Cervikálne skóre. Čo to znamená?

katulka1
14. dec 2007

Ahoj tehulky, neviete mi poradiť? Som v 34 týždni a v poradni mi lekár povedal ze mám CS 3, neviete, čo to znamená? To sa už aj otváram? Kázal mi čo najviac ležať. Už mi aj kleslo brucho. Poradte prosím.

denisocka
23. apr 2010

aha, a cely čas si neležala, ani ti to nekazali? no ja mam dnes kontrolu a hrozne bobky čo vyšetrí

jaja25
23. apr 2010

Nie neležala som, lebo som sa dala vyšetriť ešte kamoškou a tá mi merala dĺžku krčka maternice. Keďže som ju nemala skrátenú, tak mi povedala, že sa nemusím báť. Horšie by bolo, keby sa aj krčok skracoval.

denisocka
23. apr 2010

ahaaa , ja som mala minule 43mm .... myslim že slušne. no uvidime čo bude dneskaj

jaja25
23. apr 2010

43mm je dobre, ak bude aj dnes podobne, tak sa vôbec nemusíš stresovať.

denisocka
23. apr 2010

no ved,už to nechavam na dnešny verdikt . uvidim ako to za 2 týždne postupuje/ustupuje ...

jaja25
23. apr 2010

Ako si dopadla Denis? Celý deň sledujem či si nepridala odpoveď. Dúfam že ťa neposlali do nemocnice ležať...

jaja25
23. apr 2010

Á, už som sa dočítala v tvojom pase. Tak to je super. Môžeš byť kľudná 😉

denisocka
24. apr 2010

Sorry,pisala som to do 3.tem a tu som zabudla. Ano,vsetko po starom. Hadam mozem byt fakt kludna. Ale lezat mam furt

denisocka
2. máj 2010

ahojte,ako sa sa baby držíte? ja som mala včera nalez nezmeneny - CS 1-2 / k 25+5tt

lutsine
4. máj 2010

CS 4 v 28 tt je normalne? inak babatko je vacsie na svoj tyzden, vraj podla ultrazvuku uz je v 30 tt

denisocka
4. máj 2010

stranu do zadu by mao byť vypisane max.tolerancia CS v danom týždni. čo ti vravela dokyna,maš ležať?

lutsine
4. máj 2010

Praveze nemam lezat,vraj je vsetko v poriadku.

denisocka
4. máj 2010

tabulku maximalnej tolerancie pre jeden plod:
24tt - CS 3
26tt - CS 4
28tt - CS 4
30 - 32tt - CS 5
33 - 35tt - CS 6
26, 37tt - CS 7
38tt - CS 9

denisocka
4. máj 2010

tak potom OK,skopčila som ti tabulku

lutsine
4. máj 2010

No podla tej tabulky je to ok,tak som spokojna.

latvia
4. máj 2010

vek babatka sa presne urcuje v 12tt, ked neskor zodpoveda vyssiemu tyzdnu, tak len kvoli velkosti, vek sa mu neposuva 😉

lutsine
4. máj 2010

Latvia , ono je od zaciatku vacsie.....ale pocitaju mi termin stale podla menstruacie......

latvia
4. máj 2010

termin podla poslednej menstruacie sa nechava, ak je rozdiel medzi utz a MS do 2 tyzdnov, takze asi preto ti to nechali tak.alebo ak vies presne datum oplodnenia 🙂

denisocka
4. máj 2010

trebars aj moj je od začiatku väčší,ale iba o týžden a v reale je normálny,lebo som otehotnela po kramoch A POčITAJU MI PODLA 12TT USG

lutsine
4. máj 2010

Tak to neviem 🙂

latvia
4. máj 2010

ja som mala rozdiel v MS a 12tt usg jen 2 dni 😅
a utz je rozny aj podla toho, kto ho robi....presne meranie to nieje.dokonca vahovy rozdiel vie byt aj pol kila hore dolu

katarina.banska
4. máj 2010

ahojte. prosim vas mozte mi vysvetlit co to CS znamena.na zaciatku tehu som mala cs 1 a teraz mavam 2. ked ich zratam dokopy tak ma 12 . co to znamena? dakujem 🙂

latvia
4. máj 2010

dokopy ich nerataj 😉 CS je cerviklane skore, bolo vytvorene na nejake urcenie "zrelosti" a pripravenosti krcku...hodnoti sa viacero veci a za kazde mas body

katarina.banska
4. máj 2010

dakujem, akurat citam tu stranku
je to normalne, ze mam v 38 tt skore 12? co som sa docitala na nete, tak na konci tehu byva skore tak cca 9.
ked mam 12 tak to uz kazdu chvilu rodim? 😉

andelka
4. máj 2010

katarina: Není to blbost? Já mám pocit, že CS končí u čísla 10 a to už se rodí.
já jsem teď došla z poradny, minule jsem měla CS 2/3 a dneska už CS5 a doktor říkal, že už se to chystá, že za týden už se nejspíš neuvidíme, že spíš do týdne porodím.

katarina.banska
4. máj 2010

dakujem andelka
takze ked mam cs 2 tak to este nerodim? ano? no skoda, ja uz by som aj 😉

latvia
4. máj 2010

nieje to blbost, krcok sa moze menit postupne a niekomu za den.ja som 2 tyzdne pred porodom uz bola otvorena na prst a 2 tyzdne sa to nikam nehlo....niekomu sa nalez pohne posledne dni, niekto prenasa 2 tyzdne, je to individualne

denisocka
4. máj 2010

kati,určite to nerataj! ja chodim do poradne každe 2 týž. a keby že si zratam CS tak mam hadam aj 20 😀

ja som šla rodiť 10dni skor s CS 2 alebo 3 ,takže ani to nieje ukazovatel kedy porodiš,kamoška týždne chodila po svete s CS9 a rodila v termíne

latvia
4. máj 2010

niekto si pletie CS cisla s cislami pri otvarani sa krcku pri porode, ale to nieje to iste, tak len tolko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre