Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

luciask1986
10. mar 2008

ja som uz doma od 25t lebo som robila casnicku a s bruskom sa to uz nedalo viez pokym chodis do prace áspon ti rychlejsie idu dni,ja od kedy som doma tak pomali ide cas.ale to musis citit len ty sama ako zvladas pracu .

luciask1986
10. mar 2008

dididi30 tak to mi hovorili aj kamaratky ze zasivanie citit najviac tak to hej aj moja mamka mala treti porod tazsi ako tie dve pretim.

licina
10. mar 2008

luciask:
práci zvládám, ale je to dlouhé, kfyž si nemůžeš na chvilku odpočinout, natáhnout nohy atd.
Ale je pravda, že doam by mi to asi neutíkalo. I když asi bych sem tam vyrazilo s kamarádkou na procházku, na výlet atd....

luciask1986
10. mar 2008

tak to hej viez ale cim dalej tym kradsie trasi ja mam problem sa vybrat na dlhsiu prechadzku lebo casto mi treba cikat.tak 4 hodiny na den to je take idealne.

dididi30
10. mar 2008

luci ani nevrav ☹ mne to ide velmi rychlo, viem ,ze ked ostanem doma tam sa mi to bude vliect...pri malej som bla doma a mala som dost.... 😒 teraz som rada aj zarobim na oblecko aj na hocico pre nas 😀

prechadzat sa treba.....lepsi porod bude 🙂

licina
10. mar 2008

Jo, to je ideální. Pracovat 4 hodiny denně. Od 9 do 13 a pak odpočinek.
Taky chodím často na WC, ale z toho nemám strach, to zvládnu.
Jen nevím, jestli by mi doktor napsal neomezené vycházky.
Snad jo, když už to mám do nástupu na matřeskou "za pár"

motylek
11. mar 2008

Tak mě v pátek a v sobotu okopával tak, že jsem nemohla pomalu ani chodit, kopal mě dole někde u močáku a tam to hoooooooooooooooodně bolí, v neděli sem tam i v pondělí a dnes snad jenom jednou. Takže mají mimisci asi nějaký dny, kdy řádí jako divý a pak musí odpočívat a nabírat síly na další výstupy 😀 😀 😀 .

montinka
11. mar 2008

motylek mas pravdu presne ako pises vraj maju dni ked su akcni a potom zase dni ked odpocivaju.🙂

pavlina05
12. mar 2008

Ahoj holky!!!

Přesně jak píše motylek, ten náš kopkálek se v neděli ani nezastavil a včera skoro nic. Asi vyspával 😀

ksb
28. mar 2008

Ahojte, pripájam sa do tejto témy, nakoľko potrebujem počuť nejaký názor , lebo moje malé je akosi veľmi kludné. o kopancoch nehovorím vôbec, ono sa len tak vytláča pod rebrami, aj to nie moc často. včera som bola u lekára a povedal že je bábo veľmi spavé. Nemáte nejaké skusenosti s takými slabučkýmii pohybmi - dúfam, že to neznamená nič zlé a malé je len lenivé

lucia31
28. mar 2008

ksb, urcite je to v poriadku, ja som mala prve babo tiez spachtosa, vkuse som ho stuchala, aby sa rozhybal a to mu aj dodnes viac-manej zostalo 🙂 a v 35tt uz ani moc miesta na vystrajanie nema 🙂 teraz, pri druhom tehu, mam pocit, ze babo nespi vobec a len kopcuje 🙂 ..tak dufam, ze mu to neostane 😀

loss
28. mar 2008

ksb ja som na tom tak isto rano sa mi mala prihovori cez den velmi malo a vecer aby sa nepovedalo ja si myslim ze uz tiez maju toho dost a miesta je malo tak radsej spinkaju

motylek
28. mar 2008

Tak já se taky řadím k těm co mají lenivé mimísky. Ten můj místo ještě určitě má, ale je zázrak když se uráčí pohnout 😀 😀 😀 . Taky do něj šťouchám, ale moc to nezabírá. Občas mě slabounce šťouchne asi aby se neřeklo, ale jinak nic moc 🙂 . Někdy o něm vím dost, že se tam nějak převaluje, ale to je jenom třeba jeden den v týdnu a pak asi furt vyspává. Asi bude po mě, já bych snad dokázala zaspat i svou smrt 😀 😀 😀

ksb
28. mar 2008

dakujem za povzbudenie a ja don stále štuchám len aby o sebe dalo trošku vedieť, ale uplne bezvýsledne, som z toho poriadne nervozna, nenôžem kvoli tomu ani spať, stál sa kontrolujem či náhodou nekoplo ale kde nič tu nič

motylek
28. mar 2008

Ksb, kdyby jim to vydrželo i po porodu, tak to bysme z toho měly asi větší radost, co??? 😀 😀 😀 Třeba si schovávají a pak nám to náležitě vynahradí. Ničeho se neboj, už máš před sebou jenom kousíček. Já ti zavídím, taky už bych chtěla být u konce. Třeba na ni padla jarní únava 😉 😉 😉 , tak dospává 😉 .

ksb
28. mar 2008

len aby 🙂 a mne sa to práveže zdá že je to ešte strašne daleko ešte celý mesiac

weroni
29. mar 2008

baby nase male sa hemzi denno-denne od 20-teho tyzdna ale co stvara tak bud strikuje nejaky sal (aj ked nechapem naco ked sa narodi v lete 😀 😀 😀 😀 ) alebo trenuje nejaku choreografiu 😉
ale tak divoko sa otaca ze rano ma hlavicku dole a na obed uz pri pupku 😅 hrozne sa mi pacia tie jeho pohyby, kvoli nim by som bola tehu este aspon rok 😀 ale uz pomalicky zacinaju aj take elektrizujuce a nie moc prijemne kopance do mechura alebo ci tam je pri tommechuri nejaky nerv ci co neviem ale je to dost blbe ked to zasiahne 🙄
ale inac je to super 🙂 😵

pampuliacik
31. mar 2008

weroni ty mas asi stastie, ked az v tomto stadiu mas kopance kdesi do mechura alebo co to tam je. ja to pocitujem posledne 2 tyzdne, obcas si aj fnuknem, lebo babo ma kope kdesi dolu v panve, sama neviem do coho, je to sialene boelstive, obcas ako bodnutia nozom. prirovnala by som to k bolesti ak sa dotkne clovek nervu. fakt neviem co to je, ale bolest je to preukrutna. je to normalne baby? mate taketo pohyby? do bruska mi kope mozno tak 60% casu ale zvysok byva kamsi dolu do panvy...

mien
31. mar 2008

pampuliacik aj ja to pociťujem tak dva týždne a dosť ma to bolí, ale nie je to často tak 2X za deň

pampuliacik
31. mar 2008

diky mien, zrejme to bude v poriadku. ja len o tom obcas rozmyslam, ci to nejako nesuvisi s infekciou ktoru som mala a ktora by mohla byt nedoliecena ... ale kedze to su len take nahle epizody, tak myslim ze sa jedna naozaj o kopance kdesi dolu do panvy 😀 zaujimalo by ma podla coho niektore babenky tvrdia ze ich kope do mechura... ja nech sa snazim ako chcem, tak nemam paru rozoznat do coho to je. jedine co viem ze to obcas ukrutne boli 😀

evitkamalicka
31. mar 2008

kocky myslite ze je mozne citit pohyby v 15tt? vcera vecer som citila take ako keby bublinky alebo steklenie a teraz pred chvilou zas

barbiek
31. mar 2008

ja som druhorodicka, a pri prvom dietatku som citila prve pohyby v 5.mesiaci a teraz ked cakame druhe babenko som prvy kopanec citila v 17tyzdni zhruba 😉

mywiel
31. mar 2008

Ja som citila prve bublinky v 18t. 🙂

dididi30
31. mar 2008

ja som druhorodicka a aj som citil pohyby uz v 15tt, vraj cim skor tym skor sa narodi, tak uvidime 😉

aktak
31. mar 2008

ja citim od 16 tt no a od bubliniek to ma hodne daleko, ide mi mechur roztrhnut mala nekedy 😀 pri adamkovi som v 20 tt
evitka 15 tt je pre prvorodicku prilis skoro podla mna, dokonca aj 16ty, ale to je len moj nazor, mozno si extra vinimka

zaza_na
31. mar 2008

ja cakam tiez prve dietatko. malicku som prvykrat citila v 17tt a od 18tt uz kope pravidene kazdy den. zvlast teraz je to uplna nadhera, ked sa tam hemzi a vyduva a kruti ako taka vrtulka 😀

montinka
31. mar 2008

zaza tebe sa vrti kazdy den? hm to moje mava aj dni ked oddychuje. ale mas pravdu je nadhera ked sa ti vyduje zrazu taka hrcka na brusku.😀

ajkabezka
31. mar 2008

já jsem u prvého synka cítila od 18tt a teď u druhého už ve 14tt takové malililinkaté bublinky 😵 ...zato teď už se druhý syneček točí jak vrtule a jeho kopance už začínají dost bolet 😅 ale i tak je to nádhera cítit je brušku...zázrak!! 😵 😵 😵

sandrika
31. mar 2008

ja cítim pohyby od 16 tt

lucka0122
31. mar 2008

ja citim pohyby od 17tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre