Bolesti v 38. týždni

cakamebabo
29. jún 2017

Ahojte žienky zaživali ste to aj vy niektora ? Už druhy deň pociťujem silnejšie bolesti zo spodu....v oblasti pošvy....ťaha sa to až do predu..niekedy ku konečniku....boli ma to pri každom pohybe....na poslednej poradni mal krčok 1,5cm...v utorok..myslite že to skracovanie ale nieviem čo može sposobit tu bolest?Už ma aj napadlo či nebudem prechladena lebo na wcku som dosť často.....Ďakujem 🤗💋

dzukeles
29. jún 2017

Moze to byt aj roztahovanie panvy vplyvom hormonov. Telo sa pripravuje na porod 🙂 mna panva - od lonovej kosti dost bolieva uz cca od 36tt.

pininka
29. jún 2017

Mna uz v 38tt bolelo uplne vsetko,nemohla som ani spat ani sa otocit, urcite je to priprava na porod. Ak ta to pri moceni nestipe tak to je tlakom babatka na mechur a posvu co ta boli.

zuzadula
29. jún 2017

je to bolesť uvoľňujúcich sa väzov v panvovom dne na ktoré tlačí hlavička dieťaťa. Je to známka toho, že sa tvoje telo pripravuje na pôrod. Je to pozitívny signál zostupujúceho dieťatka do panvy 🙂 U prvorodičiek zostupuje bábo do panvy cca 3 týždne pred pôrodom. Môže to byť nepríjemné.. môžeš si uľaviť v teplom kúpeli, alebo dať si teplú podušku zospodu na panvové dno. Krúživé pohyby na fitlopte a prechádzky v teréne, aby sa tie väzy mohli prispôsobovať klesajúcemu dieťatku. Držím prsty, nech to dobre dopadne 🙂

luli222
29. jún 2017

Juuuj to ja dobre poznam ja zazivam tieto neprijemne pocity uz od 33 tt. Miminko mam klesnute od 28 tt aj preto som do 36 tt len lezala :( teraz sa zacinam hybat, ale boli to vsetko neuveritelne...obcas mam pocit ze mi mimi vyvrta dieru v krcku a kostrc vystreli von ked sa napr prechadzam po byte a wc uz fakt nie je prijemne ani pre mna, ta castost, ktoru si spominala je tlakom maternice na mechur, neboj nic po porode bude zase fajn, hlavne nech to uz mame za sebou a nech sa nam babatenka narodia krasne, zdrave a nech to prebehne bez komplikacii 🙂 ja som si za cele tehu uzila a stale uzivam kopec bolesti a pobytov v nemocnici ale to malicke za to stoji 🙂 drzim palceky

lubka3232
30. jún 2017

aj ja som mala podobné bolesti, tiež si myslím, že to bude uvolňovanie väzov a príprava na pôrod. veď nakoniec už sa ti to blíži, držím palce! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre