Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

motylek
11. feb 2008

Tak já jsem asi první pohyby zaznamenala 19+4 tt, a ještě teď je to tak slaboulinké, že to skoro an nevnímám. Ale na UTZ se mrskal pěkně.

m615
12. feb 2008

Ahojte som v 18tt a už asi týžden cítim pohyby su zatial slabé ale je to krasne. 🙂

gabik18
12. feb 2008

Ahoj holky smím mezi VÁS, já jsem první pohyby cítila kolem 18tt,ted jsem 20tt a mám strach,protože se to nějak uklidnilo mimi si ozývá třeba až večer a to jen tak lehce přesně jak píše MOTÝLEK.Myslíte,že by mohlo být něco v nepořádku?Jsem hroznej nervák,tak jse ráda,že jsem našla tohle téma.

mywiel
12. feb 2008

Ahojte kocky, ja som v polke 18tt a zatial som este nic necitila, dufam, ze to bude coskoro. Na utz sa pritom poriadne hybalo a rano niekedy vidim vyslovene hrcku na brusku velku ako zavreta past, takze presne viem kde je lebo je to tvrde, niekedy ho uzasne vidiet ale pohyby este necitim.

licina
15. feb 2008

Ahoj holky,

taky bymě zajímalo, jestli se může stát, že o mimisovi třeba celý den nic nevím.... a druhý den sebou mrská 😉
Vždycky ten den, co ho necítím, tak jsem z toho nervózní.................
Máte to tak taky některá???

mien
15. feb 2008

licina samozrejme, ja som v 24 tt, niekedy sa mrví celý deň, a niekedy len večer sem tam, ale ja som taká, že keď sa mrví selý deň som nervózna lebo neviem, že či je všetko v poriadku, a aj vtedy som nervózna keď ho necítim, hrozné niečo, už aby som ho držala v náručí

janka_fr
15. feb 2008

Ahojte kocky, ja som prvykrat pohyb citila v 18 tt ale nebolo to potom este take pravidelne a hlavne ked som nieco robila a vela chodila tak som si ani neuvedomovala ze sa pohybuje.Ono tie pohyby nie su este take silne takze naozaj si to nemusite vsimnut hlavne ak nieco robite. Nebojte sa urcite je vsetko v poriadku a neskor si to uzijete az az a hlavne v noci 😀 ....

vejinka
16. feb 2008

zienky ..xcem sa spytat..je mozne ze pohyby citim uz v 12tt?? je to velmi slabe ale citim to a nemozu to byt creva lebo creva niesu v strede bruska..manzel mi vravi ze to nemoze byt ale ja to vazne citim.... 😒

mien
16. feb 2008

ahoj vejinka, je to možné, moja spolužiačka cítila prvé pohyby tiež v tretom mesiaci, no ale to mala pri druhom

vejinka
16. feb 2008

mien dakujem..za odúpoved ..uz si zacinam mysliet ze som cisty cvok.. 😀

miriamka
16. feb 2008

Vejinka...no ja by som skor povedala ze to mozne nie je nez je

anamor
16. feb 2008

vejinka budu to asi plyny v brusku, podla mna je to na prve mimi prilis skoro

miriamka
16. feb 2008

Veru...najma ak beries,ze v 12tt ma drobec cca 6cm je prilis skoro nieco citit 😀

vejinka
16. feb 2008

no moje je urcite vacsie 😀 😀

vejinka
16. feb 2008

no ale ked ja som velmi citlivy clovek citim aj to co sa pomaly citit neda...to od malicka..tak teraz fakt nevim

miriamka
16. feb 2008

No nebudem Ti to vyvracat...ak myslis ze je to mimi tak super,ale to by si bola naozaj vynimka co tak skoro citi male 😉

vejinka
16. feb 2008

no nech som..lebo potom mam obavy teda asi vsetky ich mame.. 😒

miriamka
16. feb 2008

Vejinka...a ako si dosla na to ze su to pohyby?Vies,este jedna vec...v 12tt maternicu nemas este v strede bruska,ale dole v malej panve 😉

vejinka
16. feb 2008

no je to take..divnemuz ich necitil a mal ruku presne tam kde ja..necham to tak..nejdem to riesit lebo scvoknem 🙄

miriamka
16. feb 2008

No ved uvidis...ja som prve citila v 19tt a vtedy to citil aj manzel ked prilozil ruku 😉
No chce to trpezlivost,tie prave kopance este len pridu

mien
16. feb 2008

podľa mňa nemusíme mať všetky tehuľky pohyby v tom istom tt, ako som už spomínala moja spolužiačka cítila tiež prvé pohyby v treŤom mesiaci a ona vedela aký to má byť pocit, tak isto aj druhorodičky majú také isté bábätká ako prvorodičky myslím tým veľkosť bábätka v 12 tt

anamor
16. feb 2008

mien ale je rozdiel pohyby prvorodičky a druhorodičky, je všeobecne zname že druhorodičke skôr vidieť bruško a skôr cíti pohyby....

mien
16. feb 2008

anamor aj ja som počula, že druhorodičky cítia prvé pohyby skôr ako prvorodičky, ale ja som si myslela, že je to tým, lebo vedia aký pocit to má byť, alebo sa mýlim, napríklad ani ja som nevedela, že sú to prvé pohyby, ale keby som bola tehotná druhý krát tak stopercentne viem, že sú to pohyby, alebo čím to je, že druhorodičky cítia skô prvé pohyby

cmuco
19. feb 2008

Ahojte dievcata
ja som sa moc tesila s prvych pohybou, take male slabulinke kopnutia. Chcem vam len povedat ze si to plno uzivajte a teste sa z toho. Ja som uz v 34 tta tie kopance su uz uplne o niecom inom a ked to zacne uprostred noci tak je to mooooc sranda 😉

svetluska.l
19. feb 2008

Jojo...pohyby ted uz obcas i docela boli...nekdy i vypisknu nahlas,kdyz se zvlast dobre trefi 😵 Ale stejne je to strasne krasne a uz ted je mi lito,az o ty pohyby v brisku prijdu a mimisek bude venku..myslim,ze se mi bude styskat 😉 Ale kdovi,jestli na to bude jeste cas si vzpomenout🙂
Ja na zacatku vubec nemela zadny motyli kridla,jak obcas nekdo pise,ja mela regulerni stouchnuti zespodu do briska🙂

mamminka
19. feb 2008

ja som zacala citit prve pohyby okolo 19tt...teraz som v 36tt a tie pohyby citim uplne inak...nas maly sa hybe non-stop a mna to vyslovene az boli....v noci uz vobec nespim...ale ajtak sa velmi tesim, lebo pohyby su vzdy dobrym znakom, resp. skuskou spravnosti, ze je vsetko ok....aspon tak mi bolo povedane 🙂

miriamka
19. feb 2008

No tak nasemu malemu je potom velmi dobre,ked stale kopka 🙂

danka86
19. feb 2008

ani ja som necitila tych motylov ci co.. presne na vianoce som pocitila prve kopkanie dole v brusku... teraz uz ani tak nekope, ako sa skor toci a dava mi nozicku pod rebra a vtedy musim byt vystreta akoby som pravitko zjedla a mozno ma len upozornuje na spravne drzanie tela 😀

lienockaa
19. feb 2008

nie, pohyby nemôžete cítiť v 12tt na 100%..ak chcete, opýtajte sa gynekológa a určite to potvrdí..veľmi štíhle ženy môžu začať cítiť tak v 17tt..my sme v marcovkách dve, čo sme mali pohyby s istotou v 17tt..aj to naši doktori pochybovali, že to pohyby sú, kým sa nepresvedčili na kontrole..🙂obidve čakáme prvé bábätko a boli sme s podváhou na začiatku tehu..

lyzenka
19. feb 2008

ja som citila pohyby v 16.tt - ale mozno som uz bola v 17.tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre