Čaje na odvodnenie v tehotenstve

evitka83
24. apr 2014

ahojte kocky, mate niektora skusenosti s pitim cajov na odvodnenie v tehotenstve? Na nete sa vela pise aj proti tomu, ale dnes sa tehu babam zakazuje skoro vsetko, preto by som sa chcela spytat na realne skusenosti pozitivne aj negativne. Mam do porodu este vyse 2 mesiacov a uz teraz sa nalievam, bojim sa toho, co ma caka dalej 😲
Dakujem

stanislava88
24. apr 2014

@evitka83 dale nemocnica, ak sa budes nalievat dalej. o takom caji som nepocula, aj ja by som ho pila

mimi3706
25. apr 2014

ja som pri prvom tehotenstve sa nalievala posledný mesiac a nič som s tým nerobila, nohy som mala ako kláty a aj tvár opuchnutú akoby...teraz som začala puchnúť od 4. mesiaca, dr. mi predpísala Detralex - na tie opuchy a pocity ťažkých nôh - zabralo to tak do dvoch dní...beriem denne 2 tbl, ale keď je moc teplo nohy mi opuchnú tak či tak...ale podstatne menej a nie tak často ako kebyže neberiem nič...tie čaje neviem...podľa mňa čaj nepomôže, spôsobuje to možno zlé prekrvenie, hormóny a všetko dohromady...treba dr. povedať...

bianca
25. apr 2014

@evitka83 tak po poriadku.Nastuduj si co su to za bilinky,ako funguju.To neznamena te jedna cast caju bude behat po tvojom tele.chytat vodu ,urobi obrovsky skok aby sa nedostala k babatku a potom vysublimuje.Vsetko co do seba das automaticky davas aj dietatu.Ked caj ucinkuje na tvoje oblicky,zatazuje aj oblicky babanka.Opuchy su v tehotenstve normalne pokial ovsem niesu spojene z vysokym krvnym tlakom.Radsej studenu sprchu,nohy hore a bude dobre.Ak by vyskocil aj tlak treba riesit z lekarom

adkat13
25. apr 2014

ja som ho pila. tiež som bola opuchnutá už skoro 2 mesiace pred pôrodom. neviem, či mi veľmi pomohol, ale určite ani neuškodil. aj vďaka tomu zadržiavaniu vody som pribrala skoro 30kg. po príchode z pôrodnice som mala 15kg dole a po ďalších dvoch týždňoch ešte 5kg (samozrejme bez akéhokoľvek diétovania)

mandevilla
21. okt 2014

Zihlavovy caj odvodnuje a je aj pisany mezdi vhodnymi bylinkami v tehotenstve. Tak mozno ten, ja ho idem teraz vyskusat. Samozrejme s mierou tak raz za den, ci obden.

lorela
21. okt 2014

@evitka83 Určite to prekonzultuj s lekárom, resp. čo hovorí na opuchy?

S čajmi na odvodňovanie by som počas tehotenstva neexperimentovala. Ani nevieš, kedy prešvihneš tú pomyselnú hranicu a skôr budeš dehydrovaná, ako "len" odvodnená. Navyše, môžeš sa hoc aj nalievať litrami čaju na odvodnenie, a výsledok nebude žiadny (záleží od príčiny zavodnenia tvojho organizmu).
Diuretické účinky majú aj niektoré druhy zeleniny a ovocia - keď už, myslím, že je to bezpečnejšie, pozri si na nete.

evitka83
autor
21. okt 2014

@lorela ja uz mam porod za sebou 🙂

lorela
21. okt 2014

@evitka83 Jemine, stará téma, no jasné! Teraz vidím 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre