Bolesti v tehotenstve. Čo to môže znamenať?

tanulik...
23. mar 2009

ahojte baby rada by som vas poprosila o radu.Som v 36tt a od vcera pocitujem bolesti dole skor ako na vajecnikoch ale iba na jednej strane cize lavej.Kedze som vcera mala cestu ktora trvala 4hod.neviem ci to moze byt sposobene aj tym alebo co to ma znamenat.K lekarovi mam ist az v stredu ale neviem ci mam pockat alebo ist preto ze ked lezim v klude je to ok ale ked sa postavim tak ma to boli neviete co by to mohlo znamenat vdaka

lucijja
23. mar 2009

ahoj tani, nieco podobne som mala aj ja. Isla som k doktorovi, prezrel ma a povedal ze je to tym ako sa roztahuje maternica. Ze ona je zavesena ako keby na takych lanach a tie ked sa natahuju tak to boli.
Ale ak bolesti trvaju, radsej by som sla k doktorovi skor - pre istotu, radsej ako si potom nieco vycitat. Alebo mu zavolaj a opytaj sa na to, za to nic nedas. 🙂 Moze byt, ze ked ta boli vajecnik tak si mohla aj nachladnut... 😕

tanulik...
autor
23. mar 2009

dakujem pekne Lucia 🙂

hviezda22
23. mar 2009

tanulik, akurat hladam či nenajdem podobnu temu, dnes ma začalo boliet dole, ako opisuješ tiez hlavne na lavej strane, aj bruško mi velmi tvrdne, daj vediet, čo na to lekar, ja mam poradnu az 2.4

zuzanaznr
24. mar 2009

Ja som raz na nete čítala, že bolesti v podbrušku prichádzajú väčšinou na začiatku a na konci tehotenstva. Sú to vraj "nepravé kontrakcie". Ja som zatiaľ len na začiatku a tiež som ich mala...

mandula
24. mar 2009

ahojte dievcata, neviem, ci to patri tiez do tejto temy, ale chcem sa len spytat, ci niektoru z Vas tiez tak velmi bolia prsia. Ja mam az take pichave bolesti v prsiach. Mam ich jednak dost velke a este aj naliate, ale ta bolest je miestami neznesitelna. V podbrusku inak bolieva aj mna, je to take pichanie akoby vo vajecnikoch, hlavne ked si kychnem, alebo zakaslem, ale lekarka povedala ze na zaciatku je to v poho, vraj to je roztahovanie maternice, tak sa tym nezaoberam. Ani tymi prsiami by som sa inak nezaoberala, ale mozu mat boliet az tak velmi?

mima3
24. mar 2009

ahoj mandula, podľa mňa je to normálne, aj mňa strašne boleli prsia od začiatku, teraz je to už trošku menej, ale cítim ich a tiež som si musela kúpiť o číslo väčšie podprsenky.

wali
24. mar 2009

mandula, ja som mala dost problemy s bolestami prs, ked som bola na zaciatku tehu. bohuzial s tym nic moc nespravis, treba len pockat, ono to prejde 😖 niekedy sa to uz skoro nedalo vydrzat, ale nepomahalo ziadne chladenie, ani tepla sprcha - proste nic. tak to len vydrz, urcite to prejde!

hanena
24. mar 2009

tanulik. ja som v 39tt, a asi pred tyzdnom som tiez pocitovala taketo bolesti, hlavne v noci. ...dnes som to povedala svojej doktorke, a ta mi na to povedala, ze mala sa uz tlaci von.... 😉 som prvorodicka, a zevraj sa uz pomaly otvaram....taketo bolesti v podbrusku, nie na konci tehotnosti treba povedat doktorovi alebo doktorke, pretoze to naozaj moze byt z prechladnutia. mne ked sa roztahovala maternica, pichalo ma v bokoch, v obidvoch.
a prsia ma na zaciatku tiez boleli, no ale asi nie prilis na to, aby som tomu venovala pozornost. neviem baby, co vas bolia prsia... skuste si kupit novu podprsenku...ta vasa oblubena je vam uz asi mala...mne ich je luto vyhodit, tak mi tam stale lezia v sufliku, aj ked viem, ze uz ich asi neobleciem 😖

mandula
24. mar 2009

mima, wali, dakujem, budem sa to teda snazit vydrzat 🙂 Ja mam totizto na lavom prsniku taku malu hrcku, ktoru mi sledovali, vobec nic zle neznamena, len ma obcas hlavne pri menstruacii bolievala, no ale ako ma boli teraz, hruza. Inak, ja si myslim, ze kym budem rodit, tak budem mat prsia ako lolo 😀 ved pred tehu som mala kosiky D, tak si viete predtsavit ako teraz vyzeram. Priatelovi sa to sice paci, ale mne teda velmi nie. Ved ani utekat nemozem 😀

tanulik...
autor
24. mar 2009

ok hviezda dam ti vediet hned zajtra ked dojdem od lekara

tanulik...
autor
24. mar 2009

vdaka hanena za odpoved,ale este nieco dnes sa mi ta bolest presunula a pocitujem uz aj bolest v oblasti zadocku ked to mam tak napisat ale ked lezim alebo sedim je to ok ale ked sa postavim tak hroza a ktomu ma aj znepokojuju tie pohyby malej lebo su dost silne a caste citim ju neustale ako sa poohybuje a neviem ako si to vysvetlit myslyz ze aj ja sa uz mozem otvarat alebo ako tiez som prvorodicka a vela otom neviem vdaka budem rada ak sa mi nato niekto ozve

hanena
24. mar 2009

tiez o tom vela neviem... ☹ no myslim, ze uz sa aj mozes..ale myslim, ze este niee.ale trva to dlho...zevraj dievcatka sa rodia skor...neviem...podla mna to zalezi od toho, kedy doslo k oplodneniu 😉 a ako je babetku v brusku...zevraj sa to pocita 38 tyzdnov od oplodnenia a 40 tyzdnov od poslednej menstruacie.
z tych pohybov si nerob tazku hlavu_zle by bolo, keby si ich necitila...
babetko je uz velke, rastie a v brusku mu je tesno.je mozne, ze sa uz obracia hlavickou dole, aby malo viacej miesta. to preto tie pohyby tak citis.ja mam tiez niekedy pocit, ked sa v kresle pohodlne usadim, ze ma chce prevratit na bok...v podstate mas v bruchu maleho cloviecika...aj on chce nejaky priestor...znie to hrozne, ale niekedy je to neprijemne.spomenula si, ze zajtra ides k lekarovi.opytaj sa na tie bolesti...myslim, ze ti povie, aby si sa neznepokojovala...

tanulik...
autor
24. mar 2009

vdaka ozaj sa citim lepsie ked si nieco take precitam posobi to ako balzam na dusu 🙂

hviezda22
25. mar 2009

tanulík dakujem, som zvedava ako dopadneš
ja čakam dvojičky a mam tam dost naval 🙂 , takéto velké brucho som nemala ani ked som isla predtym rodit
uz mi to dava dost zabrat a este tolko tyzdnov mam predsebou........otvarat sa isto neotvaram, lebo mam serklaž
tiez cítim velmi silné pohyby,snad stale, dole, hore, naboku, všade su, to preto mi asi tak tvrdne bruško a mam aj bolesti v krížoch, také vlny, ktore som cítila, ked som išla rodit Tejka, nie velmi silné, žiadna s tych bolestí nie je nejaká silná, len pravidelná, často ma bolí aj klb na nohe, to je tiez vraj normálne
prsia ma boleli len na začiatku tehu, teraz uz nie, ale teda mam ich o dve čísla vačšie
😝

tanulik...
autor
27. mar 2009

ahoj hviezda ,prepac ale az teraz som sa dostala k pc u lekara som bola a je vsetko ok co som velmi rada,lebo som si uz namyslala ze tam ostanem akurat som mala vyssi tlak,teraz idem zas 1.4 a idem aj na ultrazvuk ci sa mi uz mala otocila. No a tie bolesti je to normalne ,lebo je uz velka a ma malo miesta tak kde sa pritisne tam to boli,cize tak.Dufam,ze mi nerozkope cele brusko kym pride k nam ,ale nebola by som proti keby to bolo aj dnes 😀

hviezda22
27. mar 2009

tanulik dakujem za odpoved, mna uz vaječníky od vtedy neboleli, držte sa aj maličkou 🙂

mima3
27. mar 2009

baby, myslíte, že je to ok, keď ma teraz v 18tt občas pobolieva podbruško ako na menzes? nie je to nejako silne, ale su to podobne pocity, len slabšie.. ???

kiert
27. mar 2009

ahojte, no ja som sa dnes rano zobudila so silnymi bolestami v oblasti podbruska a krizov na pravej strane, akoby som mala svalovicu ci co...potom sa to trosku utlmilo, ale stale to citim, neviem z coho to moze byt...
mima, aj mna trosku pobolieva podbrusko, pokial to je len sem tam a nie je to vyrazne je to ok, suvisisi to len so zvacsovanim maternice.

deniskajakubko
27. mar 2009

tanulik ja mám také bolesti, keď dlhšie sedím. Musím vždy sa počase popohybovať a tá bolesť sa zmierni.

mima3
28. mar 2009

kiert, ďakujem za upokojenie. ako píšeš, mávam to len občas a slabé a bolia ma aj kríže, tak to môže byť aj z nich. a ty si možno zle ležala a tak ťa bolelo na tej pravej strane, ja sa tiež niekedy zobudím dolámaná, dnes do rána ma strašne bolel chrbát, ale už som to rozchodila 😉

simmmiiiii
24. apr 2012

@tanulik... ahoooj aj ja mam take iste nezistili ti potom nic?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre