Cervikálne skóre. Čo to znamená?

katulka1
14. dec 2007

Ahoj tehulky, neviete mi poradiť? Som v 34 týždni a v poradni mi lekár povedal ze mám CS 3, neviete, čo to znamená? To sa už aj otváram? Kázal mi čo najviac ležať. Už mi aj kleslo brucho. Poradte prosím.

deina
21. dec 2007

Nie, Tonita, nemam lezat, vraj je vsetko vporiadku, pokial sa krcok neskracuje. 🙂

demetria
21. dec 2007

baby a ľanové semienko má nejaký vplyv na krčok? ja mam hrozu z predcasneho skracovania, lebo pri prvom som striktne lezala od 25 tyzdna az do porodu. a teraz mi lan odporucili na zapchu. len sa ho bojim jest, ked ste napisali, ze pripravuje na porod 😢

deina
21. dec 2007

Demetria, skus sa pozriet sem:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Tam sa pise aj o lanovom semienku, pouzivaju to baby kvoli porodu, ale ze ci to ma aj nieco s krckom, to neviem.

romana27
21. dec 2007

Přesně, ukazuje to připravenost k porodu, ale to že má některá třebas už vysoké CS neznamená, že musí automaticky rodit.
Mě začal porod s CS 3-4, nebýt toho, že byl malej KP, tak tam asi rodím dodnes 😒

demetria
21. dec 2007

no, tak som to s tym lanovym semiackom preskumala a je to nastastie tak ako som si myslela - zvysuje hlieny v creve a inde, teda aj v posve a je to take "mazadlo" pre lepsi porod (nielen babetka 😀 )
inac, CS nie je nejak spolahlive,zalezi od lekara. ja pri prvom mala CS O do 25tt, potom ma donutili lezat, ze velmi skratil krcok, ale podla sona som ho mala absolutne ok, a nakoniec mi odtiekla v 39tt voda a CS stale 0 (podla ineho lekara, samozrejme) 😲

jankapo
21. dec 2007

demetria, ja som 20tt a vraj mam CS 3 kvoli skratenemu krcku..dost, ale sono je vraj spolahlivejsie, no to mi nerobili...ja tiez len lezim..uz vobec neviem co si mam o tom mysliet...a samozrejme, strasne sa bojim ako to dopadne...

knobloska
26. dec 2007

Mně doktor CS nezapisuje, ale krček zkrácený ani změklý zatím nemám. Jediný, co mě trápí, že " z velké části naléhá". Doktor mi na to nic neřekl, ale mám strach, že jak se mimi tlačí dolů, tak se začne čípek zkracovat. Není to divný, že už naléhá?

kachnicka01
26. dec 2007

Knoblosko, me taky naleha - uz od 23tt - tak co nejvic lezim a podkladam si ten zadek a fakt to pomaha - mimi se tim posune nahoru.. nenervuj se, hlavne v klidu a co nejvic hajej 😉 snad to nejak doklepeme az do porodu v terminu 🙂 Hodne stesti a hlavne se tim nestrestuj a neposkakuj a tak 🙂

knobloska
26. dec 2007

Kachnicka....ležíš na zádech nebo na boku?
Já teda musim říct, že teď o svátcích úplně celej den neležím 😖 Jezdíme za příbuznejma, ale tam se vždycky natáhnu.

cucuska
26. dec 2007

ja mam krcok kratky pol cm a otvorená som na spicku a len lezim. inak moj krcok cele tuhu bol 1cm a na spicku otvorená

kachnik
27. dec 2007

Holky, a kde máte tento údaj uvedený pokud vám to dr. neříká?

kachnik
27. dec 2007

Je to to sčítání tzv. bodů ve vaginálním indexu? Jako naléhající část, dilatace hrdla, zkrácení čípku, konzistence a směr čípku? Měla jsem do 37+3 6 bodů a dnes 38+2 bodů 5.. tak nevim... nějak se asi prckovi nechce ven

demetria
28. dec 2007

jankapo - neboj, dobre to dopadne 🙂 ak lezis, pohodlnejsie ako podlozit zadok je, ked podlozis celu postel pri nohach knihami - ja som tak spala od toho 25tt. a sono mi spravili v nemocke, lebo ma moja dr. poslala na hospitalizaciu, ale ja som sa tak branila, ze primar rozhodol, ze to teda este skontroluje a rozhodne sa - a podla neho som bola uplne v poriadku (len mi to nepovedal priamo, aby nepodryl kolegyni autoritu 😠 ) a ze sa nemusim bat a tak 🙂
a vlastne sa ta moja dr. vydesila, lebo od 25tt som pravidelne kontrakcie po 5 min. a hlavicku babetka fixovanu vo vchode ☹ , nielen skrateny krcok. a teraz trpnem, ze co ma caka v najblizsej poradni, ci zase lezanie 😝

misss
14. okt 2009

Ahojte, neviete mi niekto povedať, čo znamena, ak mam v knižde cervikálne skóre: 121111???

wewe4
15. okt 2009

ahojte baby, ja tam zase nemám napísané CS ale CI 2 a to je asi málo na 38tt, nie? (teda, keby to CI bolo CS)...doktorka mi k tomu nič nepovedal,všimla som si to až vonku 😖

oliinka
7. apr 2010

ahojte.chcem sa spýtať termín mám19.4. ale dnes som bola v poradni a povedal mi že sa otváram a že za týžden na prijem ked tak.a mám cervikálne 9 neviete či mám očakávať porod v najbližších dnoch?

latvia
8. apr 2010

http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-m...

ak si pozries tabulku cislo dva, tak zistis ze si uz zrela na porod 😉 povedal ti aj na kolko si otvorena? v sprave by si to vsetko mala mat napisane

crawler
9. apr 2010

já mám v 39tt stále CS 0 a mimi je navíc stále pod žebry - vůbec nechce sestoupit...máte někdo stejnou zkušenost? jak se to vyvíjelo dál?

latvia
9. apr 2010

😕 tak CS 0 v 39tt som este nezazila ani nepocula o tom ....urcite ta dobre pozrel gyn? 😕

crawler
9. apr 2010

latvia: čípek mi kontroluje na každé poradně...teď ve středu (začala jsem 39tt) mi řekla, že je to šíííleně vysoko a lekla se, zda to není příčná poloha...vzala utz a zkontrolovala polohu - mimi je v pořádku hlavičkou dolů, ale je moc vysoko a vůbec nenaléhá a tím pádem asi pořád CS 0? nevím no...☹ trochu mě to děsí, páč mudra řekla, že to může skončit císařem, ale že je samozřejmě možnost, že se to rozhejbe, ale nevím nevím no...cítím se pořád stejně...přitom bříško mi začalo tvrdnout už ve 20tt, brala jsem magnésko, tak se to zlepšilo, ale myslela jsem si, že spíš porodím o něco dřív...teda já mám ještě čas, ale když se to vůbec nechystá... 😔 😅 😖

latvia
9. apr 2010

dufam ze uz magnezko neberies 🙂 mas napisany aj celkovy nalez? co ti tam pisala? CS nula sa mi teda zda byt uplne neralne, ale zrejme je to mozne 😅

crawler
9. apr 2010

latvia: magnésko se nesmí brát od 36+0 - mi bylo řečeno, takže od té doby ho neberu...já měla velké problémy s křečema do lýtek, tak hlavně skrze to...no já tam mám napsaný právě jen ten celkový nález a to je 0 - jestli nějaké ty dílčí části jsou na tom líp to nevím... no uvidíme, jak to dopadne...A přitom denně chodím na procházky a celé těhu jsem měla pohyb - ještě dnes pro mě celkem není problém ujít 10km...milování s manžou jsme zakázené neměli, takže celé těhu jsme se neomezovali...prostě dělám všechno možné, co by mělo nebo mohlo pomahát k příparavě na porod, ale zdá se, že mé tělo je imunní ☹...

latvia
9. apr 2010

mozno blba otazka, ale to milovanie je se vsim vsudy? 😅 spermie napomahaju otvaraniu 😉

crawler
9. apr 2010

lat: jojo bez ochrany se vším všudy 😀...né, moje tělo si prostě postavilo hlavu a nehne sebou 🙂 do TP mám ještě 12 dní, tak třeba se umoudří a pak během "chvíle" to bude 🙂 Vyvolávání bych nerada...bohužel to na mě nesejde :-/ 🙂

denisocka
9. apr 2010

No dnes som dostala na poradni darcek,CS 2. Takze uz mam strach,co a ako.idem kupit magnezium a o tyzden sa zvazi serklaz.

latvia
9. apr 2010

denis, hlavne lez a oddychuj, magnezko ti v tomto zial nepomoze...

denisocka
10. apr 2010

A co pomoze? Sak uplne lezat pri malom synovi sa proste neda.ani sediet nemozem

oliinka
10. apr 2010

latvia nie nemám napísané v knižke nič a kartu som nevidela.takže neviem nakolko som otvorená ale mávam každý den bolesti b rušku ako na mrchu ale aj krče v podbrušku,vtedy sa ani pohnuť nemožem.a mám aj biely výtok.myslíte,že ked do stredy vydržím a štvrtok mi to budu vyvolávať pojde to lahšie ako pri prvom ked som otvorená?prvého porodu som sa tak nebála ako tohoto druhého.

denisocka
10. apr 2010

Oli,to ti asi nik neda odpoved.mozno dnes porodis,mozno o tyzden,to sa neda predpovedat

oliinka
10. apr 2010

no hej nedá sa ale ja len či to nemáte niektorá tak nejak podobne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre