Bábo v brušku veľmi často kope. Máte podobnú skúsenosť?

salome123
3. okt 2012

chcem sa vas nieco opytat, len tak pre zaujimavost... nejde o ziadny zasadny problem alebo komplikaciu.
mam jednu dceru. pocas tehotentstva kopala tak max. 4x denne, teraz je z nej nesmierne zive dieta. teraz som v 33tt a cakame zase dievca, "problem" je v tom, ze toto druhe babo kope skoro kazdu hodinu bez ohladu na to, ci je den alebo noc, akokeby vobec nespalo. to mi sice vobec nevadi, ale bojim sa toho, ze ked sa narodi, ci bude OK, resp. ci nebude prilis hyperaktivna. ma niekto podobnu skusenost? ja viem, ze ani hyperaktivita nie je nejaky velky problem, ale mat 2 velmi zive deti doma...uf.

clarissa
3. okt 2012

Ahoj,ja som mala presne to iste akurat ze druheho som cakala chlapca...pri prvej to bolo par kopancov denne a pri malom to bolo vkuse,az ma brucho bolelo 😅 aj napriek tomu ze bol taky "zivy" v bruchu,tak teraz je celkom pokojne babatko 🙂

magic08
3. okt 2012

Ahoj, mam uz jednu dcerku, ktora pocas tehu kopala minimalne...az som kvoli tomu stresovala skoro kazdy druhy den... v tomto tehu drobec kope neustale, ci je den, ci noc... no skor si myslim, ze je to len v nasom vnimani... pri prvom tehu brusne steny su pevnejsie, a teda nie su take citlive... pri dalsom tehu je uz brusna stena roztiahnuta, tiez svalstvo ochabnutejsie (priznajme si, ktora denne robi brusaky 😀) takze citime kazdy aj minimalny pohyb... nemyslim, ze to ako intenzivne a casto citime pohyby v tehu je umerne hyperaktivite dietata po porode... 🙂

jupesape
3. okt 2012

no ja mám troch chlapov najstarší bol ako to tvoje prvé a potom bolo aj to naše až moc živé ked som čakala druhého no to bolo niečo hrozné ten asi ani nespal a teraz je druhák na zš a má nad hyper aktivitu on ešte ani v noci poriadne nespí ja sa mu aj čudujem že má akú výdrž no tretie zase to som sa len bála či je živé málokedy kopal to som sa normálne potešila že dal o sebe aj vediet ale aj je najkludnejší z nich 😀 😀

zuzanapp
3. okt 2012

tiez druhy syn bol v bruchu velmi velmi aktivny a teraz je to spokojne kludne dieta 🙂

taniellita
3. okt 2012

No ja som v 23 tyzdni a mala sa hybe uz od 17 tyzdna, teraz uz fest kope, nezavisle od toho, ci je den alebo noc . Tiez ma napadlo, ci nebudeme mat hyperaktivne dieta... uvidime 🙂

aksas1
3. okt 2012

Ahoj ja mam tiež dve dievky prva ked bola v brušku tak kopala skoro stale a len do jednej strany a bola dobručka vedela sa prehrat a spavala mi aj styri hodiny a druha kopala malo a je z nej taky mali čertik neposedi nezahra sa len všetko porozhadzuje a robí zle všade lezie a tu starsiu len byje . Ja si myslim ze to nema nic spolocne ako sa sprava v brusku a potom ked sa narodi. 😉 😉

vendulka80
3. okt 2012

Áno, mala som presne takú istú skúsenosť, to bolo niečo neskutočné čo to moje dievčisko vystrájalo 🙂 🙂 🙂
Ked som chodila na monitor, doktor si ma doberal, ze ked sa narodí, mám mu ju doniesť ukázať, že čo to je za šidlo. Ale najhoršie je, že jej to ostalo aj doteraz, od narodenia je nesmierne živá, neposedí a môžem povedať, že nás teda potrápila poriadne. A to až tak, že som pri nej vychudla na 50kg pri výške 170cm. Nie je hyperaktívna v tom pravom slova zmysle ale je mazaná a vyšpekulovaná. Zase sestra má chlapčeka, ten kopal iba občas, ani nevedela, že ho má v brušku a ten je pohoďák doteraz. Takže po mojich skúsenostiach si myslím, že sa ti narodí veĺmi aktívne bábo 🙂

dejka77
3. okt 2012

Podla toho ako casto babo kope sa neda jednoznacne povedat ci bude hyperaktivne. Uvidis ked sa narodi. Ja som na tom teraz tiez rovnako. Dcera bola v brusku dost aktivna, aj ked viac sa hybala nez kopala. Teraz je podla mna taky priemer, ani hyperaktivna, ale zase ani nie pasivna. Ale toto druhe, tak to je totalne hyperaktivne 🙂 Je jedno ci je den ci noc, kope teda riadne, aj niekolko kopov za sebou. Som teda riadne zvedava aky to bude cloviecik 🙂

niki0121
3. okt 2012

Ahoj! Tak toho sa vôbec nemusíš báť. Moje detičky boli všetky v brušku ako futbalisti 24 hodín denne. A teraz sú normálne, aktívne deti. Žiadnu hyperaktivita som u nich nepostrehla. Držím palce milej mamine a aj bábätku.

zankaj
3. okt 2012

Ahojte no ja som skor v strese ze moja babulka kope non-stop. Uz stresujem ci je v poriadku ci jej nieco nechyba a tak :( mala kope stale aj v noci ja uz som sa dlho nevyspala poriadne a to som len v 22 tt. Doktorka ma na to len taku odpoved : ved nema co robit v tom brusku tak kope a plava. No az sa bojim co bude neskor :D

cikyta
3. okt 2012

No moja ak ma kopala 2 krát denne aj to bolo moc 😀 Myslela som, že to bude spáč a lenivec 1.triedy...
No prd makový...to dievča nevie, čo je spánok...Skoro nič nespáva a pritom je zdravá,veselá....Od roku spáva cez den krvoptne 1 krát za den, od dvoch rokoch vobec cez den a večer jej čas, kedy už ako tak zaspí je o 22:00. ☹
Večne je v pohybe, v kočíku to bolo "za trest" len tak ležať,či sedieť. Od 8.mesiacov mi chodila, čiže kočík nám ako-tak služil do 9.mesiacov. 😀

milka1978
3. okt 2012

ahoj ... ja to prežívam tiež ... prvé bábo - chlapček ma kopal sem-tam alebo väčšinou večer a teraz si s ním nevieme niekedy dať rady 😀 , teraz čakám druhé bábo - tiež chlapčeka a ten kope ostošesť celý deň a noc ako teba .... je to aj tým, že má už aj v brušku menej miesta a nevie ako sa vystrieť a trocha "ponaťahovať" ale neboj keď sa narodí bude kľudné 😉 ..... teda aspoň dúfam 😅

gubcikova
3. okt 2012

dcérka kopala silno a je s nej veľmi aktívne dieťa.syn kopkal menej a bol veľmi kludné dieťa až doteraz 😀

zmrzlinkams
3. okt 2012

ja som malu velmi malinko citila a sem tam kopala skor by som povedala že bublinkovala 🙂 kopance som citila už uplne na konci sem tam a hlavne večer ked som spala a teraz je živa až až .... 😀 to je individuálne a nemusi to znamenať že ked dieťa vela kope tak bude hyperaktivne ... 🙂

alyze
3. okt 2012

Ahoj salome 123, ja mám tak isto žive dievčatko, cítim ako ma kope skoro stále, aj keď idem v noci na WC ( aj 5 krát ) tak je dosť veľký problém kým si nájdeme spolu vhodnú polohu pre obidve 😉 a že sú tie kopance niekedy fajnovééé heh 😅 😅 😅 😅 Takže nie si v tom sama 🙂

katecameron
3. okt 2012

ako aj ja mam podobnu skusenopst dieta kopalo ako dive a ked sa narodilo dievcatko bolo dive a uz 10rokov je ako z divych vajec ale na druhej strane taketo deti byvaju zas nadpriemerne inteligentne 😉 co u nas sa potvrdilo

provoke
3. okt 2012

Ahoj Salome, ja sa presne zamýšlam v poslednej dobe nad tým istým. Dcéra veľmi nekopala, sem - tam a teraz je to také "živé striebro" ako sa hovorí, neposedí ani minutu, musí byť stále v pohybe. Teraz čakáme druhé, a to cítim stále, bud kopká, mrví sa alebo robí kotrmelce či cez deň, či v noci. Tiež som sa bála, čo to bude za živé dieťa, ale potom som čítala, že to môže byť spôsobené aj umiestnením dieťatka v brušku.

katren
3. okt 2012

bud rada, ze kope....aspon vies, ze je OK 😉
ja niekedy trpnem, ze kedy sa konecne "ozve" 😠 a stresujem, ci je ok....

bobi3
3. okt 2012

naša malá tiež v brušku dosť kopala, spala len cez monitor 😅 no a teraz spáva iba v noci, cez deň takmer vôbec, je dosť živá 😝

79zuzana
3. okt 2012

nasa princezna kopala v brusku den a noc... naozaj vkuse... po narodeni prvy polrok takmer vobec nespala cez den, ale zato v noci spinkala velmi dobre. Teraz je velmi dobry spinkacik, cez obed mi spi tri hodiny a vecer chodi spat o pol osmej a spi do pol deviatej 🙂

rebecca2006
3. okt 2012

možno to vôbec spolu nesúvisí,ale mám hzperaktívneho chlapčeka,ktorý sa v brušku choval umiernene a dcérku, čo ju nemohli ani na ultrazvuku namerať, všade písali, že extrémne pohyblivé bábo a je kľuďaska, takže som ťa snáď ukľudnila. Aj ja som sa chytala za hlavu 😀

pingu1
3. okt 2012

nasa sa vrtela a kopala tak, ze som kolkokrat az na odpadnutie bola. prislo mi fest zle

janulap
4. okt 2012

Ahoj,na to,ze mam teraz placentu vpredu som ako tretorodicka pocitilia prve pohyby cca v 20tt.Potom to tiez neboli nejake extra kopance,skor som ich citila dnu ako von,ale od cca 30tt ich uz citim poriadne-tak ja si to uzivam 😀 Neboj,nech len kope,vrti sa,mrvi-aspon vies,ze je v poriadku a co bude potom,ked sa narodi,neries-to je teraz uplne zbytocne 😉

althejka
4. okt 2012

ja si skor neskutocne uzivam chvile,ked da pokoj a nekope, co sa tyka dna,je to obcas az unavujuce. ale zlaticko,ked ja lahnem vecer spat, okamzite prestane,trocha sa pomrvi a spime az do rana. 😀 teda okrem mini prestavky na wc

jankako
4. okt 2012

vraj od 30tt dieťa kope menej,lebo má malo miesta.dudle budle.Moja kopala tiež nonstop,s malými prestávkami..a to šibrinkovanie a kopcovanie nožkami jej zostalo doteraz..Kope silno do lopty.

anjelik2509
4. okt 2012

tak u mňa sa potvrdilo, čo som si myslela, keď som bola tehotná a mala mi v bruchu tancovala breakdance 😀 Myslela som si, že to bude živé dieťa, keď mi v bruchu stvára také vývrtky a veruže aj je...Spať sme chodili okolo 22-23 a aj teraz tak chodíme, ale prespala mi, nekopala v noci a aj teraz takmer celú noc prespí...A cez deň kopkala tuším stále a aj teraz by behala, vymýšľala stále, no máme čo robiť 😀

zdenin
6. okt 2012

aj moje dievcatko stale kope a mrvi sa akokeby ani nespala.tak som zvedava ked sa narodi aka bude.

siskamik
16. okt 2012

ja som tehotna prvy raz a moja mala ma kopala a mrvila sa od piateho mesiaca,teraz som v siedmom a mam pocit ze mi kolko krat vyskoci cez pupok...kolko krat normalne naskocim jaku supu mi da a tak isto ako ine mamicky pisali ,ze sa nedala ani na ultrazvuku pozorovat co sa tam vrtela ako na diskoteke...takisto pocas dna aj v noci nerobi rozdieli...tak ja len dufam,ze nebude hyperaktivna a bude kludne dievcatko 🙂

zuzka1008
16. okt 2012

no baby mna raz tak kopla mala, že som musela až zastať a chytit sa za brucho 😀 dnes je to zdrave dievčatko

nikuska265
16. okt 2012

Keď som bola tehotná s našou princeznou veľa krát som si až povedala Auuuu, čo ma tak zabolelo rebro od jej kopancov a to sa opakovalo snáď od rána do večera a veľa krát sa takto ozvala aj v noci a donútila ma vstať z postele a poprechádzať sa. bruško mi hopsalo a vlnilo sa. moja mama sa čudovala, a to má 4 deti, že toto nikdy nezažila aby jej dieťatko taaaaak strašne dávalo o sebe vedieť a kopalo. a malej to ostalo aj po narodení, je to živé striebro, hneď vedela dvíhať hlavičku, od 3. mesiaca sa sama prevalovala z bruška na chrbát aj späť, v 5. mesiacoch sa dala na 4, keď mala 5,5 si sama sadla, 6,5 sa postavila a teraz už chce chodiť 😀 dáva nám zabrať láska naša.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre