Kedy sa otáča bábätko dole hlavou?

mumtobe
5. jan 2009

ahojky vsetci,
zaujimalo by ma ze kedy sa vam otocili deticky dole hlavickou?ja som v 34tt+4dni a mne sa malicky este neotocil ☹
uz sa zacinam obavat ze ci to stihne do konca tehu 😒

zora256
15. júl 2014

@celasapremenim 3650g a 50cm otočil sa do 34tt.A ty si teraz v koľkom?

celasapremenim
15. júl 2014

@zora256 32+ 6 tt ..ale je vacsi o cca 10 dni, takze velkostou ma realne ak 34+2, ale zase vraj pri dalsich tehotenstvach sa moze aj neskor otocit, je dost miesta, len bude mat cez styri kila vraj isto, ale to ich isto...uvidime, deti mali cez styri moje zatial....mne by sa pacilo take, ako tvoje :D:D:D

tonjadabik2
15. júl 2014

my 36tt a stale hlavicka hore a dupka dole.. uvidime ci sa otoci alebo nie.. cakame zajtra ideme na klby uvidime..aky bude vysledok..

zora256
15. júl 2014

@celasapremenim Ďakujem 🙂To verím 😀 nuž ja by som bola brala aj menšie 🙂Ale zrejme gény nepustia brat mal malého len 3200g a môj prvý mal 3500g.A ty koľké čakáš?Tak mne bol prvý dulu hlavičkou už v 28tt a tento až na 34tt.Nuž sú pôrody ke´d sa od kontrakcií až pred narodením otočia.Držím päste aby sa vám otočilo ešte skôr než pred pôrodom.

celasapremenim
15. júl 2014

cakam tretie dietatko, vobec si nepamatam, kedy sa mi otocili prve dve, vobec som to nemusela riesit, vsetko bolo ako podla sablony, mozno ma len lekar nestresoval, fakt neviem
dakujem 🙂 ja verim, ze sa este otoci

@tonjadabik2 vraj sa to este moze zvrtnut az do porodu, tiez s tym ratam

no, co, aj keby bol cr, lepsie, ako riskovat porod kp pri viac ako 4 kg dietati si myslim, vsetko mi je dobre, ked bude dieta zdrave na svete :D

tonjadabik2
15. júl 2014

@celasapremenim ani ja nepametam vsetky tri sa mi otocili.. a toto uvidime 😀 nechcem ist KP sa bojim to by som nezvladla.. s mojimi klbami a kostrcou..vsetko ma boli chodim ako kačka.. radsej klasicky a otocene hlavickou dole a ak sa neotoci tak cisarskym..radsej

celasapremenim
15. júl 2014

@tonjadabik2 urcite je to tak bezpecnejsie pre dieta, mam co to nacitane o porodoch kp
dieta cez styri kila nikdy
a drzim palce 🙂 tak stvrte dietatko .....ja mam velke brucho velmi a skutocne uz je to tazke aj na chodzu :D ale inak sa citim dobre

labajka
15. júl 2014

náš sa otočil medzi 32 a 34 tt 🙂

lamkaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tonjadabik2
17. júl 2014

@celasapremenim dnes som bola na poradni .. maly sa stale neotocil som 36tt.. hlavicku ma hore.. klby ma bolia brutal aj kostrc.. ale v nemocke povedal pan doktor ze to je normalne a ze ked som porodila predtym tak porodim aj teraz..sak KP v pohode nie? dementi doktorski.. aj ja mam velke..ledva chodim jak kacka..ja sa necitim dobre..spavam posediacky co ma zaha pali posledne 4 noci..aj cez den nieco strasne..nevladzem fungovat chodit..a to este tri deti doma.. taze pan doktor moj gyn. povedal ze ked sa neotoci do buduceho tyzdna tak a vysetrenie do nemocky a asi cisarak..ale neverim ked u nas taki blbi doktori.. ale porod KP nezvladnem urcite..

tonjadabik2
17. júl 2014

@lamkaaa
@labajka mne sa stale neotocil 36tt 😀

dr_janka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
celasapremenim
17. júl 2014

toto moje guliatko baby sa zapre chrbtom dopredu a nohami podla mna dozadu maternice a pekne si ju tam natahuje, tak sa citim, mozno robi nieco ine, ale takto to citi

tonjadabik2
21. júl 2014

my sme uz v 37tt a stale neotoceny maly.. hlavicka hore .. tak uvidime do stvrtka.. ci abo ne abo co..

plenocka13
21. júl 2014

ja som v 32.tyzdni a moj drobcek je uz otoceny,ale to ja mam futbalistu v brusku,velmi aktivne babätko,vkuse vkuse sa mrvi,toci...🙂

celasapremenim
21. júl 2014

@tonjadabik2 no asi sa pripojime k tebe, v 35 idem na kontrolu
prisaham uz neviem, co kde mam v bruchu, kope ma do boku, ale vacsinou do zadnej streny maternice a neviem vobec kde ma hlavku, mam pocit, ze cele brusko mam tvrde a neviem urcit, aku cast dietatka nahmatavam
je velky.....tak uvidime
prosim ta a co ti povedali, ze idu potom uz riesit termin na cr? ak by sa neotocilo?

tonjadabik2
21. júl 2014

@celasapremenim taky tak.. ani ja uz vobec neviem kde co mam.. citim hlavicku hore.. aj rucky abo nozky neviem presne..aj hore aj dole..brusko mi tvrdne dnes cely den..aj ma prehnalo brutal tak cakam co bude.. no a povedal mi moj dr ze ak sa neotoci do dalsej poradne cize do stvrtka..tak ma posle do nemocky na vysetrenie na gyndu..ze vyzera to na cisarak.. neviem.. neverim..nasim doktorom..su schopni nechat mamicku odrodit aj KP.. ale kedze nemam ani 150cm..a cakame chlapčeka tak nam daju cisarak..lebo by som nezvladla porod KP.. stale sa kruti..maly..neviem co bude vobec.. a tebe co povedali??? neviem ale ci sa este otoci mozno ..sme v 37tt..mozne je vsetko ale pochybujem.. uz nech je vonku.. 🙂

celasapremenim
21. júl 2014

@tonjadabik2 mne zatial, ze ma cas, lebo ze viacrodickam sa otaca neskor
ale keby sa neotocil este tak mesiac, tak ze tiez cisarsky, lebo bude mat nad styri kila
no radosti toto

janka1989ya
22. júl 2014

ja som bola naposledy na poradni v 29tt a už bola otočená dole hlavičkou a zdalo sa mi to skoro 🙂
Ale neboj otočí sa ..Oni tam vedia robiť také akrobácie ,že pre Nás je to nepochopiteľné 😀
Vedia ako nato

tonjadabik2
22. júl 2014

@celasapremenim toto cakanie ma vela stoji.. som v nervoch uz nevladzem..vsetko ma boli tlaci mi na spodok..hlavne rano..maavam bolesti aj tvrdnutie bruska..nevieme sa dockat..noo len ja sa bojim co a ako dopadne ci sa otoci alebo nie,ci budem rodit normalne alebo nie alebo cisarak alebo co.. uz je to velmi dlho..

celasapremenim
22. júl 2014

To vydrzime. Musime, tiez chcem rodit skor 🙂)))

tonjadabik2
25. júl 2014

@celasapremenim ahoj.. tak boli sme a poradni.. cisarak sa nekona..maly sa otocil hlavickou dole heh 😀 tak ideme normalne nakoniec. asi to tak malo byt.otocil sa v 37tt.. 😀

celasapremenim
25. júl 2014

@tonjadabik2 to mas bohovske
prosim ta a to tvoje babatko niekedy aj bolo otocene dole hlavickou a potoms a zvrtlo, ci cely cas doteraz sedelo?
ja uz pozeram osteopatku vo viedni, co som nervozna
dufam, ze aj moj sa zvrtne este :D:D: aj si to citila/ :D

tonjadabik2
27. júl 2014

@celasapremenim dole hlavickou sa otocilo teraz az v 37tt. dovtedy bolo hore hlavickou.hej sedelo asi neviem 😀 . neboj otoci sa.. 🙂

celasapremenim
27. júl 2014

ja dufam, som teraz 35 +4 tt, nasla som konecne, ako sa cvicia tie macacie chrbty v tehotenstve
cvicim to denne, ale nejak to neprehanam, asi by sa to malo tri krat denne....no.....skor v studenej sprche som tak pat krat denne ako toto :D

https://www.youtube.com/watch?v=D3YERJFZllo
ynett
27. júl 2014

@celasapremenim môj sa neotočil ani v den pôrodu, ja som ani nič necvičila a neskúšala triky nanho, lebo som si povedala, že on vie prečo sa neotočil. a mala som pravdu, mal dvakrát omotanú pupočnú šnúru okolo krku. nemal sa ako otočiť. takže chválabohu že som sa tak rozhodla🙂

celasapremenim
27. júl 2014

@ynett no lenze mne lekarka pred par dnami vsetko prezrela, nema dovod
mam dost plodovej vody, ma dost miesta, dieta nema okolo krku ziadnu pupocnikovu snuru, aj mi to ukazovala....je vyborne technicky vybavena, videla som to aj ja a tak si trufam cvicit
tebe lekarka pred porodom tieto veci nekontrolovala?
inak a macaci chrbat je cvik, ktory nie je primarne na otocenie dietata, nie je invazivny ako otocenie dietata lekarom pred porodom ...napr. to robia lekari pri porode druheho z dvojciat.... macaci chrbat len umozni kvazi zvacsenie priestoru, resp. uvolnenie priestoru v maternici gravitaciou a polohou panvy, on v podstate je vyborny hlavne na uvolnenie tlaku na krize a bedrove klby, tak toto sa fakt nebojim cvicit, ani ine cviky urcene pre treti trimester
dufam, ze treti krat nepojdem cr, fakt to nechcem zazit, ale ak sa to stane, nebudem to brat ako privelku katastrofu, len mi to bude luto, vzhladom na to, ze mam dva celkom fajn porody prirodzene za sebou uz 🙂

ynett
28. júl 2014

@celasapremenim mne zas lekári vysvetlovali že oni nevidia na ultrazvuku či má alebo nemám pupočnú šnúťu okolo krku, že je to tkanivo ktoré sa im tak nezobrazuje. tak ja neviem. 🙂

evittam
28. júl 2014

@celasapremenim Ahojte kočky, tak ja som mala nedávno podobný "problém" ako vy 🙂 . Maličká sa nie a nie otočiť, už som mala jeden pôrod normálny za sebou a veľmi som sa bála cr, bolo mi ale povedané, že nie je už problém rodiť aj KP, tak som sa tým utešovala. No a nakoniec som mala akútny cr, maličká sa neotočila kvôli tomu že bol prepadnutý pupočník. Ale všetko dobre dopadlo a mám doma zdravú a krásnu 7mesačnú dcérku. Tak vám držím všetky prsty nech aj vám to dobre dopadne, aj ked naozaj je lepšie rodiť normálne. Ale čo by sme pre bezpečnosť tých našich drobcov nespravili. 😉

celasapremenim
28. júl 2014

@evittam ahoj, no hlavne, ze je vsetko v poriadku a dievcatko je zdravucke a ty si ok.... pupocnik prepadne pri porode, napriklad odtokom plodovej vody, ak sa nemylim...ci ako prepadnuty myslis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre