Cervikálne skóre. Čo to znamená?

katulka1
14. dec 2007

Ahoj tehulky, neviete mi poradiť? Som v 34 týždni a v poradni mi lekár povedal ze mám CS 3, neviete, čo to znamená? To sa už aj otváram? Kázal mi čo najviac ležať. Už mi aj kleslo brucho. Poradte prosím.

shaarka
16. apr 2010

monika,
podla tabulky v mojej tehu knizke je CS3 pri dvojickach este v maximalnej tolerancii (pre 20.-24.tt) 😉
i ked chapem tvoje obavy.

denisocka
16. apr 2010

a v tvoje tabulke pri jednom dieťaťi a 24tt naš čo

shaarka
16. apr 2010

CS2

denisocka
16. apr 2010

že to je ešte povolena tolerancia?

monika03
16. apr 2010

Shaarka děkuji! Jen nechápu proč nejsou všechny těhu knížky stejné. V té tvé je vyvětlení asi lepší. Pak dochází k tomu, že jsou maminy nervózní a neví co se děje. 😒

latvia
16. apr 2010

maminy sa maju pytat na vsetko doktora a nebudu nervozne 😉

shaarka
16. apr 2010

ano.
davam celu tabulku maximalnej tolerancie pre jeden plod:
24tt - CS 3
26tt - CS 4
28tt - CS 4
30 - 32tt - CS 5
33 - 35tt - CS 6
26, 37tt - CS 7
38tt - CS 9

shaarka
16. apr 2010

tak jasne, pyta sa doktora.
len aj ta maximalna tolerancia je uz na hranici, cize je lepsie mat este nejaku rezervu.
a okrem toho to hodnotenie (bodove) podla dlzky, dilatacie, orientacie, konzistencie, uhla a naliehania je tiez myslim trosku dost dubjektivne, nie? 😉

shaarka
16. apr 2010

latvia a ty nie si Dr.? 😝 😎 😀

latvia
16. apr 2010

shaarka 😀 ale nie gynekolooog 😝 😉

denisocka
16. apr 2010

latvi,ty si dokyna? 😵

latvia
16. apr 2010

tvarim sa tak 😉

latvia
16. apr 2010

ja som sa na poradni pytala stale na vsetko aj na blbosti, obcas sa na mna gyn kukol jak keby som nemala dokoncenu ani zakladnu skolu, no ale sak ani ja neviem vsetko, nie? tak sa pytam 😉

shaarka
16. apr 2010

a aku mas specializaciu?
ja som MUDrlant 😀

denisocka
16. apr 2010

latvi, ja som setrička a poviem ti,tiež sa pýtam až moc ale velakrat ma odbiju s tým,že čo sa pýtam ked mam vedieť ... no hnusne / nevravím o mojej gyndoške teraz / je rozdiel niečo študovať,je ine byť len setsrička a ine mať osobny problem a strach

denisocka
16. apr 2010

najviac ma doražala stale naša bývala deckarka,ked mal syn šelest podla nej tak na mna tak vybehla,akoby mal leukemiu a ked som sa opýtala,čo to teraz akože znamena -tak vyskočila na mna " pani L !!! toto je nemiesta otázka , vzhladom k tomu že ste sterička sa ma na toto ešte aj pýtate?

shaarka
16. apr 2010

ja som architekt a tiez sa niekedy bojim, ze mi strop v byte spadne od tej tazoby ostatnych poschodi na hlavu 😀 😀 😀

latvia
16. apr 2010

sharka ARO
deni, ved aj ja som bola castokrat vysmiata ze sa pytam jak pako, ale mne to je jedno, ked raz nerobim gyn tak proste neviem vsetko....akoze moja otazka ci mam ist na predporodnu prirpravu - precitaj si zdravovaedu 😀 😝 no co ti na to poviem, zdravovedu nemam tak som nic necitala 🙂 ja som dost hubata takze si nedam naplut na hlavu a ked nieco chcem vediet tak si to aj odovodnim ze sak niesom dokonala, ne? 😉

shaarka
16. apr 2010

deni a koho si sestricka?

latvia
16. apr 2010

sharka 😀 😀 😀 jj, v kazdej profesii je nocna mora 😀

shaarka
16. apr 2010

🙂

latvia
16. apr 2010

deni, tak tej tvojej deckarke by som pekne vyhubovala 😝 ale mile od nej ze ma o sestrach taku mienku ze by mali ovladat selesty 😅 vacsina doktorov si mysli ze sestry nevedia nic 😒 ja teda mozem len povedat z pohladu ARO, nase sestry su tak skolene a rokami praxe skusene ze sa ich nebojim nechat same na operacii

latvia
16. apr 2010

idem sa balit, zajtra budem trsat na svadbe, majte sa pekne a drzte pohromade 2v1 😉

shaarka
16. apr 2010

cau a uzi si 😵 😀

denisocka
16. apr 2010

tak latvia, to je super ak maš mudre a spolahlive sestry .... ja som nakoniec po všetkých skusenostiach od gyndy,obvodu,neurochiry skončila v polepšovni 😀

monika03
16. apr 2010

Jo, holky souhlasím- ptám se též na každou ptákovinu. Jen teď mě to tak nějak zaskočilo a to něco co mám v hlavě se probralo až doma! Takže až tehdy jsem si začala vše uvědomovat a nahrnul se příval dotazů. 😅 Šla jsem si jen zapsat výsledky triple testů a on, že mě teda zrovna prohlídne, no a bylo vymalováno!!! 🙂 Možná, kdyby se mě zeptal na jméno tak ani to nebudu vědět. 😀

denisocka
16. apr 2010

Tak,krcok je vraj tuhsi ako minule,CS 1-2 (VRAJ AJ MINULE BOLO TAKE CS) Dlzka krcka 43mm,zvnutra zavreta,ze pekne do tvaru T a zvonku na spic prsta,ale ze u druhorodiciek to je ok. Lezat dalej,nesediet

denisocka
16. apr 2010

Vraj je to lepsie ako pred tyzdnom,ale lezat musim

shaarka
16. apr 2010

denisocka, to je uplne v pohode nalez, tak pekne lezkaj a oddychujte 😵

denisocka
16. apr 2010

Joj,ved sa tesim a lezim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre