Bakterie ve spermatu. Máte s tím zkušenosti?

vlasta23
14. mar 2008

Ahoj holky,
oteviram dalsi tema k neplodnosti muze. Nikde jsem ho tady nenasla a myslim, ze to muze take byt pricina, proc nektere vase polovicky maji spatny vysledky rozboru. My jsme to zjistili nedavno. Jeste nemame presne nazev bakterie, ktera dela neplechu, ale napada pohyblivost bakterii. Jste uz nekdo dale a mate nejake informace? NO kdo co k tomu mate, proste se pridejte. Jsem si jista, ze nejsme sami. Tak se mejte Eva

katy09
14. mar 2008

ahoj no ja mam podobny problem rok sme sa pokušali o dietatko no potom spermiograf ukazal že 80% je nepohyblivych no teraz berie lieky a o dva mesiace ide na kontrolu no ja mam strach že sa to nezlepší....ved 80% je dost

skoda
14. mar 2008

😉 Ahojte dievčatá. Ja si myslím , že príčinou zlého spermiogramu sú aj : nalez ako mykoplazma, ureaplazma, chlamydie, na kt. je potrebné ATB a aj u polovičky. Vlasti, ak sa dozvieš výsledok, prosim ťa, daj vedieť. Sama som zvedavá.
Katy, smiem sa spýtať aké tbl. manžel užíva? Ďakujem.

katy09
14. mar 2008

ahoj skoda tie tabletky sa volaju profetril...vraj prechlapov ktory tužia mat dieta

skoda
15. mar 2008

😅 Aha, viem.Čítala som o nich. Obsahujú kopu zložiek vitamínov ako koenzým Q10, kys.list.,e-vit.,L-arnitín,zinok, selén atď. Sú dosť drahé,nie? pár tisícok podľa balenia. Najlepšie na 3 mes,vraj vtedy učinkujú .

katy09
15. mar 2008

no ano su dost drahe a tak ich berie len na začiatok 2xdenne a pokračuje s Permenom až pokial sa nam nepodari babo 😵

slniecko.15
26. júl 2008

ahoj katy. Ja mám podobný problém s partnerom sme čakali više roka, potom som sa naštala a začala chodiť po višetreniach, ale moc dobrej odozvi som sa u mojej gynekologičky nedosala tak som zašla za sukromníkom a nelutujem, je síce drhší, ale urobil mi všetky vyšetrenia čo len mohol, už ma čaká len vyšetrenie hormónou 23.deň cyklu a potom ešte nejaké vyšetrenie, či nemám moc zúžený priechod vaječníkou.... Ale u partnera zistili až 80 percentnu nekrológiu spermatu (čiže mrtvich spermií) a zvišných dvadsať nejde rovno ale do strán... som stoho dsť zúfalá, lebo muž povedal, že už viackrát nepojde a liečiť sa nebude, že si budeme užívať života. Neviem akými argumentami ho mám presvedčiť, lebo ako náhle nahodím tuto temu,len sa pohádame. A ja tak strašne dlho a veľmi túžim po bábatku

v555
26. júl 2008

slniecko,prepac,ze sa pletiem do vasho pokecu ale ja som manzelovi vysvetlila,ze bez babätka moj zivot nema velmi vyznam a objednali sme sa do CAR.Neolutovala som a tam nam vysvetlil doktor co je vo veci.Myslim,ze ked manzelika dotiahnes do centra,uvidi,ze nie ste sami a bude sa na to pozerat inymi ocami.Drzim ti palce aby sa ti to podarilo.lebo dostat manzela na taketo miesto je polovica uspechu.

kveta
26. júl 2008

Slniecko.15, asi nemá zmysel, aby si behala po vyšetreniach, keď Vaše spermie nechodia rovno, ale do strán a on nechce ísť do CAR. Prečo? Lebo za chodenie spermií rovno zodpovedá rovnaká časť spermií /niečo v krku spermie/ ako za delenie buniek embria. Ak je chybná, spermie nechodia rovno a embria sa správne nedelia. Tvoje vyšetrenia v takom prípade k tehotestvu nepovedú. Tu by bolo zjavne na mieste ICSI a aj tam nie je istý výsledok. Je mi to ľúto. ☹

kveta
26. júl 2008

Skús ho ukecať, aby išiel s Tebou do hotela blízko CAR. Tam odoberte spoločne vzorku a Ty ju zanes do CARu na zmrazenie do niekoľkých dávok. A tým pádom stačí, keď pôjde niekde najviac hodinu ďaleko od CARu a nemusí ísť do CARu. 😉

ikke
8. dec 2009

barchee • snž • Včera o 18:46
Ahoj, už pomaly 4 mesiace sa trápime s potvorkami v ejakuláte, ktoré by tam byť vôbec nemuseli a pravdepodobne zapríčiňujú nie práve dobrý spermiogram...ide o entrokoka a streptokoka...nezabrali ani 3 antibiotiká, nefunguje ani pitie aloe vera gelu, tabletky z brusníc, Maca...Manželovi bola diagnostikovaná prostatitída - prebiehajúca úplne bezpríznakovo. Na prvom odbere bol zistený enterokok, boli podané atb...kontrolný ejakulát po dobratí - enterokok faecalis+streptokok agalactiae-podané ďalšie 2 druhy atb...ďalší kontrolný ejakulát - znova enterokok... ☹ O bábätko sa snažíme od apríla, a tie výsledky nás pokaždé veľmi frustrujú...Máte s tým skúsenosti? Budem vďačná za každú radu... 😅

martineluska • snž • Včera o 18:51
ahoj aj mojmu drahemu teraz našly enterokoka feacelis a začal brat antibiotiká ale zatial ešte nebol na kontrole. to naozaj nezabraly antibiotika? tiež pije aj aloe vera.

barchee
8. dec 2009

ďakujem ikke 😉

barchee
8. dec 2009

martineluska...nezabrali mu 3-je atb... ☹ dnes bol u urológa a ten ho odporučil klinickému farmakológovi, lebo ten hnusák enterokok je rezistentný - teda odoláva liečbe... 😠

martineluska
8. dec 2009

😒 tak to je čo za bacila? ake antibiotika bral? moj berie ciprofloxacín sandos 500.

barchee
9. dec 2009

ciprofloxacin mu nezabral, ten bral ako prvý... ☹

toja
14. jan 2010

ahojte,odpovedam sice neaktualne, ale mozno to pomoze niekomu: kamaratkin priatel ma tiez enterokoka, neviem o tom,ze by to mal liecene,ale kazdopadne prave cakaju zdrave babatako 😎

tomasulkoj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikke
24. feb 2019

@tomasulkoj nie ja, ale @barchee a @martineluska sa pytali

tomasulkoj
26. feb 2019

@ikke Pardon!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre