Do ktorého mesiaca môžem spávať na chrbte?

scarletka
10. sep 2007

Babulky mam taku otazocku...dokedy, do ktoreho mesiaca mozem spavat na chrbte? Som v 6.mes. a pocula som, ze uz by sa nemalo, len na boku, ze to nieje dobre pre dieta a pre moju chrbticu. No a to je strasne, lebo to je jedinna poloha kedy sa mi dobre spi a ked mam este pokrcene nohy, tak ma nic neboli, netaha a pohodenka pohodka. Ako ste na tom vy?

marcina
25. feb 2009

ahojte maminy! chcela by som aj ja pridat nieco k tejto teme, som v siestom mesiaci a veru uz s tym spanim to nie je bohvieco, na chrbte sa to mojmu drobcovi nepaci tak musim len na bokoch a zakazdym sa zobudim ked sa prevraciam. tak som rada ze mate viacere ten isty problem ale co neurobime pre nasich drobcov nie?

deathy
25. feb 2009

marcina, přesně tak..je to pro dobro mrňat, i když někdy bych z toho už umřela 😀
Dneska v noci sem vůbec nespala, prostě to nejde. A když si lehnu jen na chvilku na záda, tak se mi tam malá točí jak stádo háďat, takže taky nic moc 😀

cuttysark
22. jan 2010

obnovujem diskusiu, pretoze na chrbte sa mi najlepsie oddychuje (nespavam tak, ale ked sa potrebujem natiahnut, tak jehine na chrbte). Ako to mate vy? Asi este nie som v tak vysokom stadiu, aby mi to vadilo.... A ta duta zila, ked na nu tlacim, tak odvadza kyslik mne alebo mimcu?

mmmk
22. jan 2010

Cutt, tak ja to zrovna vcera zazila. Mne se na zadech lezi spatne, protoze mimco me pak kope dolu, coz je dost bolestive. Kdyz lezim na boku je to ok. Vcera jsem byla na kontrole a lezela na lehatku na monitoru. A najednou na me sly mdloby, polilo me horko, udelalo se mi spatne od zaludku... z niceho nic, bez varovani. Hned jsem se posadila, prodychala se, svlekla svetr a lehla si na bok. Jak prisel doktor, rikala jsem mu to a on mi to vysvetloval s tou dutou zilou. Pry to ma kazda tehule do jine miry a ze kdyz mi lezeni na boku dela dobre, mam v tom pokracovat 🙂
Duta zila odvadi kyslik tobe. Mimco okyslicuje pupecni snura.

sixtine
22. jan 2010

Ahojte baby, mala som zo vsetkych tych "zarucenych info" na internete stresy este aj z toho, aby som sa v noci nejako blbo nepretocila, tak to mam pre istotu odkonzultovane s dvomi gynekologmi a dvomi porodnymi asistenkami, co nam viedli kurzy. Ano, s tou dutou zilou je to pravda, ale len ako u koho, zalezi, ako mas umiestnenu maternicu a mimco v nej. Na dutu zilu moze, ale nemusi tlacit. A zistite to prave podla tych nevolnosti. Pokial ich nemate a je Vam poloha na chrbte prijemna, uzivajte si to a vobec sa nebojte.

jankavivien
21. apr 2011

Ja som do 35t. nemohla vôbec spať na chrbte len na lavom alebo pravom boku ale od kedy mala klesla nižšie tak sa mi na chrbte spi pohdlnejsie kedže boky ma už dosť bolia aj keď ich striedam ☹ Teraz sa mi skôr zle sedí, vtedy cítim taku nevolnost ako pred 35t. ked som spala na chrbte. Začali mi puchnuť ruky v noci a ked spim na pravom boku strpne mi ľava ruka hoc na nej neležim len ju mam volne položenú keď sa otočím na ľavú stanu hneď to prejde aj ked ju priľahnem neviete čím to je? Ja tú dutú žilu asi mám niekde na pravo a asi mi to preto tak robí ci?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre