Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

simusska
5. nov 2009

potom uvidis aky to je uzasny pocit🙂

kika29
5. nov 2009

mne dnes začal 18tt a ešte necítim pohyby. raz som mala pocit vlnenia ale od vtedy nič a to povedia že druhorodičky by mali cítiť pohyby skôr.
Niekedy mám až obavy či je to v poriadku.

matula01
5. nov 2009

kika, uz som ti pisala do inej temy. Ale zacala som citit pohyby az v 18 tt a to uz cakam tretie dieta. A vsetko je v poriadku. Mimi je velke a teraz kope tak, ze sa mi chvilami zastavuje dych 🙂 Neboj, ono to pride.

katka22r
7. nov 2009

Ahojte babenky ja mam zasa taky problem ze som v 30tt a neviem ci je normalne ak necitim niejake silne pohyby len skor take vlnkovanie v brusku?zatim je malicka oki?ale nemam by som citit niejake silne kopance?dakujem

gloria78
7. nov 2009

katka, každý človiečik je ináč aktívny a už je mu aj tesno, ale počas 12 hodín by si mala citiť aspoň 10 pohybov. možno sa mu nechce robiť prudké pohyby, len nejak vytlačí sem tam rúčku, nôžku
😉

allinka79
7. nov 2009

kati, alebo mas vela plodovej vody... ale skor uz je vacsie mimco a nechce sa mu... ani mojamala uz neni taka hyperaktivna... nedboj

magic08
7. nov 2009

ahojte, som rada ze existuje aj takato tema, lebo mam jeden hlavybol... ☹
pohyby citim asi tak nieco vyse tyzdna, su slabucke, ale lahko rozpoznatelne. Ale od vcera vecera necitim nic, tak sa chcem spytat, ci je to normalne. Som v 19 tt, na poradni vo stvrtok bolo vsetko v poriadku. poradte a pomozte, zacinam sa bat

katka22r
8. nov 2009

moja ak si prvorodicka je to normalne ja som niekedy necitila pohyby aj 2 dni malinke je este slabucke alebo ta kope len do slabych miest a nie velmi citlivych 🙂

allinka79
8. nov 2009

magic neboj... skus v klude lezat na chrbte... zo zaciatku som malu citila iba tak...

magic08
9. nov 2009

dakujem babenky

cocoonlesana
9. nov 2009

Ahojte,zdravim Vas vsetky.Neviem,ci tu uz padla tato otazka,asi urcite,ale stranok na listovanie je neurekom...Chcela by som sa spytat:Som v 21.tt a myslim,ze som uz zacala citit pohyby.Ale vo velmi dolnych polohach,niekde v hlbokom podbrusku.Bojim sa, ci je to normalne, ci dietatko s placentou nie su prilis dole a tym padom,ci sa im nebude chciet ist von skor, nez maju urcene terminom...Dakujem

katka22r
9. nov 2009

ahojko moja bud rada kym ta kopka v podbrusku,aj mna tak kopala moja mala...a teraz rebro nerebro-kopka ako sa jej zachce..je to oki a keby bolo nieco zle voj gynekolog ti to urcite povie a dole bytt nemoze ono si len hlada svoju polohu 🙂

cocoonlesana
9. nov 2009

pre magic:inac pred tyzdnom aj cosi som sa citila presne ako ty.Najprv to zacalo, potom dva dni nic, dokonca nejake bolesti po stranach podbruska a teaz:ako vravim:pohyby,vlnenie, bublinky sa znasobili...az na to,ze to pocitujem velmi dole.

cocoonlesana
9. nov 2009

Dakujem katka 22🙂Tak teda nech len kopu...:D

motylik22
9. nov 2009

heh to vlnenie bublenie a vseliake ine pohyby citim aj ja 🙂 ja som si myslela ze to sa babo otaca 🙂

renatkas
10. nov 2009

cocoonlesana aj ja citim maleho skoro stale kopkat dole v podbrusku, alebo na boku. Ale ked ho citim dole, tak je to hooodne dole. Lekar mi povedal ze mam sice placentu nizsie polozenu, ale ze je to zatial ok, kym neprekryva krcok maternice. Neboj keby nebolo nieco v poriadku, lekar by ti to urcite povedal.

Inac, od kolkateho tyzdna musim citit maleho za 12 hod. minimalne 10x? Rata sa aj take mrvenie, alebo len cisto kopkanie? Ja som maleho 2 dni po sebe skoro vobec necitila, vcera a predvcerom, vecer sa trochu pomrvil ale inak vobec nic.

matula01
10. nov 2009

Renatkas, to je v pohode. Tiez som casto maleho aj dva dni po sebe skoro vobec necitila, ale potom mi dal jasne najavo, ze je tam. Po 30tt budes obcas rada, ked si da pauzu 😀

renatkas
10. nov 2009

Tusim sa prave zobudil a kopeee 😀

katka22r
10. nov 2009

renatka ja som v 31tt a mna mala kope stale ci je den a ci noc asi bude hyperaktivna...potom asi od 33tt to ak uz bude mat malo meista kazde dieta je ine by malo kopnou za 24hod 10x este si toho uzijes 🙂

wendys1
10. nov 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jsem ve 20. tt a zatím jsem necítila žádné pohygby. Jedná se o první těhotenství.
Všude čtu, že pohyby už jsou cítit od 16.tt.

strouzek
10. nov 2009

wendys to je normální,moje kamarádka je měla u prvního až od 22. týdne. no možná že ty pohyby máš ale neumíš je poznat, já měla to samé, od 17 tt se mě furt všichni ptali na pohyby, že je to jako motýlci ale já nic takovýho neměla. byla jsem už z toho pěkně na nervy protože jsem se bála že je něco špatně, no a pak jsem byla u našich říkám to svoji mamce že mám nervy v kýblu že nemám pohyby a ona že to nemusí být motýlci že je to takové občas ťuknutí jakobys cítila svůj vlastní tep. no tak jsem si toho začla všímat a fakt že jo. min. jednou denně se mě jakoby zachvěje břicho a ťukne ale fakt neříct mi to jak to asi může být cítit nebo spíš jak to mám vnímat tak se nervuju až doteď že nejsou pohyby.

renatkas
10. nov 2009

wendys neboj za chvilu to ucitis, mozno aj dnes 😀 ja som si tiez precitala tuto diskusiu, ked som bola v 19tt a manzelovi som stresovala ze este nekope, 19+5 stale nic, uz som bola nervozna, potom som isla na morfologicky ultrazvuk a tam som citila prvy kopanec, doma som prvy kop ucitila presne v 20tt, vlastne ani to nebol kopanec ale len take tukanie, akoby mi klopkal na pravu stranu 3x za sebou. potom zase nic, iba take mrvenie, az neskor sa to rozbehlo ze viem 100% potvrdit ze kopka. Moj bude asi lenivec.
A ked som lekarovi povedala kedy ma prvy krat kopol (20tt), tak mi posunul termin porodu o tyzden skor. Takze neboj, to pride.

majkoalucka
10. nov 2009

ahojte baby tak ja som mala v pondelok poradnu a vravim dokimu ze uz citim pohyby no a on ma vysmial vraj je to zacasu....zacala som 17 tt...pohyby citim od 15+4 som druhorodicka....poradte mi co si o tom myslite...diky za odpovede

motylik22
10. nov 2009

majkoalucka ved sa hovori ze druhorodicky citia pohyby skor ako prvo... 🙂 moj doky hovori ze kazda zena aj kazde babo v brusku je individualne a kazda to citi inak a inokedy...takze podla mna je to v poho 🙂 a počula som aj take ze ked citis pohyby babetka takze to mozu byt v skutočnosti čreva

renatkas
10. nov 2009

majkoalucka ja si myslim ze je dost odvazne od lekara to ze ta vysmial... on tehotny nikdy nebol. Ono je dost dobre mozne aj to, ze si vo vyssom stadiu tehotenstva ako si myslis, aj ked to by lekari asi videli na ultrazvuku. Ja si myslim ze je to mozne, ked vies ze to neboli creva ale babo...

majkoalucka
10. nov 2009

baby diky za rady...teraz vobec neviem co si mam mysliet....

lucia169
10. nov 2009

dievcata mozem poprosit o skusenost? Uz asi dva tyzdne citim take ako steklenie, nie su to motyliky ani bublinky ale doslova steklenie, niekedy sa musim az poskrabat ako to stekli. Manzel najprv hovoril ze to sa mi asi roztahuje maternica, ale mne sa to uz nezda, pri prvom som to nemala, bol lenivec, ale teraz sa to opakuje kazdy den a skoro na rovnakych miestach. Citili ste aj vy pohyby ako steklenie, lebo vsade pocuvam o motylikoch a bublinkach.

majkoalucka
10. nov 2009

ahoj lucia169 .....ja toto pocitujem tiez od zaciatku 16 tt....vravela som to aj dokimu a on mi neveril.....a tiez som druhorodicka....a nechce sa mi tomu verit ze by to boli este stale creva ako doktori vypravaju.....

simusska
10. nov 2009

ani ja som necitila tie motyliky a bublinky takriez som citila to steklenie a stale aj citim ale myslela som si ze to citim len ja...alle teraz uz sitim take malinke a slabucke kopanceky

lucia169
10. nov 2009

majkoalucka ja si tiez nemyslim ze su to creva, tie poznam, mam s nimi dost problem, toto steklenie citim bezne na krajoch maternice, tipujem nozky a rucicky a niekedy aj v strede bruska a tam snad creva nemam 😉 Sme druhorodicky a tie vraj citia skor, a ked aj simusska citila steklenie tak myslim, ze su to pohyby.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre