Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

vejula
15. dec 2009

No už som napísala e-mail dokimu, že či sa mám zajtra dovaliť tak mi snad odpíše. Občas sa mi aj zdá že ssa trošku pohmýri ale len tak skoro vôbec, no len ráno výrazne kopkal... Na pohotovosť sa mi to zdá trochu unáhlené, ved zrejme len spinka. Kočky čo máme spoločný termín písali že aj ich mimi majú niekedy také kludné dni tak hádam je všetko OK.

katka22r
15. dec 2009

tak drzim palce

brisilda
15. dec 2009

vejula zbytocne sa nestresuj pokial citis apon 2 krat do dna pohyby je to normalne 😉 moje vyrazne kopka ked zjem nieco sladke 🙂 a aj to som na to prisla len nedavno den po Mikulasi 😀 na pohotovost je zbytocne ist no pokial sa ti cokolvek nebude pozdavat tak utekaj aby si nic nezanedbala 😉

janula.k
15. dec 2009

ahojte, katka ako si dopadla v nemocnici? pozerali ta zo spodu? Vejula, dobre poznam ten stres, ked som babo necitila aj cely den a na druhy den rano som sa budila s tym, ze ho zas necitim..niekedy bol fakt aj dva dni tichucko, ozaj minimalny pohyb..Ale ono fakt len spinka..Ked sme boli v 30tt na morfologickom utz, tak nam chcel doktor urobit aj 3D fotku, no malinky mal hlavicku tak zastrcenu, ze sa nedala odfotit tvaricka..tak doktor mi stuchal do bruska a mna to steklilo az tak, ze som sa smiala a cele brucho sa triaslo...no nas malinky ani nehol mihalnicou...uplne pokojne si tam spinkal...doktor ze to je zvlastne, ze zvycajne sa deti zacnu mrvit, ked sa stuchne do bruska..Ale jednoducho, ked chce spinkat, tak spinka... 🙂 mrvit sa zacal az dve hodiny potom 😀

vejula
15. dec 2009

Ďakujem kočky... Už sa trošičku mrviť začal ale len tak aby sa nepovedalo, asi má nejaké pokoné dni 😎 Janulka tak ty máš tiež v brušku riadneho salamistu 😀 😀 😀 Ale to je dobre že neskáče ako mu pískajú 😀 Má už teraz vlastnú hlavu 😉

katka22r
15. dec 2009

janulka tak ctg nam vyskocilo strasne vysoko horna krivka mala az 190 tak mi kazali sa ist ukludnit napit a druhe ctg uz dopadlo dobre no dokt.povedala ze vsetky vysetrenia mi urobi v pondelok na dalsej poradni ze sa nemam coho obavat

cuttysark
15. dec 2009

baby ja furt nic necitim a ja uz strasne chceeeeeeem 😒 😒 😒 😒 😒

vejula
15. dec 2009

cuttysark. čoskoro budeš uvidíš. Tak do týždna pokial nemáš frontálnu placentu čiže placentu naprednej strane maternice, vtedy placenta bráni cítiť pohyby...

brisilda
15. dec 2009

vejula ja mam placentu podla doktora na prednej strane a pohyby citim uz dost dlho 😉 podla mna to neni pricina skor je este babo malinke a kedze je cuttysark estelen v 18tt a prvorodicka tak je to normalne take 2 tyzdne si este pocka 🙂 no naisto sa docka to je iste 😀

katka22r
16. dec 2009

kocky ja som v 36tt a mala uz nekope ked sa prevraciam ale zvacsa iba ked spim na chrbte je to mozne?

giza
16. dec 2009

Cuttysark 😉 ...bude vsetko bude a ak to bude divoch/ska, tak si este uzijes aj si zelat budes aby bol chvilku klud...

Vejula, to citam po prvy x nieco take...

Katka - vsetko je mozne, ale zvacsa len docasne ci prechodne, je uplne normalne ze ked lezis na chrbte tak dietatku neni pohodlne ( zrovna tak ako i tebe by nebolo) ked sa opiera o tvoju chrbticu, tak kosti ho tlacia (neni to tak makke ako okolie brucha), takze logicky si treba na to zvyknut ...je to potom parada ked po porode si znovu budes moct lahnut ako predtym aj na brucho a na chrbat...Menit polohy na boku je velmi dolezite!! a urcite na ten chrbat skusat ( ono to neni pravidlo! ze bude vzdy kopat iba na chrbte ked lezis 😉 )

giza
16. dec 2009

Vejula ak ma tvoje babenko casto kludne dni ako opisujes, spomen urcite svojmu doktorovi aj pri vysetreniach...!

katka22r
16. dec 2009

giza hmm snad bude vsetko oki ked kope ked lezim na chrbte ale na ctg ma kopala aj ked som bola na boku

cuttysark
16. dec 2009

holky diky ale ja si ani nepripadam tehotna chapete......okrem toho ze som unavena dost a mam brutalnu zaludocnu kyselinu.....inak nic, nepribrala som ani kilo ani brucho - nic ☹ tak uz by som chcela aby sa bejbino ozvalo 😨

katka22r
16. dec 2009

cutty neboj sa kopne ta a ku koncu budes chciet aby prestalo kopat... 😀

allinka79
16. dec 2009

cutty, suhlasim s katkou... ja si momentalne vychutnavam chvilky, kedy sa mi brusko nehybe 🙂

katka22r
16. dec 2009

ali aj ja🙂

cuttysark
16. dec 2009

a kedy ste zacitili pohyby? Ja som 17+3.

katka22r
16. dec 2009

no ja v 17tt ale kazdy inak moja niektore az v 22tt

barbina182
16. dec 2009

ja až v 20tt

vejula
16. dec 2009

brisilda, jedna kočka čo máme spoločný termín prvý krát pocítila pohyby až teraz v 24 tt a doki jej povedal že preto lebo ma frontálnu placentu a že to zabranuje tomu aby pohyby cítila. Tak neviem....

Inač kočky dnes som volala môjmu dokimu že či mám prísť ked sa akosi málo kope, tak povedal nech dojdem že mimi skontroluje. A drobec si tam v pohodičke ležkal aj sa hýbal ale asi ne tak aby som to cítila, tak povedal že je všetko OK. Strááášne mi odľahlo.

brisilda
16. dec 2009

vejula no super aspon si teraz pokojna 😀 moje sa na sone tiez vrtelo a ja som to necitila az ked zacal kontrolovat prietoky vtedy sa rozkopalo poriadne cize sono nieco len vyzarovat musi co babatku vadi 😒 inak pohyby som citila v 16 tt nejak 15+ nejake dni 🙂 no male bude podla mna velke a som druhorodicka tak preto tak skoro 😀

vejula
16. dec 2009

No ja som tiež moc rada. Asi tam má ešte veľa miesta, lebo brucho mám jak v siedmom mesiaci a bábo je veľké akurát tak asi mu ešte v maternici nieje tak tesni že by som cítila každý jeden pohyb.

brisilda
16. dec 2009

vejula u mna zabera ked si dam cokoladu vtedy sa rozkope jedna radost popripade ked si lahnem na chrbat do polosedu 😀

vejula
16. dec 2009

no u mna tiež sladké ale v poslednom čase mám hroznú kyselinu tak čokoládu obmedzujem... Ale aj teplá sprcha pomáha 😉

giza
17. dec 2009

to som rada Vejula 😉

tak "kopkajte" babenka.... 🙂

slovenka262
17. dec 2009

Ahojte dievčence, ja som v 18tt a tie "bublinky" cítim hlavne večer, keď si ľahnem na chrbát. Je úžasné pocítiť, že ten malý človiečik vo mne sa hýbe 🙂 Len sa musím smiať, keď si čítam, že v tých neskorších štádiách, keď bude bábo vačšie, budem rada, že bude od kopancov aspoň na chvíľku pokoj 😀 - ak drobec zaspinká.

katka22r
17. dec 2009

slovenka tak ano budes rada ak prestane obcas ja na chvilku kopkat lebo mne moja ustedruje krasne kopance 😀 ale aspon viem ze je oki aj ked to tak strasne boli

lenocka84
17. dec 2009

ahojte
dievcata moze byt take jemne akoby vlnenie pohyb babatka?

garonka
17. dec 2009

leni samozrejme te môze take jemne zblnkanie 😉 kopancov ti babo tolko ustedri ze az 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre