Je podanie epidurálky bolestivé?

veronikamilan_00
24. máj 2018

Ahojte. Chcem vediet ci je podanie epiduralky bolestive a ako to prebieha. Som v 37.tt a dost zle znasam bolest tak chcem EPI ale tak isto sa bojim aj ihiel 😦🤔

belllinka
24. máj 2018

@veronikamilan_00 boli to milion krat menej, ako kontrakcie

pininka
24. máj 2018

Mala som trikrat, je to dost neprijemne, ale da sa to prezit. No pri tretej bambule mi to doktor nevedel poriadne dat, nakoniec som si musela lahnut,lebo uz mi bolo zle od toho jak mi to tam napichaval.

sissy27
24. máj 2018

Ja som ani nevedela, absolútne som to necítila, anesteziologička všetko komentovala, ale necítila som nič, okrem toho, keď mi dezinfikovali oblasť vpichu (čo samozrejme nebolí)

marci77
24. máj 2018

co sa mna tyka, vobec som to neregistrovala a nebolelo ma nic, zavisi asi aj ako to anesteziologicka trafi. zato moj manzel ked videl tu velku ihlu skoro zamdlel 🙂

zuzkanaty
24. máj 2018

Bolí ano, ale ja napríklad ja som znášala dosť zle kontrakcie, takže radšej by som ešte ďalšie 2 epidurálky zniesla. Keď to pichajú musiš sa dat do takej neprirodzenej polohy, lebo sa to pichá medzi stavce a vyydrržaaať ale neboj potom je dobre.. 🙂

karinka6
24. máj 2018

Mne keď pichali akurát som dostala kontrakciu a nesmela som sa ani pohnúť takže vpich som necítila vôbec a potom už len úľavu lebo hneď zabrala. Určite odporúčam.

kathy93
24. máj 2018

Toto aj mňa zaujímalo, tiež sa bojím ihiel ale pozerať sa na to nebudem. Radšej vydržím ihlu keďže môj prach bolesti je nulový.

zuzuliennka1
24. máj 2018

ja som ani nevedela, kedy mi ju pichli, necítila som nič... závisí od tvojho prahu bolesti...

kathy93
24. máj 2018

A kedy sa vlastne môže podať epi? Je to do určitého času či hocikedy keď si vypytam? Či ako to vlastne funguje?

zuzkanaty
24. máj 2018

@kathy93 hocikedy nie, musí sa to stihúť do nejakého času, potom už epi anesteziológ nepodá lebo už je neskoro, ak máš prah bolesti nulový, tak ja Epi odporúčam, lebo napr.ihneď po porode mi dali malu na buško a necítila som nič, lebo mi v momente dali dalšiu dávku epi, takže zašívanie som necítila.. lebo Epi pichnú a zavedú kanilu a potom len cez ňu doplňuju dávky Epidurálky. mne prvá zabrala na hodinu a pol, tak som si konecne pospala, druhá mi zabrala menej a na kratšie a dalšia vobec až potom po vytlačeni malej 🙂

sonkaxxx
24. máj 2018

@veronikamilan_00 vobec to neboli neboj pri zavedeni je to ok

veronikamilan_00
autor
24. máj 2018

@sonkaxxx bojim sa toho ze ma to zaboli a sa pohnem

nina4
24. máj 2018

Da sa to vydržať musíš hlavu ohnúť co najhlbšie ku krku neboj budu ťa navigovať co a ako a neboli to ja osobne som ucitila slabý tlak s potom uz nic

zuzkanaty
24. máj 2018

@veronikamilan_00 niee neboj až také to nie je mne ked to pichali tak doktorka stala za mnou a sestricka predo mnou a tlacila mi na plecia aby som sa nepohla .. ked to pichne tak zaboli a potom pride taky tlak, ten bol mne taky neprijmeny, ale to je uz ihla dnu, neboj sa, 🙂

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lmml
24. máj 2018

Neviem neviem čo porobili s tou epi ale pri prvom účinkovala 💯% a pri druhom 15 minút..😂 takže som cítila všetko 😂😂😂 ale aspoň už viem že rodiť už nikdy nechcem..😂😂😂

lukkar
24. máj 2018

Tak mne epi pri oboch ucinkovala super na bolest tlaky som citila a aj s chodenim som potom nemala problem.... ono sa to picha tak ze najskor to umrtvia aby ta to tak neboleoo a az potom pichnu epi a aj ja sa bojim ihiel da sa to vydrzat.... ked som mala kontrakciu tak som len povedala a doktorka pockala nepichali pocas kontrakcii a pichali mi to ked som sedela v predklone co sa tiez dalo tak za mna bez obav... len niekedy moze dojst k znizeniu tlaku po prvej davke ako u mna tak kedy sa kruti hlava alebo nieco treba povedat zmeraju tlak a nieco pichnu

lmml
24. máj 2018

Inak pozor! 😂 Ono to má bolesti zmierniť nie ich zastaviť.. a tlaky tak či tak cítiť budete.. 😉

veronikamilan_00
autor
24. máj 2018

@lukkar aha tak ked to najprv umrtvia asi to nebude take hrozne ako som si myslela. 😊

diana20
24. máj 2018

Mňa to dosť bolelo, ale dávala som si ju už dosť neskoro, keď som mala stále bolesti a oni čakali vždy kým prejde kontrakcia aby pokračovali.. Vpich nebolel len keď mi vpustali ten produkt to riadne bolelo.. Ale potom som už necítila takmer nič, dokonca som si pospala pol hodinky a nazbierala silu na tlačenie.. 😊

babi81
24. máj 2018

@veronikamilan_00 ja som to vobec nevnimala.dali mi len jednu davku mala sa narodila rychlo,neboj to zvladnes 🙂 drzim palce

lus2909
24. máj 2018

Neboli to vobec ja som ani nevedela

vierka0508
24. máj 2018

Ja som myslela ze umriem, vazne...znesiem dost ale bol to brutal...muz bol pri mne a povedal ze takto ma este v zivote nevidel. Najhorsie bolo, ze to museli opakovat 2x lebo prvy krat sa to nejak nepodarilo. Ked rodis vsetko znesies, nerozmyslas nad tym co sa ide diat, proste sa to deje a ty sa len modlis aby bolo dieta v poriadku. Takze som zatala zuby a vydrzala.

veronikamilan_00
autor
24. máj 2018

@babi81 dakujem pekne 😊

veronikamilan_00
autor
24. máj 2018

@vierka0508 😲😨😦

angelina15
24. máj 2018

Mňa osobne to vôbec nebolelo. Epiduralka bola pre mňa super ľahšie a rýchlejšie nám išiel pôrod.

dexemposupoplex
24. máj 2018

strašne ma bolela-ani pichnúť mi nemohli, že mám nahustené stavce, plus zastavila mi kontrakcie, takže mi dali oxytocín a to bola smrť, epidurálka ani pri šití nepomohla..pri druhom pôrode by som si ju nedala a vedieť to, čo viem teraz, ani si už nedám..plus, od EPI mám problémy s chrbticou, bolesti

babi81
24. máj 2018

@veronikamilan_00 pisla mba zalezi dost ma anestexiologicke mam kamosky co ich to bolelo, moja bola mila vsetko mi vysvetlila a bolo v pohode.drzim
palce

hanka50
24. máj 2018

No mne sa to v tych hroznych kontrakciach nejako stratilo, ani som nevnimala ci som ten vpich citila, to by som sa vazne musela sustredit, ale myslela som len na bolesti a predychavanie a tajne sa modlila nech mi to pomoze, na chvilku to zabralo, ale potom sa bolesti vratili tak neviem...ale aj tak to na tu chvilu stalo zato. Neboj. 🙂

19veronika11
29. sep 2020

Prosím Vás som druhorodicka strašne sa bojím ani nie pôrodu ako kontrakcií pomôže mi epiduralka či.?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre