Jak vnímáte pohyby v 29 týdnu těhotenství?

sparka
1. mar 2009

holky chci se vás zeptat jak vnímáte pohyby,kolikrát denně atd.já čekám druhé dítě a takovéhle pohyby neznám,v noci mě budí,přes den permanentně kope,stále se otáčí a už mě to docela bolí.,..

veronika1982
1. mar 2009

sparka ja mam to iste.. maly sice v noci spi ale akonahle sa rano zobudim tak sa zobudza aj ona v praci cely den kope a vrti sa.. takze je to v poriadku..

petra1985
1. mar 2009

mna kope cim dalej tym viac a cim dalej tym viac bolestivejsie.. no babatko rastie tak sa necudujme, ze ma cim dalej tym vacsiu silu🙂

jasom
1. mar 2009

mna vacsinou kope rano a vecer, cez den asi spinka 😉

sparka
autor
1. mar 2009

díky já jen že tohe u malý neznám,takhle mě nekopala ale je to možná i tím že je to druhé dítě a rok po sobě tak možná je ta stěna vytenčená a hlavně u malý sem měla více tuku než ted...

a co jinak jak prožíváte těhu?

kvokinek
1. mar 2009

Ahojky, mě malej kope přes den tak lehounce, to je spíš takový převalování a pohodička. Začíná se probírat po desáté večer a dost kope přes noc 🙂 Chodím v noci často na malou, tak o něm pořád vím. Doufám, že po porodu nebude takovej noční tvor jako teď 😕 😀 Je taky fakt, že když je ženská v pohybu, tak to dítě spíš uklidňuje a uspává, ale jak si sama lehne, tak je to pro malý nepohodlný.
Já těhotenství prožívám v pohodě, jen mám teď mimčo dost dole, takže mi solidně tlačí na močák a musím chodit častěji na kontroly, jestli se náhodou nezačínám otevírat. Jinak bříško moc velký nemám, mímo se mi má kam rozložit 😀

kvokinek
1. mar 2009

Koukám, že v tom mým pasu se ty údaje načetly podle poslední MS, ale podle velikosti mám TP 16.5., tak uvidíme 😀

kacenka1977
1. mar 2009

ahoj holky, mě malý kope většinou večer, když si lehnu do postele a chci spát, pak se uklidní, přes noc ho necítím, pak někdy k ránu a obvykle v práci po obědě nebo když sedím dlouho u počítače a tlačím si tak na bříško 🙂

lienka79
1. mar 2009

neviem, v com vlastne spociva tvoj problem..ze ta to rusi?
No asi mas aktivnejsie dietatko.
Myslim,ze mozes byt spokojna,problem by bol,keby sa naopak hybalo malo....Nas byval bvelmi akltivny neskoro vecer..cca 23 a rano o 4...takze spanie uzasne 😉

anelin
1. mar 2009

Ahojte.... Ja som v 32t ale moje baby ma kope uz od 25t v jednom kuse stale ako keby ani nikdy nespal... ci je den a ci noc.... mam pravidelne pohyby... prevaluje sa mi asi kazdu hodinu a na vecer je asi hore a to nemozem ani zaspat lebo mi stale ustedruje kopance do rebier... 😀 😀 😀 ale aspon mam istotu ze je zdravucky a zivi 🙂 🙂 🙂 To uz ked je aj jeden den nejako v klude tak som uz z toho nervozna, ze so sa deje 😠 ale nastastie aktivne kope... 😀

zuzana581
1. mar 2009

Ahojte. Mňa kope väčšinou, keď ja som v klude. Ak sa pohybujem, tak on asi spinká. Ale v noci ma nebudí. A kopance sú silnejšie ako si pamätám pri Sofii.

kvokinek
2. mar 2009

No, já koukám, že to s tím kopáním bývá hodně u nás všech podobné 🙂 Já mám jen někdy dny, kdy kope víc a jindy si musím lehnout s nataženýma nohama, abych něco cítila a uklidnila se 😀

ajka30
2. mar 2009

ahojte, chcem sa spytat ci mate niekto podobne skusenosti s pohybmi ako ja. Napr. jeden den maly kope cely den a silno a inokedy velmi malo a slabo- z toho som potom dost vyplasena. Napr v sobotu kopal cely den a tak silno az ma bolelo brucho. V nedelu kopal malo a slabo (asi oddychoval po tom sobotnom vykone 😀 ) a dnes zatial tak priemerne. Cize, je podla vas OK, ak je intenzita pohzbov kazdy den uplne rozdielna?

belanka
2. mar 2009

ja cítim pohyby intenzívnejšie ako pri 1.tehu.ale asi je to baby živšie.tiež ma to niekedy bolí.vôbec nemôžem rýchlejšie alebo dlhšie chodiť.hneď šialene vyvádza,tak len kysnem(doslova).ajka30 myslím,že je to v poriadku.aj ja to tak mám.my tiež nemáme každý deň ten "svoj".

tehula
2. mar 2009

ajka30: presne teraz som sa tak zlakla. Od 15tt citim pohyby, to bolo len sem tam, potom od 18tt to bolo permanentne a silne pohyby a zrazu posledny vikend sa babo tak skludnilo, ze skoro ziadny pohyb.
Ale tam citim sem tam zas v priebehu dna. Dufam, ze je to ok, pred 4mi dnami sme boli na 3D, babo bolo uplne v poriadku, ja sa tiez citim fajn, tak by som asi nemala stresovat

ajka30
2. mar 2009

dakujem kocky, trocha ste ma ukludnili, lebo mna obcas taka panika chyti, ze volam muzovi, ze co mam robit, lebo babo ma dlhsie nekope. Ja idem do poradne buduci tyzden, mali by mi robit sono aj prietoky, tak dufam, ze bude vsetko OK.

kosska3003
2. mar 2009

ahojte moje babo ma kope asi tak ze jeden den silnejsie a druhy den slabsie a tiez niekedy si musim lahnut aby sa mi pohlo aby som sa ukludnila ze je vsetko ok,,, a v noci ma kope len ked zaspavam potom ked zaspim tak je to v poho mozno aj kope ale ja spim

sparka
autor
2. mar 2009

holky musíme to asi vydržet co?mě teda kope od 15tt a ted je to fakt strašný tohle neznám je to až moc,neznám aby byo v klidku a to že fakt přes den nesedím,ono to taky s 1.5roku starou aktivní dcerkou nejde....

kvokinek
2. mar 2009

ajka30: vůbec se neboj, mě taky jeden den kope jako o život a druhý den skoro nic necítím. Je to různý. Prostě miminko zhruba 20 hodin denně spí a někdy jsou vyjímky, že ho cítíš pořád. Nemůžeme se řídit tabulkama, každej je originál 😉

ajka30
2. mar 2009

ahoj kvokinek, dakujem za podporu. Asi to moc prezivam, ale pocula som o vselijakych hrozostrasnych pripadoch, ze asi zacinam byt paranoidna. Budem sa snazit nepanikarit 🙂

silente
3. mar 2009

My máme taky některý den klidnější a některý - třeba dnes - mi bříško dělá divy a houpe se ze strany na stranu. Jsem spokojená, když aspoň 1x denně dá prcková vědět, že tam je 🙂

plami
4. mar 2009

Ahojky, mě malá taky pěkně kope asi už od 17.týdne, ksoro nic jsem zatím nepřibrala takže bříško je tak akorát jen pro mimčo, tím pádem jsou pohyby citlivější a zřetelnější🙂 aspoň vím že je malá naživu🙂

mina008
4. jún 2011

ahojky 🙂 potrebujem poradit prestala som brat vitaminky pretože som skusila viac značiek a necitila som sa po nich dobre..som v 30 tyždni a maličky ma kope v kuse až mam pocit že to nieje normalne ... v noci ma budi a vždy menim polohu 🙂 😖 cez den je to to iste kopanečky pod rebra su celkom fajn ale niekedy dost bolestive 🙂 na nete som čitala že je dobre ked sa mimčo hybe a kope vraj je v poriadku mate niektora podobnu skusenost? dakujem mirka

jennyska
2. sep 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 29.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 29.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/29-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

janusik91
20. mar 2014

Ahojte žienky 🙂
My sa máme, však? 🙂 Moje malinké kope akosa mu zachce.. Napríklad minulú noc som vôbec nespala, lebo malinké sa vkuse hemžilo a hlavne dole... Už som mala strach či do rána neporodím :P Ale našťastie ma sestrička pri mojom DR. ukľudnila, že malinké má ešte dosť miesta, tak sa hýbe , doslova ,,kade sa dá " 🙂 Ale veď fajn, nech sa hýbe... aspoň viem že je O.K.
No každopádne uvidím aká bude táto noc... ak podobná, ako tá predchádzajúca, navštívim svojho DR. , pre istotu nech ma pozrie, či je všetko v poriadku, predsa len ide víkend a ja chcem byť tiež v pohode... Nie, že zase pobežíme do nemocnice :( Držme sa všetky! 🙂

zuza77
6. nov 2014

som rada, ze ste na tom podobne 🙂 uz som sa zacinala obavat....cakam 2. dieta a tiez som pri prvom mala skor take jemne a prijemne pohyby. kdezto teraz je ten maly divoch nonstop v pohybe a casto to pocitujem az bolestivo...som v 29tt a uz to nejaky tyzden trva...
a este jedna vec...za posledne 2 tyzdne mi obcas totalne stvrdne brucho, az to niekedy musim rozdychat...a potom je zas vsetko ok...je to normalne???

siska765
6. nov 2014

@zuza77 myslim ze je to normalne , maternica sa uz pomalicky trenuje na porod,pokial to tvrdnutie nemas casto v pravidelnych intervaloch tak si myslim ze je to ok.Ja koncim 28tt zajtra,a tiez je veru maly v neustalom pohybe, 2-3x denne ma aj stikutku z toho aky je aktivny a nahlce sa plodovej vody,vacsinou su to este celkom prijemne ale silne pohyby , no obcas ked sa prevaluje tak to aj niekedy zaboli,ale to ked lezim vecer na chrbte 😀 ved nam uz nechyba az tak vela 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre