Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

katarina.banska
27. apr 2010

monci78 ja som sa poriadne nevyspala uz vyse mesiaca.
a teraz ku koncu je tam vo vnutri strasne akcna. neviem cim to bude, mozno tym, ze sa jej tam uz nechce byt. tak uvidime dokedy este.... 🙂

monika03
27. apr 2010

Ahojte holky! Monci- taky mě trápí už zhruba týden převrácený rytmus miminek. Jakmile se večer přiblíží desátá, drobečci vstávají a začíná jim večírek zřejmě i s nějakým fotbalovým zápasem. 😀 A to se to má už jen zhoršovat... ☹

monci78
27. apr 2010

Som sa trošku ukľudnila, že nie som sama. Je to moje tretie bábo, ale ani jeden z chlapcov nebol taký aktívni. Už som mala strach či je to o.k. A fakt monika03 ako vravíš, už to bude len horšie, a ani ti veru nezávidím, že teba kopkajú dve bábabtká. Ale tá večer desiata hodina, tak u mna je to to isté. Budíček je o desiatej večer až do rána. 😉

katarina.banska
27. apr 2010

no toto je dnes brutal, co tam robi to moje dieta. strasne kope, ako keby ani nespalo dnes cely den. tak snad v noci si pospinka a ja tiez 🙂
je mozne, ze uz nechce byt v brusku tak preto tak kope? co myslite?

monika03
27. apr 2010

Monci ano já to mám stereo- jedno nahoře, druhé dole. 😀 Ale zase se vždycky uklidním, když se ozvou- hned vím, že jsou v pořádku. 😉

monci78
28. apr 2010

Dievčence idem sa pochváliť, dnes ma malinký nechal spať celú noc, bolo to úplne super, zato teraz vyvádza zasa 😉 ale cez den to vydržím a dúfam, že aj nasledujúca noc bude super...

katarina.banska
28. apr 2010

aj ja sa musim pochvalit 🙂
aj mna tuto noc nechala moja princeznicka spat celu noc.... super, tak dobre som sa davno nevyspala. no mozno aj preto, ze bol spl 🙂 to si prave myslela, ze noc bude katastrofalna, ale opak bol pravdou. tak uvidim tuto noc.....
ale uz kopka.... no nech si len kopka, aspon viem, ze je tam 🙂

monika03
28. apr 2010

Holky tak dnes ta bylo asi všude stejné. 🙂 I moje miminka asi zaspaly kolem půlnoci- asi únavou, protože včera přes den byly nepřiměřeně hyperaktivní. 😀 A ozvaly se až v půl sedmé, kdy mě vyhnaly na záchod. Takže taky pohodová noc. 🙂

strapanik
29. apr 2010

Ja som v 24 tt a v noci zatial spim v pohode. Kopka ma vzdy doobeda, potom si da pauzu, zacne opat okolo stvrtej a vecer od osmej do desiatej az jedenastej absolvuje poriadny boxersky zapas. Ale v noci ma nezobudila este nikdy. 😀 Ak velmi vyvadza, ked uz lezim v posteli, tak sa hladim po brusku a zmenim polohu a za chvilu sa ukludni a mozem spat.

monika03
29. apr 2010

Strapanik tak to tiše závidím! 🙂 Včerejší noc proběhla v pohodě- za to dnes mi to vynahradily, byla jsem vzůru asi do půl třetí. Zkouším hladit, ale to oni možná soutěží kdo mě kopne víc. 😀 No a jak lehnu na bok tak mi dávají zjevně najevo, že tak je to nebaví tak musím zpět na záda, ale tam neumím usnout já. Takže zatím hrajeme kdo z koho- drobečci vedou!!! 😀

monci78
29. apr 2010

tak ani ja som nič nespala v noci. Mala som hrozné krče a takú hnačku som nikdy nemala, som myslela že porodím. To trvalo asi dve hodiny, a ked uz bolo po všetkom tak malinký začal svoju nočnú, nadránom a skončil o deviatej ráno. Takže paráda 😉

ferjencikova
21. jún 2010

Ahojte tehulky, idem sa aj ja nieco k tejto teme opytat..som 31tt, takze malinke sa uz poriadne hlasi o slovo, kopka sice velmi casto, ale v noci az na par vynimiek pekne disciplinovane oddychuje spolu s mamkou 🙂 ale chcem sa opytat, najma tych tehuliek, co su zhruba v mojom stadiu tehu, ci vase miminka tiez obcas kopu alebo hybu sa tak razne, su to akokeby chvenia, ci krcovite mozno traslave pohyby, ako keby strasne rychlo zakopkali o stenu brucha.tazko sa to opisuje, ale trva to mozno sekundu dve, ale su to take chvenia, akokeby sa v brusku natahovali alebo ich striaslo.neviem, ci sa vyjadrujem dost obrazne, ale dufam,ze moje babatko je ok..som dost chuda, na brusku takmer nijaky tuk, takze aj tvrdnutia citim dost senzitivne, aj kazdy pohyb malinkej, tak mozno preto to citim tak intenzivne..neviem, ale pevne verim ze je to normalne a ze tie pohyby su este nekoordinovane a nevykazuju ziaden problem..v stredu idem do poradne, tak to dokimu poviem, sice aj minule som sa ho na to pytala a povedal len tolko, ze charakter pohybov zavisi aj od toho co my maminky zjeme..tolko moja anamneza 🙂 pekny den a potesim sa odpovediam 🙂

adka.8
24. jún 2010

Ahojky ferjenčikova, tak som rada čo si napísala. Presne to cítim aj ja. Ako keby malé striaslo, normálne si ma ukludnila že to citi aj niekto iný okrem mna,lebo som už mala strach či je babo v poriadku či nemá nahodou dáku mikavku, lebo je to naozaj rýchle chvenie, pride to nečakane. Pri prvom tehotenstve som takéto chvenia necítila, ale možno maš pravdu v tom že sme chudučke bruško gulaté a citime naozaj každý pohyb, a to stvrdnutie je až niekedy nepríjemné. Pri Nicole som mala bruško uplne iné , teraz vypadam ako keby som prehltla futbalovu loptu, dieťatko tam ma asi malo miesta alebo už fakt neviem, ale my ked ho sledujeme s manželom tak to niekedy vypada ako keby niekto do neho pušťal elektriku a jeho striaslo 🙂

krivka5
26. jún 2010

ahojte tehulky!
chcem sa poradit, som 26tt a pohyby citim strasne malo.trosku kopne vecer ked si lahnem na gauc k telke a dost. cez den nic necitim. pred mesiacom na sone bolo vsetko o.k. a doki povedal ze sa hybe, ale ja som este take riadne kopanceky necitila ☹ a na poradni horko tazko srdiecko pocujeme. vraj mam zlu akustiku bo som mala cisarsky rez a aj placenta v predu to brzdi. je to mozne? a este aj maly je mensi ako by mal byt 😒 je to nase vytuzene, tak dufam ze je to o.k. ked skoro vobec nekopka...

miska333
30. jún 2010

@krivka5 take kopance este len pridu, aj sa som dlho riadne kopance necitila,

krivka5
1. júl 2010

@miska333 ...uz sa ich neviem dockat. hlavne moj muz by uz rad drobca citil 🙂

zuzanockamt
1. júl 2010

@krivka5 ja som prve pohyby citila az niekedy 23-24 tt ... tiez mam placentu vpredu a ozajstne kopance este neboli ... maleho citim len ako take zblnkotanie alebo pohyby criev ... jedine rano a vecer, ked este lezim v postei, tak vtedy sa hybe poriadne, aj to vidno na brusku, ale len na jednom mieste na boku ... mala som zo zaciatku stres, ze ci je to ok, ked ostatne baby opisovali, ako sa im deti hybu ... ale maly je OK, rastie, tak co sa budem stresovat 😉

krivka5
1. júl 2010

@zuzanockamt ...no presne!!! na dalsie sono idem az 30tt a tiez sa stale bojim ci je drobec o.k. ked necitim moc pohyby. tiez len vecer trosku ked lezim, ale vidno to vobec neni a ani muz to na dotyk neciti.dakujem, ze si ma trosku ukludnila 🙂 na poradni ani dokina nemoze poriadne s tym pristrojom srdiecko najst, ale vzdy ho na chvilku zachyti ,tak je asi vsetko o.k. 🙂

zuzanockamt
1. júl 2010

@krivka5 mne to uz teraz vidno aj na brusku, ale to len posledne 2 tt asi ... predtym som to len ja citila vo vnutri ... mne ked sestricka asi v 24 tt hladala srdiecko, lebo pohyby stale nikde, tak zo zaciatku tiez len sum, ale potom pekne bilo, teraz je uz ale maly väcsi ... ved uz bude mat aj vyse kila, tak sa tie pohyby zintenzivnili ... ja idem na sono v stredu na buduci tyzden ... ale ako som pisala, uz som pokojna teraz ... cez den sa maly moc neozyva ... ale vzdy vecer viem, ze je ok ... viem sa vzit do tvojich pocitov, ze sa obavas ... neboj za take 3 - 4 tt budes citit silnejsie ... nam to bohuzial brzdi ta placenta, takze mozno sa riadnych kopancov ani nedockame

krivka5
1. júl 2010

@zuzanockamt dakujem za ukludnenie 🙂 verim ze je drobcek v poriadku a este sa ma nakope 🙂 prajem ti pekny zazitok zo sona 🙂

lenny04
7. sep 2010

Ahojte som tu prvýkrát,som v 20 tt a už 3 deň som skoro vôbec necítil pohyby babatka má s tým niekto skusenosti? Žijem v uk a tu to berú všetko troska inak,zajtra mám stretnutie so sestrickou tak uvidíme čo povie ale mám veľký strach,dúfam že malé len spinka.Prvé pohyby som cítila v 18 tt.

jamilanka
25. sep 2010

Som v 23 tt a tiez necitim velmi pohyby, neviem ci si mam z toho robit tazku hlavu
@lenny04 hadam to nie je nic vazne a babtka len spinkaju 🙂

jamilanka
25. sep 2010

@lenny04 a co ti povedala sestricka? som zvedava

kikinkka
28. sep 2010

Ahojte som v 25 tt a 2 dni som necítila pohyby bábätka. Chcela som sa spýtať či to je v poriadku. Dakujem

mucka2505
28. sep 2010

@kikinkka ja byt tebou radsej by som navstivila lekara aby ta ujistil ci je vsetko poriadku... nenechavaj to tak.... radsej chod a nech je to len plany poplach ako by sa malo nieco zle prihodit... drzim palce... 🙂

kikinkka
28. sep 2010

Bola som u nej pred týždnom a bolo všetko v poriadku. Neviem asi pôjdem alebo si zavolám .

viktorka100
14. okt 2010

@gabik18 neboj ja som tiez v 18tyzdni a tiez len na vecer som citila nejake pohyby..a cez den nic..ono to je este take nevyrazne...vecer ked si lahnes sleduj,aj sledujem..a cakam...

margotka_ja
19. jan 2011

Ahojte, tiez mam rovnaky problem. Som v 27 tt a asi 2 dva dni je babatko akosi menej aktívne. Velmi malo ho citim. Tiez sa obavam, ci je vsetko ok. Prve pohyby som cítila okolo 18 tt. Do teraz kopalo tak priebezne pocas dna, aj na brusku to bolo vidiet, ked boli kopance silnejsie a v noci sme spinkali. Tesne pred vianocami sme s manzelom boli na 3D sono a doktor hovoril, ze je vsetko v poriadku. Najblizsiu poradnu mam 28-ho. Tiez pocuvam, ze niektore babatka su velmi zive, ze vedia riadne vystrajat v brusku, tak len dufam, ze my sme v poriadku...

ella_joy
19. jan 2011

@margotka_ja Urcite je vsetko v poriadku, ja som mala toto minuly tyzden, babo vitalne, az som niekedy frflala, a potom skoro 4 dni, takmer vobec nic, uz som robila paniku, a po medvedom spanku sa zas zobudilo a fici si dalej, tak urcite ma Tvoje miminko len spinkave obdobie. Ale ked nemas dobry pocit, cinkni doktorovi, nech Ta kukne, ze je vsetko OK.

fiona
8. feb 2011

Prosim vas chcela by som sa spytat ci je normalne take kopanie v bruchu na rovnakom mieste a v rovnakych intervaloch, ked to zacne tak presne po troch sekundach to kopne do toho isteho miesta, ako nejake hodiny, alebo nejaky tep, to je divne na babatko, lebo to sa mi normalne hybe ale toto je ako keby si tam dnu niekto tukal do taktu.. neviem co to je nie je to stale ale ked to zacne trva to aj 5minut.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre