Čo pomôže na opuchy rúk a nôh 2 týždne pred pôrodom?

chavierka
9. júl 2011

Mám dva týždne do pôrodu a okrem nôh mi už opúchajú aj ruky, teda prsty..dnes som sa zobudila a nemohla som ani zavrieť dlaň, nohy mi opúchajú hlavne od členkov po prsty. Čo Vám nato pomáha, zaberá?

stvura
9. júl 2011

bohuzial nic nepomoze...skusala som masazne oleje, namocit do teplej, studenej vody...nic. Mne opuchali prsty na rukach a trpli mi. Vydrz, akonahle porodis nebudes vediet ze nejake opuchy boli 🙂

andysok
9. júl 2011

Pripájam sa ..... Ani mne nic nepomahalo mala som špeciálny masazny krém na "otekle nohy" ale nula bodov

lulu19
9. júl 2011

ahoj mne opuchali a velmi a doktorka my povedala ze to je z vysehi tlaku a ze sa my zadrzisva voda v tele .hend ako som porodila o 2 dni som sa citila lahucka ako prierko citila som sa ako modelka oproti tomu aka som bola 🙂 🙂 🙂 🙂
a co pomoze teda troska zmierni -mne pomohlo sprcha taka skor studena na nohy a ruky a tiez vylozit ich vysie
vela stastia a lahky porod

stastnamamulka
9. júl 2011

ahoj,skus kofeinovu kavu alebo kolu,to odvodnuje a obmedz sol a mineralky,dufam,ze pomoze 🙂

zuzuzaa
9. júl 2011

ja som mala nohy opuchnuté ako balóny a to som teda rodila vo februári. som chodila celú zimu v poltopánkach, lebo som iné neobula. A po pôrode som čakala, že mi nohy odpuchnú ale veru nestalo sa tak. Trvalo to dobré tri týždne, pokiaľ sa mi dostali do normálu.

lucka1987
10. júl 2011

no ja mam uz teraz ruky a nohy ako fiona zo shreka 😀 tiez mi mravci v prstoch.. obrucku... no to mozem len snivat ze by som si navliekla.. nohy si vyklamadam pravidelne ked lezim.. ale je to skor o ulave ze sa citim lepsie.. ale neodpuchaju.. a ruky.. striedam kupele v umyvadle ked je to uz na nevydrzanie... no a pohodlna obuv je jasna vec.... schovala som si vsetky zabky a podobne slapky a kupila si riadne 60 eurove sandale... a riaaaadne sa ulavilo a mam pocit ze aj nohy menej opuchaju.. 😕

pingu1
10. júl 2011

ja som bola spuchnuta vsade. bola som jak nafuknuta. no musela som vvydrzat do porodu, potom som splasla

libka1
10. júl 2011

uplna istota je len porod 😀 a potom uz len vykladat nohy hore, mne nastastie ruky nepuchli a studena sprcha, ked uz neodpuchne, aspon sa ulavi, o chvilu to mas za sebou a bude dobre, neboj 😉 ja som tiez posledne dni uz odpocitavala kazdu hodinu 😅

kralicica
10. júl 2011

mne sa presne toto stalo dva dni po pôrode. celé tehu žiaden opuch a po pôrode hrozné. lekár mi povedal, že to je z nedostatku vápniku v organizme. začala som okamžite piť veľa acidka (mlieko nemám rada) a prešlo mi to. asi je aj tehu aj pôrod so všetkým veľká záťaž na organizmus čo sa týka výdaju vápnika . veď kosti bábätka sa vyvíjajú, potom zostupuje mliečko atď atď...

lenka268
10. júl 2011

bohuzial mne nepomohlo nic, mala som to asi mesiac pred pôrodom, mava to vela buducich maminiek, ked som prisla s porodnice presne po tyzdni mi odpuchli, ono to je zadrzana voda takze akoby to zo mna vytieklo 😅

divoska
10. júl 2011

porod 😉 vydrz bude dobre.

sisaha
10. júl 2011

ja som mala este opuchy aj po porode. Dostala som v nemocnici jedlo naviac (bielkoviny). Skus zvysit prijem bielkovin...Ale aj tak, ako pisu ostatne baby, az porodom sa toho zbavis...

dulkagabulka
10. júl 2011

ak trpiš silnymi opuchmi, je treba skontrolovat tlak a moč...

ak tlak a moč budu v poriadku, skus toto :
čítala som v jednej knihe navod na hydroterapiu,kedže pokožka je najvačšim organom, da sa ladvinam k odvodneniu pomoct takto:
tehulka by si mala rano lahnut do vane s prijemne teplou vodou - maximalne 37,5 C do ktorej je vsypane 1kg soli na vanu...vo vani by si mala byt tak pol hodinku, potom sa oblečieš, zabališ do prikryvky a v posteli oddychneš ešte cca hodinu.
nasledne sa telo začne odvodnovať- budeš intenzivne močit a to sa tak zbavi nadmerne zadržovanej tekutiny

syslica
11. júl 2011

S väčšími či menšími opuchmi má ku koncu tehotenstva problém asi 95 % žien. To, čo radí dulkagabulka znie dobre, na začiatku témy Preeklampsia, gestóza radila marlene (už dávno tu nebola) z vlastných skúseností, rozhodne NEPRESTAŤ soliť ... ale tento Gabikin recept na odvodnenie rozhodne vyskúšaj.

gubcikova
11. júl 2011

zelený čaj a nesoliť

linda40
11. júl 2011

pri prvom tehotenstve som kvôli opuchom a vyššiemu tlaku musela ísť ku koncu tehotenstva do nemocnice. To bolo pred 10 rokmi. Teraz mám rovnaký tlak aj opuchy na nohách, v noci a ráno aj na prstoch rúk, ale pokiaľ nie sú bielkoviny v noči nepovažuje sa to už za nebezpečné. Prejde to po pôrode, ale nie úplne hneď.
Ja veľa nesolím. 😀

janka198721
22. júl 2011

mám otázku,nohy po pôrode odpuchnú???ja sa nevmestím ani do veľkosti svojich topánok nosím o 2 čísla väčšie ☹

mamabiba
22. júl 2011

ja som opuchnutá stále. aj nohy aj ruky. Na nohách si nevidím ani kotníky 😀 . Na úľavu mi pomáha: večer kúpeľ na nohy so soľou určenou na to, tam si ich máčam aj 30 min. potom si ich zabalím do uteráka. Keď sú suché ešte si ich natriem mentolovou masťou a vyložím na vankúš. na ruky striedam teplú a studenú vodu. Síce neodpúcham, ale sa krásne úvoľním a oddýchnem si. A je fajn, keď ti ten kúpeľ pripravuje manžel a potom ti aj namasíruje nohy...to je potom uvoľnenie a relax 😉

Janka198721 na 90% áno. Je to iba zvýšenou hladinou vody v tele.

lussy666
22. júl 2011

@janka198721 ahoj, ja som mala pred porodom nohy opuchnute, akoze fest....do porodnice som isla v takych zabkach sirokych c. 42:DDDD no a o tyzden ked som odchadzala z porodky mi museli doniest normalne slapky, lebo by som si niekde hubu rozbila🙂)) takze odpuchnu🙂 vela stastia

radlinka
22. júl 2011

obmedzit solenie a velky prijem tekutin, existuju aj lieky, ale lekari ich neradi predpisuju, treba sa vsak poradit. Polohovat aspon nozky vo vyssej polohe na vankusikoch a vela oddychovat.

wewerka000
8. aug 2011

ahojte aj ja mam vela vody v tele a vyzerato hrozne ked si stlacim kozu je taka hrbolata.zmeni sa aj toto po porode alebo treba cvicit ?

ivetkab.
8. aug 2011

Z takých babských rád zaručene nič nepomôže. Mne opúchajú nie len nohy a ruky, teda prsty, ale fakt sa nalievam už úplne celá. Základ je naozaj nesoliť. Lekárka mi poradila aj menej piť. Ja pijem naozaj veľmi veľa. Cez deň aj takých 6 litrov vody a predpísala mi HYDROCHLOROTHIAZID 1/2tab. obdeň. Skús sa poradiť s lekárkou. Niekomu pomôže vyložiť nohy, alebo oddych. Ale niekomu nie. Nohy mám tak opuchnuté, že som si kúpila topánky o 2čísla väčšie asi pred dvoma mesiacmi a teraz ich už ani neobujem nie to ešte zopnem. Takže chodím stále v sandalách aj keď je niekedy vonku chladno a upršano. Musíme to jednoducho do toho pôrodu zvládnuť. Drž sa maminka ... 😉
@wewerka000 tú hrboľatú kožu som mala aj ja. Aj teraz pri druhom tehu a aj pri prvom. Po pôrode som sa prestala nalievať vodou a zmyzlo to.

vinyan
8. aug 2011

Aj ja som mala vela vody v tele, v porodnici som nechala za tych par dni 11kg!! Asi pomaha nesolit a vynechat sladkosti. Vody nie mineralky, ale co najmenej mineralizovane a nepostavat vela.

jerryjanka
8. aug 2011

je to hrozné ale jediný účinný "liek" je pôrod. nič iné nepomôže. už len vydržať

1lulu1988
27. okt 2013

ahojte ja som v 33tt a tiez som akosi moc zacala opuchat hlavne ruky... najskor to bolo celkom v podode aj ked som obcas musela dat obrucku dole z prsta no teraz ju uz vobec nenavlecem na prst... vela krat mam az tak opuchnute ruky ze poriadne päst nezavriem ☹ mam pocit ze mam dva krat take ruky ako pred tehotenstvom.... ☹

frankfurtanka
6. dec 2013

aj ja mam velky problem so zavodnenym telom, nielen nohy, kotniky u mna uz neexistuju, ale aj ruky, ramena ...no proste vyzeram ako hroch a sa aj tak citim. najhorsie je, ze ma to aj dost boli, pretoze ta koza je velmi natiahnuta, dlane nestlacim do päste a pri chodzi ma nohy velmi bolia.

v lete, to som bola tak v 20.tyzdni mi velmi pomohli kompresijne ponozky z lekarne. dva tyzdne som sa trapila bez uspechu a potom som sa toho zbavila za necele 3 dni. uplne super. teraz mi ich uz zakazali, ze sa mi uz moc vrezavaju do koze.

teraz momentalne nepomaha nic, chodim dokonca aj na lymfaticku masaz.. najvacsiu ulavu mi ale prinesie kazdodenna masaz manzelicka, to mi tak odporucili. musi sa masirovat smerom k srdcu a potom mi vylozi nohy na dva vankuse. vyssie zial v 37. tyzdni nezvladam, hned mam problemi s dychanim. odporucili mi lahnut si na rovnu podlozky (to uz u mna nefunguje kvoli bolestiam v krizoch) a nohy vylozit na 30 min. na stenu alebo skrinu. ako hovorim, taketo artisticke kusky uz nezvladam.
okrem toho nohy, aj ruky sprchovat striedavou sprchou tepla/studena, studena az taka, ze sa to da ledva vydrzat, posledna ma byt studena a potom uz neutierat, lebo ze by sa moc nohy zahriali. lahnut na podlozku na 30 min. tak aby boli nohy vyssie ako strdce. to som este tak disciplinovane nepreviedla, chcem skusit od pondelka, uvidim co to prinesie.

inac co sa tyka odvodnovania, to mi lekar vyslovene zakazal !!! .... zastarale triky akoze nesolit a menej pit vraj skodia babatku. solit normalne a pitny rezim 2-3l do dna musi byt. tak ja teda tri nezvladam ved uz mam aj tak trvaly pobyt hlaseny na wc, ale dva v pohode.

obcansr
6. dec 2013

no mna moja gynekologička poslala do nemocnice , tiež som sa nalievala vodou, ale mala som aj zvýšený tlak nie moc ale mala, bola som tam až do porodu skoro celý 1 mesiac , treba pit aj solit ináč by odišli obličky aspon mne to tak povedali

lorela
6. dec 2013

Len sa prikláňam k radám z príspevku predo mnou 🙂 Mala som v tehotenstve rovnaké problémy. Pomáhalo mi vykladanie nôh nad úroveň srdca, a vlastne v priebehu takmer celého dňa (aspoň vždy keď je to možné) mať nohy vyložené. Striedavé sprchy teplou a studenou vodou mali tiež svoje "čaro", hoci sa opuch nezmiernil, aspoň povolil pocit napätia v nohách a rukách. Čo sa týka soli, mne zas bolo povedané, že soliť mám s mierou a morskou 😉 Totiž, netreba zabúdať ani na "skrytú soľ" v potravinách. Človek si často neuvedomuje, že tavené syry a údeniny jej obsahujú veľmi veľa. Soľ je aj v chlebe, pečive. V niektorých minerálkach - preto je vhodné zamerať sa len na tie s nízkym obsahom sodíka. Normálne solenie je podľa mňa štipka pri varení, štipka na paradajku či papriku. Ak konzumuješ alebo piješ vyššie spomenuté - tak to už je nadmerné solenie. Aj množstvo sacharidov zadržiava vodu v tele - keď jedávaš veľa múčnych výrobkov (veľa chliebu, slaného/sladkého pečiva, koláčov, zemiaky, halušky a pod. 😵 ).

Veľa šťastia!

loknicka
6. dec 2013

tiez sa pripajam - ja som mala take opuchy ze mi hrozila nemocnica - striedave sprchy, vykladanie, obmedzenie soli a obmedzenie tekutin kedze som mala nohy "naliate". a musela som obmedzit ovocie a zeleninu pretoze tie obsahuju vela vody...

lienocka54
29. jan 2014

cchem sa pridat som 28 tyzdny a mam problemi s opuchom noch a bolestou ktore siahaju az ku pisule vecer sa neviem otocit a dvihnut nohu mali ste taki problem lekarka hovori ze je vsetko v poriadku ale mne sa nezda dakujem vopred za odpoved

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre