Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

allinka79
31. okt 2009

matka prosim ta, nieco na ukludnenie nepoznas? 🙂

andrejusa
31. okt 2009

... makový čaj 😀 😀 😀

allinka79
31. okt 2009

ja to myslim vazne... som velmi rada ze citim pohyby, ale... akurat som citala, ze v mojom tt dieta prespi cca 90% casu... moje je tolko asi aktivne...

orionka1
31. okt 2009

allinka, ja som zasa citala niekde ze baba sa v brusku hybu aj ked spia 😉

allinka79
31. okt 2009

tak to potom sedi... ona sa asi stale natahuje a asi sa jej sniva ze niekam musi dobehnut... 🙂

matka331
31. okt 2009

alinka bud rada ze sa ti babetko hybe ......ja si myslim zeked sa hybe viac to nevadi horsie by bolo ak by sa nehybalo vobec 😉 ajmoje je aktivneee a o cakas dievcatko ci chlapceka?

ivana2301
31. okt 2009

Dakujem žienky za rady...Práve je 22:46 a malunke sa rozhýbalo až až....Takže som spokojnejšia..Len nech sa mrvká,nech kope aspoň budem vedieť, že je v poriadku....Ale poskúšam to aj s tým džúsom a aj s čokoládou....a dám vedieť. 😉

emelia
1. nov 2009

Ahojte dievčatá. So zadrzanym dychom som citala vase prispevky, ci aj poniektora z vas ma taky problem ako ja, no a snad mozem len dufat, ze je vsetko v poriadku. Do poradne idem tento stvrtok, no som druhorodicka v 24tt a priznam sa, vobec neviem, ci citim pohyby dietatka. Uz som z toho niekedy zufala. Moja prva dcerka ma len rocik a tolko ma zamestnava, ze vobec neoddychujem tak tako ked som cakala ju, takze neviem ci prave pre toto necitim tie pohyby, alebo co je vo veci. Mozno sa mi dietatko hybe ked nieco robim a ked lezim a cakam ze sa pohne, tak prave vtedy asi spinka. Niekedy si aj namyslam, ze to co citim su pohyby, ale prisam vacky vobec neviem povedat s istotou, ze je to to, co som citili v prvom tehotenstve. No skusim asi ten dzus co ste tu niektora pisala a snad sa rozhybe. No v poslednej poradni bolo malinke ok, vraj aj rastie ako ma, napriek tomu, ze brusko mam malinke o polovicu oproti prvej dcerke. No tak mi drzte palce, snad mi vo stvrtok len potvrdi doktor, ze je male ok.

andrejusa
1. nov 2009

emelia... ja som tiež ešte nedávno písala so strachom, že necítim pohyby, ale to som bola v 21tt. Koník pridáva o týždeň viac. Nejaké baby mi napísali a aj som sa na nete dočítala, že do 24tt je to v pohode že nieje ešte tak cítiť. Ja už cítim krásne, ale až nedávno sa tak rozkopkalo, predtým to bolo také slabulinké, že som si tiež nebola celkom istá. Kedy ti dr. robil sono? ja som tiež jeden deň necítila absolútne a tak mi dr. urobil sono či bije srdiečko pravidelne a krásne tlklo. Tým chcem povedať, že niekedy ho cez deň emjsíš cítiť vôbec. A neviem teda akú máš postavu, ale ja som taká bucľatá, takže aj preto niekedy tak málo cítim. 😉 Keď ti dr. povedal že je všetko ok, tak vydrž a ak sa bojíš, tak k nemu zajtra choď nech ti urobí kontrolný utz.

dejna3
1. nov 2009

emelia, to bude asi tým, že ťa naplno zamestnáva dcérka a asi nemáš toľko času pozorovať sa... viem, o čom hovorím... ja síce pohyby už cítim, ale priznám sa, že mi asi týždeň trvalo, kým som si bola istá, že je to fakt ono a nie len črevá... 😀 pri malej som ako prvorodička pohyby cítila v 18tt a okamžite som vedela, že to sú pohyby...
takéto "skoré" pohyby je najlepšie cítiť pri relaxe a odpočinku (pokiaľ práve vtedy bábo nespinká), na ktorý my už teraz nemáme veľmi čas 😉
a môže byť aj tak, že prvá dcérka ťa kopkala o niečo viac, než toto druhé bábo, preto sa ti zdá, že se málo hýbe

majkoalucka
3. nov 2009

ahojte baby...som v 16tt+2 a uz v 15 tt+4 som citili prve kopanie chcem sa len opytam ze kedy asi tak budem vidiet take male kopceky no ked ma kopne.....pry prvom to bolo koncom 17tt...

simusska
4. nov 2009

jaj holky vcera som bola na ult a mam zdrave dievcatko joj aka som stastna aj ked sice tie pohyby nejak extra necitim ale viem ze sa hybe a konecne mozem kludne spat...

kisska
4. nov 2009

simusska super, ja som tiez prave po 4D uzv a som velmi rada, ze je vsetko v poriadku 😉 Zato nasa princeznicka sa rozhodla, ze aj ked sa normalne besnie (hlavne po cokolade), tak teraz sa nedala vyviest z rovnovahy a rozhodla sa nespolupracovat... Nechcela vobec ukazat tvaricku... s opacnym koncom nemala problem, tak dufam, ze jej to nezostane az do puberty 😕
Inak tiez ju najlepsie citim v noci v posteli - nad ranom alebo okolo polnoci... ked uz by mamina tak rada isla spat 😅

simusska
4. nov 2009

kisska aj moja malicka mi ukazovala najmä co skryva medzi nôzkami🙂 ale na chvilku nam ukazala aj tvaricku a doktor to hned vyuzila cvakol ju...a mame fotku🙂moja je strasn kludna ona si len sem tam kopne...ale je zdrava a to je hlavne....

kisska
4. nov 2009

Super, u nasho prveho sa potvrdilo, ze aky bol v brusku, tak taky bol aj po porode... kludny, spokojny... aktivny hlavne v noci 😉 Tak dufam, ze aj teraz to bude tak....

simusska
4. nov 2009

kisska*
no tak dufam ze sa to potvrdi aj u môjej malej🙂 joj by si neverila aka som stastna tan tyzden v strese bol hrozny....

simusska
5. nov 2009

ahojte bbulky🙂 tak co babätka kopu?

vefi89
5. nov 2009

dobre rano tehulky,
som v 25tt. Doteraz ma maly kopal kazdy den, vacsinou to bolo, ked som si sadla lahla. ale vcera sa za cely den otocil asi iba dva krat a az vecer, ked som chcela spat chytil nadych a zacal vystrajat. to bude robit takto stale?
lebo cez den som mala pocit, ze nieco nie je v poriadku, ked ani nekychol

simusska
5. nov 2009

nestresuj...moja mala na ult vystrajala neurakom ale ja zacitim jej kopanceky len sem - tam....a maly mozno len po tolkom kopani oddychoval...je to normalne ved babätko si musi trosku aj pospat

vefi89
5. nov 2009

simusska, dakujem, ale ja som ho doterz citila stale. pred tehu som bola dost chuducka,takze kopanceky citim dost silno, a este sa nestalo, ze by celyyy den nespravil pohyb. ja sa nestresujem, ale mala som divnu predtuchu, ze sa mi pridusil

simusska
5. nov 2009

pocula som ze babätko si niekedy môze prilahnut pupocnu snuru a vtedy zacne tak naraz vystrajat....ale to je ok...a neboj ved sa zacalo hybat..vies co by som ja dala zato aby moja mala zacala trosku viac vystrajat? je strasne kludna a to mi niekedy robi aj strach aj ked viem ze je vsetko ok....ale ked myslis ze nie je nieco v poriadku tak necakaj a chod k lekarovi

vefi89
5. nov 2009

vsak jasne, ze keby sa mi nieco velmi nezdalo, utekala by som k lekarovi. a ty malinku citis tak malo, alebo kopka tak slabo?v 22t uz aj moj manzel zachytaval drobca. aj ho citil, ale ked som kludne lezala, tak sa mi cele brucho mrvilo

simusska
5. nov 2009

aj malo aj slabo...ale v utorok som bola u lekara a ten mi vravel ze je vsetko ok...aj ja som sa uz bala tak som radsej isla...ale ona je vraj take kludnejsie babätko:( teraz som v 21 tt a lekar vravel ze ju mam viac pri chrbtici a aj preto ju tak slabo citim...

simusska
5. nov 2009

hm...

lubka89
5. nov 2009

dobre ranko tehulky 🙂 kedy budem citit ze ma malinke kope? lebo moj priatel je nedockavi🙂

simusska
5. nov 2009

jaj lubka moj manzel este teraz neciti ze malinka ma kope...a ja len sem - tam...mame kludne dievcatko

lubka89
5. nov 2009

ahhha tak sa ete nacakam co?

simusska
5. nov 2009

no kazda ze na to vnima inak...uz v 18 tt ta moze kopat ako o dusu...ale mesiac si asi urcite este pockas....

lubka89
5. nov 2009

tak jasne 🙂 a dakujem

simusska
5. nov 2009

nemas za co a drzim palce nech drobceka zacitis co naskor🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre