Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

fide
24. nov 2009

ahojte babenky ak chcete intenzivnejsie citit pohyby svojho babatka , lahnite si na chrbat. Zo zaciatku su pohyby v takej polohe najpozorovatelnejsie ... co sa tyka fonendoskopu ... ja som v 38 tt a cez fonendoskop neviem rozoznat ziadne zvuky ....takze pohoda neplaste sa na ultrazvuku vám vasi lekari vsetko povedia aj ukazu ... teda ak su takí zlatí ako ta moja ...

katka22r
24. nov 2009

ahojo renatka neviem ako je mala otocena v 29tt bola dole hlavickou a v 30tt spat KP takze asi tak keby som tak vedela ako sa mi otocila

majkoalucka
25. nov 2009

ahojte baby ja som len v 19 tt ale aj tak sa chcem spytat ze ci to je normalne ked ma male kope iba dole pod pupkom. je to v pohode bojim sa aby malinke nebolo moc dole

boise
25. nov 2009

majkoalucka nemá ťa velmi kde inde kopkať lebo je ešte malé a je položené dole v brušku, postupne bude rásť a dočkáš sa aj kopancov pod rebrami 😉 Prajem krásne tehulkovanie...

majkoalucka
25. nov 2009

dakujem takze sa nemusim nicoho bat....ze???

boise
25. nov 2009

nemusíš, všetko je v najlepšom poriadku 😉 mňa kope už len pod rebrá a s láskou spomínam na tie nevinné pohyby tam dole v brušku lebo takto mi občas vyrazí dych 🙂

majkoalucka
25. nov 2009

pytam sa len preto lebo pri malom som tak casto necitila pohyby on sa vacsinou mrvil....a posledne mesiace mi tlacil na pecen...tak som mala aj vyssie testy ale ako sa narodil tak sa to zlepsilo....ale kazde tehu je ine....ale inac diky 🙂

boise
25. nov 2009

nie je zač, riadne si to uži, až závidím, ja to budem mať za chvíľu za sebou a z toho mi je aj tak trošku smutno..ale zas bude tu drobec a nové zážitky 🙂

majkoalucka
25. nov 2009

a nebojis sa porodu...ja tak trosku aj hej lebo ja uz viem co ma caka...tie bolesty...ale zase stoji to za to...najkrajsi pocit je ked ti ho donesu ukazat...ahoj a prajem ti nech ti to dobre dopadne a nech to malinke je v poriadku....ahoj

brisilda
26. nov 2009

jej kocky preberate porod??? tak ja by som sa porodu nebala kebyze je teky isty ako prvy 😀 no coho sa bojim je to, ze mi zase nechaju kus placenty v maternici a budem musiet podstupit kyretaz 😝 no toho sa tak nebojim ako narkozi 😢 no zaklad aby sme boli obaja zdravi a bolest nejako prezijeme mne pri prvom aj slzicky vysli 😀 samozrejme od stastia 😉
no chcem sa vas opytat ako casto citite pohyby ? ja tak maximalne raz dodna 😒 a aj to nevioem ci si nenamyslam ☹

brisilda
26. nov 2009

par don minimalne raz dodna 😀

boise
26. nov 2009

Nooo ja som sa práve vrátila z poradne a doktor zapílil že do termínu nevydržím a malý sa narodí o dosť skôr. Tak ešte včera by som napísala že sa nebojím, ale dnes mi už začína lepiť 😀
A ja mám teda v bruchu rodeo od rána do večera, a to vlastne celé tehotenstvo. Som zvedavá či bude taký aktívny aj po pôrode 😉

brisilda
26. nov 2009

boise ved si v 39tt 4.12 mas termin a teraz je koniec mesiaca cize do porodu ti ostava tyzden nechapem teda preco sa babo narodi o dost skor to by si mohla povedat kebyze si v 6 mesiaci a nie v 9 😀

boise
26. nov 2009

no ja to berem tak že mi tak mierne oznámil že sa mám ísť domov zbaliť 😀

lubka89
26. nov 2009

ahojte baby mozem uz citit babatko ? citim take steklenie v brusku🙂

lubka89
26. nov 2009

halllo je tu niekto?

boise
26. nov 2009

lubka môžeš to už cítiť, hlavne ak si chudulinká 😉 Moja kamoška je teraz v 16tt a tiež už cíti pohyby 😉 Aj ja som cítlila od 17tt.

brisilda
26. nov 2009

lubka ano mozes aj ja citim uz tyzden 😀
baise a ty este nesi pobalena? ja si planujem balit tasku v 7 mesiaci pre istotu 😀 aj pri prvom som ju tak mala zbalenu 😉 no a to ze ti to tak decentne oznamil ber ako velke + vyhnes sa aspon vyvolavacke 😉 drzim place aby vsetko dobre dopadlo a hlavne zelam vela zdravia 😉

boise
26. nov 2009

no som zbalená, ale ešte tam musím dohodiť také tie mydlá a šampón a zubnú kefku a tak 😀 To snáď zvládnem aj medzi kontrakciami 🙂 A ďakujem 🙂 Baby až vám závidím tieto prvé pocity, to je skvelé 🙂

lubka89
26. nov 2009

ahha tak dakujem ale kamaratka mi vravela ze to moze byt len ze sa mi zvadsuje maternica a natahuje sa mi kozka na brusku🙂 ked to je take steklenie 🙂 a vy ste to ako citili?

boise
26. nov 2009

lubka no ja som to cítila ako také bublinkovanie v bruchu 🙂 Proste bol to taký pocit ktorý som nikdy predtým nezažila...

martulikk
26. nov 2009

lubka: já jsem první pohyby cítila a zároveň viděla v 16+6tt 🙂 cítila jsem maličkou dokonce už o týden dříve, ale takhle jsem i viděla na bříšku, jak se mi tam mrská 😵 v poradně se sestřička divila, že na prvorodičku je to brzo, ale není to vyloučené... dokonce to cítil i manža 😉

cicimon
26. nov 2009

caute baby,

ja este nic necitim, myslite, ze to je ok?

brisilda
26. nov 2009

cicimon na prvorodicku to je normalne 😉 neboj den co den budes citi aj ty pohyby moj mrnusik sa predchvilou tak vrtel ze som sa az zlakla 😀 no to bolo asi preto, ze som ho trochu potlacila ked som sedela na stolicke chuda male 😀 uz si musim davat pozor a neuverite tiez sa mu nepaci ak si dam glg vinka 😀
martulik ja som prve pohyby videla na sone v 10tt bolo to krasne a aj slzicka mi vybehla 😉

vejula
26. nov 2009

Neboj cicimon.... Ak máš placentu v predu tak by skôr bolo čudné keby si niečo cítila... Ja ju mám vzadu a niesu to žiadne extremne kopance, len tak normálne, cítim že sa mi tam krpec prevaluje, ale keby mám placentu vpredu a do toho ešte aj kludné dieťatko, neni šance niečo v 20tt cítiť... Neboj 😉

cicimon
26. nov 2009

no ja neviem ci mam vpredu ci vzadu, sa mi zda, ze par rokov dozadu mi gyn. hovorila, ze maternica je posunuta dozadu, ale to bolo davno

majkoalucka
27. nov 2009

ahojte babz chcem sa spytat ze ci babo musi kopat kazdy den alebo keby nekoplo jeden den je to zle...... 😔

katka22r
27. nov 2009

majka na zaciatku nemusi kopkat aj 2 dni potom vo vyysssom studiu uz musis sledovat pohyby

martulikk
27. nov 2009

cicimon: buď v klidu, u prvorodičky to bývá i později 😉

brisilda: jojo, je to nádhera! 😵 já to myslela tak, že jsem sama koukala na bříško a viděla jak se vlní, když mě kopala 🙂

majkoalucka
27. nov 2009

katka si zlata dakujem ti za vsetky rady..kazda mama sa boji o svoje deti a ja som taky stresmen.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre