Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

aponchie
29. apr 2009

ja uz vim jen,ze zadecek ma stale na leve polovine nahore a protahuje si ruce a nohy do mejch zeber a boku napravo nic vic a kdyz se chce prevalit tak to boli jak svina uz 🙄

perla200
29. apr 2009

moja malá ma striedavo oblačno...raz je dva dni pokojná, potom dva dni vyvádza...a tak...ale do 28tt je to normálne že vraj

hexi
29. apr 2009

NO VED I JA SOM DO 28 TT CITILA MALU A TERAZ TAK RAZ ZA DEN

perla200
29. apr 2009

ja si myslím, že najdôležitejšie je, že ju cítis....

hexi
29. apr 2009

JA VIEM ALE TEN STRACH JE TAM ZE CI MOZNO JE TAKY SPACHTOSKO POMNE ALEBO SA JEJ UZ NECHCE HYBAT SA

perla200
29. apr 2009

skús ho štuchnút alebo tak....čo nemá rád? ja ked si lahnem na brusko...asi ju tlačím, tak vtedy kopne

hexi
29. apr 2009

UZ SOM JU AJ STUCHLA A LEN TAK TROCHU KOPLA , JA SA BOJIM LAHNUT SI NA BRUCHO ZE JU ZATLACIM

perla200
29. apr 2009

neboj sa zas nie celkom len trošku....no ked kopla tak je dobre nie?

hexi
29. apr 2009

ALE TO BOL TAKZ SLABY KOP

perla200
29. apr 2009

daj si www.baby-web.sk a tam si nájdi 29tt...v 28tt písu že pohyby slabnú...

jankaw
29. apr 2009

Ahojte, chcem sa vas opytat ci sa vam nestalo ze vas kope aj do chrbtice? Mna min. tyzden tak kopol do chrbta ze na sekundu mi strpli ruky aj nohy, ako by mi nimi elektrika presla, bolo to dost neprijemne, ale nastastie to trvalo len chvilku...

perla200
29. apr 2009

to neviem, to som ešte nezažila..mna kope malá do močového mechúra🙂

hexi
29. apr 2009

PERLA DIKY ZA TIP SOM TROCHU SPOKOJNEJSIA , ALE KED MI TU VELA BAB TVRDILO ZE BY MA MALO CASTEJSIE TERAZ KOPAT , NO UVIDIM CO MI POVIE ZAJTRA DOKTOR, ALE JA SI MYSLIM ZE MALA JE ASI AJ SPACHTOSKO A CITALA SOM ZE TERAZ ONI PRESPIA 90AZ 95% DNA

hexi
29. apr 2009

PERLA AJ MNA DO 28TT MALA KOPALA LEN DO MECHURA TERAZ JE ASI UZ OBRATENA LEBO KED MA KOPNE TAK SLABO DO REBIER

pajinka23
29. apr 2009

ahojte tehulky a mamicky 🙂 🙂 🙂 chcem sa vas opitat ci je normalne ze v mojom tt citim pohyby mojho drobceka len obcas????lebo to je premna take inaksie ako do teras ☹ ☹ ☹ este pred tyzdnom ma stale kopal a buchal pestickami a teras sa nejako ukludnil 😉 😉 je to ok??? 😉

ygreen
29. apr 2009

pajinka pokud ho několikrát denně výrazně cítíš tak je to o.k. Je už asi tak veliký, že se mu v bříšku už špatně hýbe. A taky už může mít hlavičku hodně dole. Já například pohyby cítila celé těhu minimálně. A v 9 měsíci jsme spolu komunikovali tak, že vystrčil patu pod žebra, já na ni zatlačila, on ji stáhnul a znovu kopnul. Občas se vyboulil jako vetřelec, ale jinak nic divokého. Musím tedy říct, že měl 4x omotanou šňůru kolem krku, ale nedusil se a byl v poho, prostě si tam jen tak visel 😉

natalka82
30. apr 2009

ahojte budúce mamičky, môj maličky takisto vystrája a niekedy aj celý den až sa bojím či je to v poriadku že ani nespí. Čo sa týka ležania nie vždy je to anjlepšie na boku, u nás napríklad keď si ľahnem na boj aby mi netlačil na orgány tak sa začne vrtieť ako vrtuľa, trasie sa a kope a keď si ľahnem normálne na chrbticu tak sa ukľudní a už si len pokopkáva, tak musím počkať kým sa ukľudní a potom zaspí a až tak sa otočím, ale skoro vždy sa na to aj tak zobudí jednoducho každé dieťa je inak v brušku položené a tak má rado aj iné polohy. Treba iba skúšať a prídete na to čo mu vyhovuje.

lily1983
30. apr 2009

ahoj natalka..a v ktorom tyzdni si? lebo ja mam presne to iste, nie a nie spat..som rada, ked je mimi kludne. nehovorim, ze by v noci nespala, ale cez den zase vystraja. a ja tiez musim spat na boku, vcera vecer som uz nevedela, ako ju ukludnit, aby spinkala, a tak som jej zaspievala, spi dietatko spi ze, mamka vari slize 😀 a pomohlo to, normalne sme sa s mangelom smiali..ale aj tesili, asi budeme vela spievat..
pocula som, zevraj v pokrocilom stadiu by sa uz nemalo spat na chrbate, a ja sa vzdy na nom zobudim, nikdy som tak nespavala, a teraz musim, ked netreba.

iinuska
30. apr 2009

lily, to potrva uz len par dni, ku koncu tehu uz nebude mat tolko miesta na vystrajanie 😉

lily1983
30. apr 2009

iinuska, niekedy si myslim, ze je mozno malinke, ked stale tak vystraja, ze ma stale dost miesta..ktovie, ultrazvuk mi uz nebudu robit, az ked ma chytia kontrakcie..a tym, ze mi lekarka ohmata brucho nezisti presnu vahu..tak ja mozem len dufat, ze sme v poriadku, tu su taky ini lekari ☹

iinuska
30. apr 2009

lily, neboj, mysli pozitivne a tes sa na babenko. Vsetko dobre dopadne.

zuziatko18
30. apr 2009

Ahojte kocky. Ja mam na uspavanie tiez maly recept - fit loptu. Ked babo zacne vystrajat, desat minut sa pokyvkam a jemne poskacam na fit lopte a male je zas kludne 🙂 ... aspon ma to prinutilo aj troska popracovat na rastucich stehnach 😝

perla200
30. apr 2009

zuziatko...a cítiš ho stále? alebo len občas kope?

dadadaduska
30. apr 2009

ahojte, no tak my už máme pohyby, je to ono teraz v nedeľu sa to zintenzívnilo a počas celého dňa bolo príjemné šteklenie 🙂 takiže sa tešíme veľmi 🙂

pajinka23
30. apr 2009

ygreen tak si myslis ze je to ok???? 🙂 🙂 🙂 Citim drobceka viackrat denne alelen straaaasne slabulinko 😉 😉 😉 uz to niesu as take kopance len take hmirenie

pajinka23
1. máj 2009

dnes sa mali dako prekonaval nedal pokoj cely den tak je to ok 😀 😀

perla200
1. máj 2009

pajinka...ja som na tom tak isto...dnes sa mrví celý den....takže je to ok...

zuzuliq
2. máj 2009

Ahojte, ja este stale cakam na prvy kopanec ☹ Citim sem tam len take bublinky, alebo ako skvrkanie v brusku ale okrem toho nic. Doki sice povedal ze je to OK a ze si tych kopancov este uzijem ale aj tak ...

perla200
2. máj 2009

presne zuzuliq....ked cítiš bublinky je to super....NEBOJ každú chvílu pocítiš riadny kopanec....a potom si to užiješ....ked si konečne najdeš polohu na spanie a malá/ý začne prenášať v tvojom brušku skrine a upratovať 😀

misule82
2. máj 2009

Tak já cítím kopanečky už asi 3 týdny, ale na to jak jsme starý 25+0, tak je necítím moc často a jsou pořád jemné.... asi to bude pěkný lenoch a doufám, že je v pořádku.... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre