Hyperaktívne bábätko v brušku

6mudla
17. apr 2018

Casto sa mi stava, ze ked som v robote, tak je babetko hyperaktivne. Mam sedave zamestnanie (na pociaci), a som v polosede. Obycajne zacne velmi kopat okolo 11, a potom pobede. Jedine co pomaha je vstat od pocitaca - co si nemozem dovolit robit pocas jednej hodiny, kedy ma ten aktivny rezim. Skusala som sa napit, zajest nieco, pomaha to nachvilku, a za chvilu ked sadnem, tak sa znova velmi rozkope. Cez vikend je cely cas velmi kludne, zaktivizuje sa hlavne ak si sadnem za pocitac. Mate s tym skusenosti?

dominika6
17. apr 2018

@6mudla so slovom hyperaktívne narábaj opatrne,to nieje slovo do vetra,...
tu je už pomaly ľudovou tradíciou nazývať dieťa hyperaktívne ked sa čo i len pohne mimo čakania zorného uhla matky..a čo ked kope..bud rada,je zdravé,všetko je ok,horšie by bolo ak by pohyby neboli,vtedy si treba robiť strarosti

borka33
17. apr 2018

však to je normálne že keď sa matka hýbe menej a je v kľude, tak sa začne hýbať bábo viacej, keďže má na to priestor

ankare
17. apr 2018

Keď kracas a si v pohybe, bábo kolisanie uspava. Keď sedis a lezis, bábo je aktivne. Myslím, že je všetko v poriadku.
Držte sa!

monane
17. apr 2018

rozhodne si teda nemyslím, že by malo byť hyperaktívne. je prirodzené, že ako rastie, tak potrebuje sa aj viac hýbať a nie byť len pripučené v jednej polohe

6mudla
autor
17. apr 2018

Ked nie som v robote, tak sa hybe, kopka, ale nie je - ako som uz napisala "hyperaktivne" - viem co hovorim ked pouzivam to slovo. Casto i doma vysedavam, v podobnej poze, alebo len tak vylihujem, ale ked som mimo prace, tak sa hybe normalne. Toto ale co robi v robote ho vnimam ako strasne nekludne. Preto neviem, ci to je v poriadku.

gleny25
17. apr 2018

@6mudla uz deti v brusku vedia dat najavo co im je neprijemne/prijemne. Ver svojmu dietatku, co ti tou aktivitou ukazuje? Sama na to prides, lebo ty ho najlepsie poznas

deedol
17. apr 2018

Mozno je mu nepohodlne, ked sedis. Ja som mala tiez podobny pocit (tiez v sede pri PC). Skusila som sediet s nohami ultra nasiroko a trocha sa to zlepsilo, ale len na isty cas.

6mudla
autor
17. apr 2018

No zatial to tak vyzera ze mi chce povedat "nesed pri pocitaci" 🙂 co si v robote dovolit nemozem. Som sa chcela ujistit ci to je len to, alebo ak ma s tym niekto skusenosti, ci nejde o nieco vaznejsie. Spociatku som si myslela ci v tom polosede mu neohranicujem kyslik tlacenim na dolnu dutu zilu, ale jednak to nie je lezanie, a jednak zmenenim polohy sa neukludnilo.

bosoriak
17. apr 2018

@6mudla Je to normalne, moja prva to tak robila, som sedela v takych vselijakych pozach, kopala ma do rebier, do mocoveho mechura a velmi velmi sa hybala. Je to OK, kazde dieta ma svoje obdobia rychlejsich pohybov a pomalsich pohybov. A ked sedis, tak ho mozno trochu tlacis, takze sa snazi sa ponatahovat. Ale dusit ho urcite nedusis, nemaj strach.

abeata
17. apr 2018

Prílišná a hlavne neprirodzená aktivita dieťatka (každá maminka cíti rozdiel medzi kopkaním a "kopkaním") môže byť spôsobená aj znížením koncentrácie kyslíka v krvi, alebo znížením intenzity prietoku krvi do placenty. To môže nastať pri nepohodlnej skrčenej polohe maminky, alebo vydýchaným vzduchom a pod. Dieťatko diskomfort cíti, je nepokojné a snaží sa dosiahnuť zmenu polohy.

skjatqo
17. apr 2018

Nuz, ten moj ma kazde rano o 5tej vykopal von do zahrady. Potom som mohla ist aj do prace, posledne tyzdne som robila z domu. Zhruba kazdu hodinu vstat, prejst sa na druhu stranu bytu, napit sa voddy, vycikat, trochu pocvicit a naspat sadnut a robit. Skuste sa kazdu hodinu prejst kusok, otvorit okno ak nemate vzduchotechniku a podobne. Je to vhodne aj pre netehotne. Clovek by mal kompenzovat sedenie.

shades3
18. apr 2018

@6mudla ahoj, ja tiez sedim x hodin pri pocitaci a presne to iste. bola som teraz dva tyzdne pn, a aj ked kopkal, bolo to ine, ako ked sedim pri pc. teraz zas tri dni v robote a presne, ako hovoris - ovela castejsie a ovela nervoznejsie (mam pocit) kope, asi sa mu to fakt nepaci. radsej by sa nechal "nosit" pri chodeni, alebo bol v inej polohe. ja sa vtedy prebehnem do tlaciarne, a tu ma nikto nastastie tak nebuzeruje, tak aj keby som odbehla sa poprechadzat, nepovedia nic.. ja to nepovazujem za hyperaktivne (ked uz mame byt s tym slovom teda opatrne), ale je to rozhodne viac a aktivnejsie, ako ked nie som za pc... od buduceho tyzdna (od stredy) uz budem mat ale dovolenku az to materskej, tak to uz vydrzim.. ak mas viac, povedz pripadne zamestnavatelovi, a on ti musi dovolit pauzy dlhsie na prechadzku alebo zmenit sposob prace 🙂

6mudla
autor
12. sep 2018

No tak poviem vam srandu.. 🙂 babetko sa uz narodilo, a uz ma 2 mesiace. Ked som si ju zobrala na ruky, tak bola velmi spokojna do momentu, kym som nieco nechcela pozriet na pocitaci. Vadilo jej ked som sa nepozerala na nu, ale do monitora. Vtedy zacala velmi nekludne kopat a vyzadovat si pozornost prsne ako ked bola v brusku, a v momente kad som hlavu sklonila ku nej, tak bolo dobre 🙂 . Ked pozeram von oknom jej to nevadi, ale na ten monitor vylozene ziarlila.

shades3
12. sep 2018

@6mudla mudre dieta 😂😍😘👍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre