Do ktorého mesiaca môžem spávať na chrbte?

scarletka
10. sep 2007

Babulky mam taku otazocku...dokedy, do ktoreho mesiaca mozem spavat na chrbte? Som v 6.mes. a pocula som, ze uz by sa nemalo, len na boku, ze to nieje dobre pre dieta a pre moju chrbticu. No a to je strasne, lebo to je jedinna poloha kedy sa mi dobre spi a ked mam este pokrcene nohy, tak ma nic neboli, netaha a pohodenka pohodka. Ako ste na tom vy?

zuzu13
10. sep 2007

scarletka, ja som spala len na chrbte...na boku som nemohla, lebo to vadilo malej, tak kopala ako kobylka.... 😀

veva1
10. sep 2007

scarlet- ja som citala ze od 27 tt sa neodporuca spat na chrbte,pretoze maternica je uz pomerne tazka a tlaci na nejaku dutu zilu,co sposobuje zavraty ,trpnutie a opuchanie koncatin. Ale si myslim,ze by sa to dalo vyriesit keby si si dala nejaky vankus navyse,zmenilo by to uhol a maternica by netlacila,ale to je len moj nazor. 😉

androna
10. sep 2007

scarletka staci ked budes spat na chrbte ale viac v sede.podlozena vankusom,super je ten kojenecky vankus a spat na nom.ale pokial nemas zavrate a nevadi ti to ani miminku tak kludne spinkaj to az v 3trimestri bude vecsi problem.a na boku sa da spat iba na jednom ale teraz uz neviem na ktorom.na tom druhom vas bude mimi kopat lebo ho to tlaci.

romana27
10. sep 2007

ahojky, já spala až do konce a nikdy mi nic nebylo 🙂 , ale je fakt, že některým holkám ke konci pak na zádech špatně a točí se jim hlava.

majcik
10. sep 2007

Fuuu, asi mam stastie, ze som naucena spat naboku ... tazko by som sa preucala na inu polohu.

androna
10. sep 2007

majcik no ja som tiez spinkala vzdy na boku ale v tehotenstve s tym bruskom to teda moc neslo.aspon nie vydrzat tak celu noc na jednom boku.ale to uvidis sama ku koncu tehu. ☹

scarletka
autor
10. sep 2007

Babule dakujem za rady, musim s tym nieco urobit. Inak aj ja som naucena spat na boku, ale odkedy som tehulka, to sa mi ziada len na chrbate. dnes som zostala doma, niejako sa od rana cudne citim, bolia ma krize a mam taky zvlastny tlak na panvu, co myslite je to normalne? aj vy sa stale tak sledujete? Ked ma co len nieco pichne, uz sa plasim, ze co to mozr byt. 😝 😝

androna
10. sep 2007

bolest v krizoch je normalna na to si zacni zvykat a te tlak to neviem.maternica sa roztahuje a pripravuje na porod tak rozne bolesti a tlaky su normalne.len sa sleduj.aj to robime vsetky.

ene
10. sep 2007

Scarletko, to muze byt tim, ze uz mas tezsi mimi, tak je to jen neco jineho, noveho. Jinak k poloze na zadech nam na kurzu rikali, ze by se nemela az v osmem a devatem mesici, protoze uz je miminko tezke, tlaci na hlavni tepnu a nemuselo by mit v teto poloze spravny prisun vseho potrebneho. Podle me, kdyz si ke konci pak podlozis hodne zada a budes spat spis v takovem polosedu, tak miminku rozhodne neublizis a snad by se i ozvalo, ze se mu to takhle nelibi.

scarletka
autor
10. sep 2007

🙂 uz som drahemu napisala sms, ze musime ist nakupit vankuse 😉 este jedna otazocka...aku velkost kupujete v obchode novorodeniatku? aj kupujem od 0-3 mes. ale to je len do 4.5kg..neviem neviem ci to nebude male.

tribitka
10. sep 2007

scarlettka, my sme kúpili zatial nejaké oblečenie na 3,5 kíl....kebyže sa narodí menšie, potom nejaké na 4,5 kíl, kebyže sa narodí väčšie....no a asi budeme nakupovať potom operatívne, podla toho aké sa to narodí veľké.... 😀

lyzenka
10. sep 2007

podľa mňa, každá by mala spať tak, ako jej je fajn, ja spím chvíľu na pravom, chvíľu na ľavom boku, potom aj na chrbte....ale viac na ľavom boku pospím....
večer vždy keď zaspávam mi tak trpnu nohy, také akoby mravenčenie, akoby som ich mala prehriate, alebo čo....a potom si ich musím tak vytriasť (akoby kopkať)...a to asi zo 10x...a potom je dobre....ale rozčuľuje ma to...ale potom už zaspím, takže fajn.

ene
10. sep 2007

Ja mam vsechno obleceni ve vel. 62, mensi pocitam nejake dostanu (uz se pomalicku ale jiste take schazi..), pripadne pro nej vyslu babicky, kdyz budu v porodnici a bude potreba. Nechci za to utracet, kdyz ani nevim, jestli to oblekneme alespon jednou..

betka1
10. sep 2007

Ked babatko kope, tak to znamena, ze sa mu nieco nepaci? Mna kope vacsinou, ked lezim na chrbte. Ked sa pretocim na bok, tak uz nic necitim. Je to tym, ze sa chce len trochu pohybat a natiahnut kosti, alebo ho nieco tlaci?

ene
10. sep 2007

Betko, je to spis tim, ze jsi si lehla, uklidnila se a prcek dostal prostor na blbnuti 🙂 Kdyz si ale lehnu na bok a zacne kopat, tak je mi to vetsinou neprijemne, tak pocitam, ze se mu ta poloha taky nelibi. Kdyz lezim na zadech, tak kope jinak 🤐 😀

vera113
10. sep 2007

To ste ma potešili. 😀 😀 Ja som naučená spať na boku, no teraz mi je lepšie, keď spintám na chrbte. 😵

dzej
10. sep 2007

ahojky a jak je to se spaním na břiše?? Já jsem zvyklá spát na břichu...

petasllov
10. sep 2007

dzej, tak aj ja som bola zvyknutá spať na bruchu a do nejakého 16. týždňa sa to dalo, ale potom už nie, lebo som si maternicu tým ležaním stláčala a začalo to bolieť, tak som si musela zvyknúť na iné polohy.

dzej
10. sep 2007

petasllov takže dokud to netlačí, tak není problém? Já zatím nemám ani trošku pupík, a spím tak strašně ráda 😀

elucinka
10. sep 2007

Holky, já např. nemůžu vůbec spát ani na jednom boku, protože mám srůsty ve střevech a dostávám křeče do břicha. Takže spím na zádech a vyřešila jsem to tak, že mám jakoby pod stehny a pod zadkem stočený ten kojicí polštář a velký polštář pod zády a hlavou. Takže spím v polosedě a ještě si vždycky podložím cípem kojicíhgo polštáře záda ze strany, abych neležela tak úplně rovně, ale trošku na straně. Rovně na zádech se spát nemá, protože zvětšující se bříško tlačí na žílu, která přivádí okysličenou krev do dělohy. Mimi tak může být ohroženo nedostatkem kyslíku.

kristynaw
10. sep 2007

ja ted byla v nemocnici a spala na zadech porad, a nic,jde o to,jak se mamina citi,pokud se neco deje,poznate to

tonicka
10. sep 2007

kočky, presne tak, spite ako vam, je pohodlne, i ked na konci vam uz nebude asi pohodlne v ziadnej polohe 😀 😀 😀

vivian
10. sep 2007

Mně nedávno překvapilo, že ač jsem v osmém měsíci, tak pořád můžu ležet na břiše 😀 Ale na spaní to není moc pohodlné... Když ležím na zádech, tak se mi špatně dýchá, a když usnu na boku, tak mě po několika hodinách probudí bolest přeleželé kyčle a já se musím obrátit a přitom se úplně probudím 😅
A žádná jiná poloha už bohužel neexistuje 🙄 😒 😠 😀 😀 😀

petasllov
10. sep 2007

dzej, pokiaľ ťa to netlačí a cítiš sa tak dobre, tak je to v pohode. Časom ale zistíš, že to sa to už ďalej tak nedá a budeš nútená zaspávať inak. Dá sa na to zvyknúť, aj keď ja sa moc na boku nevyspím. Zaspím síce, ale na jednom boku nevydržím spať dlhšie ako hodinu a tak sa potom budím, aby som sa obrátila na ten druhý. A takto to ide celú noc každú noc. 😝

binki
11. sep 2007

Spím na boku, na zádech mi za chvilku "mrtví" nohy a na břiše to taky nejde, prcek se hodně mele, tak jsem usoudila, že se mu to nelíbí.

gebi
11. sep 2007

Ahojky, ja spím len na boku, ked spím na ľavom, tak si pokrčím len pravú nohu(druhá je vystretá) a dám si pod nu vankúš, zatiaľ mi tá poloha vyhovuje. Keď ležím na chrbte niekedy cítim, že mi tvrdne bruško. Máte niekto podobnú skúsenost?

ivkaa1
11. sep 2007

ahojte ako sa mavate?

janana
11. sep 2007

Ahoj maminy! Já spala na zádech do 34 tt. Absolutně mi to nedělalo žádné problémy, nebylo mi špatně, prostě nic. Pak sem šla k doktorce, ta poslouchala ozvy srdíčka a zjistila, že pokud ležím na zádech, přiškrcuji tím dutou žílu a tím pádem se krev miminku špatně vrací a snižuje se mu tak tep. teď holt spím jen na bocích.

lubkaaa
12. sep 2007

ja som tiež počula, že ležanie na chrbte ohrozuje prívod kyslíka (výživy) ku miminku.. ja pre istotu nespávam na chrbáte, a keď sa aj v noci v spánku pri tom pristihnem tak sa hneď otočím nabok, lebo sa o miminko bojím.. a moje kope stále, aj na boku, aj na chrbáte.. takže neviem čo také by sa mu páčilo.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre