Hlavička nie je rovnomerná telíčku, je maličká. Čo to znamená?

miinnyy
28. júl 2011

prisim vas dnes som bola na poradni a doktor mi povedal ze hlavicka nieje rovnomerna telicku ze je malicka. a nic viac k tomu a ze za tyzden sa vidime. prosim vas kto ma s takym skusenosti a co to znamena je to nejaka porucha alebo neviem co. dakujem pekne ☹

zuzikkaa
28. júl 2011

@miinnyy no na to si sa mala spytat hned doktora,kym si tam bola ...

miinnyy
autor
28. júl 2011

pytala som sa, ale vravel ze na druhy tyzden sa porozpravame ze nechce robit unahlene zav.tak neviem ale nahnal mi velky strach.. 😖 dufam, ze vsetko bude ok

anjelicek26
28. júl 2011

@miinnyy

http://lekarske.slovniky.cz/lexikon-pojem/mikro...

Ale vobec to byt nemusi, sono je nepresne, preto ta lekar nechcel strasit a pozrie sa na to o tyzden.

gammaray
28. júl 2011

@miinnyy a řekl ti,jakému tt odpovídá velikost hlavičky a velikost tělíčka?jáký je rozdíl?bude to dobré a časem se to srovná,uvidíš...to jejich slavné měření BPD ve 22tt,je a může být nepřesné..

miinnyy
autor
28. júl 2011

no on nic o kolko,ale sestricka spomínala ze o tyzden, alebo tak nejak, tak neviem. uvidime na druhy stvrtok.. 😉

anjelicek26
28. júl 2011

@miinnyy - jejda len o tyzden, to nic neznamena a preto ta ani nechceli viacej strasit. Max mal cely cas o tri tyzdne mensie brusko a aky je dnes z neho chlap 🙂 Uplne zdrave babo. Aj tak su to len odhady.... staci mm inak odmerat... fakt sa neboj.

aspinka
28. júl 2011

@miinnyy to je pre lekarov typicke nieco si zamrmle popod nos akoze sa uvidi a tebe nic nepovie treba dobiedzat a pytat sa ja som nikdy neodisla bez toho aby som nedostala odpoved ktoru potrebujem a to z toho dovodu aby som sa neuzierala doma. Tie merania su len take orientacne zalezi aj od neho ako hlavicku vyznacil keby si isla k inemu tomu sa moze zdat ze je velkost normalna fakt treba vydrzat do dalsej kontroly a nic si z toho nerob este take nejasne vyroky do konca tehotenstva zazijes 😉

miinnyy
autor
28. júl 2011

Dakujem. ked citam vsetko to tak je mi uz lepšie🙂 dakujem vam pekne za povzbudenie...

katecameron
28. júl 2011

nestresuj mne zas vraveli ze maly ma obrovsku hlavicku ja som v strese panika ze jak to porodím a nakoniec mal hlavicku najmensiu s mojich 3detí obvod hlavy 32cm tí dvaja mali m35cm 35,5cm

miinnyy
autor
28. júl 2011

Budem sa snažit... nic mi neostava, len verit, ze moje mimco je v tom naj. poriadku... 😀 😀 😀
kujem

pavlasu
29. júl 2011

Neboj se, já jsem v 38 týdnů těhotenství a doktor mi řekl, že má malý velkou hlavičku oproti tělu. Rozdíl byl tři týdny, nic víc neřekl, tak jsem hledala na internetu a tam jsem našla slovo hydrocefalus... měsíc hrůzy a obav a když jsem šla za měsíc na ultrazvuk, tak říkal, že je to genetické, že mám větší hlavu já i partner a že kdyby měl obavy, že je to něco vážného, tak by mě hned poslal na ultrazvuk na specializované pracoviště... ale ten měsíc hrůzy, co jsem si prožila🙂 A u Tebe to určitě bude v pořádku...

miinnyy
autor
5. aug 2011

@anjelicek26 ahoj doktor mi povedal, ze je spomaleny rast mozgu oproti telicku. a poslal ma dalej velmi sa bojim coho sa mozem obavat prosim porad mi. lebo uz som uplne z toho hotova.

anjelicek26
5. aug 2011

@miinnyy - hadam sa to nepotvrdi, hore som ti dala link na mikrocefalus, skus si o tom viacej precitat. Tusim aj tu na konikovi je maminka, co ma take dievcatko a je dnes v poriadku.

miinnyy
autor
5. aug 2011

@anjelicek26 takze to sa da aj nejak liecit, alebo ako... pozriem si

miinnyy
autor
5. aug 2011

@anjelicek26 a nevies nahodou kto je ta mamicka aby som sa s nou spojila? dakujem 🙂

motylek17
5. aug 2011

aj mne lekar tvrdi, ze maly ma mensiu hlavicku oproti telicku a tak isto mensie brusko posunute o tyzden... tiez som z toho na nervy, bo o 6 dni mam termin, ale pevne verim, ze vsetko bude v poriadku...
@miinnyy takze hlavu hore, vsetko bude dobre 🙂

miinnyy
autor
5. aug 2011

@motylek17 dufam. dakujem aj tebe drzim palce nech to uz mas za sebou a ten malinky zázrak nech uz lezka pri tebe...🙂 potom daj vediet...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre