nevěřil. no jeho blbost 😎

andrejusa
25. okt 2009

baby nestáva sa aj vám niekedy, že svojho drobca cez deň necítite ani raz? ja som už v 6 mes. a každý deň som cítila pohyby aspoň trošku, ale dnes nič a už sa začínam báť... a neviete kedy sa začne vrtieť tak už poriadne silno a budem ho cítiť stále?

allinka79
25. okt 2009

andrejusa... netes sa na to prilis... niekedy by som bola radsej, keby sa moja vrtela menej...

andrejusa
25. okt 2009

😀 😀 😀 ja práveže cítim pohyby veľmi málo, teda slabo, asi to bude mojou slaninkou na bruchu. 😀 Ale som v 6 mes. a myslela som, že to budem cítiť viac... takže od kedy si ty tak začala už silnejšie cítiť a je to normálka, že dnes ho necítim vôbec? som z toho trošku mimo 😕 😔

noemi01
25. okt 2009

no moje kope strašne a stale a tie pupaky čo sa mi vyduvaju na brušku su až bolestive
ale nevadi všetko zvladneme zopar kopancou zvnutra 🙂 😉

crawler
25. okt 2009

ahoj, jsem v 15.tt a někdy mám pocit, že cítím v bříšku mimíska - možná je to úplná blbost - jsem těhotná poprvé, takže nemám zkušenosti, ale večer, když si před spaním lehnu, zklidním se a soustředím se, takněco cítím...někdy si říkám, že to jsou střeva nebo tak, ale cítím to jinak...co myslíte? lze to? já bych to přirovnala, jak by mi uvnitř plavala rybička a občas se otřela o břišní stěnu...

simusska
25. okt 2009

prosim pomôzte mi...som v 20 tt a hlavne vecer citim v brusku akoby som tam mala maleho cervika alebo akoby mi tam skvrkalo...som prvý krat tehotna a ja netusim ci to môze byt malicke alebo ln creva....mam strach...ako ste prve pohyby citili vy?

simusska
25. okt 2009

a je mozne ze to aj pocujem? a pocuje to dokonca aj môj manzel....neviem ale v crevach mi este nikdy tak nevrcalo

kisska
25. okt 2009

simusska, crawker - presne to su prve pohyby 😀 niekedy ako keby skvrkanie criev, ale ked si tehu nebola, tak ti nikdy takto neskrkalo. Pockaj, ked babo najde mechur a bude sa s nim hrat ako s loptickou 😅 . A vacsinou to byva presne tak, ked cez den chodime, tak sa babo uhojda a je ukludnene a len co si sadneme, lahneme a mame klud, tak babo mava najviac energie

kaleilah - ziadny doktor ani nikto z okolia nemoze vediet to, co vedia mamy 😉 . Ja som tiez citila aj prve babo velmi skoro aj napriek poriadnej slanine na bruchu. Proste sme na to niektore citlivejsie a vieme, co to je 😉 . Tak ako budes neskor ovela citlivejsia na hlas a plac svojho dietata a aj ked nikto v okoli ti nebude verit, ze ho pocujes... Sa mi stavalo, ked sme byvali na chate, vecer sme opekali 20metrov od chaty a ja jedina som pocula, ked babo zaplakalo... ja a moj pes 😉 😀

andrejusa - skus si v klude sadnut lahnut, pohladit babo cez brucho, prihovorit sa mu a ked stale nic, tak aj do neho trochu stuchni, ak by si nic necitila 2-3 dni, tak zbehni k dokimu... radsej pre istotu.

simusska
26. okt 2009

dakujem kisska🙂 zajtra idem na ultrazvuk ale az ked zistim ze vsetko je naozaj dobre tak az potom budem naozaj kludna....

renatkas
27. okt 2009

andrejusa ja ho tiez necitim kazdy den, mam ho viac pri chrbtici, mozno preto... zatial tak intenzivnejsie (myslim casovo) som ho citila asi tak 3x vecer, co kopkal asi viac ako 2 minuty, inak len vecer obcas take mrvenie... Neboj tie kopance este pocitime vo vyssom stadiu 😀

andrejusa
27. okt 2009

renatkas... no to som rada, že niesom sama. ja som včera bola na poradni a dala som si pre istotu urobiť aj sono, či je všetko ok, keď ho tak málo cítim a srdiečko bilo krásne, tak som šťastná. Ja mám bábo asi tiež pri chrbtici, lebo placentu mám vpredu a chrbtica ma poriadne bolieva.

kisska
27. okt 2009

simuss no ako ste dopadli?

simusska
27. okt 2009

Kisska*
Tak nijak...doktor mal volno a sestricka mi len tak postiskala brusko a vraj tam je a nic ine mi nevravela...Chcela ma objednat az na 24.11. ale ja som zaprotestovala a buduci tyzden v stvrtok idem za doktorom...
nechapem co to za doktor...objedna ma do poradne aj na ultrazvuk a on si jednoducho vezme volno:(
Tak a ja mam pred sebou dalsi tyzden v strese ze ci je vsetko ok...
Aj daco citim ale ja neviem....uvidime snad za ten tyzden da o sebe drobec viac vediet

slovakia13
27. okt 2009

dievcata nestresujte 😉
ja sice malu citim od 18tt ale tiez sa zadari,ze o nej neviem aj cely den....
a az doteraz cakam na tie bolestive kopance,ktore opisuju niektore maminky a tie neprichadzaju 😉
hadam malinka bude take kludne babo aj ked sa narodi 🙂
jeden jediny raz sa mala hybala naozaj dost,ked som chytila nejaku virozu a cely den som stravila na wc ,malickej asi tiez bolo zle 😕
pokial vas doktor uisti ,ze vsetko je ok ,tak nie je dovod neverit 😉
dietatko moze byt otocene smerom dovnutra a vtedy tiez moc necitime,tak good luck vsetkym tehulkam 🙂

ivana2301
30. okt 2009

Prosím poraďte!Som v 31 tt. a pohyby cítim každý deň dosť intenzívne,ale dnes to bolo úplne celkom inak.Ráno len také malé pomrvenie,okolo 12.00 som sa už riadne stresovala prečo sa drobček nehýbe a takto to bolo skoro až do večera.Mala som strach aby sa mu niečo nestalo.Až teraz večer keď som don trošku poštuchala pohladkala sa my ozval.Je toto normálne že jedeň deň sa hýbe dosť a druhý deň takto málinko?Toto je naše prvé dieťatko a veľmy sa bojím aby bolo všetko v poriadku.Kedy treba vyhľadať odbornú pomoc??

gloria78
30. okt 2009

ahoj, ono má tiež niekedy obdobie, že spinká práve vtedy kedy ty nie. ale pre istotu počítaj pohyby: ak ich za 12 hod. nebude 10 choď k dr.
drž sa 😉

ivana2301
31. okt 2009

gloria78 ďakujem za odpoveď.Dnes babatko ešte ani raz riadne nekoplo ako po iné dni.Ráno len také slabé pomrvenie ako keď som začala cítiť pohyby(motýlie krídla).Tak toto je v poriadku že stále som cítila riadne kopance a včera a dnes zatiaľ nyšt?Skúsim počítať tie pohyby za 12 hod. a uvidím.Aj som ho dnes budila, hladkala a nyšt.Takto ma stresuje..Bojím sa aby sa mu niečo nestalo..Už rozmýšľam kadejako...

andrejusa
31. okt 2009

skús sa ísť ospraškovať v teplej vode, alebo trošku niečo málo porábaj. To moje tiež veľmi málo cítim, ale po takýchto aktivitách je také nekľudné a mrví sa. 😉

andrejusa
31. okt 2009

preklep... osprškovať som myslela 😝

allinka79
31. okt 2009

ivi, nechaj drobca trochu pospat... ved on ta zase kopne...
niektore dietky asi spinkaju viac, a niektore menej.
moj maly votrelcek nespi skoro vobec, a tie chvilky kludu si uzivam...

niekde som citala, zeby mohol pomoct kusok cokolady... alebo sa par razy pregulaj sprava do lava a naspat. A este fungovalo aj dychanie cez brucho - hlboke, ale pozor, aby sa ti netocila hlava, ak na to nie si zvyknuta...

matka331
31. okt 2009

baby ja som raz na internete citala ze pomarancovy dzusik pomaha aby sa babetko hybalo ..vraj ho davaju aj sestricky pit pred ultrazvukom .....na moju malicku to funguje stale ked sa napijem dzusika tak kope....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre