Cervikálne skóre. Čo to znamená?

katulka1
14. dec 2007

Ahoj tehulky, neviete mi poradiť? Som v 34 týždni a v poradni mi lekár povedal ze mám CS 3, neviete, čo to znamená? To sa už aj otváram? Kázal mi čo najviac ležať. Už mi aj kleslo brucho. Poradte prosím.

denisocka
10. apr 2010

Kamaratka mala Cs9 dlhe tyzdne a rodila presne na termin. Ja som mala tusim 2 ,je to napisane na prvej strane, a porodila som do 12hod od prijatia,a cs som mala 2 a zavreta stale

denisocka
10. apr 2010

Prispevok z 17.dec som pisala na obed a vecer som bola uz v porodnici

oliinka
10. apr 2010

takže to je rozne,no uvidím,ale som už nervozna

denisocka
10. apr 2010

Ja tiez,zial

crawler
10. apr 2010

oli: mě tvrdne břicho od 20tt...bolí mě jako při menses už druhý měsíc a CS0 a vypadá to na přenášení...bílý výtok je naprosto normální a mám ho celé těhu...takže kdy porodíš se vůbec nedá říct...🙂

oliinka
10. apr 2010

no ja by som bola rada keby to do stredy prišlo samo.prvé mi vyvolávali a toto druhé by som radšej prirodzene.

crawler
10. apr 2010

oli: mi povídej...s vyvoláváním zkušenost nemám, ale samozřejmě bych byla ráda, kdyby se to rozjelo samo od sebe...termín mám kousínek po tobě, tak uvidíme, jak obě dopadneme 😀

oliinka
10. apr 2010

no hej uvidíme ktorá skor porodí. 🙂

latvia
10. apr 2010

denis, verim ze pri malom krpcovi sa neda lezat, ale nic ine tak velmi nepomaha, ako v klude lezat...

oli, druhe babatko zvacsa ide lahsie, ale niektore zial prenasaju aj druhe babatko a maju vyvolavacky, ale je to fakt individualne

oliinka
10. apr 2010

no ja by som prenášať nemala a vyvolávať chce skor lebo sa otváram a mám už to cervikálne 9 tak preto

latvia
10. apr 2010

naco vyvolavat ked to ide samo? 😕

oliinka
10. apr 2010

no na myjave to zvyknu vyvolávať a ja neviem ako dlho by som ešte čakala.

oliinka
10. apr 2010

tak ma zaujíma či by sa to nemohlo rozbehnuť samé podla toho čo mi doktor povedal.nakolko by som mohla byť otvorená ked mám cervik 9 a otváram sa

latvia
10. apr 2010

ja som sa otvarala 2tt 🙂 aj vyvolavacku som dostala a aj tak sa to nepohlo, az po prasknuti plodovky sa to rozbehlo ajak maraton 🙂

oliinka
10. apr 2010

a kolko ti potom trval porod?to bol prvý?či druhý?

latvia
10. apr 2010

ty budes rodit v myjavskej porodnici?? 🙂 pracuje tam moj kamos

latvia
10. apr 2010

prvy porod, ale ja som sla na vyvolanie sama, v 39+2, 2 tyzdne som bola na jeden prst otvorena, o 11.h vyvolavacka, o 15h dalsia tabletka, do vecera len kontrakcie, nikam sa to nepohlo, tak som sla spat, o polnoci som mala pocit ze mi praskla voda, dr skontroloval, vravel ze ziadna zmena, ale ze pichne blanu a odtecie plodovka, o jednej som uz sla na porodnu salu a 2.13 sa maly narodil

oliinka
10. apr 2010

no aj mne prvý vyvolávali a hovorili,že prvorodičkám nemusí na prvýkrát zabrat tá tabletka.dali mi ju rano okolo pol osmej a dvanástej mi praskli plodovku a o tretej bol malý na svete.takže to bolo docela v poho,ale hovoria,že pri druhom vyvolávanom su tie bolesti ovela horšie aj ked to trvá kratšie.

oliinka
10. apr 2010

hej budem rodiť na myjave.a kde tam pracuje?a kto to je ak sa možem spýtať?

denisocka
11. apr 2010

Mne pri prijme dali inj.plegomazin,zadne vyvolavacky , cs3,zatvorena a za 12hodin som porodila.bolesti zacali az 6hod pred porodom postupne

latvia
11. apr 2010

mne ked vyvolavali, tak mi pichli plegomazin, ze ked sa porod fakt rozbehuje, tak mi k tomu plego pomoze, ak nie, tak sa aspon dobre vyspim

denisocka
11. apr 2010

Xi,aj mne to vraveli,ze sa dobre vyspim a prd makovy.ale som rada ze zabral aj ked som si pripadala jak psychiatricky pacient s tym plegošom

shaarka
13. apr 2010

baby, neviete mi poveda, ak mam krcok 1 cm a otvorena som na 1 prst, kolko takto este mozem vydrzat?
zaujima ma od do - dni, tyzden, tyzdne?
dik za odpoved

shaarka
13. apr 2010

aj brucho mi tvrdne, dost (teda takmer nonstop) - ak je to dolezite...)

latvia
13. apr 2010

od den do mesiac 😉 asi som ti velmi nepomohla, co? 🙂

latvia
13. apr 2010

zalezi od toho ci na dalsej kontrole poztupi nalez.....ja som bola 2 tyzdne na 1 prst a aj po vyvolavacke sa nic nezmenilo....kamoska zas chodila na 5cm otvorena 2 tyzdne....je to indi vindi

shaarka
13. apr 2010

latvia, nepomohla, ale nadej mam! to je hlavne 😀 😀

latvia
13. apr 2010

chces vydrzat co najdlhsie? 😅 ci ako?

shaarka
13. apr 2010

aspon tyzden, kym sa nevrati porodnicka 😉
len to tvrdnutie sa mi nepaci (tda pacilo by sa mi, keby som nechcela tyzden vydrzat), lebo ze tym sa aj krcok skracuje...

latvia
13. apr 2010

tak veeela oddychu, nohy hore a nicnerobenie....poslickovia chodia asi mesiac pred terminom( tvrdnutie bolestive), niekto ich sice nema, ale to neva. tvoja maternica sa len pripravuje na porod, musi trenovat 😉 tyzden podla mna vydrzis, ak sa budes fakt setrit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre