Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

barbina182
11. jan 2010

ahoj makolucka...chodi sa tam od 24-28tt...ja sombola v 27tt...ale niekedy tam doktor neposiela podla toho akeho mas...moj ma tam poslal len preto lebo som sama chcela...a mala som vsetko ok norm.hodnotu..tak asi tak... 😉

brisilda
11. jan 2010

kocky ja som na tie testy bola aj pri prvom aj teraz 😉 no neviem ako to zajtra zvladnem lebo teraz som sa naranojkovala aked som to zapila cajom tak to zomna vsetko vyletelo von 😠 cize ranajky som absolvovala este raz 😀 asi si aj tu glukozu zbehnem este raz kupit

lucia169
11. jan 2010

majkoalucka ja idem na glukozu teraz v piatok, som 27tt.
Brisilda drzim palce, to je sila ze v 24 tt este stale vracias.

brisilda
11. jan 2010

luci tak oproti tomu co som zazivala prve mesiace je toto len taka ceresnicka na torte 😀 proste ja ked sa vyhladujem tak grcam 😒 a tiez ked sa s chuti niecoho najem co uz tu glukozu budem pit pomalicky 😀

lucia169
11. jan 2010

brisilda ja som takto gracala do 18tt, a bolo jedno ci som hladna alebo najedena, ale teraz uz mam pokoj. Tak zajtra prajem dobry zaludok, lebo mne nic nie je a uz teraz sa bojim ci sa z toho nepovraciam, blee

monulicka
14. jan 2010

Ahojte baby
potrebujem poradit: koncim 23 tt a v poslednych dnoch sa moje babo velmi malo hybe. Skoro vobec ho necitim a je jedno ci je rano alebo vecer. Este part tyzdnov dozadu to boli gymnasticke cvicenia a teraz skoro nic... 😔 je to normalne? Nechcem hned panikarit a utekat k lekarovi, ale zacinam mat strach....

almita
14. jan 2010

monulicka-podla mna je to normalne. Ja som zacala pohyby citit dost neskoro, potom boli velmi intenzivne a teraz mam tiez pocit, ze to babo stale spi alebo total zlenivelo 🙂

monulicka
14. jan 2010

No lebo ho bolo dost citit, napr.ked som si lahla do postele, vtedy sa mrvilo, ale teraz nic, ani ked som si skusila lahnut na brucho. Tak dufam, ze len spi ako Ruzenka. K dokimu idem az o dva tyzdne....

zuzana76
14. jan 2010

monuli, pisala som ti do nasej temy

skus nieco sladke zjest, lahnut na chrbat a cakaj

zuzub
14. jan 2010

ahojte, chem sa spýtať od ktorého tt by sa mali cítiť pravidelné pohyby bábätka každý deň.ja teraz pomaly končím 24tt .ďakujem

vefi89
14. jan 2010

monulicka, možno je v polohe, ktorú ty menej cítiš. Pokiaľ sa ale stále hýbe, je to oki. keď ho nebudeš cítiť vôbec, vtedy bude problém. Ja som čítala, že žena by mala každých 12 hodín cítiť 10 pohybov, bez ohladu na intenzitu.

zuzub
14. jan 2010

vefi a od koľkého týždňa by sa malo cítiť tých 10pohybov?

monulicka
14. jan 2010

Vefi, no dobre, ale ked budes citit nie 10, ale napr.5 pohybov, tak to je zle? bed aj to je znamka toho, ze babo zije, nie?

zuzub
14. jan 2010

ja si tiež myslím, že to nemusí byť presne 10 ved ty nemusiš cítiť každý jeden pohyb podľa mňa závisí ako je bábo uložené a pod.skôr by ma zaujmalo od ktorého tt by mali byť pohyby každý deň

katka22r
14. jan 2010

monulicka neboj sa ono sa nemusi hybat stale tak casto ja som v tvojom tyzdni necitila pohyby cely den a ked som zjedla sladke zacalo sa hybat ako blaznive az sme sa smiali...skus aj teplu ale nie horucu sprchu...nohy hore a tak este ma vela miesta takze ta menusi kopat do citlivych miest...hlavne je ze citis pohyby to jedno ake ci silne alebo slabe....zuzub tie pohyby sa pocitaju po 33tt

vefi89
14. jan 2010

ja som písala, že som to čítala 😅

katka22r
14. jan 2010

vefi ale je to pravda my sme sa to ucili na predporodnej priprave

martinka17
14. jan 2010

monulička
ja som pohyby až do pôrodu cítila hlavne v posteli, ale len slabunké, musela som streihnuť na každý jeden pohyb, aby som vedela, že je ok. Jediné pravidelné pohyby bola štikútka 🙂

zuzub
14. jan 2010

diky kočky, mne sa to tak strieda niekedy je celý deň kľud a večer ked si lahnem tak kpček dáva také pecky že až 😀 a niekdy sa len tak pomrví raz, dva krát za den.
a ked som sa pýtala dokiho na poradni tak mi povedal, že nemusia byť pohyby každý den, akúrát by mali s pribudajucimi tt silnieť

katka22r
14. jan 2010

spravne odpovedal 😉

lucia169
7. feb 2010

kocky doteraz som citila pohyby poriadne, mala bola priecne a ked som si lahla na bok hned zacala protestovat, ale vyzera to tak, ze za vcera dala do polohy hlavickou hore a zrejme aj chrbatikom von, lebo citim naozaj len jemne pohyby, obcas kopnutie so mechura atd. Stalo sa vam to? ak je mimoc otocne dovnutra tak je citit menej pohybou? Zacinam byt z nej nerovozna, nato ako kopala doteraz je dnes naozaj velky klud.

rybka7826
7. feb 2010

lucia, ano, zalezi od toho, ako je drobec otoceny. ja som v 37/1 tt a moja malinka mi niekedy dava riadne zabrat, niekedy je to pomenej - ma slabsie dni, ale niekedy to stoji za to a az to boli - hlavne ked mi dava bokovky 🙂 ale tesim sa, ze je tam........ved nieco vydrzime pre tie nase drobce, nie? 🙂

lucia169
7. feb 2010

no prave rybka, doteraz davala riadne supy a ja som bola stastna,a dnes je tisko, obcas zacitim mrvenie alebo slabe kopnutie ale zdaleka to nie su take kopance ako doteraz, tak snad ma len dnes kludnejsie den

lenocka84
7. feb 2010

ahojte
aj ja prispejem, svojimi skusenostami
denne mam xy kopancov, a akonahle je maly ticho, som nervozna
ale uz sa polepsil a kope pekne kazdy den, rano ma tak budi 😉 😉 😉

montinka
7. feb 2010

lenocka ja som bola tiez taka pri malej a teraz som znova nervozna lebo vraj by som uz mala citit ako druhorodicka take to steklenie, ale ja nic zatial necitim. 😒

rybka7826
8. feb 2010

ja som mala kopancovy utlm aj dva dni, len take mrvenie som citila - pytala som sa na to kompetentnych a povedali, ze je to v poriadku, ma slabsi, kludnejsi den. tiez som stresovala, preco sa nevrti moja mala tak, ako inokedy, bala som sa a ona mala v ten den "volno".......nebojte sa, vsetko je OK, ved si este uzijete 🙂

bonsai
8. feb 2010

ahojte..ja ešte nemáám také skúsenosti s kopancami..my sme s manželom pocítili bublinkovanie len pred týždňom..ale keď si večer pri telke priložíme ruky na moje bruško..občas cítime ako si bábätko kopká..včera sa mužík spýtal, či to až tak silno..v podstate, ak na brušku máme ruky..cítiť kopančeky ..ináč je ešte asi pre nás skoro..ale je to milé 🙂

janyka
8. feb 2010

lucia169, ja som doteraz malého mala otočeného hlavičkou hore a veru kopance som necítila, len to, keď sa mrvil, ale pred pár dňami sa otočil kočene hlavičkou dole a tie kopance pod rebrami, to už je úplne iné. Nemaj strach, hlavne že nejaký pohyb v brušku cítiš 😉

bonsai
8. feb 2010

a od ktorého tt ...je alebo mali by byť cítiť kopance aj počas dňa..? mne sestrička hovorila len o bublinkovaní od 20 tt..a prišlo to skôr..ono je to asi individuálne.. 😉

sixtine
8. feb 2010

Baby, ja som sa skoro zblaznila z pocitania pohybov...10 za hodinu, 12 za 2 hodiny a neviem ake este vsetky vzorce... My holt mame lenivu malinku, navyse mam placentu umiestnenu vpredu, takze necitim vsetky pohyby a nie su vobec take caste. Tak ma nakoniec moj lekar uistil, ze podstatne je, aby som malu citila kazdy den, ale ze to mimco nie je tamagoci a nebude sa hybat, ked si ja zmyslim ratat pohyby 😀 Takze teraz sa tym cely den nestresujem, robim si svoje, beham a vecer si spolu lahneme, "pokecame" a pripadne ju zobudim klopkanim a brusnym dychanim a vcelku nam to funguje. Ona sa ozve, ze je ok a ja jej dam pokoj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre