Do ktorého mesiaca môžem spávať na chrbte?

scarletka
10. sep 2007

Babulky mam taku otazocku...dokedy, do ktoreho mesiaca mozem spavat na chrbte? Som v 6.mes. a pocula som, ze uz by sa nemalo, len na boku, ze to nieje dobre pre dieta a pre moju chrbticu. No a to je strasne, lebo to je jedinna poloha kedy sa mi dobre spi a ked mam este pokrcene nohy, tak ma nic neboli, netaha a pohodenka pohodka. Ako ste na tom vy?

gertka
6. feb 2009

ditka1 tak to mi odlahlo, lebo tie boky ma bolia a v noci sa na to budim, okrem toho ze musim na WCko. ale myslim, ze horsie ma do konca este caka.

pocujte mepoculi ste nieco o tom ze sa nemoze cupiet v tehotenstve? lebo sa tym vraj tlaci plod dolu...
a dufam, ze mna sa to teda este netyka, lebod dnes som velmi dlho cupela.

aponchie
6. feb 2009

co to dela s mimcem kdyz lehnu ve spanku na bricho?

deathy
7. feb 2009

gertka...teď jen jestli dobře rozumím...máš na mysli...jako být v podřepu, že? Tak to by podle mě nemělo nijak vadit, protože já sem koukala do chytrý knížky, a tam sou takový jako cviky, že si v podřepu, kolena od sebe...a to prý posiluje pánevní svalstvo..nebo prostě spodek.. Takže by na tom fakt nemělo být nic špatnýho.
No a opravdu, bude to jen horší 😀 Zatím si 18tt. To já byla naprosto v pohodě. Spaní v pohodě, žádný omezení..teda kromě spaní na břichu. To už sem nemohla. Ale v podstatě sem mohla spát normálně. Teď...ani nemluvim..

aponchie, já si myslim, že když by to mimču hoooodně vadilo, tak by tě to probudilo. Ale taky si myslim, že i když člověk spí a má břicho, tak si to tělo prostě na břicho nelehne 😀 Prostě podvědomí pracuje. Ale třeba se mýlim.

pishulina
7. feb 2009

Moja vlastna skusenost je, ked som bola na 3D/4D ultrazvuku (asi 23tt), lezala som na chrbte a doki mi sondou prechadzal po bruchu. Tym, ze mi este aj sposoboval tlak na brusko tou sondou, zrazu mi doslo zle. Nechapala som, ako mi v lahu moze prist zle. Vysvetlil mi, ze to je tym, ze babatko mi tlaci na dutu zilu, jeho sondou este viac. T.j. obmedzuje sa prisun alebo prudenie kysliku. Rozdychavala som to na lavom boku. V tom obdobi som nemohla vobec lezat na chrbte, vsetko ma tlacilo, zle sa mi dychalo, sama som citila, ze to nie je ok a podvedome som si vyberala iba polohy na boku. Co je zaujimave, ze teraz si viem najst aj polohu na chrbte, necitim ziadne tlaky ani ze by mi bolo zle. Na bokoch casto maly zacne kopkat a ja mam strach, ze ho niekde tlacim. Myslim si, ze to kazde telo citi, ci je to ok alebo nie. Ved v dutej zile prudi kyslik vo vasom tele, a ak nieco nie je v poriadku vase telo vam da vlastny signal.

deathy
7. feb 2009

Nevíte někdo, ve kterých místech ta dutá žíla je?

gertka
8. feb 2009

deathy tak to si ma ukludnila, lebo som myslela ze pojdem na pohotovost, ako som bola vystrasena, ale svalovicu som mala paradnu, este teraz to citim.
inak uz som sa trosku odviazala a sem tam si polezkam aj na chrbte, ale nie dlho, lebo ma vsetko zacne tlacit a v brusku hybat

deathy
8. feb 2009

gertka, jo, já taky hned hledám když se mi něco nezdá, a myslim si, že je dobrý se i na cokoliv zeptat doktora, i na prkotiny který si umim odůvodnit sama, ale radši se ptám 😀 Třeba teď zrovna mi tak nějak divně vystřeluje tupá bolest od kyčle někam do nohy..no nevim co to je 🙂 Teď ke konci už mě fakt bolí všechno možný 😀
Já myslím, že v tvým případě ještě tt nijak neomezujou to spaní na zádech. Fakt je to až ve vyšších tt..nechci kecat, ale myslim tak po 25tt. Ale jako zase de o to, že jestli se ti tak nespí dobře, tak proč to hrotit, že? Já si to taky tenkrát přečetla, a hned sem záda omezila, i když pro to ještě nebyl ani důvod 😀

ada82
9. feb 2009

ahojte kocky.ja som v 20tt.mam bolesti v panve ak lezim na chrbte.neviete mi poradit ?bude to trvat az do konca tehu?.

deathy
9. feb 2009

Ahoj ada, noo. Když bych to brala podle sebe, tak mě když sem ležela na zádech, většinou jako by ta pánev ztuhla, takže otočit se nebo se zvednou a rozhýbat to pak bylo docela těžký. Teď, jelikož už na zádech nespím, se mi to neděje. Teda někdy kvůli stydké kosti, která občas bolí, tak to taky není nic příjemnýho, to se člověk taky docela blbě otáčí a hýbe.

gertka
9. feb 2009

o toacani v spanku mi ani nehovorte, kaby sme mali vodnu postel, tak by manzel mam morsku nemoc, ja sa tak otacam ze najprv nadvihnem perinu a potom sa na etapy pretacam a kopem okolo nez si najdem polohu. niekedy mam pocit ze aj podskocim 🙂 ale vzdy sa na to zobudim a hlavne aj preto ze ma boli bok/panva na ktorom lezim
ale mam ju uzku, tak asi preto. inak mi strasne pukaju kosti, robieva to aj vam?
deathy o pozorovani mi ani nehovor, lebo ked doma chcem nahodou nieco poveat svokre, ta len zalamuje rukami, ze sa moc pozorujem a ze si mam najst nejaku zaabavku aby som na seba stale nemyslela, ale ked ja som iba opatrna...

deathy
10. feb 2009

gertka, jo jo, je to sranda jak se člověk najednou hlídá. Já vím že na začátku těhu..a to fakt myslím na samým začátku, sem si nedovolila ani poskočit 😀 Asi sem to až moc přeháněla v některých ohledech 😀
Teda, ale zaráží mě, že si "teprve" v 19tt a už jako bych to o tom spaní psala já 😀 To já když byla v 19tt, to sem snad ještě ani moc necítila pohyby, takže sem spala úplně normálně.. Jinak ale otáčení teď taky tak probíhá. Vzbudím se, nadzvednu se a pak se teprve nějak snažím položit. Ale je to vždycky na dlouho. No a přítel..ten chudák kolikrát nespal celou noc, protože jak mě bolely ty kosti..no já se celou noc točila a fňukala, kňourala a vzdychala. No a on to prožíval se mnou, tím že taky nespal 😀 Takže druhej den, oba dva jak mátohy. Ale musím zaklepat, teď už sem poslední dva dny spala skoro celou noc. Vždyť sem taky z postele vylezla teprve před půl hodinou 😀 😀

ditka1
10. feb 2009

deathy...presne ako keby som seba pocula 😀 tieto procesy a nocne ritualy vykonavame aj my doma resp.ja,najdenie si vhodnej polohy je priam majstrovsky kusok 😀 ale uz sa nam to krati...potom zaspime aj po stojacky 😀

zuzkaprofant
10. feb 2009

ja spin na lavom boku a niekedy aj na pravom ako kedy sa da ale skusam spat na chrbte tak po sediacky mam asi 3 vankuse a tehu vankus a tak spinkam lebo inac sa neda 😀 😀 uz sa tesim ako budem spat na brusku po porode 😀

blka
10. feb 2009

Deathy, jak jsi psala, že sis nedovolila ani poskočit, tak jsem se musela zasmát, protože to já si nedovolím ani teď 😀 ( a to mám těhu bez problémů). I kdybych měla utíkat na autobus, tak to si ho radši nechám ujet. Prostě jsem si takový pohyb zakázala 😀

gertka
10. feb 2009

no je to sranda, ako kazda prezivame svoje tehu. ja som asi uzkostliva velmi, ale radsej opatrna, ako zase lezat v nemocke. dnes mi dokonca doktor zistil E.coli. tak zacinam brat cipky. ☹ to je hroza, na mna sa asi vsetko nalepi, aj ked som tak opatrna. ale neva. babo je ok a to je dolezite. mozem sa zase prehadzovat ako delfin... 😀

deathy
10. feb 2009

ditka, jo jo, krátí...ale už aby bylo po 🙂 Potom teda asi fakt budu usínat kdekoliv a jakkoliv, ale nevadí..pořád lepší než nespat takhle.

blka, no..já teda teď taky neskáču 😀 Ale s tím autobusem, joo kolem 20tt sem asi 2x dobíhala, a pak sem řekla že to teda ne. Fakt sem pak nemohla popadnout dech a nebylo mi dobře.
Taky mám těhu v pohodě, a někdy sem v pohodě úplně, někdy mám zase pocit že umírám. To se máma občas nestačí divit..včera sem si šla holit nožky, ona příšla do koupelny, já v klidu hozenou nohu na umyvadle..tak koukala 😀

gertka, přesně jak říkáš, hlavně že je malý v pohodě, to je důležitý! A neboj, ty se z toho dostaneš. Myslet pozitivně!

aponchie
10. feb 2009

obcas na bricho lehnu pac uz nemuzu od bolesti zad takze si tak ulevim ne primo rozplacnout na brucho,ale tak bokem hodne jo a hned se mi ulevi na zadech nemuzu dychat normalne ne tak jeste v tehu a ani me to nebavi lezet na zadech

deathy
11. feb 2009

aponchie, tobě de ležet na břiše? Teda jak si psala, jako na bok..? To si šťastná žena. Já když si jen trošku přilehnu víc na bok, tak se malá hned ozve a docela silně. Nemůžu spát ani na tom levým boku..to dělá hrozný věci. Pravej už mám přeleženej, záda se nedaj. Už vlastně nemůžu spát nijak a skoro ani neumim vstávat z postele nebo křesla, než se zvednu, tak několikrát spadnu zpátky a dělám při tom zvuky že by jeden pad 😀 Bože, já už chci bejt zase placatá 😀

aponchie
11. feb 2009

me dite vubec nekope jak nalehnu na brucho prave 😝 ja na boku spim porad,ale na bruchu mi to vadi ,ze nemuzu se poradne rozplacnout ja si lehnu na bricho,ale ne uplne trosku bokem jakoby jezisi tobe se to blizi to uz vydrzis co amm rikat ja sem jak misa kulicka uz si nedoshnu se ani oholit to je fakt pakarna 😀

deathy
11. feb 2009

joo, sice blíží, ale ty poslední týdny sou fakt nejhorší.. spaní, různý divný pocity jako že kdy to teda přijde a jestli už to nejde, no a samotnej strach z porodu..
Ale s tím holením, to máš pravdu. Já už taky nevim jak to provádět 😀 A přítel se vždycky strašně baví když mě pozoruje. Mě to teda moc vtipný nepřijde, ale on se vyloženě válí smíchem, jak se snažím přes to břicho nakukovat dolu 😀

ditka1
12. feb 2009

😀 😀 deathy...popros priatela nech ta oholi on,my to tak s manzelom robime lebo ja nevladzem ani len to a tiez nevidim na to,hoci mam elektricky strojcek-aj tak mi je to tazko. 😀
no a to lezanie je coraz horsie a horsie a vstavanie...100rocny clovek vstava a pohybuje sa lepsie ako ja 😀

aponchie
12. feb 2009

deathy tak mu rekni at te oholi nebo aspon natre tim kremem veet a setre to jestli s ebojis,ze by te riznul ja sem to tak udelala potom pred porodem pac uz to neslo nijak ani se zrcatkem 😀 zkousela jsi dat si nohy na stul treba v kuchyni a pak je dat dolu?me pritom strasne chytaji krece do zadku do tech sedacich kosti tak si starej dela ze me prdel,ze se furt jen valim sedim a houby delam a sem presezena 😀 😀

celine
12. feb 2009

Ja ked lezim dlhsie na chrbte, tak mi zacne "trpnut" podbrusko. Dr. mi povedal, ze to je tlakom maternice. Minule som bola u zubara.On vysetruje v polohe lezmo, pomaly az v zaklone. Po 20minutach mi bolo zle na odpadnutie. Cudovali sme sa, lebo to je vlastne ta poloha, pri ktorej ma prave dochadzat k prekrveniu. Musel ma dat kazdych 10 minut sadnut. A vlastne az tu som sa dozvedela, ze to bolo sposobene tlakom na dutu zilu. Inak, ja obcas tiez lezim na chrbte, hlavne pri telke. Ked mi to zacne byt neprijemne, tak a nachvilu otocim a potom zase sup na chrbat 😉 . Myslim, ze malemu to velmi nevadi, lebo ovela viac kope na lavom boku 😉

ditka1
12. feb 2009

celine...mne hned pri prvej prehliadke zubar v 16t povedal,ze aby som si sadla tak lezmo a trocha nabok a v pohode potom,lebo mne byva zle na chrbte hned zavraty,vidis nie kazdy zubar to vie,a mal by vediet. 🙂

celine
12. feb 2009

Ja som u neho pocas tehu bola asi 5krat a stalo sa mi to az teraz. Ale ak by som tam isla znova, uz by som nelezala na chrbte, bolo to fakt neprijemne.

fiona8
19. feb 2009

ahojte chcem sa opytat...
do ktoreho mesiaca mozem spavat na bruchu??? 🙂

blka
19. feb 2009

Fiona, asi dokud ti to je příjemné. Já dneska začínám 20. týden a ještě si sem tam na bříško lehnu. Někdy ne úplně, jen způlky, ale tak před 2 dnama jsem na něm i chvilku spala. Takže pokud nemáš velké bříško a netlačí tě to, když na něm ležíš, tak je to v pohodě 😉

deathy
20. feb 2009

ditka, aponchie...to že by mě holil on asi nepřichází v úvahu 😀 Ale já včera šla do poradny, oholila sem se co to šlo..a nějak mi to bylo jedno, dr. musí chápat 😀 😀
Jo, jinak s tou nohou na stole..jo, to mi šlo. To máma vlítla do koupelny, já nohu takhle nahoře a ona to jen komentovala, jestli sem fakt těhotná 😀 Ale to bylo taky už asi 2-3 týdny zpátky. Teď už by mi to asi nešlo.
Teď mi dělá problém i chodit.. a to je teda pěkně na prd.

cetera
20. feb 2009

ja som v 10tt, mozem spat hocijako teda aj na brusku ked mi to nevadi? lebo som pocula ze sa vraj na bruchu nema spat ze to skodi...zatial stale spim na bokoch alebo chrbte ale uz ma z toho vestko boli stale sa len prehadzujem a mam chut spat aj na brusku...moze sa to?

deathy
23. feb 2009

cetera, dokud ti to nedělá problémy, tak klidně na břichu spi. Užij si to co nejdýl, protože potom... 🙄

Já teď pociťuju, že už ani na bocích nemůžu spát, protože mě z toho začnou vždycky strašně bolet nohy, a to teda pořádně. Takže se kolikrát probudim na zádech...no. Nevim jak si lehnout, nebo jak se vypodložit, aby to nevadilo.. normálně se v noci bojim jít si lehnout, protože vim že mi to nepude.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre