Cervikálne skóre. Čo to znamená?

katulka1
14. dec 2007

Ahoj tehulky, neviete mi poradiť? Som v 34 týždni a v poradni mi lekár povedal ze mám CS 3, neviete, čo to znamená? To sa už aj otváram? Kázal mi čo najviac ležať. Už mi aj kleslo brucho. Poradte prosím.

latvia
13. apr 2010

a citim v kostiach ze porodis po termine 😀

shaarka
13. apr 2010

latvia 😀 😀 😀
(ale mna to tvrdnutie bruska vobec neboli!!)

denisocka
13. apr 2010

Mna tiez v den porodu nebolelo,az posledne 6hod

shaarka
13. apr 2010

denisocka, podla teba by som mala ist do nemocnice? teda na monitor, co znamena, ze si ma tam 100% nechaju...

denisocka
13. apr 2010

Mne tvrdlo pravidelne od 7 po 3min a potom som sla

shaarka
13. apr 2010

fuuha... ja som z toho debil. ja to pravidelne nemam.
skor by som ale povedala, ze ho mam stale tvrde, len niekedy mi zmakne 😀

latvia
13. apr 2010

pokial ta nic neboli tak je to len tvrdnutie....do porodnice by som sla v pripade ak : tvrdnutie je bolestive, teplou sprchou nemizne ale sa zhorsuje a objavuje sa v pravidelnych casovych intervaloch aspon po minutach....alebo ak praskne plodovka..
sharka...myslim ze nemas ani jedno z toho, ci? 😉

shaarka
13. apr 2010

latvia,
neviem, ci nie som prilis pohodlna, ale plne s tebou suhlasim a som rada, ze mi take pises (dufam, ze vies, co robis, lebo som sa spolahla na tvoj nazor 😀 ) - a teda pekne ostanem doma, budem robit veci ako vzdy, trosku viac budem lezat a tak.
nic neboli, nic netecie, tak hadam samotne tvrdnutie malemu neublizi... ci? 😀

latvia
13. apr 2010

ee 🙂 mne tiez tvdrlo brucho, casto ma chytila panika ze maleho to tlaci a ze sa zadusi 😅 ale konzultovala som s gyn., toto tvrdnutie je neskodne, moze sice pomahat k otvaraniu sa, ale tym by som sa teraz nestresovala, pockaj si do dalsej poradne ci nalez pokrocil....ale ako vidim, uz len tyzden a mozes rodit 😉

shaarka
13. apr 2010

tak podla tehu knizky a morfo UZV som uz 38tt 🙂 ja si ale ratam TP podla ovulky (9.5.)
v piatok mam monitor, mam sa spytat, ci ma centralnom prijme nevysetria aj rucne strucne na moju ziadost?
(moja porodnicka bude k dispozicii az buduci pondelok)

latvia
14. apr 2010

ja by som to urco skusila, povies ze mas bolesti, ci ta neskontroluju, vsetko zalezi na ochote

shaarka
14. apr 2010

ked poviem, ze mam bolesti, to tam rovno mozem prist s ruksakom a zabyvat sa 😀 😀 😀

inak zacinam premyslat, ze asi som zas v tom obdobi (uz 2x sami to stalo predtym), ze maternica narazovo narastla, alebo teda maly narastol a tlaci sa tam. lebo minule a predminule som tiez mala pocit, ze mi bruch praskne, stipala ma akokeby kozka (strie to neboli) a po nejakych 2-3 dnoch to preslo. tak mozno je toto dalsie stadium, lebo brucho mi fakt narastlo a tvrde je nonstop. predpokladam, ze toto asi nebude normalne tvrdnutie brucha, ale asi sa tam maly len nezmesti...
uz vela filozofujem, viem.
len nerada by som bola hospitalizovana (desna nuda, desne postele a komplikacie pre MM) len tak, pre nic za nic, na pozorovanie. 2x som uz bola a tretikrat chcem ist rovno rodit 😀 😎

shaarka
14. apr 2010

mas dobry fotoblog 😀 😀 inkognito

latvia
14. apr 2010

aaaael, sak nutit ta nemozu aby si ostala 🙂 a neostanes, lebo uz si blizko k porodu a teda netreba ziadnu hospitalizaciu, y uz mozes kludne rodit....a na reverz sa da ist domov keby nieco 😉

denisocka
16. apr 2010

tak čo šarka, porodene?
ja si idem dnes po svoje CS , včera ma už nevzala ,tak hnačkujem druhy den od strachu

shaarka
16. apr 2010

denisockaaaaaa 😀 😀 😀 co provokujes? 😀
akurat som sa vratila z monitoru, secko ok 🙂 vikend este stravim doma a potom nech sa deje, co sa ma 😀 😝

a co CS? ake si mala minule? teraz mas opakovane vysetrenie?

denisocka
16. apr 2010

ja som mala v den porodu rano na monitore NIC , CS 3 a večer som šla rodiť 😀 - CS 3 a zavreta 😀 😀 😀 ale už neprovokujem

ja som mala pred týždnom CS 2 a dnes to ide skontrolovať, možno bude CS 0 😅

shaarka
16. apr 2010

no pekne mi davas, len co je pravda! 😀 😀 😀
ved uvidime, nie? 😉 😵

a mozno dnes budes mat CS -1 😀 alebo rovno CSI majami 😀 😀

denisocka
16. apr 2010

😀 joj, by som to chcela ,aby to bolo Ok,ved sa c itim OK, odkedy berem magnezko ta ani brucho netvrdne . v nedelu mam byť na birmovke, 9maja na prijimani krstnatu a 7jula na svadbe, rada by som tam šla a nie ležala doma

shaarka
16. apr 2010

tak drzim palce, nech sa zucastnis vsetkych udalosti 😵 ved mate este kopu casu 🙂

denisocka
16. apr 2010

dik,ved to - ešte musime vydržať aspon 12týž ...

monika03
16. apr 2010

Ahojte holky, omlouvám se, že vstupuji do debaty, ale četla jsem si Vás tu a nevydržela. Jsem ve dvacátém týdnu těhu a začal se mi zkracovat čípek CS 3. Mám jít dnes na přeměření a pak by mi zavedl nějaký kroužek. Vy píšete, že se to může vrátit do normálu??? 😲

denisocka
16. apr 2010

moni,asi nemože,to si len robíme prdel

monika03
16. apr 2010

No tak to je blbý!!!! ☹ Mám strach o miminka!

denisocka
16. apr 2010

moni,to ti verím,ale pri dvojičkách sa to hrdlo skracuje asi skor,ale ked ta podšiju,tak bude OK,alebo ti daju Pesar? kamoška mala dvojičky a tiež už bola otvorena,zašili a vydržala pekne do 27tt a tak jej steh prestrihli

robim sa tu hrdinka,ale od rana mam hnačku ake CS budem mať dnes

denisocka
16. apr 2010

sorry,vydržala do 37tt

mirka285
16. apr 2010

moni aj ja mam od 20 tt CS 3,a ziadny problem s tym nebol,takze nestresuj 😉

denisocka
16. apr 2010

miri,a robili ti dačo? podšivali či ako?

monika03
16. apr 2010

Holky díky moc! No dnes mám jít též na přeměření a podle toho by mi dal pak můj doktor nějaký kroužek.

monika03
16. apr 2010

Miri a máš nějaký klidový režim???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre