Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

magdia555
9. feb 2009

Mamičky čakateľky a mamičky! Ponúkame Vám vecičky pre vaše detičky za nízke rozumné ceny . Nájdete nás na www.obabatkach.mimishop.sk 🙂

danielsan
24. apr 2009

Ahojte, pohyby som zacala citit uz v 18-19tt. Bolo to steklenie v brusku, alebo ako keby niekto zvnutra jemnulinko pichal malickym prstom do mojej maternice.. Bolo to velmi pekne. Teraz koncim 32tt a poviem Vam,
maly je riadny šinter!! Co sa ma nakope cely den.. Ale je to velmi krasne, musim povedat, ze si tehotenstvo uzivam aj napriek mensim problemom. Uzivajte si to pokial este nekrici, neplace 😀

pajinka23
25. apr 2009

babulkyja som 37tt a moj malicky sa nejako ukludnil 🙂 🙂 🙂 citim ho stale ale uz to nieje fudbalovy zapas v bjusku 😀 😀 😀 a konecne sa v noci aj vyspim 😔 😔 asi je uz vejmi tucny 😀 😀 😀 😀 hi hi hi

dadadaduska
25. apr 2009

ahojte som v 16tt a tiež už pomali vyčkávam na pohyby 🙂 je to zrejmä individuálne ale vraj je už možné aj v tomto tt cítiť pohyby, keďže je to moje prvé tehu neviem presne ako tie pohyby cítiť, čo som však asi tak
3 či 4x zaregitrovala bol pocit v polosede, bolo to niečo ako keby pukla veľká bublina a predtým tomu predchádzale šteklenie v podbrušku, no to šteklenie neviem či bolo ono, bolo to také neidentické 😕 ale s tou bublinou, to už nad tým teda rozmýšľam ale nikde sa taká podoba pohybu nespomína tak neviem 😒

zuzana76
25. apr 2009

dadi, to je ono, akkoby sa ti tam premiestnovala nejaka bublinka, aj ja som citila v 16 tt prve pohyby

dadadaduska
25. apr 2009

zuzi - čaves 🙂 no ešte je to veľmi zriedkavé 🙂 takže žeby to už bolo ono 😕

zuzana76
25. apr 2009

dadi, to je ono, do takeho 20-22 tyzdna to moze byt este zriadkave, lebo babo este nema dostatocne silne svaly

miska66
25. apr 2009

cau baby mozem sa pridat? ja nemaaaam vooooobec ziadne pohyby, ani bublinky no niiic. som z toho nestastna a uz aj nastvana. Ale asi to je normalne ci nie?

zuzana76
25. apr 2009

miska vyckaj este 2 tyzdne

liave
25. apr 2009

miska pohyby zavisia aj od polohy placenty a od toho kde je babetko uchytene...neboj sa a ao zuzka pise pockaj este chvilu kym babetko trosku podrastie a bude mat viacej sily 😉

ak je placenta na predu bruska pohyby mozu byt tlmene a vtedy je menej citit 😉 drz sa a bude dobre uvidis

dadadaduska
25. apr 2009

zuzi - no budem to sledovať 🙂 ale som prekvapená ja som totižto čakala na šteklenie a nič a pritom toto som si an nevšímala 🙂

perla200
25. apr 2009

ano dadadaduska....začína to takým šteklením, potom to prejde takými bublinkami...a moja dcéra momentálne má z môjho bruška boxovací vak🙂)) niekedy mám pocit, že prenáša nábytok, upratuje, alebo nacvičôeuje lets dance....to uvidíš aké kopance ti uštedrí vlastné dieťa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale je to úžasné, lebo ja ju učím ked ju oslovím aby pokopkala tak niekedy odkope, učím ju režimu už v prenatálnom období🙂

dadadaduska
26. apr 2009

perla - no tak to je úžasné 😀 žeby majsterka v kick-boxe 😀

zuzana76
26. apr 2009

miska, pohyby uciti inak zena skor vtedy, ked je chudsia, v 20 tt sa este nemusis strachovat, ono to moze prist kazdym dnom, skus vyskusat tento test

daj si nieco sladke, zmrzku a pod./ u mna fungovala ta sladka zbrnda co sa pije, ked sa robia glukotesty v tehotenstve, robili mi ich pre podozrenie na tehotensku cukrovku 2x - v 19 tt a potom v 24 tt a zakazdym to fungovalo, ked som vypila to sladke, tak maly zacal tak vyvadzat, akoby mal diskoteku/ potom si lahni na chrbat a tisko cakaj, mozno zareaguje male a ked nie, este stale mas cas

dadi, ono sa to moze prejavovat vselijako, bublinky, steklenie, neskor, ked uz bude mat silu, tak sa ti budu robit az take guce na bruchu, ked si vypuci zadocek, alebo nozicku, ale ja som si bola tiez ista az v tom 18 tt,ze to je babo, dovtedy som si myslela,ze pohyby criev, ale teraz uz viem, ze to bolo babo, to je skusenostou, tiez zeny druhorodicky pocitie prve pohyby skor, lebo vedia uz co maju ocakavat.

hexi
28. apr 2009

ahojte baby chcem sa opytat som v 28 tt a od minuleho tyzna citim malej pohyby menej je to vazne mam sa obratit na gynekologa?
😒

babullka1
28. apr 2009

Ahoj Hexi,ja ked som dva dni citila slabsie bohyby a to som bola v 27tt tak ma moj doktor poslal do nemocnice,povedal ze nechce strasit,ale ze ani nic nechce zanedbat a aj som bola rada,spravili mi vysetrenia a zistili ze babetko je v poriadku,len sa mu nechcelo 😠 ja byt tebou,tak mu isto aspon zavolam,ako si to mas potom vycitat. 😉

hexi
28. apr 2009

babullka1 diky za odpoved a nie je to tym ze ja som silna? som baculka a ze preto citim menej pohyby

babullka1
28. apr 2009

hexi,neviem ci to moze byt sposobene aj tym,mozno sa malinke len inak otocilo a preto ho menej citis,ale ja osobne by som sa radsej opytala lekara,spravia ti kontrolne sono,ktg a prietoky ci je babeno dobre vyzivovanejsie a isto budes spokojnejsia.Ja som si to zazila a mal som velky strach 😕 a ked sa zistilo ze je vsetko ok tak mi velmi odlahlo 🙂

hexi
28. apr 2009

no musim sa aj jaj informovat , zatial diky lebo citim take len steklenie v brusku raz za den ye ci aj tak mozem byt spokojna a kludna co ti na to

babullka1
28. apr 2009

a predtym si citila aj silnejsie?raz za den mi pride veru dost malo 😠

hexi
28. apr 2009

ano niekedy ano ale to len raz za den

babullka1
28. apr 2009

ak si citila aj silnejsie,tak by si ich mala citit hadam aj teraz,ale mozno mas v brusku len lenivca 😝

hexi
28. apr 2009

moze byt ze je vacsi a lenivejsi v brusku sa tazko toci a nechce sa mu , mala ma asi uz 1,5kg tak mozno preto , ale teraz ju citim take motiliky v brusku ako sa mrvi

babullka1
28. apr 2009

hlavne je ze ju citis,ja ked som chcela citit riadne pohyby tak som si vedela lahnut na chrbat,ale teraz uz ich citim aj pri chodzi a niekedy aj dost bolia 😀 halvne sa nestresuj a kontroluj si tie pohyby,aj najmensie 😉

hexi
28. apr 2009

no diky pokusim sa , na buduci tyzden idem na poradnu tak tam mi mozno povie , lebo ja som citala ze teraz by som mala citim pohyby co najvacise tak preto mam strach

babullka1
28. apr 2009

no ved prave ze teraz by si mala citit pohyby a poriadne...ale hadam to bude dobre,drz sa a ked tak potom napis do IP ak nezabudnes 😉

lily1983
28. apr 2009

ahojte, no ja teda citim velke kopance a stale sa natahuje asi tam ma malinko miesta ☹
aj teraz mi skace brucho z boka na bok..ja myslim ze to bude velmi energicke babatko, ved aj ja
aj manzel sme taky boli, tak to bude asi preto 😀

hexi
28. apr 2009

jasne a diky moc za radu oyvem sa

celine
29. apr 2009

Kazde babo je ine, niektore aktivnejsie a niektore menej. Nie je pravda, ze okolo 30tt by mali byt kopance velke. Prave naopak, babo nema tolko miesta a skor sa zacina prevalovat. Najaktivnejsie kopance su od 24tt do toho 28tt.
Hexi- ak si malu citila predtym castejsie a teraz raz za den, mala by si urcite ist k dr. Po 28tt by mali byt pohyby pravidelne. Do hodiny by si mala napocitat 10 pohybov a to aj tych najmensich zachvevov(staci si to sledovat aspon raz za den, ked vies, ze babatko je najaktivnejsie- najcastejsie to byva rano alebo vecer). Ale babatko nie je stroj a neriadi sa podla napisaneho v tabulkach. Je super, ze ju aspon citis. Ako pisala babulka, aspon ti skontroluju prietoky, lebo ak je mala nedostatocne vyzivovana, tak preto sa moze menej hybat. Netreba dlho otalat a radsej prist zbytocne ako neskoro.

hexi
29. apr 2009

celine diky za radu no ja som vcera malu citila tak za hodinu az vecer a staci to ? lebo som citala ze teraz dieta aj dost spinka tak neviem zajtra volam doktorovi dneska mal volno

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre