Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

papula
24. nov 2006

Dakujem vsak uvidim kedy mimi zacne vystrajat 🙂

dorotka
24. nov 2006

tak tak ako prve pohyby sa beru aj bublinky aj motyliky ja som to citila od 18tt od 20tt kopance

bibula
24. nov 2006

papula-1 babo som citila az od 20tt a tohoto chlapaka od 15tt.
takze ak sa ti nieco zda,moze to byt ono 😀

sandra81
24. nov 2006

Podle me je to oficialne od 20 tydne, kdo rodi poprvy. Ja citila pohyby v 19. tydnu ale napred jsem si tim taky nebyla jista. Pozdeji mi doslo ze to bylo vazne ono.

ninocka
24. nov 2006

u kazdeho je to individualne tak,ze sa nestresujte

lienka79
25. nov 2006

No ja tiez uz 2 tyzdne skumam, ci je to ono,alebo nie..
Od 16 tt mi sem-tam stvrdlo brusko, ked drobcek menil polohu...teraz sem-tam parkrat za den citim pod pupkom (najma tam), take ako-keby slabucke stuchance,ako ked do Vas niekto stuchne jemne prstom..A tiez neviem, ci je to ono..Ale kezde to citim len teraz v tehu, tak to je asi drobcek 😵

ladynika
25. nov 2006

ja som zacala pohyby citit v 18 tt, potom prislo obdobie ked mimi zlenivelo ale teraz ked uz ma takmer tri kila a je ho plne brusko tak ho citim riadne 🙂 a je pravda ze zvykne vystrajat v noci a taha to az do rana takze o spanku mozem len snivat, ale aspon viem ze je v poriadku 🙂 a tie trhave pravidelne pohyby je stikutka, to moje uboziatko ju ma takmer kazdy druhy den a potom je nervozne a kope este viac 🙂

lindda
27. nov 2006

ahojte tehulky chcem sa vas opytat vcera sa mi asi babetko opocilo alebo nejako cudne pretocilo neviem ako to napisat, ale chcela by som vediet ci aj vam bolo tak cudne zle na odpadnutie ??? dakujem za kazdu odpoved 🙂

vavka33
27. nov 2006

Ahoj Linda,mohla si mat taky pocit,aj mne sa to stavalo,ze ked sa mi malinka tak otacala,tak akoby mi napla cele brucho,tym,ze sa tak natiahla a mne sa nedalo v tej chvily nadychnut-vzdy som akoby zdrzala dych.Neda sa to opisat,ale taky divny neprijemny pocit

lindda
27. nov 2006

vavka asi tak nejako stresne zvlasny pocit, ale mozno aj tym pocasim, ze clovek je najako zvlast citlivy mam velmi nizky tlak tak asi jedno z druhym 🙂

expertka8
29. nov 2006

....krásne zábery ako sa vyvíja dieťatko...kliknite na obrázok...a potom už len zasnite 🙂
http://www.med.unc.edu/embryo_images/unit-welco...

zuzana76
9. máj 2007

ahojte, som v 27 tt, chcela by som sa spytat ako ste v tomot obdobi citili pohyby dietatka? moze byt, ze citim dietatko len par krat za den? rano asi medzi 5-7 hodinou a potom popoludni alebo na vecer, ale inak cely den takmer nic, je to v poriadku?

martinka24
9. máj 2007

Tak já si myslím, že je to ok, prostě asi často spinká...Horší to bude ke konci těhotenství, když mimi nemá už moc místa, tak jsou pohyby méně časté - je to spíš takové protahování 😀 ale jestli se o mimi bojíš, tak zkus s bříškem trošku zahýbat (dnes jsem byla na natáčení srdíčka a sestřička to taky zkoušela) a uvidíš, co se budew dít.v nejhorším případě, kdyby pohyby nebyly delší dobu bych raději zašla k doktoru.Ale neboj, oni miminka rádi spinkají, nebo mají nožičky otočené směrem dovnitř bříška, takže ty pohyby nejsou tak cítit.Mě ten můj lumpík kope dneska celý den 😝

zuzana76
9. máj 2007

vdaka martinka, ja sa ukludnujem, ze ho aspon citim, aj ked len trochu a najviac vyvadza ten moj po niecom sladkom, ked som bola napr. na glukozovom teste, tak kopal cely den a tak silno, az som nechapala odkial berie tu silu 🙂 , skusim si dat zmrzku ci to zaposobi 🙂

lenciatko
10. máj 2007

HOlky, zatial som len 16tt, ale nechcem prehliadnut ani o jedniny z prvych pohybov miminka. Ako to poznam? V akej polohe?Mozete mi napisat nejake skusenosti????

mucha_alex
12. máj 2007

Ja by som sa tak isto pripojila k LENCIATKU, ja mam o par tt viac, ale tiez by ma zaujimalo, kedy babo zacina kopkat, resp ako to poznam. Lebo zatial ma iba sem tam pichne v podbrusku...a co je paradox, dost casto sa tu pise ze mimi nemaju radi lezanie na chrbate a ja praveze nemozem spat na boku, lebo ma to nejako tlaci a neda sa mit ak spat...tak sa dam na chrbat, trosku pohladkam malinke a spokojne buvame. A najradsej to ma so skrcenymi nohami. Neviem preco... ???

sisulik
12. máj 2007

ako to pocitite to presne ani ja neviem..pri prvom tehu som to nevedela, ze kedy je to to prave..ale zacala okolo 19.tt...teraz pri druhom tehu zacalo kopkat okolo 17.tt a to som uz viac zaregistrovala lebo som sa na to sustredila a pisala si co a ako...tak vam tu aspon napisem ako to bolo u mna tentokrat....bola nedela (asi by som mala zacat "kde bolo tam bolo"... 😀 ..) rano ked som este vylyhovala v posteli nie uplne na bruchu (tak na polbruchu) na pravej strane som zacitila ako iste steklenie, alebo akoby s kridlami motylimi nieco, presne to ani neviem definovat... 🙂 nevedela som ze by to uz mohlo byt ono, ale zapisala som si to do kalendara...potom uz nebolo nic ale o par dni na to, v stredu, ked som lezala na chrbte, tak som citila slabe kopnutie raz...stvrtok, piatok nic a od sobotu som pohyby citila neustale...obcas sa vam stane ze babo nebude citit, ale nezlaknite sa...mozno ze kope opacne a mozno ze ma len "lenivy" den... 😉

adkag
12. máj 2007

ja som pocitila akoby take stuchnutie zvnutra, len raz tak som netusila ze to su pohyby. az teraz po par tyzdnoch,ked sa to opakuje castejsie uz viem. teraz je to take stuchanie,aj sa brusko pritom nadvihuje.
ja myslim ze tie bublinky a motylie kridla som ani necitila,hned take stuchance.

sisulik
12. máj 2007

no ja uz teraz pocitujem deformaciu brucha.... 😀 obcas je to az smiesne... 😀

adkag
12. máj 2007

inak ja som to citila tusim prvy krat ked sme isli v aute od svokrovcov ale neni som si ista,lebo som tomu nevenovala pozornost,kedze to bolo len raz.

mucha_alex
12. máj 2007

Ja mam obcas taky pocit vlnenia v brusku, mozno to je ono. Alebo akesi slabunke krce v brusku, hm ?

sisulik
12. máj 2007

adka 😀

gondola
13. máj 2007

adkag: Ano, ano, může a zřejmě je to už ono. Mohou to být samo taky zaražené větry, ale to je přece fuk, mysli si, že je to mimi a je to ten NEJ pocit! Za pár týdnů uř to budeš vědět úplně jistě a věř mi, budeš vzpomínat na dobu hlazení zevnitř bříška. Mě naše slečinka te%d dává tak zabrat, že se kolikrát v noci vzbudím se sténáním jak do mě kopne a na ulici se musím kolikrát zastavit a přičapnout, to když mě kopne do močáku. Já osobně nejvíc cítím pohyby navečer když si lehnu (na levém boku je to výraznější), naše princezna totiž nesnáší, když se nehýbu. A potom nejvíc vyvádí, když si sednu k PC. 😀

michaellinka
14. máj 2007

ahoj holky chtěla jsem se zeptat v kolikátým týdnu vám řekli co to je,já sem tak strašně nedočkavá jsem v 16tt už skoro v 17tt a příští týden jdu na ultrazvuk,to asi ještě nebude vidět že,co myslíte?

katika1
14. máj 2007

michaellinka.. asi ťa nepoteším, ale pravdepodobne Ti to tak skoro ešte nepovedia pomocou normálneho uzv... povedia Ti to v 20tt alebo 30tt..
Alebo ak pôjdeš na 3D.. tam aj skôr 🙂

lajla
14. máj 2007

michaellinka ja jsem byla v 18tt na 3D, tam mi rekla holcicku, a o tyden pozdeji v poradne dr. taky rekl ze to vypada na holcicku, jinak zitra jdu na velky utz, tak si myslim, ze se to jenom potvrdi

michaellinka
14. máj 2007

katika1:to je škoda ale děkuji za info.Teď jde semnou poprvé i přítel se na toho našeho mikroba podívat,tak se oba moc těšíme.

michaellinka
14. máj 2007

lajla:mi tady u nás poblíž Liberce máme také 3D ultrazvuk tak až pujdu příští týden na kontrolu tak se zeptám doktorky jak a co.To bych měla být taky už v 18tt tak se budu těšit že mi už alespoň naznačej.Moc děkuju 😅

anatanka
14. máj 2007

Ja nejdriv pohyby taky resila, ale uz jsem se zvykla na to, ze ta moje potvurka je proste strasnej lenoch. Prvni pohyby jsem nejak ani nezaznamenala - zadny motylci atd. Teprve ted o ni zacinam trochu obcas i vedet, sestri rikala, ze pohyby jsou nejvyraznejsi cca od 30 do 33 tydne. Ale jinak jsem o ni skoro celej den vubec nevedela, obcas jenom nekde neco lehounce...
Kamaradky citily pohyby uz nekdy v sedmnactem, osmnactem a ted je pry mimi porad kope a v noci i budi atd. Moje lenoska asi porad spi, jen doufam, ze ji to vydrzi i v realu... 😉

lajla
14. máj 2007

jj na 3D uz to jde poznat hodne brzo, hlavne je tam mimco mooooc krasne videt, ale taky zalezi na tom, jak bude otocene, tak hodne stesticka, at se pristi tyden pohlavi dovite 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre