Bolo aj vaše bábo otočené koncom panvovým?

savamoc
25. apr 2012

žienky mám bábiku otočenú koncom panvovým bud ma čaká cisár alebo ťažký pôrod ako ate to zvládli? ja som to zatiaľ absolvovala 2 x vždy prirodzenou cestou a nakoľko teraz neviem do čoho idem mám z toho trošku dosť obavy mám rodiť v Martine ako ste to zvládli vy?

carmen86
25. apr 2012

dieta otocene KP-teda koncom panvoym sa da porodit aj spontanne a kedze si uz 2x rodila prirodzene, myslim ze by si mohla porodit prirodzene aj toto...

anjelicek26
25. apr 2012

Dietatko sa moze otocit aj par hodin pred porodom, su take pripady. Nas sa nastastie otocil v 34.tyzdni, inak by siel von cisarskym. Dievcatko by som mozno skusila prirodzene.

firstbaby
25. apr 2012

moja prva dcerka bola KP, zistili to az v 37.tyzdni, dost ma to vtedy zaskocilo a nakoniec sme isli na akutnu sekciu, rozbehli sa mi kontrakcie ale mala okrem polohy mala aj snuru okolo krku, takze nechceli riskovat. Mam kamaratku, ktora svoju dcerku porodila v tejto polohe a ja dufam, ze uz pri druhom porode to bude spontannou cestou 😉 drzim palce, pokial je to dievca, mas sancu to zvladnut, chlapci sa vraj KP nerodia kvoli problemom s genitaliami, ale v tom skusenost nemam 😉

salma22
25. apr 2012

teraz ked je otocene KP a ma velku porodnu vahu tak rodit urcite budes SC nebudu riskovat aby sa vam nieco stalo teda aspon u nas to nechceli riskovat my sme mali 5080g ale pocas tehu sa im nedalo ani omerat por vahu tak sme vsetci boli vyvaleni 🙂 ale kazda nemocnica je ina a aj lekari su iny su aj masiari takze netusim ....drzim palce aby si vyfasovala len tych dobrych a nenechali ta trpit sa 🙂

strapco13
25. apr 2012

@savamoc ...su aj cviky na otocenie babatka cvicia sa od 34 tt
mne ich poradila dula..ale nedostala som sa k tomu, lebo mala sa mi poretocila v 30tt, ale ja som s nou vela komunikovala a ukecavala ju nech sa pretoci, ze to bude pre nu lepsie
skus sa skontaktovat s nimi http://www.duly.sk/zoznam-dul/
mne strasne pomohlo to ze som si zobrala ich pohlad na prirodzeny porod a zobrala som si to k srdcu a riadila sa tym..vysledok 15 min bolesti iba, cize iba 7 kontrakcii dokopy ..zelala by som kazdej taky hladky a rychly porod 🙂

kathy25
25. apr 2012

Ahoj, ja som mala syna otočeného KP a v 38 týždni mi začala odtekať plodová voda, tak mi spravili cisársky, ale navrhovali aj prirodzený pôrod aj keď chlapca, no toho som sa ja bála.Cisársky bol celkom v pohode, akurát že ma bolelo dlhšie brucho ako po spontánnom pôrode a skoro vôbec som nekrvácala. Držím palce, aby si to bábika ešte rozmyslela a otočila sa. 😉 🙂

babusa1
25. apr 2012

Ahoj, ja som rodila tiez KP a spontanne, moja mala bola ale mala 2900g a bol to moj druhy porod, zavisi od lekara co povie, ak povedal cisarsky tak asi treba, neviem ti povedat, ako sa prichystat na cisarsky, tiez som mala obe prirodzene

badzova
26. apr 2012

mne sa mala pretocila v 37 tyzdni na KP, a mala som planovany cisarsky..bolo to celkom ok 🙂

adulikka
26. apr 2012

ja som mala obidvoch chlapcov tak...rodila obidva pôrody obyčajne.klasicky... 🙂

michaela80
26. apr 2012

mne sa mala otocila 6 dni pred palnovanou sekciou na KP a pri tom dole hlavickou bola od 20 tt... ja som rodila 2 x sekciou -prva urgentna v 31 tt a druha planovana pre istotu kedze som bola 12 tt v nemocnici pred tym

baklik
26. apr 2012

nas maly sa tiez nepretocil, tak som rodila sekciou v celkovej narkoze. najprv ma gynda strasila prirodzenym porodom, ale tyzden pred porodom mu namerala vahu 3500 g a od tejto vahy sa vraj ide cisarskym. taktiez na predporodnej priprave mi vraveli, ze ak je to chlapec, tak automaticky davaju cisarsky, pretoze hrozi opuch genitalii.
celkovu narkozu som musela mat preto, lebo mam malo krvnych dosticiek a teda slabu krvnu zrazanlivost a v takom pripade nemozu robit spinal, lebo by hrozilo zakrvacanie do chrbtice. inak je prvou volbou lekarov spinal.
co sa tyka cvikov na pretocenie, pytala som sa na ne na predporodnej priprave a iba som vyludila usmev na tvari vrchnej, lebo podla nej, ak nie je dieta pretocene, tak ma na to dovod (malo miesta, omotana pupocna snura,...)

bronula26
26. apr 2012

@savamoc, moj maly bol otoceny cele tehu KP, mal otocenu pupocnu snuru okolo krku 1x, takže sme zbytočne čakali aby sa otočil. mala som cisarsky rez, spinalnu anestezu, čiže som bola pri vedomi a myslim si, že to bolo uplne v pohode, ja by som sa asi viac bala spontanneho porodu... 😅
mne dr. povedal že dá sa odrodiť spontánne aj KP, ale záleží od pohlavia dieťatka, a my sme ho celé tehu nevedeli, takže ja som musela na cisarsky. myslim že dievčatká sa dajú odrodiť aj spontánne 😵

annie13
29. apr 2012

ja som mala malu tiez KP a CR mi primar ako druhorodicke zamietol, odtrpela som si kontrakcie klystír holenie vsetko a ked uz mala ist von, skrizila si nozicku a robil sa urgentne CR
oproti synovmu porodu klasicky bol CR omnoho lahsi aspon u mna aj co sa tyka rekonvalescencie po

gloria78
29. apr 2012

Ja som mala 2 z 3 koncom panvovým, obe porodené prirodzene, i ked to boli obe dievčatá, nezáležalo u mna od pohlavia ani cviky by nepomohli, bolo mi povedané, že je to tvarom maternice, ktorá sa po 1. pôrode zmenila. Takže ak niekedy už len KP 😒 Ale pravdupovediac, na oba porody mám lepšie, ovela lepšie spomienky ako na ten prvý hlavičkou 😉

runcitka
10. júl 2017

@firstbaby mám presne ten istý problém ako vy
Už som v 38tt. Doktor povedal že keď sa mi rozbehnú kontrakcie až vtedy rozhodne či sa dá prirodzene alebo sekciou. Len sa bojím že keď ma tu šnúru či ju to nebude dusiť keď sa rozbehnú kontrakcie. Dúfam že bude mala ok. Takže asi mám čakať ten cisársky aj keď ho nemám plánovaný ze

sasesoe
21. júl 2017

@runcitka ahoj. Ako si dopadla? Ja dnes 36+5tt a ze KP, doteraz bolo dobre. Je to druhe, ale chlapec...

yanni
21. júl 2017

@sasesoe Nesla by som do toho, hlavne ked je to chlapec. Nasa bola sice priecne, co je ina situacia a jasny cisarsky, ale u nas u chlapcov neriskuju. Zijem ale v zahranici, neviem ake su praktiky na SK. U dievcata by som mozno skusila aj ked aj tam su rizika, ale u chlapca by som v ziadnom pripade neriskovala.

minttu
21. júl 2017

@savamoc Na mne skusali mechanicke otocenie zvonku ale nevyslo to tak som sa rozhodla rodit cisarskym. Mam chlapceka.

alexandra206
21. júl 2017

ja som mala pri druhom porode tak otoceho chlapca isla som cs odmietla som rodit normalne

cmulinko
21. júl 2017

Mne v 36tt praskla voda ale bábo bolo KP takže hneď som išla na sálu. Syn sa mi narodil cisárskym rezom a všetko bolo v poriadku. Na 5 deň sme išli domov.

sasesoe
21. júl 2017

@yanni ak sa neotoci, tak tiez nemam odvahu na prirodzeny, aj ked som v neho dufala. Prvy porod bol narocny a to mala "len" zlu rotaciu - sla tvarickou nahor. Ak by to bolo dievca, mozno by som zvazovala, chlapca nie. Lekar mi tiez viac odporucal sekciu, ze v cr je to patologicka poloha, i ked u nas 2-3 rodicky ak je mensie dieta a este cosi tak ze sa da aj prirodzene, cize uplne nevylucil ani to, ale mam pocit, ze ani nepreferoval. Tak dufam, ze som ho spravne pochopila.

nedbam
13. máj 2019

ahoj mne sa tretie diet otocilo z pozdlznej polohy hlavickiu na polohu koncom panvovym asi v 32.tt a ostalo "naopak" az do cca 37.tt. pocas tych par tyzdnov ako bolo dole nohami som nastudovala vsetko o moznostiach porodu KP, cvikoch, porodnych babiciach a salamunkach co otacaju deti a stale som toho mala plnu hlavu.. uz som mala od doktorky aj papiere na interne vysetrenia v pripade potreby sekcie, a nakoniec ked som sa s tym zmierila a prestala sa stavat na hlavu sa dieta umudrilo a otocilo sa samo, len tak, ked som lezala na gauci 🙂
ja sama som to vyhodnotila tak, ze v tretom tehotenstve uz su maternica a brucho take roztahane a volne, ze dieta tam ma dost miesta a kruti sa ako sa mu chce lebo este ma kde. umudri sa az ked je miesta menej, co moze byt tesne pred porodom. drzim vsetkym palce ze aj u vas to priroda zariadi. rodila som rychlo a bez komplikacii.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre