Choroba tesne pred pôrodom

marianka2585
10. okt 2018

Maminky tehuľky prosím vás ochorela ste niektorá pred pôrodom ? Minuly týždeň v stredu mi odišla zátka odvtedy už je to také “na hrane” a ja som včera keď som prišla z poradne chytila úplnú slabosť.. akoby na mňa niečo išlo.. Dnes už celé zle strašne sa potím ako keď má človek chrípku a cítim taký podráždený nos ale netečie mi sopeľ prúdom ani ma neboli hrdlo akoby to telo ešte len bojovalo. Neviem si predstaviť že by som v tomto stave mala rodiť som úplne KO. A tiež sa bojím či to je určite nejaká chrípka alebo či nemôžem mať v tele zápal niekde inde keď nemám ani hrdlo chytené. V podstate sa len brutálne potím ako pri chrípke a som hrozne unavená.. Prosím upokojte ma trošku nechcem panikáriť.

dankavass
10. okt 2018

Ja som rodila so slzavou nádchou, nevidela som na pol metra, čo mi stále slzili oči, tieklo z nosa + brutálne zapálené hrdlo... Porodila som, žijem 🙂

dankavass
10. okt 2018

Po pôrode to bol trocha masaker. Pridali sa horúčky, rozbiehalo mlieko, mala som veľké šitie... Ale zvládla som to 🙂 poradili mi kvapky do nosa nasal duo aktiv a dorithricin. Plus paralen. Trvalo to týždeň.

thoughtfulweirdo
10. okt 2018

Ja som tiež rodila chorá, pred vylezenim na kozu som si musela dať kvapky do nosa, aby som vobec mohla tlačiť 🙂 ale ja som mala len nádchu a kašeľ, bez teploty. S chrípkou to nebude nič moc, ale určite zvládneš porodiť :l

veronika_e
10. okt 2018

@marianka2585 tak treba ist k doktorke aby ta pozrela, ci je vsetko ok. Ale neboj, vsetko dobre dopadne, drzim palce!

gir
11. okt 2018

Ja som pár dní pred pôrodom musela na 3 dni ATB a kašľala som ako posledný tuberák. Mala som plánovanú SC ale malý sa vypýtal skôr. Keď mi mal Dr. pichnúť spinal musela som odkaslať a sama som ho navigovala. A potom kašľať s rozrezaným bruchom. Zvládneš, neboj sa.

yoxinka
11. okt 2018

@marianka2585
Ja som dva týždn pred pôrodom mala taký kašeľ, že som sa v noci dusila. Šla som k lekárke, zobrala mi stery z hrdla, nosa a v nose som mala nejakú baktériu (od malého zo škôlky), dostala som ATB a ten kašeľ sa mi dooooosť zlepšil. Počas pôrodu akoby telo na chorobu nemalo čas, tam sa to nejak vôbec neprejavilo až po pôrode zase kašeľ, ale už nie tak strašidelne. Ešte som sa bála, aby som nenakazila spolubývajúcu a jej bábo. Asi po týždni to prešlo.

marianka2585
autor
11. okt 2018

Ďakujem dnes je to o kus lepšie konečne sa pustil sopel dole a už sa tak neuveriteľne nepotím.. 🙏 ďakujem žienky za skúsenosti ukludnili ste ma

miskak33
11. okt 2018

@marianka2585 nič si s toho nerob ja som natom rovnako kašel a hrdlo kus poľavili teraz po najnovsom mi tečie s nosa :( :D ale konecne som poslednu noc nevstala mokrá ako kuriatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre