Je normálne, ak bábo v 34. týždni tehotenstva váži 1840g?

dianka3
30. apr 2009

Avojte baby ma daktora z vas skusenosti s tym ze babo okolo 34tt vazi len 1840 g? lebon moj drobcek tolko vazi a doki vravel ze je to zle 😒 ze ak nepriberie do tyzdna pojdem do nemocky

ejusaaa
1. máj 2009

ja som nakoniec az po termine porodila,ale dva mesiace posledne,to som musela kazdy tyzden chodit na poradnu,mi vraveli,uz porodite...a vidis..ja som otvorena na sedem cm behala po meste este 🙂 sestre sa narodil maly v 36 tyzdni,mal 28OO a so mnou co boola baba na izbe,mala sa narodila o mesiac skor,mala 245O a vsetko dobre,aj tvoje ma viac nez ukazuje ultrazvuk a este aj vela priberie 🙂

anuska83
1. máj 2009

Ahojte baby prosim poradte...kolko ma vazit babetko v 21 tyzdni??? moj ma 398 gramov....je to vela alebo malo????

terezka044
1. máj 2009

anuska moje malo 360g v 22t, je to v pohode. neboj sa 🙂

dianka3
autor
1. máj 2009

ejusaaa to fakt? 😕 to si sa nebala ze ti zacne odtekat voda dakde v meste?
a by som doma sedela byt otvorena na 7cm a bala by som sa. ozaj tebe sa neskracoval krcok? leb mne heh a mam ho asi na 1,3cm 😖
sak sterdu idem no to sono tak ti poviem ako dopadnem oki?

anuska mne sa mala narodila v 24tt a vazila 540g neboj mate akurat vahu 😉

dada78
1. máj 2009

dianka, váha, ktorú Ti povedia na Sone je len orientačná, nie raz sa stalo, že sa pomýlili aj o 500g. V júnovkách máme jednu maminku,čo je na rizikovom a preto chodí na kontroly často a robili jej dve rôzne Sono vyšetrenia u Apolináře a tam bol rozdiel vo váhe 400g ! Neboj, len pekne papa, hlavne vitamín B, malý si potiahne,čo potrebuje. Držím palce 😉

bejbypd
1. máj 2009

dianka ano aj ja mam taku maternicu mne doktor v mojich sedemnastich povedal ze bud neotehotniem alebo ak nahodou tak urcite babo nedonosim a nech sa paci do roka som, otehotnela napriek antikoncepcii,lezala som sedem tyzdnov na rizikovom vraj nedonosim a krcok som mala 2,1 cm v tridsiatom tyzdni a nakoniec mi tri dni pred porodom porod vyvolavali lebo som sa vobec neotvarala aj napriek mojmu neustalemu pohybu...a mam krasne dietatko...a hlavne zdrave takze dianka naozaj sa drzkaj tentokrat sa vam to podari 😉

dianka3
autor
1. máj 2009

dada, si ma ukludnila , ved uvidim ako budem natom v stredu no a ja beriem este kys. listovu zelezo, a magnezko a aj vitamin B16 urcite dam vediet ako dopadnem

bejbypd, no aj mne to presne povedali , ze vobec nedonsim dieta alebo ze vobec nemusim mat deti no moj krcok teraz neviem ako je na tom , ale hadam to aspon 4 tt zvladneme 🙂
Fuuha tak to som fakt netusil , ze ti museli este vyolat porod

bejbypd
1. máj 2009

no dva tyzdne co som uz bola prepustena z nemocky som normalne fungovala bez setriaceho rezimu sak mala bola uz donosena a za dva tyzdne som sa neotvorila ani o kusok tak mi doktorka povedala ta co som u nej mala rodit nech 16.septembra tri dni pred terminom pridem ze uvidime a ked som prisla tak zase nic zmenene ale ona mi povedala ze by bola spokojnejsia keby uz porodim lebo ze mala tam moc miesta nema tak som povedala ze mozme zacat.o deviatej rano prva vyvolavacka potom klystir a od 14 hodiny kontrakcie riadne a 17:21 bola mala na svete asi na tri zatlacenia 😉

dianka3
autor
1. máj 2009

jaaaaj to museli byt bolesti co?
no ja by som mala tiez mat setriaci rezim ale nemozem ked mam malu a musim varit a nakupovat ale aspon ma manzel stale vozi autom ci uz na k dokimu abo ked ideme daco vbabit a samozrejme ze na nakupy chodime spolu 🙂
sranda mne sa mala narodila o 17,40

lumah
2. máj 2009

dianka to je individuálne s tou váhou, dieťatko bude rásť rýchlejšie ku koncu, nestresuj sa. Ja poznám maminku, ktorá donosila uplne babatko do konca a malo 2,5 kg a bolo uplne zdravé.

bubinko83
2. máj 2009

dianka, mne sa v 34tt narodil Filipko a važil 2650g.Tiež som sa bala kolko bude važit,lebo všetko sa zbehlo velmi rychlo. 😒

januliak
2. máj 2009

dianka mne sa tiez krcok skracoval od 34tt a nakoniec som porodila v 40tt 😉 Hrozilo mi ist tiez do nemocky si to odlezat, ale dohodla som sa s dr., ze radsej budem lezat doma a tak som poctivo lezala. Sice sa skracoval nadalej, ale vydrzal a otvorena som chodila na 2cm dva tyzdne a na 3cm necely posledny.

ejusaaa
2. máj 2009

Dianka,tak bala nebala chodila som,samozrejme aj lezala,mne sa aj doktori smiali,ze iste budem na markize,ked porodim dakde v obchode 🙂 neskracoval,mekkol,ci to je to iste ? 🙂 ale mala som velmi silny plodovy vak,vravel ze mne voda tak lahko neottecie pravdu mal 🙂

natashkaa
2. máj 2009

Moj mal v 34tt len 1400g a doktor teda ziadne halo nerobil vravel, ze je to v pohode.

dianka3
autor
2. máj 2009

lumah no je lepsie ked porodis babo 2,5kg aspon neni taky tazky pôrod no nie? a ci mensie babo jtym je krajsie 🙂 taka babika 🙂

bubinko a to fakt? no pekne 🙂 babika mala a ozaj vedel uz sam dychat? kolko ste boli v nemocke? neni to uz riiko porodit aj v tomto tt? lebo mne sa skracuje krcok a hrozi mi predcasny porod tak ak by nedajboze nahodou tak cem vediet ako uz je natom babo. vies no mne sa narodila mala v 24tt a vazila len 540g a potom som mala dva potraty ☹ uz chcem konecne porodit normalne

natashkaa no tak potom co ja mam za doktora? no ten doktor on je porodnik v nemocke on mi robil sono a robi halo ze pojdem lezat do nemocky ak maly nepriberie 😖

januliak a lezala si doma poctivo? ja anio moc nie bo musim varit a tak 😝

kotenko
2. máj 2009

Samozrejme, ze je to normalne. Nasa Lilianka sa narodila predcasne v 33t6d a mala 1770gramov a 42cm

dianka3
autor
2. máj 2009

kotenko tak potom vobec nechapem preco ma tak doki strasi 😖 sak uvydime
no mne ked sa mala narodila v 24tt a vazila len 540g no a potom som potratila v 19tt a maly mal vyse 330g ☹ a potom som este potratila v 9tt 😔

tynushqa
2. máj 2009

Ahoj dianka, neboj sa ak je babatko chudsie hlavne prekonaj 37 tyzden aby mala vyvivnute plucka a vsetko bude fajn. Moja malinka sa narodila v 38 tyzdni s vahou 2200 g ako donosena a nikto nevie preco bola taka chuducka /vyslovene na nej visela koza/ a ani predbeznu vahu na ultrazvuku mi nepovedali a mala je zdravucka ciperka /klop,klop,klop/ teraz ma uz skoro 7 kil 😀

lyongirl
2. máj 2009

dianka - mne sa starší syn narodil v 34tt/33+5/ a vážil 1850g. Bol by asi aj vačší, ale upchala sa mi cieva v placente a už ho nevyživovalo, ale dr. vôbec nič nehovorili, žeby bol nejako malý na daný týždeň. Je to individuálne, lebo ak sa dieťa v termíne narodí a má dajmetomu od 2,5 kg - 3kg, čo sa stáva, tak potom logicky v 34tt nemôže mať predsa viac....
Mladší syn mal v 32tt podľa UTZ okolo 1700g.

bubinko83
2. máj 2009

dianka,maly bol sledovany v inkubatore len jeden den ,lebo dychanie sa im nezdalo ale inak bol uplne v poriadku a aj doteraz je.....musim si zaklopat 🙂 .Ta vaha zaskočila aj doktorov lebo v 34tt 2650 g je krasne.A to som vraj mala aj gestozu,pri ktorej sa rodia malinke detičky. 😒

dianka3
autor
2. máj 2009

tynushqa no ale nebola podvizivena nie? 😒 bola taka mala babika 🙂

lyongirl a vedel malinky uz sam dychat? a to si normalne dostala kontrakcie a odtiekla ti voda? bola si otvorena?

bubuink no tak to bol pekny tucko 😀 ale dychal sam nie? kedy ste sli poto domov?

bubinko83
3. máj 2009

dianka,asi o 2 tyždne od porodu.Ano dychal sam od začiatku do inkubatora ho dali iba sledovat jedemn den. 😵

luciauk
3. máj 2009

dianka, prišla som ťa podporiť. ja som nemala tvoj problém, práve naopak. nás riešili, lebo sme boli vždy velkí...ale chcem ti povedať, že odhad váhy na scane je naozaj len približný. dôležité sú prietoky a tie máte v poriadku 🙂 🙂 🙂 nám odhadovali pôr. váhu do 4. kíl pri poslednom a nakoniec mal 4615g. naozaj to nie je presné. hlavné je, že je dieťatko vitálne. sleduj si pohyby a ked ťa aj doktor sleduje tak úzkostlivo, tak je dobre. len sa nenechaj stresovať, lebo denne sa rodia 2,5 kg deti. jednoducho je to normálne. tabulky platia do 20. tt a potom sa už každé dieťatko vyvíja vlastnou cestou. veď vám podla tabuliek "chýba" len 200g 😉

prajem ti vela šťastia, uvidíš, všetko bude ok 😉

dianka3
autor
3. máj 2009

bubinko no tak to je pekne ze vedel dychat sam 🙂 to ti pychali tie kortikoidy? 😕

luciauk vaaav no to teda boli riadny buchtosi a to si rodila normalne alebo cisarskym? Mala si tazky porod ?

bubinko83
3. máj 2009

dianka ano pichali ,ale vraj to pichaju každej mamičke ked pride do nemocky a hrozi jej predčasny porod.Ja som ležala v nemocke v 32tt a hned vtedy mi to pichli.

dianka3
autor
3. máj 2009

bubinko no ja sa bojim hlavne toho ze pridem do nemocky ked uz budem mat kontrakcie a uz budem rodit a uz mi nestihnu pichnut tie kortikoidy vies? 😕

luciauk
3. máj 2009

dianka, oni pri emergency majú nejaké injekcie na rýchle dozretie pľúc...
hej, boli velkí, dve deti nad 4kg, ale rodila som normálne, s posledným to bola hotová tretia svetová, ale obaja sme nakoniec v poriadku 😉

lyongirl
3. máj 2009

dianka - malému stihli pichnúť injekcie na vývin plúcok, takže dýchal sám. Kontrakcie som dostala v 33tt, 5 dní ma držali v nemocke, ale kontrakcie neprestávali, nakoniec mi dr. pri vyšetrení povedal, že som už na 5cm otvorená a že idem rodiť. Vodu mi prepichovali. Keď som prišla do nemocky, tak som otvorená nebola, za tých 5 dní som sa postupne otvorila na tých 5cm

dianka3
autor
3. máj 2009

luciauk no ale ved tie kortikoidy sa musia pychnut a ucinkuju az do 48hodin a kebyze uz bolo neskoro? ufff no a ta bolest musela byt strasna co? bol s tebou aj muz?

lyongirl a to preco si vlastne dostala kontrakcie? a to nemohli pockat kym ti sama plodova voda neodtecie mono zeby sa narodil o troska neskor. a ake boli tie kontrakcie? ako rozoznam ze su aa ze niesu falosne?

lyongirl
4. máj 2009

dianka - kontrakcie som dostala preto, že sa mi upchala cieva v placente a malého prestalo vyživovať. Takže sa začal sám pýtať na svet. Doktori mi to ale nezistili. Snažili sa mi kontrakcie zastavovať infúzkami, ale nakoniec som natrafila na sestričku, ktorá mi neverila, že mám kontrakcie, pretože im to na "pásoch" nikdy neukazovalo, no a do rána som sa otvorila tak, že sa pôrodu už nedalo nijako zabrániť. Vodu mi prepichovali na poslednú chvíľku, asi 1/2 hodku pred pôrodom. Pôrod bol super, kontrakcie sa dali v pohode vydržať, tých pár posledných bolo desných, ale nebolo ich veľa. Takých pôrodov by som zvládla aj 10 😀
Ja som ináč nevedela, že mám kontrakcie, poobede ma začali boleť kríže, večer to už boli vačšie bolesti a pridali sa ešte kŕče v podbrušku, tak sme išli na pohotovosť. Ako som písala, kontrakcie im vôbec neukazovalo, ale nechali si ma tam nasledovanie. A takto to dopadlo. To bolo pri prvom synovi.

Pri druhom synovi ma chytili kontrakcie v 32tt, presne to začalo tak isto ako pri prvom synovi/bolesti krížov, kŕče v podbrušku/, to som už vedela, že sa jedná o kontrakcie a na pásoch v nemocke im ukazovalo kontakcie každých 5 minút. Takže nanovo infúzky na zastavovanie, vydržali sme to do 36tt, vtedy sa malý už narodil. Ale mal 2910g a 48cm, takže ako donosené bábatko. Púšťali nás domov ako ostatných, nemusíme chodiť po doktoroch ako s prvým synom.

K tým falošným kontakciám, neviem ako sa rozoznávajú, nemala som ich, ale radšej nech ťa na pohotovosti vysmejú ako prísť neskoro, alebo niečo podobné....

Dianka, držím palce, neboj, všetko dopadne dobre, aj pajinka sa ako bála a vydržala.Nečítala som diskusiu celú, ale ty konrakcie nemáš, len sa tuším zdalo dr. že má bábo nižšiu váhu, že? Najviac sa priberá posledné týždne, ja donosiť druhého syna, tak ho asi ani neporodím, veď ďalší mesiac v brušku by znamenal pre nás asi kilo, pretože ten mesiac, čo som ležala v nemocke pribral vyše kila...
No a ešte druhý pôrod - bol strašidelný a nikomu taký neželám. Sú aj horšie, ale ja som myslela, že tam dušu vypustím a to som sa pri prvom smiala, že aká pohoda...to som ťa nechcela ale vystrašiť, posledne čítam, že prvý pôrod je lepší ako druhý a osvedčilo sa to aj u mňa aj u kamošiek čo mali deti hneď po sebe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre