Cervikálne skóre. Čo to znamená?

katulka1
14. dec 2007

Ahoj tehulky, neviete mi poradiť? Som v 34 týždni a v poradni mi lekár povedal ze mám CS 3, neviete, čo to znamená? To sa už aj otváram? Kázal mi čo najviac ležať. Už mi aj kleslo brucho. Poradte prosím.

zuzana76
14. dec 2007

ja som mala CS 3 velmi dlho, uz asi od 30 tt az do konca, porodila som v 39 tt, a su tam hodnoty od 0 - 9 tusim, ak mas tehuknizku, tak tam je to aj vyznacene , ze v ktorom tyzdni moze byt ake najvyssie CS a to neznamena ze sa otvaras, ale je to pripravenost krcka na porod- jeho makkost, tuhost a podobne

katulka1
autor
14. dec 2007

Ďakujem za odpoveď 🙂 , trocha ma to ukľudnilo, mám taký pocit, že sa mi aj zmenšili prsia, tak som v strese. 😒

tonita
14. dec 2007

Ahoj Katulka.Ja mam CS 0 a doktorka mi od 28.tt povedala, aby som len lezala, odpocivala.Ziadne prechadzky, varenie a podobne.Mi akurat tak povedala, ze ten krcek je pri hodnote 0 zatvoreny ale tym tlakom, ze babetko je otocene dole tak sa zmakcuje a skracuje.Ja by som na tvojom mieste radsej odpocivala.Kedy si odpocinies najviac ak nie teraz?Potom uz nebudes mat cas.Ale ako Zuzka hovori u kazdeho je to ine. Drzim ti palceky.

katika1
14. dec 2007

ahoj.. ja som mala cs 3 od 32tt.. a nešetrila som sa a rodila som v 40tt 😉

denisocka
17. dec 2007

no ja som mala stále CS 0 , aj napriek tomu že som na rizikovom a čakala som že porodím aspon 2-3 týž. skôr 😀 ale marna snaha , pred 5 dnami som 1x mala CS 2-3 - vraj je krčok trocha zmäknutý , avšak kamoška ma CS 9 už ktovie ako dlho a nič 😎

pavlinka3
19. dec 2007

ahoj holky - tak já při kontrole ve 22tt jsem měla CS=2 což by mělo být nejdříve až ve 26tt - a to jsem doma a šetřím se co to jde - rodí se při CS=10....někde jsem na to našla odkaz, momentík

jankapo
19. dec 2007

baby, som v 20tt, CS=3, skratenie krcka na 1,5cm.... 😢 😢 😢
takze ste na tom dobre

denousek
19. dec 2007

holky co mate z toho ja uz bych rodila a mam CS 2 ☹

kristi
19. dec 2007

denousi,ty si nedas pokoj???

denousek
19. dec 2007

jak pokoj 😲 jen rikam ze mam cs 2 kdyz se to tady probira

kristi
19. dec 2007

ze uz chces rodit driv..... 😀 😀 😀 jakto,ze Vojta??

denousek
19. dec 2007

tak driv...no chtela bych ale to mam stejne smulu...tak ja mam 24 prvni termin no...ale uz je mi to celkem jedno...aspon budu mit v klidu doma svatky...akorat me stve ze milacek chce byt s nama doma ten prvni tyden a nevi jak si ma a nema nahlasit dovolenku 😒 no uvidime to nikdo nevi ze...

no a Vojtisek to bude no... 😀 kazdej tyden to bylo neco jinyho ale vojta vyhral no....

kristi
19. dec 2007

touz vydrzis, no...

denousek
19. dec 2007

jojo to uz jo....myslim ze jak se blizi vanoce tak uz si to tak neberu,uz nebudu sama doma a hlodat se nudou...aspon budu na svatky doma.....tak se mej

jankapo
19. dec 2007

denousek...ani nevies ako by som chcela mat tvoj "problem"...este sa pekne najedz dobrot vianocnych.... 😉

denousek
20. dec 2007

jankapo ode dneska krizim nohy malek mel dost casu ted si to doufam necha az po svatkach 😀 ale jelikoz s nim nehlo ani to ze jsem vcera od 4 do pul 10 litala po obchodech tak si myslim ze ty svatky jeste prezije v brisku,doufam....ja hlavne pak nechci jit na vyvolani chtela bych to prirozene,no ale chtit muzu ze...

deina
20. dec 2007

Ja mam CS 2 v 29tt, ale nie je ani skrateny, ani sa neotvara, takze vporiadku. 🙂

tonita
20. dec 2007

ahoj cleina.A doktor ti povedal, ze mas lezat?Lebo ja som bola dnes na poradni a mi do tehu knizky napisala, ze krcek je makky ale je stale uzatvoreny.Povedala mi, ze mam len lezat...

liaa
20. dec 2007

Ahoj holky.Já dnes přišla z poradny a cervix 5-ale na to už mám nárok! 🙂

denousek
20. dec 2007

LIAA SE MAS ☹

elis.1
20. dec 2007

🙂 ahojky babulky, těhulky, Katul - neboj, znám i případy, kdy se to hodně hnulo, ale pak se zas naopak nic nedělo výraznýho 😉 já sama jem dlouho za tebou a včera mi dr řekl, že mám z nuly hodnotu 4 😅 😕 taky ať ležím hodně, atd

tonita
20. dec 2007

Inac neviete mamicky, ze ci je CS 1 v 32tt. normalne?

liaa
20. dec 2007

Jsem teda také ráda!!Pořád bylo 0...
Před 14 dny pokrok-1

Začala jsem pít maliník a masáže..Po týdnu3

Pokračuji v tomto plud lněná-po týdnu 5

Ale těžko říci,zda to je prostě příroda-těla, nebo bylinkama...

junovka
20. dec 2007

Tonita, je to normal 😉

elis.1
20. dec 2007

🙂 Liaa - jééé, my chtěli dát původně jména Klárka+Davídek nebo Adélka+Filípek, nakonec to dopadlo jinak 😀 a pořád nejsme rozhodnutý

denousek
20. dec 2007

HOLKY JA DO SEBE MALINIK A LNENY SEMINKO cpu od CCa 34-35tydne,porad sexuju,teply vany,chodim po nakupech a cs mam 1-2 no takze na me bylinky a takovy veci nejak nereagujou... ☹

liaa
20. dec 2007

Denousku těžko říct...Ve virtuální porodnici doktor napsal o tom jednou celkem rozumné věci..Na nějakou diskuzi už jsem to dávala-ted nevím kam.Mrknu,zda to mám uložené a když tak to sem hodím.-)

liaa
20. dec 2007

Hmm zatím jsem nenašla.Ale psal něco v tom smyslu,že na CS zase se plně nespoléhat.Že někdo kvůli tomu musel i do nemocnice-a nakonec žena přenášela!!.-)A zná i případy,kdy ráno v poradně CS stejné avečer jde žena rodit... 🙂

liaa
20. dec 2007

Elis.-)Já chtěla holčičku Lili(v kalendáři v unoru jako Liliana).-)Ale rodina mne převálcovala a chtějí k Barunce Adélku.-)
Ale je to takové hezké-to je pravda.-)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre