Je normálne, že ma v 27 týždni bolia kríže?

petusska
19. apr 2009

Ahojte,potrebujem vediet ci je normalne aby ma v 27tt boleli krize.Nie je to nejaka velka bolest ale bojim sa aby to nahodou neboli kontrakcie..........Moze to byt aj tou vahou babatka???

lea132
19. apr 2009

Ahoj, to mozes mat babo ulozene tak, ze ti tlaci do krizov. Mna bolia krize uz od 18 tyzdna, najviac ked idem po schodoch, bola som aj u neurologa a povedal, ze to len treba vydrzat..

petusska
autor
19. apr 2009

a moze to mat aj nieco spolocne s tym ze sa mi chce stale cikat?

deborah1
19. apr 2009

Ahoj,práve som si chcela dať do vyhľadávača Bolesť krížov v tehotenstve,lebo mňa tiež pobolievajú,keď chodím.Dnes som čítala vo Veľkej knihe o matke a dieťati v 20tt je tam písané,že kĺby a vazivo sú uvoľnené,takže je vačšia pravdepopdobnosť,že môžme pociťovať bolesti v chrbte alebo v iných častiach tela.Aj že rastúce bruško ťahjá dopredu,preto je sklon trochu sa zakláňať-tým sa namáhajú svaly dolnej časti chrbtice a panvy.Ja mám aj nadváhu..

emily3
19. apr 2009

petusska je to normalne ze ta bolia krize, nemusis sa kvoli tomu stresovat..tak ako pose deborah a je normalne ze chodis stale na wcko...maternica tlaci na mechur a potrebujes castejsie... 😉 , takze mas uplne normalne tehotenstvo, a drzim ti palce aby si to zvladla a narodilo sa vam krasne babatko.
mna krize bolia od zacitku tehu 😅

pajinka23
19. apr 2009

petus aj mna bolievaju krize je to normalne,neboj 😀 😀 😀 😀

zuzka279
19. apr 2009

Ahojte. Petusska, nechcem Ťa plašiť, ale mňa začali asi pred 3 týždňami bolieť kríže. Potom sa to stále zhoršovalo ☹ až sa mi nakoniec ťažko chodilo a boleli ma kríže aj pri otočení v posteli. ☹ Nevydržala som to a zavolala gynekológovi. Hneď v ten deň som tam aj išla. Vyšetril ma a zistil, že sa mi začal skracovať krčok maternice 😲 Odvtedy ležím s nohami vyššie. 😠 Nechcem Ťa vyplašiť, veď Teba môžu kríže bolieť z úplne iného dôvodu. 😉 Ja som si najprv myslela, že je to z nedostatku pohybu, lebo celú zimu som bola takmer stále ja na striedačku s dcérkou chorá a skoro stále sme boli vnútri. Tak som myslela,že je to z toho. Začala som aj cvičiť na fit lopte. Myslela som, že to pomôže, ale zhoršilo sa to- ☹ Neboj, verím, že ty takýto problém mať nebudeš 😉

bolulka
12. dec 2010

Mna v tehotenstve som mala silnu bolest na pravej strane krizov. raz ma aj seklo tak v posteli, ze som sa nemohla ani otocit. doktor mi povedal, ze je to tehotenstvom, ze maternica tlaci. avsak tato bolest mi pretrvavala aj v sestonedeli. potom to ako tak preslo. ale vcera ma to znova zacalo boliet a ja vobec netusim, co to moze byt. 😕

fairynika
16. dec 2010

@bolulka toto je presny popis mojich problemov v tehotenstve tak to sa mam este na co tesit 😒

11lucinka11
17. jan 2011

Aj mna neznesitelne bolia krize najhorsie je to ked sa otacam v posteli alebo nieco dviham. Teraz som v 27.tt a bolia ma asi od 18. tt. Zuzka 279 teraz si ma normalne vystrasila budem sa musiet na to opytat svojej gynekologicky lebo nerada by som lezala s vylozenymi nohami a nieto este ked mam doma 3 rocne dieta.

tinki
18. jan 2011

Ahoj, bolesť krížov alebo panvy, to mám celé tehotenstvo a mala som to aj pri prvom. Mne bolo povedané, že je to kvôli hormónom, preto to trvá niekedy aj po pôrode. Táto bolesť zvyčajne prejde keď si nájdeš nejakú pohodlnú polohu, alebo u mňa, keď sa vyspím. Ráno vstanem ako rybička a o hodinu ma všetko bolí zas. Ak by si mala kontrakcie, tie sa opakujú aj keď ležíš a obyčajne sa bolesť stupňuje. Aj ja mám skrátený krčok, ale normálne chodím, varím, žehlím. Šetriaci režim. Ale bolesť panvy obyčajne nesúvisí so skracovaním krčka. Ja som mala iný problém. 😉

stanca22
26. jan 2011

@emily3 Prosím Ťa, myslíš si že kríže môžu začať bolieť úplne od prvých týždňov tehotenstva? Tak asi od tretieho?

emily3
26. jan 2011

@stanca22 ahoj moze, mne prve boleli krize aj teraz....aj pri prvom tehu ma boleli najprv krize a potom sa dostavili dalsie priznaky.

stanca22
26. jan 2011

@emily3 Ja som mala dostať 16.01. 2011 a do teraz nič ... tak neviem či by som v tom mohla byť? Bo ja nejaké príznaky mám ale neviem či sú to ony? ...

emily3
26. jan 2011

@stanca22 teoreticky ano, urob si test a uvidis 😉 teraz su dost spolahlive a daju sa robit cely den, nemusis cakat do rana...tak drzim palce 😉

stanca22
26. jan 2011

@emily3 Ja som si robila na 9 deň a nič ... tak neviem či mám skúsiť ešte jeden abo čo? Bolia ma prsníky, bruško, pod bruškom, hlava, sem tam sa mi zatočí, sem tam mi príde nevoľno, kríže ma včera celý deň boleli, manžel mi ich musel vymasírovať a nakrémovať včera a stále som na wc, asik sa tam už nasťahujem 😀

emily3
26. jan 2011

@stanca22 urob si este jeden, mne pri jednom tehu, meskala tyzden a test bol negativny.....a stale nic a o dalsi tyzden uz bol pozitivny....

stanca22
26. jan 2011

@emily3 Ďakujem za rady, si milá, tak ja si spravím na 15 deň, ak mi do vtedy neprídu ... 😉 🙂

emily3
26. jan 2011

@stanca22 drzim palce 😉

bubinko83
24. feb 2011

ahojte vie mi niekto povedat aky je postup u lekara ked tam pojdem s bolestami križov? Kde ma pošle a čo ma čaka ake vyšetrenia? Niesom tehotna !!! Dakujeeeeeeeeeeeeem

anelisa
24. feb 2011

ahojte, mna bolia krize asi od 10 tt a to tak, ze uz viackrat sa mi stalo, ze som kvoli tomu v noci nespala. Aj pri dlhsom chodeni ma bolia. Ale ja som mala problemy uz aj pred tehotenstvom. Ked mam bolesti, davam si na krize nahriaty jacmenny vankusik a aspon trosku mi to pomoze.
@bubinko83 myslim, ze to zavisi od konkretneho lekara. Mne napriklad zistil obycajnou prehliadkou, ze mam zosikmenu panvu a z toho mam bolesti. Takze dalsie vysetrenia som neabsolvovala.

tel
27. dec 2011

ja som v 12 tt a tiez ma bolia krize a podbrusie obcas ale zevraj to normalne

lubina
27. dec 2011

Mna boleli krize v podstzate cele druhe tehotenstvo, bola to aj unava, kedze som uz jadno dieta mala a vraj to moze byt...aspon to mi hovoril lekar.

neomi123
25. feb 2014

ahojte prosim vas poradte mi so 27 tyzdny a bolia ma krize a slabina prosim vas poradte mi

bjanka00
10. mar 2014

j
@neomi123 ja mam bolesti panvy rodidiel slabin kostrce od 8tt, nevladzem chodit stat ... takze v 27tt ked uz mas brusko je to normalne. ja mam momentalne 15tt bez nejakeho vyrazneho pribratia a bolesti neskuyocne

neomi123
12. mar 2014

aj ja mam tke bolesti je to normalne? vpondelok pojdem u gynekológa tak uvidim co mi povie ☹ ☹

lienka2407
12. mar 2014

Mna bolia krize a najma sedaci sval cca od toho 23 tyzdna ale zda sa mi ze uz teraz trosku menej,asi to bude tym ze viac oddychujem

carmenuska
14. mar 2014

@bjanka00
@neomi123
@lienka2407
Ahojte dievcata, idems a s vami podelit o svoju skusenost. Nepodcenujte boelst krizov. Ja som v 31.tt a mam hrozne problemy snimi. Mna az tak bolia, ze mi zo znemoznuje robit akukolvek pracu, vobec chodit...zohnut sa, ist do vane, vsetko, ked s apohnem, hned mam slzy v ociach... Skusala som kadeco, masaze, paralen, nahrievanie, cviky .nic mi nepomohlo. To nie som padavka , vydrzim vela, pred tehotenstvom som sportovala rekreacne. Kazdy mi hovoril, ze je to normalne, ale nik nevedl ako velmi to boli. V noci revem od bolesti. Mala som to v 10-12tt, preslo to, a teraz to mam asi od 26-26tt a neprestava to. V pondelok som si po prebdenej noci povedala dost a moj gyn ked ma videl ma poslal na rehabilitacne odd. Tam ma sfukli kde som bola doteraz, mala som toho vela zablokovaneho, tak ma poskrucali, popukalo a krize s ami uvolnili. Ale nasli ovela vacsi problem - vraj moja panva je pomaly na rozpade, jedna strana je o viac ako 1cm vyssie ako druha, preto sa mi to blkokuje a preto ma boli cela noha a svaly, lebo ta jedna noha sa mi normalne skratila a velmi ju namaham. Neviete si predstavit aka som bola rada, ze konecne viem, co mi je a ide sa to riesit...pred vsetkymi som si pripadala ako prvorodicka, co nic nevie vydrzat, kazdy ma odbil...Porisiet by s ato malo tym, ze mi dali vyrobit specialne vlozky do topanok a jedna bude presne o tie cm vyssia, aby ta nohanetrpela, tympadom panva by sa mala vyrovnat a malo by to byt vraj ovela lepsie. Som zvedava, manzel mi musi vo vsetkom pomahat a pritom by som bola uplne fit, keby nebolo tohot problemu. Koli tomu budem rodit asi aj sekciou, lebo ze normlany porod by panva nemusela zvladnut a mohla by s aposkodit ....TAkze ak su tie bolesti horzne, radsej chodte 100x k odbornikovi a nedajte sa odbit.

lienka2407
14. mar 2014

@carmenuska dnes tiez neskutocna bolest krizov a asi mas pravdu ja tiez zajdem k odbornikovi asi kedze mam uz iba 6 tyzdnov do porodu aby som si bola ista ze mozem rodit prirodzenou cestou

carmenuska
14. mar 2014

@lienka2407 -chod nie je to sranda,ved na normalny porod treba daku kondicku.mne povedal Doktor ze pocas kontrakcii treba vela chodit,cupiet atd....A ze ako to chcem zvladnut ked mi babo zostupi nizsie vraj Ma to bude boloet raz tak a Potom Tlacit a to asi nedam....a mam byt mrzak lebo chcem Silou mocou rodit normalne,to radsej fakt tu sekciu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre