Duphaston a Ascorutin v 6. týždni

katusa16
23. jún 2014

Ahojte, dnes som bola u lekárky , potvrdila mi tehotenstvo ,a nakoľko mám mierne špinenie, rovno mi predpísala, ascorutin a duphaston pre udržanie tehotenstva.

Mám stres či sa tým niečo nepoškodí, alebo ak špiním mám sa už zmieriť s tým, že to zle dopadne?:( aké máte vy skúsenosti.

lulu369
23. jún 2014

@katusa16 Ahoj, ja síce s ascorutinom skúsenosť nemám, no viem , že duphaston sa predpisuje na udržanie tehotenstva...Pri synovi som ho brala do 12 tt. Teraz hlavne oddychuj čo najviac, užívaj lieky, ktoré ti predpísala doktorka a uvidíš, že všetko bude v poriadku. 🙂

hradnapani
23. jún 2014

@katusa16 myslim, ze neprehanam, ak napisem, ze presne toto iste zazili tisicky zien , vratane mna, pred tebou a velkej vacsine tato kombinacia lieku a vitaminu pomohla. Zbytocne sa nestrachuj, klud, nohy hore 😉

emkab
23. jún 2014

suhlasim s @hradnapani a este dodam, ze prave ten stres ti moze uskodit, takze okrem tych noh hore sa snaz aj nejako udrzat v klude...a ano, tiez som to zazila, pri oboch tehu 😉 neboj, bude dobre!

katusa16
autor
24. jún 2014

Do práce ale pokojne chodiť môžem však? Inak ďakujem za upokojenie, verím že to dobre všetko dopadne🙂

bahira1962012
24. jún 2014

@katusa16 zaleží kde a čo robíš,či nedvíhaš ťažké,dalej stresy kvoli nadriadenému či kolegyniam,ja so mala takú pracu,nadriadených a kolegov 😔 že pri každom tehotenstve som zostala PN 😒

mmarry
24. jún 2014

@katusa16 to zaleží na tebe. Ja som šla radšej na pn hned v 6 tt, kedže som tri mes. pred tým mala potrat. Duphaston berem doteraz, v nedelu poslednu. A ascorutin som brala len ked som krvácala, to je na posilnenie krvných ciev.

katusa16
autor
24. jún 2014

Takže aj keď mam Duphaston predpísaný 2x denne , a ascorutin 3x denne , pokiaľ už nekrvácam ascorutin môžem vysadiť a brať len Duphaston ?

kaktusik
24. jún 2014

ja som duphaston a ascorutin brala asi do 5. mesiaca - babatko to neovplyvnuje, len mu pomoze ostat pekne tam kde ma 🙂 ja som dokonca mesiac iba lezala a vidis, dnes mame krasnu 7 mesacnu dcerku. Uvidis, dobre to dopadne, hlavne mysli pozitivne. Drzim palce 😉
@katusa16

mmarry
24. jún 2014

@katusa16 ja som to tak. po ascorutine mi prešlo krvácanie po dvoch dňoch. ked som mala čistú intimku tak som si už ascorutin nedala, nejak som to s ním nepreháňala, aj dr. ma upozornil, že nemám ho brať dlhšie jak 5 dní.

alencica
25. aug 2014

@katusa16 no tak ja som sa akurat vratila z pohotovosti a dali mi tieto iste tabletky + kyselinu listovu. Diagnoza - hroziaci potrat ☹

katusa16
autor
25. aug 2014

@alencica ja som nakoniec potratila v 12tt+3

pianina
25. aug 2014

@alencica to je bezna liecba.a ja som ju mala od 6tt. 🙂

eva3013
28. júl 2019

@mmarry ako dlho ste ten Duphaston brala?

uzanka16
28. júl 2019

@eva3013 ja som napr.brala duphaston 3 mesiace,mala som hematóm počas tehu a buď riadne krvácala alebo spinila,bola som vyše.mesiaca v nemocnici a donosila som babatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre