Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

celine
26. jan 2009

Ahojte, mam pocit, ze od 17tt+1 citim pohyby. Su to take akoby svalove tiky v podbrusku, niekedy mam zasa pocit, ze je to take jemne hmyrenie. Citim to viackrat za den, ale iba ked sedim. Na dotyk este necitim nic. Niekedy sa stane, ze cely den necitim vobec nic. Je mozne, aby to boli pohyby? Je mozne citit prve pohyby iba v sede, lebo vacsina dievcat pise, ze ich citila pri lezani na chrbte. Ja pri lezani, ani pocas noci, necitim vobec nic.

celine
26. jan 2009

pardon, tie pohyby citim od 16t+1 🙂

petra1985
26. jan 2009

je to mozne 😉

mufo
26. jan 2009

Celine hej je to mozne. JA som zacala citit prve pohyby v takom polosede...ziadne lezanie.
A mam ich od 15+6 cize hrozne skoro. Postupne to zosilnie, teraz uz dava babo take kopance ze mi brusko skace 😀

celine
26. jan 2009

u mna to zatial na intenzite velmi nenabera, len to pozorujem castejsie. Vcera a dnes to velmi necitim, iba take slabucke, az mam pocit, ze si to vymyslam. Tak snad je este v tomto tt v norme, ze to nie je pravidelne. Asi sa velmi sledujem 🙂

traktor
29. jan 2009

celine ja som na tom uplne rovnakoakoty, uz som myslelaze som sama , ved tu kazda pise ze mala pohyby uz v 15 16 tt .... asi sa faktvelmi pozorujeme, alebo nasebabetka su uz od malicka taky maly spachtosi 😀

dicinka1
29. jan 2009

baby,najintenzivnejsie pohyby som citila na zaciatku 22 tt..pohyby som citila ovela skor...ale to som nevedela ze su to pohyby..myslela som si,ze mi creva pracuju.....ale vidim,ze to je kazdy vecer...akokeby sa mi creva preobracali.....take divne to je...citim,ze je to male...ked budete mat o par tt viac,tak az potom si uvedomite,ze ahaaaaaa,ved to uz som citila davnejsie,akurat to bolo raz za cas...a teraz to je casto 😉

ivkka
30. jan 2009

Ahojte,ja som v 16 tt+3 a tiež sa mi zdalo že už cítim také jemné pohyby,ale zdalo sa mi to skoro.V prvom tehu som ich cítila až okolo 19 tt,ale ako čítam tak to asi nieje až tak skoro 🙂

jasom
1. feb 2009

Baby ja by som sa chcela spytat, som v 27tt a neviem ci uz mam citit pravidelne pohyby, resp. co to znamena, moje babo ma koplo rano asi 10 krat za sebou ked som sa zobudila, potom cely den nic, mozno 2 krat take slaby stuch a odvtedy nic, treba sa obavat alebo je to normalne? Musi babo v tomto tt uz kopat aj pocas dna stale kazdu chvilu alebo moze 1/2 nedat o sebe vediet, nejako som prestrasena lebo vsetci ma plasia ze ked necitim pohyby tak mam letet do nemocnice ale ja ich citim len nie tak silno a v kuse. Rano asi to bolo najsilnejsie a teraz do vecera skoro nic. 😒
dik za kazdu odpoved.

amatula
1. feb 2009

jasom neboj babatko len kludne spinka...do nemocky musis lete len keby si poohyby necitila pocas celeho dna.ked sa rano ozvalo je to ok len kludne odychuje 😉

jasom
1. feb 2009

amatula, dakujem, ja som sa zlakla ze sa musi kazdu chvilu hlasit lebo ozvalo sa rano este ked som lezala v posteli a to poriadnymi kopancekmi a niekolko krat za sebou aj som ich ratala bolo ich viac ako 10 ale potom ako som pisala len take slabe stuchanceky 1-2-3 krat a nic do teraz, tak mas asi pravdu asi spinka. 🙂

ludanka
2. feb 2009

jasom, neboj sa ono sa to zachvilku tak rozbehne ze uz ich ani nebudes pocitat 😉 u mna zacali pohyby okolo 20tt a teraz som v 33tt a to je uz poriadne citit, dokonca aj vidiet 😵 cez den ich nieje az tak moc ale na vecer a rano si nas bubko robi riadnu rozcvicku 😀 je to uzasne a nemusis sa nicoho bat, niekedy je babetko aktivnejsie a niekedy sa mu nechce asi tak...

jirinkas
2. feb 2009

Ahoj, první pohyby jsem cítila už od 16tt, takové jemné zašimrání a jen občas. Ted se mimi nějak rozjelo, už je to docela často. Kdy jste je začaly cítit, když jste sáhly (nebo partner) na bříško? 🙂

katka2808
2. feb 2009

jirinkas. ja tie pohyby citim od zaciatku aj bez toho, aby som si dala ruku na brusko... dokonca aj vidim, ako sa dviha brusko, ked malicke kopne... a zacala som ich citit presne v 20. tyzdni... ako podla odbornej literatury 😀

jasom
2. feb 2009

ludanka: dakujem, uz sa tesim ked sa to rozbehne, to je taky perfektny pocit ked babetko kopka 🙂

jirinkas: moj muz citil ked babetko koplo asi tak az v 23-24 tt najskor, myslim ze prve pohyby som zaregistrovala 20-21tt co som si bola uz ista ze su to oni. 🙂

bastika
2. feb 2009

ahoj tak ja ich citim od 18 tt aj bez dotyku, ale to len kopance, naopak take prevalovanie sa len ked si drzim brucho, hybe sa navecer a aj vnoci, menej cez den

jirinkas
3. feb 2009

No mě to zatím jen tak "šimrá" zevnitř, je to moje první těhu, tak jsem nejdřív nevěděla, jestli to třeba nejsou střeva 😀 ale jak se to opakovalo, tak jsem se utvrdila, že je to mimi. A cítím to hlavně ted poslední týden, mám šílenej kašel, kterýho se nemůžu zbavit, bolí mě od toho všechny břišní svaly a malému se to asi nelíbí....

katty6
3. feb 2009

Ahoj holky, nevite, prosim, nekdo jestli takova intenzivni aktivita miminka neco znamena? treba ze bude hyperaktivni apod.? Jestli mate nejakou zkusenost ci info, tak sem s tim.. jsem moc zvedava.
Ja jsem zacala citit pohyby uz od 16tydne ale ted je to nekdy docela bolestive.. Detatko se krouti, kope do vsech stran, hlavne k veceru, nemuzu kvuli tomu dlouho usnout. A hlavne mam obavy z toho jak to bude vypadat za par mesicu az povyroste, to se asi budu svijet bolesti.

rrenatkaa
6. feb 2009

AHoj ženy:o)
chtěla jsem se Vás zeptat, jak dlouho můžou trvat pohyby, jelikož dnes v noci, respektive když jsem šla spát, tak mě mladej bombardoval přes dvě hodiny nepřetržitě. Byla jsem zoufalá, naštěstí se mi, ani nevím jak a kdy, podařilo usnout. Bylo to takové spaní nespaní. Prosím o radu zkušenější. Mám totiž strach, aby mu něco nebylo. Díky

andykov
6. feb 2009

Ahoj holky, katty6, já si myslím, že to nemusí nic znamenat, ale možná máš tenkou břišní stěnu a nízký práh bolestivosti, protože já jsem 29tt a teda bolestivý pohyby jsem ještě neměla a to je cítím asi taky od 17tt 😉

rrenatko, pokud máš podezření, že není něco oki, tak bych šla k dr. Zkoušela si třeba měnit polohu? Nemusela se mu jen líbit. Já, když lehnu na levobok, tak mě taky někdy začne cvrnkat a musím ji změnit. Jinak mohl mít prostě řádíci hodinky, každý mimi je jiný.. Jen jsem někde četla, že k dr. buď pokud se pohyby necítí a nebo jsou hodně intenzivní a bolestivý.. 😉

lenulinkaa
8. feb 2009

ahojte,ja pohyby babetka citim cca tak od 21. tyzdna ale v poslednych tyzdnoch su hrozne bolestive pri kazdom pohybe babetka citim neskutocnu bolest az take ako keby pichanie-podla lekarky to nie je nic vazne, ale niekedy je to fakt na nevydrzanie-mali ste uz skusenost s takymto niecim?ak ano, tak co ste s tym robili?pomohlo vam nieco lepsie "prezit" taketo bolesti?

munu
8. feb 2009

ja neviem, moje babo je akesi lenive a rano ked som sa zobudila, tak babo mi uplne zdeformovalo brucho, bolo tam nejako divne ulozene, akoby ritku vytrcilo dopredu mala som obrovsku vypuklinu hore nad pupkom a pod pupkom uplne prazdno, tak si myslim ze tam lezalo nejako sikmo, ze malo ritku vytrcenu a hlavku skor tak ku krizom vzadu.. neviem,ci si to viete predstavit, ako to opisujem, ale vazne sa teda nejako slabo pohybuje dneska.. som z toho trosku smutna ☹

nika251
8. feb 2009

Ahojte. Katy- az bude vacsie, bude to lepsie. nebude mat miesto na vystrajanie 😀 . To ze teraz este moze vystrajat je dosledkom toho ze ma miesto. Ja som sa smiala, ze syn sa mi urcite zavesil na rebro a tam sa hupe. Zvykol totiz akoby nohou odtlacat rebra a hrozne ma bolieval spoje na rebrach.Az to trplo. Aktivita- ci neaktivita u nas znamenala aj zmena pocasia. A necakajte ze dieta sa bude kazdy den hybat rovnako intenzivne. Mohlo sa otocit a preto ho menej citit, alebo je len ,,ochrapane,, z pocasia. Paniku treba robit ak ho cely den- 24hodin necitit.

liave
8. feb 2009

ahojte zienky...chcela by som porposit o radu o pohyboch babetka.a potesi ma akakolvek odpoved.som 29 tt plus.som druhorodicka,ale o prve dietatko sme prisli pre poruchu nezlucitelnu zo zivotom ☹ ...chcela by som sa vas opytat ako casto citite pohyby a ci sa vam stava ze obcas necitite babetko aj cely den,na kolko som 29 tt mam obavy ci sa hystoria neopakuje ☹ preto by som bola vdacna za akukolvek odpoved,ci je vobec mozne ze by som este obcas v 29 tt necitila pohyby aj cely den? 😖 vobec ziadny zachvev,nic?stava sa to aj vam?ze tri styri dni je dietatko aktivne a potom zrazu vobec nic?myslite ze je to normalne?mna to velmi strasi na kolko mame smutnu skusenost a prve babetko malo prave problem so svalovou hypotoniou 😖 dakujem za odpovede...

gertka
8. feb 2009

Ahojte babulky, tak ja teda citim nejake steklenie v brusku uz asi tyzden, ale ci su to pohyby? istota nieje. stale si myslim, ze su to creva, lebo najviac ich to citim ked papam, hlavne sladke... 🙂 asi sa na to zobudi a maskrti so mnou 😎

agly
9. feb 2009

Ahojte.Som tu dnes prvý krát.Som v 18.týždni tehotenstva,čakám už druhé bábo.Som asi trocha pesimistka,ale každý deň rozmýšlam,prečo ešte necítim pohyby a brucho mám velmi malé,ráno skoro žiadne.možte mi niekdo poradit,nech mám lepšiu náladu?velmi vám dakujem 😖

miavin
9. feb 2009

ahojte tehulky
agly - vôbec nemusíš byť pesimistka, ja som v nejakom 33tt a niekedy mám ráno pocit, že ani niesom tehotná, len som sa trošku prejedla večer, ráno mám asi také bruško ako v 3-4 mesiaci - a tie pohyby sa dostavia. Čo som tu čítala, tak v takom 33 tt bábätko väčšinu dňa prespí a pohybov je čoraz menej - kvôli tomu, že má čím ďalej tým menej miesta v brušku. A náš drobec so mnou cvičí celý deň - tiež sa bojím, aby nebol hyperaktívny - no uvidíme. Myslím, že u každej mamičky je to individuálne. Takže si vôbec netreba robiť starosti.
Držte sa maminy a rozmaznávajte svojich anjelikov - veľa odpočinku papapapa 😉

mystery7
9. feb 2009

ahojky,
ja mam tiez 1-2 dni ked necitim pohyby, potom vystraja a potom je zase klud. Deculo ma vlastny rezim.
Ja nemam vobec bolestive pohyby, kopance. Skor je to take steklenie ktore nabera na intenzite. Citim ked sa poprevaluje. Tajne dufam, ze bude pohodak aj po narodeni 😉

gabika25
9. feb 2009

ahojte, moje babatka sa hybu hlavne v noci ked spim. Tiez som mala strach ked sa cely den nehybali, ale par krat som ich "pristihla" v noci. Sem tam maju dni kedy sa hybu presne o pol desiatej do obeda a potom cely den spinkaju. Nemusite sa bat. Mozno su to take potvorky, ako tie moje, ze sa hybu v noci ked spite a cez den dospavaju preflamovanu noc 😀

gertka
9. feb 2009

agly aj ja mam take pocity, rano mam pocit ze nemam ziadne brucho a vecer som nafuknuta ako balon, asi v noci babo vsetko zje. 🙂
ale nic si z toho nerobim... na obed uz je zase vonku...
a tie pohyby? maju cas, este si ich uzijeme, vsak baby?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre