Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

allinka79
12. aug 2009

ahojte
prve naznaky som citila tiez tusim niekedy v 16 tt, potom nic a teraz v 20tt je to intenzivnejsie, viditelne sa mi vlni pupok a to bublinkovanie je uz viditelne... vzdy as mi taka gulicka nadvihne a vzapati zmizne, uz ju aj priatel citil pod rukou, co sa tesim... byva to v priebehu dna, a uz aj ked sedim a halvne ked sa trochu predklonim... asi ho chuda male tlacim...

veroniqe.b
12. aug 2009

píšou od 16.týdne až 2O.týdne by měly přijít první.Já měla na 17.týdnu

allinka79
12. aug 2009

pisu vselico, ale ved urcite vieme, ze je vsetko individualne. Kamaratka mala az niekedy po 20 tt - mala vela plodovej vody a neskoro a slabo citila. Takze si z toho zatial vela nerobim, ze neskoro citim - hlavna vec, ze je vsetko ok.

inka28
12. aug 2009

allinka pdobne aj u mna, tiez este necitim ale dnes som bola na poradni, robili mi ultrazvuk alebo co to je a doki povedal ze je vsetko ok a malynke sa tam hybalo kopalo nozickami a ja som to necitila.

allinka79
13. aug 2009

inka, je to nespravodlive ze niekto skor a niekto neskor, co? ☹ ja idem na poradnu o tyzden, tak uvidime... potom ma posle na VVCH, tak som zvedava, ze ake budu vysledky z toho. Snad ok. A snad mi povedia aj pohlavie. Ty uz vies, ze co to bude?

tami_tami
13. aug 2009

allinka ja som zacala citit nejake take bublanie tri dni po poadni - v 20 tt no a teraz ma caka tiez v utorok poradna tak som zvedava ci to obcasne bublanie su pohyby ci ako je to dost na prd ked si tak dlho clovek nie je isty 😒

allinka79
13. aug 2009

tami, ved prave. Najvacsia sranda je, ked dam draheho ruku na moje brucho, hned to prestane, a potom to pokracuje. Takze to asi bude ono. Mozno malicke naraza alebo co - lebo sa mi vzdy vyduje aj koza, niekedy viac a niekedy menej. O tyzden uvidim, co povie lekar

tami_tami
13. aug 2009

ja len dufam ze su to tie pohyby a nie ze to nieco nedobre sa tam deje

allinka79
13. aug 2009

myslim ze nedobre to nebude - ze je vsetko okej. Kamaratka citila tusim az v 24 tt - mala vela vody, tak necitila... my prvorodicky to mame asi tazsie...

tami_tami
13. aug 2009

no to ano len mi to tak vyslo ze dlho musim cakat kym sa mi potvrdi ze prave toto su pohyby... 😒 a ani brusko este nevidno u mna tak som taka nervna z toho

allinka79
13. aug 2009

no u mna vidno az moc... ☹ teda mam taky pocit. 🙂 Ale zase su ludia ktori si to nevsimli, resp. nekomentovali to 🙂
kedy ides k lekarovi?

tami_tami
13. aug 2009

no u mna si nevsimol okrem jednej susedy - takej pletky - nikto este... v utorok o siestej rano - idem aj na cukor

allinka79
13. aug 2009

o 6 rano?
a na cukor? Ten co pijes take nieco biele?

tami_tami
13. aug 2009

ano o siestej rano - tak zacina moj doki - tento krat mam prist kvoli cukru tak skoro - ano na tu sladku zbrndu co ti daju vypit 😀 ale inac chodim tiez tak ze som tam prva alebo druha... lepsie tak...

allinka79
13. aug 2009

o 6 rano este spinkam... sladucko. Ale mozno to tak caka o nejake 3-4 tyzdne aj mna. 🙂
drzim palce, ench coskoro citis nejaky pohyb... ja sa musim off, lebo prcham pomaly z prace. Idem si skusit zistit nejake prednasky a cvicenia, u nas v petrzalke. Mam ich odporucane, taks om zvedava

tami_tami
13. aug 2009

jasne tak len chod pekny den prajem 😉

matka331
21. aug 2009

ahojte vcera so citila akoby sa mi neco obtieralo o brusko su to pohyby?

wewe4
21. aug 2009

môže byť...ja som tiež prvý krát cítila v 16-17 tt a mne to pripadalo ako také bublinky 😅
no teraz už sú to poriadne bubliny 😀

bibione
22. aug 2009

ahojte kocky,
tak ja som bublinky citila tak cca v 15tt a v 17tt prvy vazny pohyb,babo sa otacalo jak na kolotoci 😀 hned som vedela,ze je to ono a kopat zacalo o tyzden neskor,po castiach,dokonca jeden tyzden nic moc a teraz ma kope neustale...tusim vobec nespinka 😠 ale to kopanie teda stoji za to 😉 boli to jak fras,ale co uz snim 😅

gerci90
22. aug 2009

ahojte baby .....som na zaciatku 20 tt a ani neviem ci citim pohyby kedžte som prvordicka nemam to k comu prirovnat 😖 ale mam otazku vcera ma totalne koplo na pravej strane..ale to bolop čosi strasne ako ked vam kopnu do brucha len s vnutra...podla mna tak velmi ma kopnuť nemohlo...kde bý nabralo tolko sily??? 😔 nemate niektora s tým skusenost bo dost ma to výlakalo a hlavne zabolelo.,..ale len v tu chvilku potom to bolo ok.inac rozmýslam nad tým či sa nemohlo babo nejako silnejsie otočit ?????viete mi prosim poradiť??? 😒 😒 😒

saska73
22. aug 2009

gerci a nejako prudko si sa nepostavila, nejaký prudký pohyb nespravila? V 20 tt až tak silno kopať nemôže, ja už som od zajtra v 27 tt a pár silnejších kopančekov bolo ale nie bolestivých, bolestivé bolo len pri prudkých pohyboch - asi sa nejako naťahovali zle väzy.
To otáčanie bábetka prebieha tak, že ti skôr kúsok bruška akokeby stvrdlo a môžeš vidieť aj hrbček 🙂

gerci90
22. aug 2009

vies co praveže nie som sedela len som sa isla trosku natiahnmut tak som sa preklonila troška dozadu a v tom taký silný šklp ale uplne že silny...ja neviem.....a k comu mam prirovnat pohýb baba ja vobec neviem viem že to bublinkovaie som citila davnejsie--

saska73
22. aug 2009

to možno bola nejaká šľacha alebo sval, bábetko by si teraz mala cítiť len tak jemne, len klopkanie zvnútra
Som pozerala tvoj pass - ja som zase rátala s dievčatkom , nemáme to potvrdené 100% ale vyzerá to na chlapčeka a tiež neviem meno vymyslieť. 😉

gerci90
22. aug 2009

boože ake je to zvlasne že tie co chcu chlapov maju baby 😒 a tie co chcu baby maju chlapov... 😖 nenaviberame veru hlavne že budu zdravucke....a zdravučky........ 😔 tešme sa aspon s toho že su v poriadku 🙂))

nanika11
22. aug 2009

ahoj gerci, mohlo to byť aj také, nie všetky to cítime ako bublinky, niekedy aj prvý pohyb môže byť ako z dela... ja som začala cítiť pohyby v 16tt ako slabé vlnenie, poznala som to lebo to je druhé bábo, ale už asi o týždeň to boli kopance, a aj teraz ma kope veľa, niekedy to veľmi zabolí až zjojknem.. 🙂 tak buď v poho 🙂

corinne
22. aug 2009

Ahojte,ja prave riesim mensiu dilemu ohladom pohybou(skor povedane bubliniek) ☹ vcera rano slaba bublinka a uz som tomu nevenovala pozornost,ale viac ich asi nebolo,dnes rano nic az teraz strasne slabe.Bojim sa kedze necitim este ozajstne pohyby,aby sa nieco nepobabralo ☹ Citite bublinky pocas celeho dna?

gerci90
22. aug 2009

nanika🙂tak toto ma treda fajne pobavilo že ako s dela🙂)))si zlata aj ty si niekedy take pocitila,???

A corinne,,nestras sa ja som tiež v 18-19tt nevedela ci citim bublinky alebo co to je ja to neviem ani v 20tt len na tu vcerajsok:D

saska73
22. aug 2009

corinne, začala som prvé bublinky cítiť v posledný deň 17 tt, potom 3 dni absolútne nič, potom zaseáno a zase pár dní nič - to je normálne, aspoň to tak píšu v knižkách.

tami_tami
22. aug 2009

ahojte tak ja uz viem co su kopanceky aj bubliny - ja len ze ci citite niektora pohyby aj vyssie nad pupkom ci len v podbrusku - myslim dievcata okolo toho 25.tt - ako mam ja teraz - lebo dnes citim ale tak vpravo nad pupkom - doteraz som len uplne dole v podbrusku citila 😨

wewe4
22. aug 2009

tami, aj mne asi vtedy začal kopkať aj vyššie...najprv len výnimočne a teraz už to cítim hore, dolu, na boku a niekedy aj naraz všade 😀
ale moj malý je asi viac na pravej strane, laebo je tak otočený, lebo väčšinou cítim pohyby aj kopance viac na pravej strane alebo okolo pupku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre