Do ktorého mesiaca môžem spávať na chrbte?

scarletka
10. sep 2007

Babulky mam taku otazocku...dokedy, do ktoreho mesiaca mozem spavat na chrbte? Som v 6.mes. a pocula som, ze uz by sa nemalo, len na boku, ze to nieje dobre pre dieta a pre moju chrbticu. No a to je strasne, lebo to je jedinna poloha kedy sa mi dobre spi a ked mam este pokrcene nohy, tak ma nic neboli, netaha a pohodenka pohodka. Ako ste na tom vy?

minami
30. jan 2009

To ze sa nemoze lezat na bruchu a chrbte uz viem, ale nechapem, preco lekari viac odporucaju lezat na lavom boku ako na pravom... Stretli ste sa s tym niekto? Mne sa na lavom boku lezi dost zle, nakolko mam z (pre mna) nepochopitelnych dovodov v tejto polohe problem dychat... 😖
Viete mi na to niekto odpovedat?

ditka1
31. jan 2009

minami...lezanie na lavom boku sa odporuca pret lebo zevraj je to mensia zataz na ostatne organy.
ja na chrbte nelezim lebo naozaj to ubera kyslik malemu a ani aj tak by som nemohla lebo velmi kope ked tak vyskusam,ked mi je uz dlho.
ale inac lezim aj na pravom boku aj na lavom takze netreba si robit tazku hlavu z toho minami lez tak ako ti je dobre okrem toho chrbta. 🙂

meggietn
31. jan 2009

Baby ja som celé tehotenstvo ležala nachrbte, a to aj v den porodu, skor sa mi nedalo ležať na bolu... 😕
Malá sa narodila zdravá a žiaden kyslík som jej neodoberala 😅

sisulka7
31. jan 2009

babulky a dokedy mozem spat na bruchu?

blka
31. jan 2009

Sisulka, do kdy, to nevím, ale já na něm spím ještě i teď 😕

andykov
31. jan 2009

já jsem někde četla, že pokud ta poloha, ve který spíte nevadí Vám, tak nevadí ani miminku 😉 dřív nikdo nevěděl nic, spaly jak to šlo a neřešeli jestli levý nebo pravý bok. To bříško chápu, ale na něm beztak nejde spát. Já teda levý bok moc nemůžu, malá tam cosi má a jak si na něj lehnu, tak začne cvrnkat a na pravým je to oki 😉

tehula
31. jan 2009

sisulka, dokym ta nic netlaci. Mne okolo 15tt yacalo byt z lezania na bruchu az tak zle, vsetko ma tlacilo, tak uz sa nedalo. Teo ti samo napovie

dada78
31. jan 2009

gebi, aj ja tak spávam, ten vankúš je pohodlný pre bruško. Tiež mi bolo povedané,že na chrbáte hlavne v poslednom trimestri nespávať kôli kyslíku pre bábo. Aj keď v poslednom mesiaci sa toho naspať moc nedá.

veronika1982
31. jan 2009

ahojte presne tak spite ako sa da a ako je vem dobre a prijemne.a to ze ak spime na chrbte a odoberame kyslik babätku je urcite blbost..mne napr. moj synator nedovoli spat na boku a hned kope a ked si lahnem na chrbat tak je spokojny.

deathy
31. jan 2009

Ahoj, no tak na břichu sem přestala ležet docela brzo, sice mi nijak zezačátku nenarostlo, ale bylo to nepřijemný. Na zádech sem teda moc nespala, protože sem si řikala, že když to nedoporučují, tak se tim budu lehce řidit. No, takže sem dost spala na levým boku, to bylo ok, protože když sem byla na pravym, tak mě malá kopala nohama a furt do mě šťourala. Takže levej byl jasnej. Teď prozměnu se jí už pár týdnů ten levej nelíbí, takže zase spím na pravým. A někdy teda tak divně zkroucená na zádech, protože jinak už se ani nedá.
Dost často mě bolí přeležený kyčle a stydká kost..to se nemůžu pomalu ani otočit a když vstanu z postele, tak se musim nejdřív nějak srovnat, protože to bolí jak čert, to sou fakt vtipný scény 😀
Ale co je fajn a mě to pomohlo, dát si pod sebe ještě jednu peřinu. Nejlepší je klasická huňatá péřová peřina, protože do tý se člověk fakt zaboří, a je to měkký, no a pak se dá spát všelijak, a nikde to netlačí. Kdo nemůžete spát, tak to zkuste. Polštáře sou fajn, ale musí jich být dost, aby si člověk vypodložil všechny možný partie 😀 Peřina to řeší jednim vrzem 🙂

ditka1
1. feb 2009

meggient a veronika...to s tym chrbtom urcite nie je blbost,precitajte si odbornu literaturu alebo sa opytajte svojho gynekologa,v pokrocilom stadiu tehotenstva prechadza popod chrbat taka tepna odkial prudi kyslik a vy ked si lahnete na chrbat tak mu ho priskrtite ten kyslik a maly sice dycha,ale veeeelmi tazko a zle len vy to necitite,niektore zeny to citia ze sa im napriklad zacne tocit hlava alebo sa dieta velmi zacne mykat,ved si predstavte,ze vas niekto chyti za krk a skrti-to je to iste,je pravda,ze sa narodia v pohode aj zdrave deti ale preco im robit zle ked su este v brusku? 😠 najskor si treba zistit o veci a nepisat hned,ze je to blbost.
Ja sa radsej obmedzim a nelezim tak.veronika... mozno tvoj maly nema silu kopat ked mu odoberas kyslik a na boku mu je dobre ked kope,kazda zena sme ina,ale tepnu tam mame rovnaku vsetky... 🙂

veronika1982
1. feb 2009

ditka1 mozno mas pravdu.. ale ked sa niektorej zene lezi lepsie na chrbate ako na boku?
moj maly kope silno a je mu jedno ci som na boku alebo na chrbate takze nemyslim ze mu odoberam kyslik.. dokonca mu je lepsie ked sa cela natiahnem a on ma kopec miesta.. je pravda ze nas deli vela tyzdnov a este ma v brusku priestor. ale uz ked budem tak ako ty tak uz toho priestoru tam bude mat menej a mozno aj to spanie bude problem. ale urcite sa popytam v poradni na to..

ditka1
1. feb 2009

veronika...spytaj sa lebo toto sa stava este v pokrocilejsom stadiu,no ja som to uz citila aj ked som bola tam kde ty.
Minule som bola v poradni a robili mi CTG a chcela som si tam lahnut na chrbat a hned ma sestricka zvozila,ze to nesmiem,ze tam je tepna na kyslik pre maleho,takze tomu verim,ze je to tak. 🙂

amatula
1. feb 2009

no ja by som teda urcite na chrbate nelezala ani nespala....!!ale ked neverite kludne sa poradte so svojim doktorom aki ma na to nazor 😉 😉

meggietn
1. feb 2009

ditka1 no ale mne sa práveže ked som ležala na bokoch točila hlava, a na chrbte to bolo super, a porod už mám za sebou ,talk viem o čom hovorím. 😅

deathy
1. feb 2009

Na zádech se fakt ležet nemá. Je to i v chytrej knížkách. Já sem třeba včera v noci šla spát, malá se hoooodně mlela, já ležela na zádech jen chvíli, protože sem si protahovala nohy a malá se úplně zklidnila, takže si myslim, že to fakt neni dobrý..

veruska007
2. feb 2009

Ahojte, ja jsem ve 33.tt, a lezim jedine na zadech, jinak miminko hrozne protestuje. A zatim je to v pohode, tak to snad vydrzi. myslim, ze kdyby se to miminkovi nelibilo, tak se ozve 😎

iinuska
2. feb 2009

Mne velmi chyba spanie na bruchu, teraz spavam iba na boku. Na chrbte by som nevesela ani zaspat.

ditka1
2. feb 2009

megietn...vsak nikto ti nezakazuje lezat aj na chrbte,ja len vravim,ze sa to nema resp.nesmie,zalezi od kazdej individualne ako lezi,ja tak nelezim a nebudem aj keby mi tak bolo dobre lebo to skodi jednoducho je to tak a radsej to budem dodrziavat,ale nikoho nepresiedcam kazdy nech lezi ako chce,niekto sa tu na to pytal,ze preco sa to nema ja som len odpovedala... 😵

aponchie
2. feb 2009

jezisi ja bych spala na bruchu az bych becela 😀 ale spise spim jen na boku pravem 🙂 obcas si lehnu na bricho,ale ne uplne a mam blbej pocit,ze miminko pomackam,na zadech lezim jen kdyz potrebuju zjistit jak kope a kde 😀

deathy
2. feb 2009

Taky mi poloha na břichu strašně chybí, už ani nevim jaký to je. No, ono je spoustu věcí, o kterých už teď po těch 8 měsících nevím jaký sou.. 😀

zannyka
4. feb 2009

ahoj tehulky 🙂
ja zvyknem spávať na pravom aj ľavom boku ale nie uplne na boku, tak medzi...za chrbát si dávam vankúš čo ma drží a tak si myslím, že netlačím nikoho a nič 😅

ivanka821
5. feb 2009

Ja spavam na boku, uz sa na bruchu neda... ☹
Ak sa aj nahodou v noci pretocim na brucho, straaaaaasne to tlaci

minami
5. feb 2009

Tak spýtala som sa odborníka a už som múdrejšia (ale vlastne mi povedal to, čo tu už napísané je) - na chrbáte nie a na boku - radsej na ľavom, ale v podstate je to jedno... najlepšie na tom boku, na ktorom sa maminka citi lepšie 😉 (uff, ake vycerpavajuce 😅 )

leonik
5. feb 2009

Já jsem na zádech při druhém těhotenství spát nemohla, začaly mně hned brnět ruce od ramen až dolů, prý se utlačuje nějaká dutá žíla 😕 tak proto. Tak jsem střídala ležení na bocích. Lepší je prý ležení na levém boku, lépe se prokrvuje děloha, říkal Dr. 😉

deathy
5. feb 2009

A taky se na levým boku lépe tráví.. 🙂

dada78
5. feb 2009

a ani nemám také pálenie záhy, keď ležím na pravom boku, tak je to horšie...

gertka
5. feb 2009

ahojte, ja som tiez citala ze nemam lezat na chrbte kvoli kysliku a poviem vam ze mam z toho riadnu traumu a niekedy sa bojim aj pololezat na chrbte. inak ak spim na boku dlho na jednej strane, strasne ma zacne boliet bok, kvoli tomu som sa aj celu noc nevyspala

ditka1
5. feb 2009

gertka...este mozes spat aj na chrbte este nie si v takom pokrocilom stadiu,ale isteze chapem ta ze sa bojis ked tu citas.
ja uz ani na pravom velmi nemozem,skoro stale na lavom boku lezim a to je strasne...ale clovek si zvykne ked musi.

dnada
6. feb 2009

ahojte - tak já většinu těhu proležela na zádech s podloženým zadkem a pokrčenýma nohama a na levém boku a spala sem na gauči,v posteli to prostě nešlo🙂 Měla sem rizikové těhu,primář porodního mi řekl,že nic jiného by se mnou v nemocnici neudělali. A poloha na levém boku mi byla vysvětlena tak,že se tolik nenamáhá branka(je na levé straně) a znemožňuje se dítěti naléhání hlavičkou na ní 😉 Ale víc vám určitě rád řekne váš gynekolog,pokud se zeptáte 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre