Cervix skóre 1 v 29. týždni tehotenstva. Je to zlé?

martamarta
15. máj 2008

Kočky,je to zlé,keď mám v 29.tt CS 1? Doteraz som mala 0,ale doktor vravel,že krčok je ok,má niečo cez 3,5 cm. Zistila som to až doma,že nenapísal CS 0.

avanka
15. máj 2008

Marti, naopak, to je dobre, cim vyssie skore, tym to je lepsie...najlepsie je CS 2...

lumah
15. máj 2008

čo je to CS?

avanka
15. máj 2008

Cervikalne skore, to je vlastne dlzka krcka maternice

lumah
15. máj 2008

aha, avanka díík.

avanka
15. máj 2008

V pohode 🙂
Ono to je aj v materskej knizke na ktorejsi strane

bibianka
15. máj 2008

Omyl, cervix skóre nie je dĺžka krčka maternice, to je len jedna z vecí, ktorá sa pri CS sleduje. V 29.tt je CS úplne v poriadku.
http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-m...

martamarta
autor
15. máj 2008

Ďakujem. Len ma to naplašilo,lebo doteraz som mala 0 a niektoré baby majú CS 0 písané skoro až do pôrodu. 😒

aktak
16. máj 2008

ja mam CS 2 uz teraz 😒

avanka
16. máj 2008

Tak to som nevedela, riadila som sa udajmi v tehu knizke...ospravedlnujem sa....
Lebo ja mam 2 a doktor povedal, ze vsetko je v najlepsom poriíadku

martamarta
autor
16. máj 2008

Aktak a musíš ležať? Máš aj skrátený krčok? lebo mne povedal doktor,že je všetko ok.

geegee
16. máj 2008

ja mam v knizke napisane v tom stlpceku, ze maximalna tolerancia, cislo 5 pri druhom tehu. To je CS?

geegee
16. máj 2008

tak som nasla toto a teda ta moja 5 je to CI nad MT ☹

Cervikálne skóre – v snahe o objektivizáciu nálezu pri vaginálnom vyšetrení bolo zavedené bodovanie vlastností maternicového čípku. Hodnotí sa jeho dĺžka, dilatácia (otvorenie krčkového kanálu), orientácia (sklon oproti maternici – dorzálna je dozadu, mediálna je v strede a anteriórna je dopredu), konzistencia (tuhosť), cerviko-korporálny uhol (je to hodnotenie strmosti zúženia v oblasti vnútornej bránky krčka), naliehanie (je to vzťah najnižšie položenej časti plodu, najčastejšie hlavičky k panvovému vchodu). Tieto údaje hodnotia pripravenosť krčka maternice na pôrod, dôležitá je hlavne dynamika stavu – zmeny v reálnom čase.

CI nad MT – ad ambulancia pre RG – ak je cervikálne skóre (CI – cervical index) väčší ako maximálna tolerancia – tehotná by mala byť vyšetrená v ambulancií pre rizikové tehotné (RG – riziková gravidita), maximálna tolerancia je uvedená v pravom stĺpci pod tabuľkou a je vo vzťahu k pokročilosti tehotnosti

tinad
18. okt 2009

mamicky a v 36tt CS 2 nieje malo?

allinka79
19. okt 2009

ja mam v 30 tt cs 5 a nastupujem do nemocnice trochu si polezat asnad sa mala predcasne nenarodi...

renatkas
19. okt 2009

ahojte, tu hodnotu musim hladat v tehu knizke? ja tam nic o CS nemam, zazanmenava sa to az vo vyssom stadiu? som 22tt

tinad
21. okt 2009

maminky v 36tt je CS 3 v poriadku?

csina
22. okt 2009

Je zaujímavé, aký rozdiel je v prístupe lekárov. ten môj napr. nijaké CS nepíše, pretože ma v podstate vaginálne nevyšetruje. na poradni sa ma pýta ako sa mám, zmeria tlak a hotovo. Len 2 x sa stalo, že ma vyšetril, lebo som mala bolesti, ale CS aj tak nezapísal, len mi povedal, že mám " taký krčok ", že aj z toho možno môžem krvácať a mať bolesti... 😒 Vraj to už nie je také smerodajné, lebo aj uzavretý krčok sa môže v priebehu pár hod otvoriť a naopak otvorený na pár prstov drží až do pôrodu. Je to indivindy.

tinusenka
25. jan 2012

ahojte baby ja som v 34tt a mam CS1 co to znamena?dikes

xlucia
25. jan 2012

@tinusenka cim si blizsie k porodu, tym ma byt cislo vacsi. ty si ok

tinusenka
25. jan 2012

preco vacsie?

tinusenka
25. jan 2012

hmm ako vacsie?od toho zavisi porod?

tinusenka
25. jan 2012

babenky poradte mi s tym CS mam 34tt a CS1 je to ok?

zymga
26. jún 2012

baby som v 36tt a CS mam 5 je to ok?

hanelka1
13. feb 2014

@tinusenka ANO JE TO OK🙂

hanelka1
13. feb 2014

@zymga ano,je to ok🙂

hanelka1
13. feb 2014

hop, sorry nevsimla som si datum🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre