Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

tweety22
21. nov 2006

mirina, podla mna je to uplne v poriadku, moj maly vystraja niekedy aj 5-6 hodin v jednom kuse a potom dospava cely nasledujuci mesiac... pytala som sa nato doktorky pretoze sa mi to tiez nezdalo v poriadku, ze je taky hyperaktivny ale povedala, ze niektore babatka su v brusku lenivsie a niektore takto buntosia 😎

protea
21. nov 2006

Ahojky,
já si taky myslím že je to normální.
No, možná mu vadí poloha ve které se nacházíš říká se že když ležíš na zádech tak miminko nemá moc prostoru v bříšku a proto se hodně hýbe.
Zkus polohu hlavně na boku🙂

miselinik
21. nov 2006

Ahoj mirina, aj naše bábetko sa hýbe najviac večer keď som v kľude. Ale doktorka na prietokoch mi povedala, že je to normálne a bábetko sa pripravuje na pôrod a tak je cez deň lenivšie a keď sa ja ukľudním tak to viac cítim ako sa hýbe. Záleží to aj od toho ako je bábetko už otočené. My sme už otočený dole hlavičkou a tak bábetko tlačí len nožičkou pod rebrá. Neboj sa. Ale aby si bola kľudnejšia tak sa opýtaj svojho doktora.

januskaababoo
21. nov 2006

mirina, souhlasim s proteou...na zadech to nema mimco rado...zkus na bok, nebo se podloz polstarama...najdi si polohu, a hlavne na neho mluv a hlad si brisko...to pry pomaha taky, tim ho uklidnujes,....

Jo a prepis si nastaveni...hihi...ja bych se asi taky vrtela byt tak dlouho v brisku...88tt???!??? 🙂

mirina
autor
21. nov 2006

januskaababoo esteze si si vsimla to moje nastavenie 😀 haha... som sa kopla v rokoch, ani som si to nevsimla.
dakujem baby za vase info, ukludnilo ma to. Skusime lezat na boku, snad to pomoze. Najviac sa hybe ked sedim, a mozno mu vadi hluk - teda ked cumim vecer na telku 😀

milhaus
21. nov 2006

Moja sa hýbe najmä navečer do tej asi 23:00 a ráno o 9:00 vstáva a cez obed asi spí.

henuska
21. nov 2006

Ahojte,
ja to mam tak isto, ale najviac sa moje babo hybe ked idem v aute, je to strasne ako ma kope do rebier, je uz otocene dole hlavickou a v noci sa niekedy nemozem ani prevalit na druhy bok strasne ma boli lava strana-rebra, a o kychani a kaslani nahodou ani nehovorim, je to taky mali jaso

husenka
22. nov 2006

No tak ten moj zázrak ma minule tiež vystrašil v jeden večer tam asi sťahoval nábytok, alebo nacvičoval tanečné partie, lebo som z neho nechápala.na ´další den sa ani nepohol...skoro okrem nejakého pošramotenia.Na 3. den som šla do poradne a doktorka povedala, že ked si prisadne šnúru a pod. tak sa snaží zmeniť polohu...pár dní potom som bola ako na ihlách, len aby si ju neprisadol...teraz sme v rámci normy...teda žiadne sťahovanie ani brušné párty,ale ked dlhšie kope, tak sa začnem prehadzovať trochu, aby som mu pomohla-aj ked nevuiem, či to zaberá 😨 😅
.
a chcem sa spýtať...neviete čo sú to tie pravidelné pohyby...ako taký časový strojček v bruchu...niekedy mám pocit, že cítim srdečko,ale to je asi blbosť rovnako ako čkanie...vraj, tak len tak pre zaujmavosť,nech si robí ako mu pasuje 🙂 vychvávať začnem až po pôrode...zatiaľ má voľno 😀 😝

tweety22
22. nov 2006

husenka, ja mam tiez pocit, ze citim akokeby srdiecko a trasie sa mi cele brusko, ale je to asi ckanie 🙂

dorotka
22. nov 2006

husenka mozes citit brusko neviem ci mi to prislo z rodiny alebo som citala v knihe ale viem ze som to citala
a ja ho tiez niekedy citim a pohyby su kazdy den ine
tweety to co popisujes ty je asi skor ckanie 😉

dorotka
22. nov 2006

to srdiecko ja citim skor ako tep (aspon myslim ze je to ono)

henuska
22. nov 2006

tie pravidelne pohyby to je stikutka, ja to mam uz v 36tt.pravidelne niekedy aj viac krat za den, niekedy ked ma dlhsie stikutku tak sa tak rozcerti ze ma este k tomu aj poriadne pokope, je to niekedy fakt dost sranda, akurat z toho vyviaznem s paradne dokopanymi rebrami 🙂

lenus
22. nov 2006

🙂 ze vraj tu stikutku nemaju babetka radi 🙂, tak sa asi fakt rozcerti

dorotka
22. nov 2006

lenus a cudujes sa im ty ju mas rada

lenus
22. nov 2006

dorotka, ja mavam neovladatelne stikutky, ktore zo srdca neznasam a vsetko ma pri nich boli! Manzel sa mne v kuse smeje, ked ma to tak hocikde chyti, takze chudence babatka, ja citim s nimi...

henuska
22. nov 2006

to teda hej, chudatka, a ked ich maju viac krat za den, tak to musi byt strasne, ja stikutky nemam, ale moje babo ich ma aj za mna 🙂
ale pocula som ze tie babatko, ktore maju stikutky sa nahltaju viac plodovej vody

wipaja
22. nov 2006

Tak naše mimi taky řádí nejvíce večer kolem půl desátý...a to nějdy i 2 hodiny v kuse. A co se týká škytání, tak škytá několikrát denně.

evickaleh
22. nov 2006

Ahojte mamulky, tak som znovu tu po case. Co sa tyka pohybov tak niekedy ma tak vylaka, zacne sa mi vyduvat brusko ale tak, ze sa az vylakam len sa vystrci a schova :-}}, minule sa vystrcil tak som si vytiahla tricko a zacala som ho tam hladkat tak stichol, tak som stiahla tricko a vtom sa znovu vystrcil tak som si znovu vytiahla tricko a zacala som ho hladkat a takto sa somnou zahral zoparkrat :-}}}ale tiez zvacsa vystraja vecer :-}

lienka79
22. nov 2006

Akurat som etraz citala na Mama a ja,ze babo sa ghybe najviac vecer,ked si lahneme, lebo mu zavadza chrbtica a ine organy a ono sa hybe dovtedy, kym si nenajde vhodnu polohu..Tak bud rada,ze sa hybe..aj ked je to asi neprijemne.. 😀

anabel
23. nov 2006

Ahojte som v 23tt už vyše mesiaca cítim pohyby.Posledné asi 3dni ich ale cítim také slabučké skoro nič doteraz to bolo o dosť intenzívnejšie.Žeby malo kľudnejšie obdobie?

sandra81
23. nov 2006

Anabel, to bude asi tim ze v tomhle obdobi se tvori hodne plodovy vody. Proto citis miminko o neco min nez pred tim. Ale niceho se neboj, tech pohybu si brzy zase zacnes uzivat.

anabel
23. nov 2006

Tak to dúfam.Ďakujem za povzbudenie. 🙂

lienka79
23. nov 2006

anabel..na Mama a ja som citala, ze v tomto obdobi (aj ako si ty,sa abbo yb e menej, lebo strieda fazy spanku a aktivity..v tomto obdobi vraj viac spinka..Taks a neplas...
Ja tiez nejao malo citim pohyby, dokonca ie som si ista,ci je to ono...Som v 22 t t..tak sa utesujem,ze na sone bolo vsetko o.k...

henuska
23. nov 2006

baby, to sa nebojte, ja som na zaciatku tiez moc necitila pohyby, vzdy som si musela lahnut, a tak som trosku citila-taka som bola stastna, a teraz to je az az, nebojte sa este si uzijete, v 22tt. to bola lahoda-vzdy som si hovorila ze ake to je krasne a zlatucke, a teraz mam dokopane rebra a pod., ale som rada ze ma kope aspon viem ze by malo byt v poriadku, 🙂

bibula
24. nov 2006

🙂 😉 moj malicky tak vyvadza cely den aj noc,nemozem spavat.najviac zabera,ked mu rozpravam a hladkam ho,ale to nemozem robit celych 24 hodin.je pravda,ze som ho tak "uz" rozmaznala ja,no skus sa mu prihovarat,bude ta pocuvat a vtedy prestane,ale je mozne,ze to bude vyzadovat aj nadalej 😀

vcera vecer ho hladkal a hryl sa snim priatel,ja uz som zaspavala aj posediacky.papa

papula
24. nov 2006

Ahojte tehulky chcem sa opytat od kolkeho tyzdna by som mala zacat citit pohyby?

dorotka
24. nov 2006

oficialne od 18tt
co ja poznam kocky od 16-22tt 😉

vavka33
24. nov 2006

tak okolo 20tt,ale mozes aj skor alebo neskor-je to individualne,no je to povacsine v polovici tehu.

ninocka
24. nov 2006

ja som mala tiez prve kopanie v 20tt

geegee
24. nov 2006

ja som bola prekvapena, pohyby som citila od 17tt, a to som bola prvorodicka...no pohyby...to boli vlastne tie "motyliky" v brusku, take steklenie 🙂 Krasne to bolo - cestou z prace vo vlaku 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre