Biometria plodu

jankafranka
11. sep 2012

Ahojte,
chcela by som sa opytat ci mala niektora z vas pri uzv.merani zistene ze hlavicka plodu je o 3-4 tyzdne vacsia oproti tyzdnu tehotenstva. Babo je v polohe KP, moze to s tym suvisiet? Hodnoty FL -velkost stehennej kosti zodpoveda tyzdnu tehotenstva, hodnota AC- obvod bruska je o tyzden dopredu. dakujem

miss_stanya
11. sep 2012

a nebude to tehotenstvo starsie ako ti vyratali? ono zalezi aj v akom si tt, pretoze v 1. trimestri nie je velka hlavicka neobvykla...poloha KP s tym nema urcite nic spolocne....

mandarinkadarinka
11. sep 2012

neviem, a na co ma lekar podozrenie? na hydrocefalus alebo na co? je to dost vela jeden mesiac hlavicka dopredu

marthuska
11. sep 2012

@mandarinkadarinka neviem, ci je namieste znepokojovat buducu mamicku. spytaj sa doktora. neviem, ci tu chodia gynekologicky-porodnicky, resp gynekologicky 😉
kazda ti mozeme napisat len indivindi pripady, skusenosti, ale odborne veci tazko.
ja som napr rodila v 34 tyzdni, potom mi povedali ze gestacny vek je o 2t. viac, cize som to mala cele posunute o 2tyz. myslim, ze ani v 21. storoci sa neda uplne presne vypocitat, kedy sa udeje ten najvacsi zazrak 😀

jankafranka
autor
11. sep 2012

dakujem marthuska a stanya za vase reakcie, ja som konkretne v 34 tt, v 20 ked mi robili merania bolo vsetko ok, ale vtedy bola poloha hlavickou dole, teraz pri KP je vacsia, ale lekarka mi povedala ze vraj pri polohe hlavickou hore nie je hlavicka stlacana kostami panvy takze vraj kvoli tomu, preto som zalozila tuto diskusiu ci sa niektora mamicka nestretla s takym pripadom pri polohe KP a nakoniec bolo po porode vsetko ok. Marthuska a ty si preco rodila v 34? Zle vypocitany termin, alebo to na teba prislo skor?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre