Je normálne, ak bábo v 34. týždni tehotenstva váži 1840g?

dianka3
30. apr 2009

Avojte baby ma daktora z vas skusenosti s tym ze babo okolo 34tt vazi len 1840 g? lebon moj drobcek tolko vazi a doki vravel ze je to zle 😒 ze ak nepriberie do tyzdna pojdem do nemocky

sue250
30. apr 2009

dianka ked som bola v 8t v nemocnici bola tam baba co bola v 9m a babo malo 1kg brala infuzie a babo pribralo dalsie kilo, neboj sa nic, ak mas vsetky utz ok, tak to nemusi byt problem, daju ti vitaminy a priberies. ja som zazila to co ty v 24tt porod dvojciat - potrat. som tehu a zas zacina stres - lebo lekari tvrdia ze dieta nedonosim, max.do 7m, my sme sa vsetci narodili v 7m a mali sme 1,5 a nic nam nie je dnes su uz ine pristroje vsetko bude v pohode ja viem ze ten stres je, ale uz si v 34t podla mna uz si zavodou. drzim palce

dianka3
autor
30. apr 2009

sue, no ked mi robil prietoky vcera tak bolo setko ok len ta vaha 😖 a este k tomu sa mi skracuje krcok ☹ ja som len vcera zacala 34tt takze este neni som zavodou,lebo mi doki vcera vravel ze do 36tt sa vyvijaju plucka
boze bojim sa lebo mam take cudne boleti 😒
a preco ti vravia ze nedonosis? aj mne to vraveli lebo som 3 krat potrtila a pozri som to spon dotiahla tam kde som

sue250
30. apr 2009

dufam ze su to len famy ale vies ja som cakala dvojicky cele tehu ok a v 24tt krcok zodraty a verdikt slabo vyvinute svaly na rodidlach ale vraj sa to da zistit len amnio, tak neviem ako k tomu dosli nejaky zaver musel byt, mozno boal zla genetika jedno babo vraj bolo zle ale tam tiez boli tri erzie, mama mala tiez tak potrat, v 6m mrtve dieta a ostatni traja sme sa narodili v 7m. na vyvin plucok sa dava injekcia tak toho sa bat nemusis neboj vsetko bude ok, citala som ze si trikrat potratila a viem co si prezila lebo na to sa neda zabudnut hlavne v takom vysokom stadiu.

dianka3
autor
30. apr 2009

no ved to ☹ doteraz placem koli tomu.a ty si si mohla pochovat babiky?
inac doktory nevedia nic, co su vestci ze vedia ze nedonosis? never im ani slvo ver sebe a svojmu babatku 😉

sue250
30. apr 2009

nemohla lebo sa to dalo ako potrat, ale pomohla mi stranka www.anjeliky.sk tam su babulke ktore zomreli alebo potratily a tam im urobis oblacik. ale aj tam si polaces.

dianka3
autor
30. apr 2009

no ano bola som uz tam a ko sa da vytvorit ten oblacik?

scandya
30. apr 2009

dianka3-
citim s tebou. Ale mne moj doki povedal ze oni nevedia zistit presnu vahu dietata, len priblizne, meria sa to podla velkosti stehennej kosti napriklad. A ked uz by to teda vedel tak sa mi to nevidi take strasne. On chce radsej preistotu mozno vyzivit dajako babatko ak by sa to nepohlo dopredu. A na dozretie pluc je fakt ta injekcia tak ako pise sue. Ja verim, ze tohto synceka budes naozaj bozkavat a drzat v naruci!!!

bejbypd
30. apr 2009

dianka v prvom rade klud moj drobcek mala v tridsiatom prvom tyzdni len 1100gramov a narodila sa trojkilova...musis sa ukludnit naozaj a lepsie by bolo keby ta aj hospitalizovali dva dni budes dostavat injekcie aby sa babatku vyvinuli plucka a bude to ok...prosim ta naozaj sa vobec nemusis bat 😉

sue250
30. apr 2009

dianka musis sa prihlasit a tak vytvorit oblacik

moko123
30. apr 2009

dianka3

omi maju nato tabulky že v akom tyždni kolko maju vážit ale zase to ich meranie nieje presne nie vždy sa trafia takže neviem ale keby malo zaostavat v raste tak ti daju par infuziek a hotovo žiadna ina liečba tam nieje,,,, aspon myslim

deina
30. apr 2009

Mne v 33tt vazil 1850g maly a bolo to vporiadku, tak ten tyzden plus minus hadam nie je az taky velky a vazny rozdiel. 😕

dinduska
30. apr 2009

baby pridam sa k vam mne povedali,ze ma mala 3kg rano v den porodu a narodila sa poobede a mala 3220g a krstnej mame nasej dcerky povedali,ze ma maly okolo 3100g a o 4dni sa narodil a mal 4kg.ono to nieje vobec presne len priblizne.a deticky najviac priberaju poslenych 5tyzdnov. 😉

dianka v dnesnej dobe dokazu prezit deticky narodene po 28tt.nebuj bude to ok.ja si myslim,ze tvoje babo uz ma zo 2kg a vsetko bude dobre 😉 😉

mami.sk
30. apr 2009

dianka, posledne tyzdne tehu babatko pribera cca 250 g tyzdenne tak to tvoj drobcek urcite este pekne priberie 😉

deina
30. apr 2009

Preziju aj tie skor narodene, uz okolo 25tt (ale nemaju to lahke). Mne sa Misko narodil v 33tt, dva dni som dostavala inekcie na vyvin pluc - pomohli velmi, po porode dychal sam a darilo sa mu velmi dobre. V tychto tt su uz babetka sikovne a zivotaschopne. 😉

dianka3
autor
30. apr 2009

scandya,no hadam fakt dufam ze este priberieme a mam strach lebo sa mi aj skracuje krcok

bejbypd 😕 to vazne len bola taka mimi?a v ktorom tt sa ti narodila?

deina ano ja som len vcera zacala 34tt tak hadam bude ok ved vsetky prietoky boli ok len ta vaha 😖

dinduska ja viem ze preziju mne vyzila mala v 24tt narodena, ale teraz je s nou len trapenie ☹ tak hadam ze tentoraz budem mat uz zdravucke babatko

mami.sk hadam ano priberieme aj muz uz domna huci aby som furt jedla

dianka3
autor
30. apr 2009

inac babule dakujem vam ze ste ma ukludnili ale este ma akosi pobolieva v brusku ako na menstruaciu. dufam ze to neni zle aj sa mi skracuje krcok hadam to vydrzim. a co take papat aby babo pribralo 😕

moko ved uvydim ze co mi povie 😒

kili
30. apr 2009

dianka, a koľko si mala ty, keď si sa narodila?
lebo niektoré deti sú proste malé. napr. môže byť kľudne meranie nepresné aj o 300g, čiže by mal 2100g a za 7tt ešte priberie a môže mať kľudne aj cez tri kilá 😉 . ale vôbec nevadí, ak má dieťa len napr. 2,7kg, ide o to, na čo máš genetickú predispozíciu, takže sa odrážaj od toho, koľko si mala ty

dianka3
autor
30. apr 2009

no ja som mala tri kila daco,lenze mamin brat ma dvoch synov a oni sa narodili dva a pol kila. tak neviem
ale neviem co to zvladneme do konca lebo sa mi skracuje krcok vies ? 😖 😒 aj toto sa velmi bojim a teraz mam troska bolesti ako na krami je to normalka? dufam ze to su neni kontrakcie

martinano
30. apr 2009

ahojte
dianka neboj maly urcite priberie a drz sa do ciela uz vela nezostava, myslim na teba 😉
moj maly sa narodil o tri tyzdne skor a mal 2400g a vsetko dobehol behom par tyzdnov

dianka3
autor
30. apr 2009

avoj martiano a v ktoromto tt sa ti narodil? uz vedel sam dychat? kedyto vlasne tie plucka dozrievaju? 😕

bejbypd
1. máj 2009

mala sa narodila 40tyzden aj 6den a mala 2970g uplne zdrava sikovna apgarovej skore 10 😉 tak ale ja som nebrala ani vitaminy ani nic mala som zakazane od doktorky aby babo nebolo zbytocne velke nakolko mam rozdvojenu maternicu a malicka sa vyvijala len v jednej casti maternice a ta sa musela zvacsovat aby sa malej prisposobila takze ja som nemohla mat velke babo...

dinduska
1. máj 2009

ahoj miska mas krasnu dcerku ja som ju este nevidela 😀 neviem ci si este na mna pamatas ale aj ja mam dceru.boli sme spolu na rizikovom a pozname sa od bugyho 😀 (dena)

lily1983
1. máj 2009

ahojte 😉
dianka mne ani nejako nezistuju, ake je babo velke uz podla ultrazvuku, mala som dva a povedali mi, ze to je vsetko..dokial nekrvacam, vsetko je zevraj v poriadku..verim tomu, nemozem stresovat ajtak sa vacsej opateri nedockam.
ale chcela som ti hlavne napisat, ze mne tak zistuju velkost, ze mi zmeraju brusko krajcirskym centrimetrom,
od vrchu placenty po zaciatok lonovej kosti, malo by byt tak velke, v ktorom tt si..(centimeter hore-dolu asi.)
mne merali vcera a mala som 33cm, a ze je to ok.

terezka044
1. máj 2009

ah9ojky, ja som bola na UZV v 32tt a maly mal 1650g. neboj, on este porastie. a babatko je schopne prezit. hlavne sa nestresuj, zdravo papaj, hlavne vela ovocia, zeleniny, vitaminy.. oddychuj. 🙂

sue250
1. máj 2009

dianka takze tebe malinka prezila ja som myslela ze nie, moji nemali sancu mali 700g obaja a aj my povedali ze keby prezili bolo by to hrozne, dlho pod kyslikom, u nas je taky pripad ze sa narodila v 6m vazila 650g a teraz je z nej baba ako hrom vsetko ok. tak neviem cim to je.

dianka3
autor
1. máj 2009

bejbypd vazne mas aj ty rozdvojenu maternicu? aj ja mam- alebo teda dvojrohu maternicu.
to som nevedela ze aj t mas moznoze fakt preto mame malicke babatka. mne vraveli ze ja s tou maternicou dvojrohou maternicou nikd nedonosim babatka do konca tehu -zevraj maximalne do siedmeho 🙄

sue no mne sa mala narodila v 24tt a vazila len 540g no a co ti budem vraviet ☹ ma 2 roky a nevie ani sediet len stale lezi a nevie sa co bude do buducnosti

sue250
1. máj 2009

dianka tak to ti prajem vela sily urcite je to tazke si obdivuhodna zena, sklanam sa ja by som o nezvladla, starat sa o dve deti je im lepsie v nebicku.
co je to dvojroha maternica?

dianka3
autor
1. máj 2009

sue,no dvojroha maternica je taka ze neyzera ako klasicka- teda ako hruska ale ako vykrojene srdce
proste proste ta maternica by mala byt ako lopta ale mne sa rozchadza do 2och casti .Vieš no mala bola skoro rok na kysliku a vaz teraz len 7300g .je taka ako babika , ale ze este nevieme co bude snou do buducnosti , ci nam vobec bude chodit ☹

ejusaaa
1. máj 2009

Ahojte,ja len ze,mne vraveli cely cas,ze maly bude mat okolo 35OOg,narodil sa,mal 315O,tie ultrazvuky su nepresne dost myslim,Dianka,mozno vobec nema 184O g,ale ovela viac 🙂

dianka3
autor
1. máj 2009

ejusaaa no aj ja dufam ze ma viacej,lebo ja sa snazim jest aj sladke, sak daktorm babam sa narodia 2,500g nie? a nic im doktori nato nevraveli 😖
a ty si v ktorom tt porodila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre