Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

denses
1. mar 2008

dididi30: tak si holt budu muset jeste pockat na uterni UZ, kde se kouknu, jak se prcek hybe, a pak doufam, ze uz ty pohyby ucitim take. Pry to super uklidnuje...tedy do doby, nez je mimco tak velke, ze te kope tam, kam zrovna by nemuselo 🙂

dididi30
2. mar 2008

denes.....pozri napr ja som citila pohyby uz od 15 tt, ked nie skor;......a teraz je taky lenivy drobec jeden, len haja 😀

mywiel
2. mar 2008
denses
2. mar 2008

dididi30: ja mam holt ted obavy, aby bylo male v poradku.... cetla jsem par pribehu holek, kdy po amc take nic necitily, protoze prckovi prestalo tlouct srdicko. A kdybych citila pohyby, byla bych klidnejsi, ze je vse OK. Takhle cekam na pohyby, na kontrolu a jeste na vysledky amc, takze docela stres...

mywiel
2. mar 2008

Denses neboj ani ja necitim pohyby kazdy den. Keby malemu netlklo srdiecko tak to by na utz videli hned, ze donho pichli, ale to sa urcite nestalo, alebo by si stracala plodovu vodu. Takze ziadny stres maly spi, stres je horsi ako cokolvek ine, neboj on sa zas pohne. 🙂

denses
2. mar 2008

mywiel: no, ono mi to ted bez stresu nejak nejde. Cekani na vysledky amc (riziko 1 z 8!!!), cekani na UZ a na dalsi vysledky...ted ty pohyby vubec necitim... pred amc jsem je take nijak zvlast necitila, ale videla jsem, ze je maly natlaceny treba na levou stranu, protoze tam byla boule a prava cas bricha placata. Cekam na utery, kdy mam UZ, a prijde mi, ze se ten cas desne vlece.

mywiel
2. mar 2008

To ti verim, ale neboj sa vsetko bude ok, musis mysliet pozitivne, uvidis v utorok ti povedia, ze je vsetko ok, ta amnio je dnes uz pomaly bezna vec, neboj. Ja ked necitim babo tak si dam kakao to mame radi, potom si lahnem a hned sa hybe, zrejme cukor z kakaa ide rychlo do krvi a babo reaguje na to. 😀

denses
2. mar 2008

Snazim se myslet pozitivne, jen mi to proste nekdy neda. Uz aby bylo to utery!! 😉
Rikas kakao....hmmm, vyzkousim...mozna to take zabere. 😀

mywiel
2. mar 2008

Skus mne to so sladkym vzdy fungovalo... 😀 Drzim palce.

mywiel
2. mar 2008

Inac babo spi okolo 15-20 hod. denne takze sa neboj.

denses
3. mar 2008

mywiel.... nic. ☹

many
3. mar 2008

denses neboj,já pohyby začala cítit až kolem 21.t a to tak po dvou dnech zhruba a jen chvíli,doktorka říkala,že je to normální u prvorodiček a od 23.t ho cítím každý den,takže se neboj 🙂

dididi30
3. mar 2008

denses.....tak ako vravi mywiel, babo t nasom tt prespi velmi vela....skus lezat na chrbate a to by sa mu nemalo pacit, tak sa zacne mrvit 😉 a ak mas vazne pochybnosti, tak teba k lekarovi, to je istota hlavne pre teba 😉

stankatt
3. mar 2008

ahojte, babenky ani ja este nemam pohyby 😠 😠 Ale do 20tt je to OK.

pampuliacik
3. mar 2008

caute babenky, ja mam tiez stale "zmiesane" signaly, prvy podozrivy pohyb bol pred tyzdnom, potom tyzden asi nic, ale teraz stale castejsie aj pocas dna tusim citim nejake tuknutia, pocit akoby mi nieco preslo po bruchu zvnutra, obcas akoby bubliny a vsetko dokopy... ale najviac sa mi paci vyjadrenie akoby tam plavala rybicka... ale ak si to uvedomujem aj pocas dna nejake tie tuknutia, tak to sa uz zosilnuju nie? kedy sa da cakat nezamenitelny kopancek?? 😀

denses
3. mar 2008

ahojky, pohyby sice necitim, ale jsem pomerne klidna. Zitra me ceka ultrazvuk, takze aspon uvidim, jake lumparny v brisku provadi. 🙂

sorrelia
3. mar 2008

pampuliacik
deticky byvaju vacsinou aktivne ked sa napapas a trosku si lahnes
alebo ked len tak v klude relaxujes
aaalebo ked ides hajat 🙂

moj krpec zacne vzdy kopat ked sa najem a lahnem si - lekarka mi to vyvsvetlila tak , ze jednak aj jeho organizmis zaznamenal prisun energie, a jednak mu zaludok trosku zmensil priestor, no a este, ked chodis babatko sa hupe a to ho uspava alebo ukludnuje, ked zrazu lezis a nic nerobis zacne "zduchat" a cakat co bude 😀

inak nebojte dievcata o chvilu vas dobci budu tak kopat, ze vam to ani spat neda 😀 😉

denses
3. mar 2008

sorrelia: mas naprostou pravdu v tom, ze jakmile se najis a lehnes si, zacne mimco byt aktivni. Aneb...prvni pohyby jsou konecne tady!!!🙂 Jupiiiiiiiiii 😀 Najedla jsem se, lehla si do postele a vzala si k ruce skripta a jak jsem lezela, zacla jsem citit opravdu neco jako bubliny... No a nakonec asi i maleho skytavku, protoze jsem si polozila ruku na bricho, to se najednou propadlo a zas rychle vyhouplo a to nekolikrat za sebou. Tak bud opravdu skyta, nebo dela bungee jumping!🙂

sorrelia
3. mar 2008

dendes
no vidis 🙂 a mozno iba tahal krpcek za predlzovacku (teda za pupocnu snurku) 😀 😀 😀
neboj o par tyzdnov to uz nebudu iba bublinky 😎 to budu ine kopance... pamatam si ako si moj havko spokojne lahol vedla mna a polozil hlavicku na brusko, za chvilku zaspal... no krpcekovi sa zrejme nepacilo ze mu ubera z uz tak maleho prietoru a sup - kopol ho rovno do tlamicky (chudacika) 😀 😀 😀
si mala vidiet ako havkac zletel z postele a ako na mna skaredo pozeral 😀 😀 😀

motylek
4. mar 2008

Holky, jak často jste cítili pohyby během dne, jsem ve 24.tt. a mám pořád pocit, že je to hrozně málo ☹

motylek
4. mar 2008

jo a taky to cítím nejčastěji dole v podbříšku, ne úplně dole, a prostě pod pupíkem

dididi30
4. mar 2008

motylek, niektore deturence su lenive a uz v tvojom tt dokazu prespat aj 20 hodin, tak sa neboj 😉

motylek
4. mar 2008

tak to mají teda život, to by se mi taky líbilo 😀 , díky za odpověď 🙂

zuzanat
4. mar 2008

motylek ja som v 35tt a mam pocit, ze maly sa hybe az moc. v tomto obdobi vraj ma prespat az 90%, ale ten moj spi asi len 10%, pretoze stale citim, ako sa prevakuje a poviem ti, uz ma aj koza z toho boli 😅

lucinecka
4. mar 2008

Motýlku a nemůžeš mít třeba placentu vpředu? Mohla by ti tlumit pohyby a proto je tolik necítíš. Kámoška to měla taky tak. Já ji mám vzadu a malýho cítím hodně často během dne 🙂

gabuliik
5. mar 2008

Čaute babenky. Ja som v 19tt a necítim pohyby vôbec. Dr. mi povedal, že mám ešte týžden čas,ale ja sa začínam obávať. Pri dcére som pohyby cítila už od 16tt a teraz furt nič. Dúfam,že to čoskoro začne,lebo inak neviem.

danka2612
5. mar 2008

ahojte mamicky mozem sa opytat kedy vam zacalo rast brusko ja mam pocit ze mi este nenarastlo nosim veci ktore som nosila namne nic neni vydno je to normalne

motylek
5. mar 2008

Danka, mě taky vůbec nerostlo a pak najednou asi ve 22-23 tt vylezlo a ted už to vidí i lidi okolo 😉 , jestli to takovou rychlostí bude pokračovat, tak v 9.měsíci se ani nehnu, jak budu mít obrovské břicho. A kamarádka ve 20.tt neměla vůbec žádný bříško, byla plochá jakoby ani nebyla těhotná, je hodně hubená a i tak to na ní není vidět 😀

many
6. mar 2008

motylek - já donedávna cítila taky hodně pohyby jen dole v podbříšku a teď už je cítívám i kolem pupku a někdy i nad pupkem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre